Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Teasüti #20441 üzenetére

    Sajnos a valóságban kevés az ilyen ideális közelített szinuszos jelalak. Ha szeretnél elszörnyedni, pillants a hardwareinsights.com oldalára, ott láthatod néhány UPS valódi kimeneti jelalakját. :) A DAC-ok működését kár ide hozni, ezek ennél sokkal primitívebb készülékek, ahol a teljesítmény biztosítása a cél minimális jelhűséggel. Ennek fényében iszonyat felharmonikusok (ami egyébként egy nem kellőképpen simított DAC kimenetén is simán megtalálhatóak lehetnek), illetve fel- és lefutó élek vannak a kimeneti jeleken. Azt pedig, hogy ez miért probléma az aktív PFC-s PSU-knak, pontosan az összeakadó mintavételezés, illetve az aPFC PWM alapú működése (lásd fent linkelt hsz-emet).

    És akkor most én is visszatérnék a kiinduló problémára. :) Én zavarszűrésre semmiképp nem ajánlanék kvázi- vagy közelített szinuszos, illetve nem online működésű (tehát átkapcsolással járó) UPS-t, mert ezek olyan szintű zajt áraszthatnak a védendő eszközre, hogy arra nincsenek szavak. Előbbi okát az iménti bekezdésben taglaltam. Utóbbira pedig a pénztárnál döbben rá az ember. Első körben sokkal egyszerűbb a beszűrődő zavarok elhárításán passzív és olcsó megoldásokkal erősíteni.

Új hozzászólás Aktív témák