Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Chaser #13076 üzenetére

    Ezek szerint nem volt régebben Abit lapod... Arról nem is beszélve, hogy az egy bullshit volt mindig is, hogy szabályozni csak PWM-es ventit lehet. Nyilván akkor anno a sokféle coolerhez mellékelt potméterek is PWM szabályzók voltak. Pedig ilyen ventilátorok már 8-10 éve is voltak, plusz ugye a homemade megoldások. Arról nem is beszélve, hogy egyes VGA-kon kéteres táplálású ventilátor van. Persze ez is lehet akár PWM vezérlésű, de ez nem külső PWM jellel történik akkor, hanem magát a tápfeszt "PWM-ezik" meg. (Pl az X850-ek ventilátorvezérlése is PWM alapú volt, pedig csak háromeres volt a ventilátor (+12V, GND, Sensor).

    A driver megint egy másik téma, mint a felhasználói program. Komolyabb OS-ekben (az XP pl nem ilyen) a VGA driver futhat egyedül kernel mode-ban, meglehetősen hw közeli megoldásban. Szóval onnan nem túl erőforrás igényes a szabályzás. Egy User mode-ban futó alkalmazás mindenképpen több erőforrást igényel.

    Egyébként sem tudom mit érnél a VGA-ddal driver nélkül, szóval ez nem szempont szerintem. Ezzel maximum az lenne az egyenértékű, hogyha az alaplapra kötött ventilátorok vezérlése a chipset driver útján történne. Azt még el is bírnám viselni.

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz Chaser #13076 üzenetére

    Az MSI lapoknak nagyon rendbe van a venti szabályzása, csak megadod hány fokig hány százalékban forogjon a venti és működik is, pl: 50C-35% eddig a legkorrektebb amivel találkoztam, plusz idle a legtakarékosabb lapok.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

Új hozzászólás Aktív témák