Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Antonius1978

    addikt

    válasz shield #33447 üzenetére

    Miert olyan fontos az az NPC ?

    Erdő nem muszaj mindent szorol szora betartani, mert nem is lehet elmeletileg, a nyelvek kozott vannak kulonbsegek, ertelem es erzelembeli kulonbozosegek.
    Pl , es most ezt a ket nyelvet emlitem, mert oket ismerem jobban, a magyaron kivul a romant es az angolt.
    Vegyuk pl a szép magyar szot : romanul frumos, angolul beautiful, a roman az kb a szep szinonimaja, de a beautiful nekem inkabb gyonyorut jelent, mintsem szepet.A gyonyorure meg a gyonyoruszep-re meg nincs kifejezese a romannak, az angolt nem tudom.A szlavban is csak lepa van az osszes magyar szora, legalabbis a szotar szerint.
    Van a roman urât, ami kb rusnyat/csuf-ot jelent, az angol ugly szinten.De ha jol ertettem, akkor a romanban pl nincs tobb kifejezes erre a szora, mig nekunk van a rut,csuf,csunya,rusnya,ronda,ocsmany szavaink, melyek mas arnyalatokat adnak.Pl a roman tarsamnak az istennek sem tudtam elmagyarazni, megertetni, hogy pl milyen a "fanyar" iz, mert az neki siman keseru, es kesz.A szotarban sem talaltam roman fanyart, tehat lehet hogy nincs.
    Ha az angolban is csak mondjuk ugly van, akkor ha ok forditanak magyarrol angolra, nekik az osszes magyar arnyalat csak ugly lenne, mig ha angolbol magyarra csinaljuk, akkor mi megkulonboztetesul mondhatjuk hogy Scar/Sebhelyes/Heg arcan milyen csunya az a sebhely, az iranyito keze de ronda, a burernek de ocsmany a pofaja.Azoknak akiknek nincs tobb szavuk erre, nekik, de vegulis lehet nekunk sem szamit, mert mindegyik csuf/urat es ugly, a lenyeg ertheto, csak mi jobban tudjuk arnyalni a kulonbsegeket.

    Visszatoltom a rendeles mentesemet, es kulon megfigyelem a Kipufogo teljesitmenyet, habar utobb azzal szorakoztam, hogy a Magician altal atadott rejtekhelyen talalt AK-12-t fejlesztgettem kulonbozo modokon, a lenyeg az, hogy kaptam egy alacsonyabb tuzgyorsasagu, de pontos fegyvert, amit csak a nyilt iranyzekkal hasznalok ujabban, mert az lenne a normalis, a modunkban is az AMD-65-ot is igy hasznalom :D

    UI : de nekem nagyon tetszett a szabatos forditasod, olyan mintha egy tudomanyos jelentest olvasna az ember :D
    En mar picitt maskepp forditok, de nalam is vannak hasonszoru leirasok, mert a Chernobyl Chroniclesben is van par ilyen iranyu szoveg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák