Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • con_di_B

    tag

    válasz pakriksz #11 üzenetére

    Az x86 a gyakorlatban egy IR, semmilyen proci nem hajtja vegre direktben, viszont a kompatibilitas miatt hasznos. Es mint IR, alapvetoen nem hatarozza meg a teljesitmenyt, lehetne mit tudom en, LLVM IR-t "futtato" processzorokat csinalni, csak emiatt meg nem lennenek torvenyszeruen lassabbak. Ez az egyik.

    A masik, meg, hogy x86 fronton ne tortenne semmi, az eros tulzas. Az igaz, hogy evek ota ugyanazt a teljesitmenyt kapod nagyjabol a desktop fogyasztoi piacon, de egyre kisebb fogyasztasbol hozzak ki ugyanazt, es vegre valahara eljutottunk oda, hogy a kurrens desktop architekturat nem csak desktopon, esetleg notebookokban kaphatod meg, hanem a relevans (tablet es lefele) mainstream piacokat is ki lehet vele szolgalni. A vallalatok feladata pedig azert megiscsak az, hogy az ilyen jellegu igenyeket kielegitsek.

    Arrol meg szinten ne feledkezzunk el, hogy a meretcsokkenes a CPU magoknal olyan merteku volt, hogy mostanra teljesen vallalhato IGP-k is elfernek a CPU magok mellett, azokhoz kepest tobbszoros aritmetikai teljesitmenyt nyujtva normalisan megirt (es megfeleloen adat-parhuzamos) programoknal.

    Szoval, szerintem ez azert lenyegesen tobb, mint a semmi. Lehet sirni, hogy miert nincsenek 10Ghz-es processzorok, de halistennek a tortenelem, azaz a Pentium 4 ugy tunik egy ideig nem ismetli meg onmagat. Mas jellegu, optimalizaltabb iranyokat meg szerintem kar varni, amikor egy processzor a kapacitasi legnagyobb reszet eleve azzal tolti, hogy trehanyul megirt programok teljesen idiota memoriaelereseit probalja kisimogatni, vagy eppen ott probal utasitasszintu parhuzamossagokat talalni, ahol lehet, hogy nincsenek is, stb-stb.

    Amig produktivnak szant kornyezetben interpretalt nyelveket futtato virtualis gepeket latok futkoraszni, tehat effektive gep a gepben a gepben stb. es teljesen kihasznalatlan vektor unitokat illetve IGP-t, addig szerintem mindenki surun lapitson, hogy hol vannak a gyorsabb x86 vagy barmilyen processzorok. De persze ez mar csak az en maganvelemenyem,

  • hugo chávez

    aktív tag

    válasz pakriksz #11 üzenetére

    "az x86 miatt. Bonyult elavult, túl rég óta foltozgatott alap."

    Hát igen, az ARM Cortex A57 már kb. a fele teljesítményt is tudja azonos órajelen, mint az x86-os Sandy Bridge (4.76 vs. 9.43 DMIPS). [link], [link]
    Nekem úgy tűnik, hogy az ARM csupán végre elkezd felzárkózni az x86-hoz... (Persze ezeket összehasonlítani így kissé fals, hiszen a nagyteljesítményű x86 procik nem igazán skálázódtak egészen a közelmúltig olyan alacsony órajeltartományba, mint az ARM-ok és ez igaz fordítva is.)

    "sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

  • Crytek

    veterán

    válasz pakriksz #48 üzenetére

    Core M az nem embernek való a platina árával :(

    Next PC Upgrade: 2022

Új hozzászólás Aktív témák