Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Vesa #65 üzenetére

    Nem tudom hogy mi a baj az AMD-vel, a Sony-nak és a Microsoft-nak elég jó volt. Egyébként elérhetp Intel processzorral, IGP-vel ugyanennyiért, de az U-s i3 processzorban nem előrelépés, miközben a HD4000 nem említhető egy lapon az M275-tel. Az i7-es procival szerelt változat meg egyértelműen vicc a 150.000Ft-os árával, továbbra is integrált VGA-val.

    (#62) Muerte75

    Most ezt mondod, de ha megnézed a használt gépeket, még mindig jópár Dell Latitude D630-as, E6400-as kapható, makulátlan állapotban, egyetlen hibájuk hogy C2D alapokon érkeznek. Ha egy olyan házba ésszerű áron lehetne egy i3-as konfigot pakolni, akkor szerintem lenne rá kereslet. Céges szegmensben különösképpen. Vagy ott vannak az első generációs i processzorokkal érkezett gépek, amiket rögtön cseréltek volna, amint kijött a Sandy Bridge.

    Valószínüleg minden architektúra-váltásnál úgy érezték a vásárlók, hogy itt a teteje, ennél jobb már nem kell, de a szoftvergyártók - és nem csak a Microsoft, mert a Gnome 3 is döcög a régi hardware-en - minden generációnál elérték, hogy a 2-3-mal régebbiek már használhatatlanok legyenek. Belátom, egyre nehezebb dolguk van, de cserébe a processzor-gyártók is elkezdtek az energia-hatékonyságra gyúrni, és gyengébb procikkal jön ki a gépek többsége, mint egy évvel korábban.

    [ Szerkesztve ]

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz pusszycat #60 üzenetére

    Szervíz csak addig költség a gyártónak, amíg a gari tart, és csak akkor, ha a meghibásodás gyártási hiba eredménye. Ha rosszul tervezett és eltörik a zsanér, akkor túl sokat nyitogattad, ha leszakad egy csatlakozó, akkor biztos rángattad, pixelhibára nincs garancia, ha csíkoz a monitor, akkor meg biztosan ütés érte.

    (#59) Muerte75

    Ezek a gyártók kihoznak olyan kasznit, amibe generációról generációra kínálnak kompatibilis alaplapot is, vagy csak az MXM videokártyát lehet cserélni benne?

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz t72killer #52 üzenetére

    Az a legrosszabb, hogy vagy megveszed a müanyag házas gépet, és 2-3 évvel később repedt a ház, lötyögnek a zsanérok, kiesik a bekapcsológomb, csíkoz a képernyő, és a proci még menne, de már hozzányúlni sincs kedved a géphez (mondjuk egy laptopomat sikerült újrahasznosítani, kapott komoly hűtést, és asztali gépként még elment 6 évet). Vagy megveszed az üzleti szériás gépet, és 5-6 év múlva a ház még bírja, de leragadtál egy archtektúránál, aminek már a csúcsprocesszora is elavult, és ha elszáll, nem tudod már pótolni.

    Miközben simán lehetne olyan notebookot tervezni, amiben cserélhető az alaplap, legyen fél centivel vastagabb, 2cm-rel szélesebb ha kell, de legyen szerelhető. Csak ilyet úgy látszik nem éri meg gyártani.

    [ Szerkesztve ]

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Ed3r_X_ #42 üzenetére

    Tényleg elég szerencsétlen felépítés, de nagyon jól lehetne modolni. Egy hőcsöves hűtővel (pld SilverStone NT01) ki lehet hozni a meleget a processzorról. De már lehet hogy az is elég, ha a VGA-ra a radiális venti helyett egy komolyabb borda kerül, ami nem kelti az örvényeket, hanem engedi a ház ventillátorát szépen átfújni.

    Netezésre, HTPC-nek bármenyik integrált VGA-s megoldás is elég, fele ennyiért. Szerintem rendes hűtéssel játékra is tökéletes lenne, Steam-en úgyis a régebbi játékok akciósak, azokat meg símán elvinné. Az utolsó VGA-m egy HD7770 volt, ez azzal van párban, és az szépen vitte A COD-okat MW3-ig. A Max Payne 3 már megakasztotta le kellett venni az AA-t, meg néhány ínyenc beállítást, de az előtt is van nagyon sok jó cím.

    [ Szerkesztve ]

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Ed3r_X_ #3 üzenetére

    Úgy tűnik itthon ennyi az ára.4 webshop is kínálja 90e alatt. A videokártya asztali megfelelője az R7 250X, ami 30k, ehhez 25k lenne egy hasonló teljesítményű asztali proci, 12k a lap, 15k a ház és táp, kb ugyanoda jön ki az ember. Persze a készre szerelt gépek mindig kicsit drágábbak, de egyrészt az alaplapon spórolhattak, hiszen a csatlakozók és az alapterület fele hiányzik. Másrészt lehet hogy a mobil alkatrészek is olcsóbbak (elég megnézni a belépő gamer notebookok árazását, azokat sem lehet kihozni asztali komponensekből). Szóval akár rendben is lehet az ár.Kár hogy még nincs kint a Steam OS, mert ez a kis ékszerdoboz jól mutatna az XBox és PS mellett.

    (#10) pusszycat
    Ahogyan a többiek mondták, a könnyű és vékony gamer notebook csak egy marketingfogás. Ha játszom a gépemen, kb 1 órát bír akkuról, ami azt jelenti hogy 80W fölötti a fogyasztása külső táp nélül is. A hőnek pedig ki kell jönnie, ahhoz pedig hely kell: hely kell a bordának, hely kell a ventinek, hely kell, hogy átjárja a levegő a gépet. Az én gépemet még nem láttam teljesítmény-csökkenteni melegedés miatt, de amikor érzi a terhelést, akkor rá is kapcsol a hűtés, szív, fúj rendesen.

Új hozzászólás Aktív témák