Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz stol #80 üzenetére

    Szerintem a SATA volt az utóbbi évek egyik leginkább ésszerű újítása. Én már bő 10 éve szerelgetek, rakok össze gépeket, és eléggé megutáltam a sok szalagkábelt. Csókoltatom aki egyáltalán kitalálta hogy PCbe ilyet rakjanak. Persze ha soha nem kell hozzányulni akkor általában nincs vele probléma, meg már ugye pár éve ott a csőkábel, de a csatlakozója annak is ugyanolyan. A master vs. slave játékkal is jól eljátszogattam párszor. Ja, és a SATA-ban van plusz CRC, nincsenek jumprek, nem törik meg, nem esik szét a kábel,stb...

    [kép]
    Parallel ATA has CRC on data phase only

    [kép]
    While serial ATA has CRC on all protocols

    One neat thing about serial ATA's new technology is that it has enhanced realibity as well as improved overall data integrity. As you can see the diagram(s) above here taken courtesy of Seagate, when running on parallel ATA drive, it has CRC* on data phase only while serial ATA has CRC on all protocols.

    Meaning that,commands and data on serial ATA gives you much better protection from being turned into the state of failure.


    [Szerkesztve]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Új hozzászólás Aktív témák