- Milyen egeret válasszak?
- TCL LCD és LED TV-k
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád
- Computex 2025: két GPU-t is rejt a Maxsun Arc Pro B60-ja
- Milyen TV-t vegyek?
- Kiszáll az optikai meghajtók piacáról a Pioneer
- Computex 2025: Háznézőben a Chieftec-nél
Új hozzászólás Aktív témák
-
Feketelaszlo
senior tag
Miért kéne különválasztani? Én magánszemélyként már nem is rendelkezhetek saját szellemi termékkel amit szeretnék kíváncsi tekintetek elől elrejteni? Airbust ki kell cserélni Kovács Józsefre, ugyanott vagyunk. Meg persze van még egy csomó más dolog is, ami szabadúszóknak hasonló jogi tartalom lehet (zene, film, fénykép, akármi), biztos össze van szedve valami jogtárban, de én nem értek hozzá, azért csak ezt az egyszerű példát hoztam.
Ez az offline dolog meg ugyan létező út, mert tényleg sokan használják, de 2016-ban szerintem kicsit banális, hogy ez legyen az alap adatbiztonsági elvárás. Továbbá a "legyen képes felnyitni és elemezni" elv alapján ezzel még mindig nem lehet teljesen megvédeni a fájlokat, csak megnehezíti a hatóságok dolgát. Hiszen amennyiben fizikai hozzáférést kapnak (pl. bírósági felhatalmazással) akkor - ha jól értelmezem a gondolataidat - még a titkosított fájlokat is el kell, hogy érjék (ugye az ominózus Apple esetben is ez a probléma). Cseberből vederbe.
Csak azért, mert a terroristák is titkosíthatnak és rendelkezhetnek privát szférával ugyanúgy, mint minden más személy, attól még nem kell betiltani*. Már csak azért sem, mert titkosítással elég nehéz ölni - ellenben AR-15 gépfegyvert pl. nem lehet a Githubról ingyen letölteni. Itt nem arról megy a vita, hogy Riwzan telefonjához hozzáférjenek-e, mert arra nyílván minden egészséges elméjű ember azt mondja, hogy persze (bár esélyes, hogy pár gettórap mp3-at meg autós képeket találnak csak rajta, s nem az Al Qaeda vezetőjének lakcímét), hanem arról, hogy a hatóság kapjon egyfajta univerzális kulcsot ennek az encryptionnek a megkerülésére - ki fogja ellenőrizni, hogy mikor mire és miért használták?*Javasolt alternatívák: Tiltsuk be az élelmiszereket és akkor a terroristák éhenhalnak, esetleg a gyermeknemzést és akkor nem tudnak szaporodni.
-
kiborg
aktív tag
válasz
Feketelaszlo #81 üzenetére
Állj!
Válasszuk külön a céges dolgokat a magán dolgoktól.
A privát dolgokba a betekintést nem ellenzem.
Viszont a céges motyó már más tészta. Ott már nem az egyén felelős az adatok külső eléréséért, hanem a helyi IT. Az IT adja a telefont, az IT adja a hálózatot, IT adja a jogokat, IT felel mindenért.
A cégnek kell olyan VPN vagy egyéb hozzáférést biztosítani, hogy biztonságos legyen, ha a laptop (mert jelen esetben egy AIRBUS terveivel nem sokat kezdesz egy mobilon,max mint adathordozó)De egyébként meg borzasztó egyszerű a megoldás: azt az eszközt,amin kényes adat van, nem kell belekötni a hálózatba és kész probléma megoldva. Nagyon sokszor felesleges az állandó online kapcsolat.
Van egy offline gép,amin megszerkeszted a legprofibb vadászgépet és senki nem tudja ellopni,mert fizikai kapcsolat híján nem tud belépni a gépedre.Ha meg a hatóság lefoglal BIZONYÍTÉKKÉNK egy eszközt,akkor azt képes legyen felnyitni és elemezni.
-
neilszab
őstag
válasz
Feketelaszlo #81 üzenetére
Nem kell ilyen messzire menni...
Mi van ha valamilyen sima mezei ha jogász, vagy valamilyen vállalkozó vagy és a munkád során kapcsolatba kerülsz valamilyen állami érdekeltséggel, ahol vmi kisebb vagy nagyobb mutyizás van. Vagy tegyük fel ellenzéki aktivista vagy és valamilyen ügyben sikerült megkaprigálnod a felszínt. Ha kellően érdekes az ügy, akkor számukra értékes információkhoz juthatnak a saját hasznukra, vagy zsarolhatnak téged más ügyekkel, amit rólad találnak.
Ki biztosít róla minket, hogy nem történhet ilyen? Az az állami intézmény, aminek elemi érdeke lenne a feni dolgokhoz hozzáférni és amúgy sincs semmi rálátásunk arra, hogy mihez és hogyan férnek hozzá?
-
Én óvatosabban bánnék a szavakkal.
Az biztosnak tűnik, hogy a kormányzat most olyan harcba bocsátkozott bele, ahol az USA GDP-jének és tekintélyének nagy részét adó technológia vállalatok egységfrontjával találta magát szembe. És ezek a vállalatok nagyon erősek, politikailag is.
Ez legalább 100 éve így megy mindenhol, lobbinak hívják, és leginkább hátrányos a hétköznapi emberekre nézve, nem előnyös.
Szóval, mindentől függetlenül, egy ilyen nyomásgyakorlásnak több vetülete van. -
Feketelaszlo
senior tag
Attól, hogy neked nincsennek féltett információd, nagyon sokaknak még lehet
. S most nem feltétlen a pedofil katolikus papopk dugiképeire gondolok. Teszem azt, ha te az Airbus francia repülőgépgyártó alkalmazottja vagy és a legfrissebb katonai gép tervei ott figyelnek a gépeden, amihez akármilyen módon egy amerikai hárombetűsnek vagy partnerének hozzáférése van, akkor ők foghatják és vihetik. Nekik ez nemzetvédelmi szempontból kritikus információ, úgyhogy köszi. Innen már csak egy lépés, hogy ne nemzetvédelmi, hanem nemzetgazdasági okokból kelljen mondjuk a Boeingnek vagy a Lockheed Martinnak az az adat - az USA is híres a politikai lobbi lehetőségeiről (Európában korrupciónak hívják).
Továbbra is megértem, hogy tök jó ötlet terrorpisták ellen a kémkedés, de ha a totális megfigyelésre a jogot megkapja egy szervezet, akkor senki nem tudja ellenőrizni, hogy azt mire használja és hogyan kereskedik a te adataiddal (akár értékes, akár nem). Szóval aki tart a mefigyeléstől, az elsősorban nem azért teszi, mert aggasztja, hogy az NSA központban John Richards különleges ügynök egész nap az ő chat logjait olvasgatja és a viccesebb részeket kiposztolja a belsős bash.org-ra (bár azért önmagában ez is elég félelmetes), hanem attól, hogy akár a kódjait, jelszavait is megismerhetik, netán a róla begyűjtött összes információ harmadik fél számára is elérhetővé válik. -
kiborg
aktív tag
Nincs olyan adatom, amit féltenék egy felsőbb szervtől,aki esetleg átnézi,mert nincs mit találnia.
Nincs kecskepornómNem csalom az asszonyt és nem szerkesztek otthon házi csőbombát sem.
A nagy cégek úgyis tudják, hogy mit csinálsz és merre jársz.(pl:Google)
Mit vesztesz asszal,ha még egy valaki tudja?
Ha csak egy kicsit is segíteni tudok azzal, hogy hozzájárulok ahhoz, hogy felsőbb szerv belásson a dolgaim (és mások dolgai) közé,akkor miért ne? Ismétlem: nincs mit titkolnom ezért nem zavar.
ui:nem vagyok 9/11 rokon szerencsére.
Lehet, hogy a párizsi támadást sem iPhone-on szervezték,de szerintem a vita,most nem is az adott hordozóról szól,hanem magáról az elvről.
Lehallgatni bármit letudnak, a távközlési cégeknek kötelességük audio pontot biztosítani a megfelelő szerveknek, ez nem probléma. -
MageRG
addikt
válasz
Avicularia #28 üzenetére
Nem mennék bele N. GY szakmaiságának firtatásába, DE:
ez az írógépes sztori távolról is hamuba' sült ****ságnak tűnik.Nem találni róla más forrást a neten. Ha te tudsz, kérlek add meg!
Nem csak anakronisztikus, de kényelmetlen, és túl sok a hátránya. Az orosz haditechnika is keményen támaszkodik az IT-re, a futár meg sokkal lassabb, mint a távközlés.
Az amerikai kémműholdakat és drónokat nem érdekli a gépelt parancs, a csapatmozgásokat amúgy is látják. Gyakran meg még erre sincs szükség.
Negyedszer: van tökéletes titkosítás, csak akkor nem gépelt parancsot visz a futár, hanem pendrive-on egy bazi nagy, egyszer használatos kriptokulcs-gyűjteményt. -
neilszab
őstag
válasz
Avicularia #71 üzenetére
Ha egy általad feltett kérdésre érkezett válaszra az minden a reakciód, hogy fikázod a csak példaként betett forrást, akkor bizony van.
-
Feketelaszlo
senior tag
Engem törvénytisztelő állampolgárt mondjuk legkevésbé sem hat meg, hogy az FBI nem látja mit csinálok, ha az Apple ugyanúgy begyűjt egy rakás adatot rólam a felhasználói élmény javítása céljából (célzott hirdetés meg ki tudja még mi). Szóval kicsit képmutató dolog ez - verik a mellüket, hogy az FBI-nak nem adnak ki (ami vagy igaz vagy nem), de ők közben vígan kémkednek a felhasználókon és nem kis hasznot realizálnak belőle.
-
#20655360
törölt tag
Lol.
Nemet mondani az "efájbínek", ja persze...FBI, ill ki tudja még milyen hivatalok, megkapták a backdoort (gondolom alapfunkció az ios-ben
), az Apple meg kapott most egy grátisz reklám lehetőséget.
paranoia, tudom...
-
dabadab
titán
-
somogyib
őstag
"Akko pl. az 1939. évi IV. törvénycikk "
Erre írtam, hogy "a Te döntésed".
"A szabadság sem azt jelenti, hogy bármit, bármikor megcsinálhatsz..."
Valójában de.Nem akarok személyeskedi, de biztosan Te is voltál gyerek:
Egy családban szerinted, hogy mennek a dolgok? Demokrácia van? Szabadság van? Királyság van?
Szerintem egyik sem...
De potosítok a dolgon:
A törvényeknek nem falaknak kellene lennie, amiket nem lehet léphetsz át, hanem korlátoknak, amik megvédenek.
"Szerintem nem kellene ezt ennyire túltolni"
Ebben igazad van (kicsit elméláztam a témán
)
-
dabadab
titán
"A törvények nem falak, amit nem lehet átlépned, hanem korlátok, amik biztonságot nyújtanak, hogy "le ne ess"."
Szerintem nem kellene ezt ennyire túltolni. Akko pl. az 1939. évi IV. törvénycikk sem fal volt, hanem biztonságot nyújtott, mi?
"A szabadság sem azt jelenti, hogy bármit, bármikor megcsinálhatsz..."
Valójában de.
(#65) jeti128: az a PS networkös állítás erős fenntartásokkal kezelendő, nem nagyon támaszotta alá semmi, maga a kijelentés meg egy polgármestertől származott
(#60) abéla: teljesen fikcionális titulusokat talált ki magának (amiket ellenőriztek, de amikor felhívták a Svéd Nemzetvédelmi Egyetemet, hogy tényleg elnökségi tag-e, meg az osztrák kormányt, hogy tényleg ciklusok óta tanácsadó-e, akkor ott elég egyértelműen megmondták, hogy a Nógrádit nem ismerik), kézzelfogható tevékenysége meg nincs.
-
somogyib
őstag
"Ez az egész csak kamu így vesznek rá minket hogy önként es dalolva lemondjunk a szabadságunkrol."
Senki nem vesz rá semmire. A Te döntésed, hogy mit csinálsz vagy, hogy foglalkozol-e ezekkel a dolgokkal.
Sokan félreértelmezik a törvény és a szabadság fogalmát.
A törvények nem falak, amit nem lehet átlépned, hanem korlátok, amik biztonságot nyújtanak, hogy "le ne ess".
A szabadság sem azt jelenti, hogy bármit, bármikor megcsinálhatsz...
-
jeti128
csendes tag
Ugye ezt most nem mondod komolyan ?! A párizsi terror támadás ps network-ön készítetèk elő amit szerintem meg is figyeltek a hatóságok . Es meg így sem sikerült nekik megakadályozni . Ez az egész csak kamu így vesznek rá minket hogy önként es dalolva lemondjunk a szabadságunkrol.
-
somogyib
őstag
"A politikai bizalomvesztés nagy mértékű elharapódzása sajnos régios, de leginkább magyar sajátosság."
Ez egy nagy baromság. Nézz utána, hogy máshol mi van.
pl.: Michael Moore
-
abéla
senior tag
válasz
Alchemist #58 üzenetére
Hoover egy különleges állatfajta volt, én leginkább Heydrichhez hasonlítanám és pont ez ami mutatja a különbséget állam és állam között: Hoover állandóan harcban állt a többi államaprátussal/vezetőkkel, folymatosan vissza kellet fognia magát, kontroll allatt tartották (nyilván ő is másokat) míg az fentebb említett úriemberek szabadon garázdálkodhattak, gyakorlatilag ha annyi ideig vannak hatalmon mint Hoover, azt és akkor csinálhattak volna amit és amikor csak akarnak (mondjuk Berija csinálta is).
Ehhez képest Hoovert szépen elszigetelték a végére, gyakorlatilag őt is sakkban tartották.De azért mielőtt egyéb példákat hozunk fel, szögezzünk le valamit: bármennyire is meglepő a Világ nem fekete-fehér
-Skylake-: kérlek, eddig sikerült megőrizni a kulturált hangnemet, ha nem esik nehezedre, Te is csatlakozz a mozgalomhoz
-
abéla
senior tag
Nyilván fennakadnak díszpintyek is a hálóban, de maga a metódus és az idáig vezető út az ami bennem már kétejt ébreszt minden baloldali -főleg netes- sajtóorgánum "nagy" leleplezéssel kapcsolatban.
De feljött itt a kuruc párhuzam, hát basszus ha az index nem is, de a 444 bizony tényleg hajaz rájuk pepitában. Nyilván nem olyan mértékű eszetlenség van náluk, de a tendencia aggasztó.
De ott is pénz beszél, újságíró ugat.Ahol meg nem, az megszűnik (ld. Cink)
szerk: mondjuk ezt a nógrády-ügyet annyira szívesen látnám valóban objektív forrásból, hogy nagyon, mert rendben hogy a faszi szereti az ilyen-olyan címeket feltüntetni a CV-jében, de amik ha sokszor viccesek is voltak, lényegében létező titulusok, nem?
Ezen kívül van valóban kézzelfogható tevékenysége több évtizede, akkor az már nem is számít, ha volt néhány eltulzott momentum? Na mindegy, igazándiból a kiválasztás és a kettős/hármas/ mérce az, ami zavar.
Mindezt kérdezem/írom a több hónapja olvasott 444 cikk alapján, azóta nem követem a nogrády-gatet -
dabadab
titán
"ezzel az a gond, hogy ha kellően sokáig keresünk és azt kellően jól tálaljuk, akárkiről pikk-pakk kiderül, hogy vaj van a füle mögött... "
Tényleg nem tudom, hogy miért kell ez a mosdatás.
Nógrádinál nem az van, hogy sok kutatás után találtak valamit a füle mögött, hanem az volt, hogy belenéztek az életrajzába és gyakorlatilag minden jelentős momentum szemenszedett hazugság volt. Nem kis botlások, nem egy-két apró túlzás, hanem baromi nagy hazugság szinte az egész. És ez nem egy életrajzában volt, hanem utána mindezt szemrebbenés nélkül a riporter arcába is hazudta, amikor meg szembesítik, akkor is csak félrebeszél. -
Alchemist
addikt
akkor el kell dönteni ki a jó fiú
Ezt nem könnyű eldönteni, mert a bűnszövetkezetek tagjai és a politikusok sok esetben csereszabatosan emlékeztetnek egymásra. Sok állami szervezetet a jóhiszeműség hozott létre, de akik irányítják őket, már korántsem ennyire tiszták.
Olvastam érdekes okfejtést arról, hogy Berija és Edgar Hoover (szociológiailag) jóval közelebb állnak egymáshoz, mint pl. Hoover az amerikai néphez... -
abéla
senior tag
Azért a multikat sem kell félteni, kérdés, ki a nagyobb genyó?
A válsz szerintem: mindenki meggenyul kellő kontroll nélkül.
A politikai bizalomvesztés nagy mértékű elharapódzása sajnos régios, de leginkább magyar sajátosság.
(ennek okát feltárni nagyon messzire vinne és nekem meg mennem kell falloutozni)
Egyébként látszik is, mennyire máshogy közelítjük meg itthon és kint az adott problémát.
Nálunk tényleg a béka segge alatti a bizalmi index, ebben viszont ugyanúgy hibásnak látom a bal / (gyakorlatilag és sajnos) ex-liberális oldalt, mint a jelenleg hatalmon regnálókat.De erre nem lehet az a reakció, hogy forradalmat vagy anarchiát óhajtunk.
Ha másra nem a történelem arra megtaníthatott volna minket, hogy rend(szer) mindig kell, legyen az bármennyire is kellemetlen, max. alakítani kell szépen lassan.Ha majd a mo-i pol. ellenzék is megtalálja önmagát, képes levetkőzni a kispályás, koncért való marakodást, akkor talán változik valami, addig meg betonozás van...
Bár ez a migrációs probléma fenállásának ideje alatt nagyon nehéz lesz, hisz az eleve jobbra löki a közhangulatot.
Na de majd egy valóban, olyan németes-merkelesen közép-jobb irányzat,
lehet formálódik is már lassan valamidabadab: ezzel az a gond, hogy ha kellően sokáig keresünk és azt kellően jól tálaljuk, akárkiről pikk-pakk kiderül, hogy vaj van a füle mögött... vagy semmit nem csinált még az illető életében, ergo nem is hibázott, azt meg ugye minek lejáratni
[ Módosította: dabadab ]
-
dabadab
titán
Nem tudom, nekem az tűnik nagyon politikailag motivált dolognak, hogy amikor lebukik egy buta szélhámos, akkor egy csomóan nekiállnak mosdatni, csak azért, mert olyanok írták meg róla, hogy szélhámos, akik.
Szerintem az kellene, hogy legyenek az embernek saját értékei meg gondolatai, ami alapján meg tudja ítélni a világot, akkor is, ha nem tudja, hogy a kedvenc politikusai azon a héten milyen hülyeséggel akarják etetni.
Én azt gondolom, hogy nem túlzó dolog azt gondolni, hogy ilyen alapvető dolog az, hogy a szélhámosokat szélhámosoknak tartjuk.
-
abéla
senior tag
Ez a nógrádi-444-jelenség annyira jól jellemzi a jelenlegi szomorú helyzetet:
az ellenzék tehetetlenségében csapkod, támad össze-vissza, eszköz/módszer nem számít, a lényeg hogy ütni kell a köcsög jobbereket.
Nem mondom hogy makulátlan ez a fószer, de basszus az a tróger módszer ahogy elkezdét lejáratni, személyeskedő, vájkáló, suttyerák hangnemben, az azért bicskanyitogató volt.
Bár nyilván ez a cél, hogy az aktuális célszemélyt a széles rétegek számára is köpköthetővé tegyék, és mint látható, sikerrel.
Az persze más kérdés, hogy ezzel is sikerült bakot lőni(vagy a jobboldal hazárdjátéka jött be, kinek-mi), hisz a fél éve hangoztatott, akkor még huhogást kiváltó, lepisszegett véleményeket/hangnemet sokkal nagyobb kaliberű figurák is el kezdét hangoztatni, ha épp nem átvenni.
Meg persze az is elgondolkodtató /a váltógazdaság-politika szemszögéből meg egyenesen aggasztó/, hogy bal oldalon lassan már lejáratható figura sincs, annyira kiüresedett az egész. De persze nem kell félteni a másik oldlalt sem. Mondjuk utoljára ez a Tobiás lejárató-kampány is leginkább az azt elindító hülye lejáratásáról szólt.
Jade, ott van még a KálmánOlga -
"úgy vélem sokkal inkább egy -igaz problémákkal küszködő- de mégis létező kontrollal bíró állami szerv gyakoroljon egy ilyen fajsúlyú hatalmat, semmint egy ki tudja milyen elveket követő, maximum anyagi elszámolással tartozó magáncég"
Őszintén sajnálom, hogy én másként gondolom. Jobban bíznék abban, hogy az Apple nem használja fel ellenem az adataim, mint bármelyik kormány, de főleg a sajátom. Snowden óta talán az usákoknak is kicsit kinyílt a szeme; nálunk meg talán egyértelmű, hogy mit jelentene az állami szabályozás, kontroll, garancia...
-
dabadab
titán
válasz
cskamacska #48 üzenetére
"Nógrádit pár hónapja itthon meghurcibálták"
Úgy érted, hogy megírta az újság, hogy amiket állít saját magáról, annak a nagy része szemenszedett hazugság? Hát ez tényleg komoly meghurcolás.
(#49) somogyib: oh, tényleg, egy -től kimaradt
-
cskamacska
addikt
válasz
Avicularia #40 üzenetére
Nógrádit pár hónapja itthon meghurcibálták, 444-en odáig mentek, hogy talán diplomája sincs. Ha szeretné a kecskepornót, az is kiszivárgott volna, mivel "szakértőként pontosan azt mondja, amit a kormányzat képvisel menekültügyben: a kerítésre szükség van, a menekültek között pedig hemzsegnek a potenciális terroristák. Ez a vélemény, noha szembemegy mindazzal, amit a biztonságpolitikai szakértők és a migrációkutatók hangoztatnak, népszerű."
Azért ne tessék azt gondolni, hogy nálunk politikailag semleges szereplőket nem szoktak random megtaposni.
-
somogyib
őstag
válasz
Avicularia #36 üzenetére
Na jó, ebből a szempontból tényleg mindegy a techológia...
Kicsit álltalánosítottam...
-
abéla
senior tag
Egyébként meg persze a panasz jó része pont arra vonatkozik, hogy a gyakorlatban az a kontroll nem működik olyan nagyon jól.
Ezzel részben egyet értek, de erre szerintem nem az Apple féle hangulatkeltős, demagóg reakció a válasz.
Vagyis de, az ő szemszögükből pont ez a megfelelő, hisz mint fentebb kifejtettem ez éppen megfelel egy immorális, szocipatákból álló - hogy Nógrádi se árválkodjon- manegmenttel rendelkező, társadalmi szerepvállalásra nagy ívben tevő magáncég egyéni véleményének.
Csak az a bibi, hogy ezzel komoly kompetenciahatárokat feszegetnek.
Mert mint mondtam, úgy vélem sokkal inkább egy -igaz problémákkal küszködő- de mégis létező kontrollal bíró állami szerv gyakoroljon egy ilyen fajsúlyú hatalmat, semmint egy ki tudja milyen elveket követő, maximum anyagi elszámolással tartozó magáncég.
Szerintem a 20-as évektől senki sem gondolja komolyan a smith-i, libertariánus gazdaságpolitikai elveket, az akkor és azóta történtek rávilágítanak, hogy gazdasági szervezet igenis korlátozott társadalmi/politikai szerepkörrel kell hogy bírjon, a politikának pedig kell hogy legyen -ha szükséges, erélyes- ráhatása a gazdaságra.Én itt most pont egy, a fentiekről szóló bírkót látok kibontakozni.
Persze némileg metaforisztikusan áll mindkét fél a témához, de ez a lényegen nem változtat.Az meg hogy sokan így megkajálják az Apple és sok más -nyilván azonos érdekcsoprthoz tartozó- cég marhaságait, méginkább rámutat a politikai szabályozás fontosságának mivoltára.
egyébként szomorúan tapasztalom, azt az egyre növekvő tendenciát -mielőtt félreértenéd, egyáltalán nem veled kapcsolatban-, miszerint mind itt, mind IRL, ha valaki nem ért egyett az épp aktuális hangember által hangoztatott véleménnyel, elkezdik ekézni személyében, stílusában, de véletlenül sem tartalmi mondanivalóját tekintve...
ezt egyfajta -frusztráció hajtotta- negatív komment-evolúciós hatásnak fogom fel...
és pipálok rá, hogy mit ne mondjak -
neilszab
őstag
válasz
Avicularia #42 üzenetére
Erre írtam, hogy ez csak egy cikk és hogy olvass utána.
Nézd meg mit ír a bal és a jobb oldali sajtó, tájékozódj, kérdőjelezz meg mindig mindent, gondolkodj, szűrd le magad kinek és mit hiszel el, és te mit gondolsz... és ezt most általános mondom, mindenre.
-
dabadab
titán
válasz
Avicularia #42 üzenetére
"Index, elég hihető forrás, mint a másik oldalon a kuruc"
LOL, ennyire nem kellene túlkompenzálni.
"Ha ennyire hiteltelen az ember, miért hívják mindig a tévébe szerepelni?"
A szociopata szélhámosok elég sikeresek tudnak lenni. A homeopátia is teljesen hiteltelen bármiféle szakmai körben, a jónép mégis kétpofára zabálja.
-
neilszab
őstag
válasz
Avicularia #40 üzenetére
Csak egy cikk a sok közül, olvas utána..
-
dabadab
titán
"Érdekes hogy sokakban egy FBI, mint kontrollált hatalmi szerv kevéssé megbízható, mint egy gazdasági társaság"
A XX. századi magyar történelemben (hogy tényleg ne menjünk messzire) a kontrollált hatalmi szervektől jóval több félnivalója volt ártatlan embereknek, mint gazdasági társaságoktól.
Egyébként meg persze a panasz jó része pont arra vonatkozik, hogy a gyakorlatban az a kontroll nem működik olyan nagyon jól.
-
dabadab
titán
válasz
Avicularia #28 üzenetére
"Dr. Nógrádi György"
ROTFL
-
neilszab
őstag
Abban az esetben lesz érdekes bármi infó rólad, ha te magad, vagy egy általad is képviselt csoport valamilyen szempontból érdekes leszel azoknak, akik hozzáférnek az adatoknak.
Tegyük fel az aktuális rendszer ellen szeretnél fellépni demokratikus eszközökkel és elég érdekes leszel ahhoz, hogy foglalkozzanak veled. Vagy olyan adat, információ kerül a birtokodba, ami sérti az aktuális rendszer érdekeit. Ehhez nem kell nagy embernek lenned, hogy ilyen helyzetbe kerülj, hogy "érdekes legyél" valamiért.
Az adatait statisztikai célra is felhasználhatók, például olyan információkhoz jutnak egy valamilyen szempont szerinti csoporttól, amik alapján olyan döntéseket tudnak hozni, ami a saját céljaikat támogatja és ami a csoport részlére (és így neked is) nem feltétlenül előnyös. Így úgy esel visszaélés áldozatul, hogy még csak nem is tudsz róla. Viszont az adataid megszerzése nélkül nem biztos, hogy elérték volna a céljaikat.
Nem feltétlenül lesz jó példa, de a különböző törzsvásárlói kártyák sem feltétlenül azt a célt szolgálják, hogy neked még jobb ajánlatok tegyenek és még kevesebb pénzt költsél, hanem hogy kielemezve a vásárlói szokásokat minél több pénzt le tudjanak gombolni rólad, amit nem feltétlenül a még jobb szolgáltatással érnek el.
-
Avicularia
veterán
Nem mindegy, mert pont ahogy írtam, nincsenek már felkészülve arra, hogy írógéppel írt parancsokat küldözgetnek, ahol ugye nem elég, ha belehallgatok az adott adatfolyamba, hanem konkrétan a gépelt papírt vivő embert kell fizikálisan lekapcsolnom. És akkor még a gépelt papír is lehet rejtjelezve.
-
somogyib
őstag
válasz
Avicularia #28 üzenetére
Ha a futárokat sem tudják lekapcsolni, akkor szerintem a digitális kódok között sincs értelme kutakodni.
A hírszerzés alapvető kérdése az információ megszerzése; tökmindegy milyen technológián alapul...
-
neilszab
őstag
"Persze nem lenne NSA, meg ki tudja miféle figyelőrendszer, de lássuk be, nem az a gond, hogy ezek léteznek hanem ha rossz kezekbe kerülnek ezen eszközök/lehetőségek"
Ez pontosan így van. És a problémám is "csak" ennyi, nem látom biztosítottnak hogy jó kézbe kerülnének az adataink.
"Érdekes hogy sokakban egy FBI, mint kontrollált hatalmi szerv kevéssé megbízható, mint egy gazdasági társaság, akinek tevékenysége lópikula közérdeki, közszolgálati szempontból, mondhatni eladná az anyját is ha zsíros profitról van szó."
Ez is pontosan így van, sem az Apple, sem a Microsoft, se a Google nem megbízható. Ennél már csak az a rosszabb, ha ezek más szervezetekkel is adatot cserélnek (amit nyilván meg is tesznek). Ha egy bizalmas adat kikerül, az sem mindegy, hogy hány helyre kerül ki... minél több kézen megy át, annál nagyobb az esély a visszaélésre.
"mi más értelme lenne tiltani hogy egy kontrollált csúcsszerv, nyilván komoly jogi/szabályozási procedúrával hozzáférést kapjon komoly kockázatot magában rejtő bizalmasan tárolt adatokhoz, lévén ha ez jól működik akkor nyilván előnyös társadalmi szempontból -tehát többségi egyéni szempontból is."
Itt is tökéletesen egyetértek, csak az aláhúzott részek kidolgozottsága rém problémás/hiányos.
-
AusWolf
őstag
válasz
Avicularia #29 üzenetére
Szóval ez az egész internetes "szabadságharc" a zavartalan kecskepornózásért folyik. Azt hiszem, nincs több kérdésem.
(#30) somogyib: De az állami szerv X dolgozója nem egy random idegen, aki valahogy hozzájutott az én adataimhoz. Ő egy olyan ember, akit azért fizetnek, hogy rajtam kívül millió másik ember adatait böngéssze. A kettő nem ugyanaz.
-
Avicularia
veterán
Ne legyen affelől aggályod, ha a Kiskutya mappában kecskepornót tárolsz vagy más kompromittáló anyagot találnak a gépeden és a hárombetűsök tudomást szereznek róla, minden további nélkül elraktározzák az információt a későbbiekre, ha netalántán olyan szituáció adódna és meg kellene zsaroljanak valamivel.
-
Avicularia
veterán
Múlt hét vasárnap volt itt Malmöben meghívásra Dr. Nógrádi György egy két órás előadás erejéig. Az mondta többek között, hogy az oroszok úgy foglalták el a Krímet, hogy elővették a jó öreg írógépeket és a parancsok gépelt papíron futárok által mentek mindenhova, így az amcsi hírszerzés semmire nem ment a nagy lehallgatással. Azt hiszem a terroristák is tudják ezt a módszert alkalmazni, ami kétségkívül jóval több erőforrást igényel, de a kormányszervek semmiről sem szereznek tudomást.
-
AusWolf
őstag
Kicsit off, és kicsit általános jellegű a kérdés:
Mi ez a nagy felhajtás a privát szféra körül? Az egyértelmű, hogy X barátomnak, vagy egy random idegennek nem feltétlenül akarom elárulni, hogy Y-nal mit beszéltem, de képzeljük magunkat az állami szervek dolgozóinak helyébe. Emberek millióit lehallgatva és megfigyelve gondoljátok, hogy érdekel bárkit is, hogy pont TE (általános "te") megkaptad-e emailben a legújabb Ubisoft hírlevelet, vagy hogy 100 GB pornót tárolsz a "Kiskutya" nevű mappában?
Amire itt ki akarok lyukadni, az az, hogy ha emberek millióinak adataihoz férsz hozzá, akkor ez elég mindennapivá válik számodra ahhoz, hogy Random Géza személyes dolgai pont hidegen hagyjanak. Számodra lehet, hogy a gépeden tárolt minden egyes bájt kincset ér, de azt az állami dolgozót, aki a tiéden kívül még milliónyi másik gépet néz át, nem valószínű, hogy érdekelni fogja.
Szerintem az egész téma túlságosan fel van fújva. Ennyi.
-
Dovloran
senior tag
-
abéla
senior tag
Azért kiváncsi vagyok ez a jó kis individualista/libertariánus (és naiv) hozzállás meddig tartana ki egyesekben.
Hol az a határ amikor már nem döngetjük fotel-forradalmárként a mellünket, párás tekintettel nézve magunkat a tükörben, megelégedve/eltelve önnön fontosságunkban/kal, miszerint most jól megmondjuk a hatalomnak, elhatárolódunk a ránktelepedő szervektől, mert mi mind egyéniségek vagyunk.Azért az vicces /szomorú?/, hogy jelenlegi nyugati/európai civilizáció alpját képező társadalmi "alapszerződés"
-miszerint törvények/szabályok szerint élünk, azokat betartjuk és betartatjuk, az ezt gyakorló szerveket hatalommal/bizalommal ruházzuk fel, így fentartava a status quo-t egyben megteremtve annak feltételrendszerét is egyben- érzete/fontossága egyesekben ennyire keveset ér, egyben oly fokú bizalmatlanság alakult ki a társadalmi vezető/elit irányába, hogy inkább ettől az egésztől elfelé - ki tudja hova- haladna.Egyébként az itt többször is elhangzott érdekes érvelés alapján minek is a -jól kontrolált / feedbackkelt- digitális hozzáférés, hisz' a jelenlegi társadalmi rendet veszélyezetető egyének/csoprtok (nevezzük őket akárminek) úgy is tudják, hogy lekövetik őket, így elkerülik ezt és egy nyilván sokkal kevéssbé hatékony módszert használnak üzelmeik lebonyolításához.
Ámbár ha néhány éve/évtizede hasonló "elvek" (itt az idézőjel egy amorális, kizárólag profitoirentált cégcsoport marketing és pénzpiaci érdekek alapján vallott ideáira utal) alapján születtek volna hasonló döntések, jelenleg sokkal hatékonyabban szerveződnének -a lelepleződés, lekövetés félelme nélkül- eme sokak által könyelműen "árnyék" szerveknek tartott szövetségek, tehát logikailag minimum aggályos ez alapján az Apple mellett érvelni...
Persze nem lenne NSA, meg ki tudja miféle figyelőrendszer, de lássuk be, nem az a gond, hogy ezek léteznek hanem ha rossz kezekbe kerülnek ezen eszközök/lehetőségek. Azonban el kell fogadni, mi Mo-on jelenleg a nyugati/európai kulturkörhöz tartozunk és bizony ha szeretnénk is ezt fentartani, akkor el kell dönteni ki a jó fiú. Merthogy ez a bárgyú (ál)naiv hozzáállás kellemtlen meglepetéseket szülhet.
Mert ugye attól még hogy én struccpolitikát játszok, a többiek messze nem biztos hogy ebben követni fognak, de legalább erről nem is lesz semmi infónk.
Érdekes hogy sokakban egy FBI, mint kontrollált hatalmi szerv kevéssé megbízható, mint egy gazdasági társaság, akinek tevékenysége lópikula közérdeki, közszolgálati szempontból, mondhatni eladná az anyját is ha zsíros profitról van szó.
És jól is van ez így, neki ez a szerepköre, így működik jól, de ne akarjon már álnok módon az egyéni szabadságjokok harcos szószólójaként fellépni, mert ez egyrészt irritáló, de legfőképp problémás lévén az aktuális társadalmi rendet bomlasztó -a fentiekben és világszerte tapasztalható véleményekben ez testet is ölt- , hisz az öncélú individualizmust, még több vásárló reményében promotáló bullshithalmaz pont hogy az egészet lehetővé tevő rendszer ellenében dolgozik.
Mert eme felkapott, unalom-forradalmárok által vallott ideán túl mi más értelme lenne tiltani hogy egy kontrollált csúcsszerv, nyilván komoly jogi/szabályozási procedúrával hozzáférést kapjon komoly kockázatot magában rejtő bizalmasan tárolt adatokhoz, lévén ha ez jól működik akkor nyilván előnyös társadalmi szempontból -tehát többségi egyéni szempontból is-.
Arról nem beszélve, hogy ha egy Apple-nak eleve meg van erre a lehetősége, akkor jobban bízunk-e bennük és az ő -nyilvánvalóan egy demokratikus államaparátussal összevetve sokkal zártabb, centralizáltabb, urambocsá' diktatórikusabb - kontroljukban, reménykedve, hogy sosem éri meg nekik ezt a lehetőséget felhasználni, mert nyilván, mihelyst megéri, -ne legyenek illuzióink- fel/ki is fogják.
Ám ha ezt egy többszörösen ellenőrzött, sokkal jobban szem előtt lévő kontrollszerv tenné, akkor meg kitör a hiszti...California über alles - mondta Churchill és szomorúan elment szavazni...
[/bocs a hibákért, nem küldtem rá szerkesztőtOFF]
-
Dovloran
senior tag
Sírok! 9/11-es katasztrófánál még nem is volt iPhone!
-
somogyib
őstag
válasz
dajkopali #18 üzenetére
"az utólagos vizsgálat szinte semmilyen digitális nyomot nem talált"
És ha azért nem talált, mert nem férnek hozzá az adatokhoz?
Persze egy profi terrorcsoport biztos, hogy figyel arra,hogy ne hagyjon digitális nyomokat, de egy amatőr "társulatot" lehet, hogy ki lehetne szúrni ilyen telefon "feltörési" módszerekkel. Ráadásul a profik is követnek el bakikat...
De szerintem itt a probléma gyökere:
"...az Apple megír egy ilyen programot, annak sorsát már nem lehet kontrollálni."
Sokan írták már korábban is, és én is ezt kérdezem: minek nyilvánosságra hozni vagy más kezébe adni egy ilyen programot? Az FBI beviszi a telefont az Apple-höz, ők "feltörik", majd átadják az FBI-nak az adatokat. Ilyenkor milyen program kerülne ki az Apple kezéből?
És ami még érdekes a cikkben:
"ezek a vállalatok nagyon erősek, politikailag is."
Ja, hogy nem is a technológiáról vitázunk...
-
Permet Elek
senior tag
Valaki lát terroristát, küldje hozzám. Ha megigéri fejbe lő 3x. Megadom a címet.
-
dabadab
titán
"Legyetek olyan kedvesek az Apple ezen döntését megindokolni és megértetni pl 9/11-es áldozatok rokonaival"
Hiszen ha le lehetett volna hallgatni az Iphone-okat, akkor 9/11 nem történt volna meg... oh, wait!
"vagy hogy ne menjünk messzire, valahogy megszervezték a párizsi akciókat is.."
Igen, úgy, hogy kínosan kerülték a digitális kommunikációt.
-
dajkopali
addikt
ki tudja hányadszor írom le a fórumon: a párizsi terrortámadásokat Belgiumból úgy szervezték meg, hogy az utólagos vizsgálat szinte semmilyen digitális nyomot nem talált (amit találtak, az sem volt lényeges): a fickók tudták, hogy lekövethetik őket, ezért mindent személyesen intéztek
-
-
sztanozs
veterán
Jaja, kivéve a Microsoftot - ők szívesen megírják a jailbrake-et a saját készülékeikhez
-
neilszab
őstag
Azt akkor is megszervezik, ha galambokkal kell kommunikálniuk. A legnagyobb ökörség azt gondolni, hogy a különböző "állami" szervezetek mindig minden adathoz hozzáférnek, akkor megszűnik a terrorizmus. Bármit is csinálnak, a másik fél akkor is meg fogja találni a módját a kommunikációnak, ők se hülyék.
Ezzel szemben viszont a privát szféra és a rendszerre veszélyes magánvélemény szűnik majd meg és onnantól "ők" döntik majd el, ki terrorista és ki nem az.
(Illetve talán érdemes lenne azon elgondolkozni (utána olvasni), hogy hány áldozata volt eddig a terrorizmusnak, vagy annak hogy az USA a demokrácia nevében végiggyilkolászta a fél földtekét az elmúlt 70 évben. Biztos a FBI és a CIA kezében vannak a legjobb helyen az adataink?
)
-
kiborg
aktív tag
Kedves Apple támogatók!
Legyetek olyan kedvesek az Apple ezen döntését megindokolni és megértetni pl 9/11-es áldozatok rokonaival, vagy hogy ne menjünk messzire, valahogy megszervezték a párizsi akciókat is... és még ki tudja mi szerveződik most is.
-
Hajra Apple, az emberek elárulása lenne ha meghajolnának a hatóságok elott.
-
Dovloran
senior tag
Függetlenül attól, hogy valaki Apple használó vagy nem, most az Apple-nek van igaza. Az amerikai kormány nagyon sokat megenged magának és végre valaki oda mert állni eléjük és nemet mondott. Respect Tim Cook!
-
Mindegy, úgyis csak évek kérdése hogy csődbe menjen ez az undorító
szektavállalat. -
aprokaroka87
nagyúr
hmm most elképzelem hogy egy terrorista telefonján megjelenik egy "Welcome to fbi" üzenet....
Egyébként a kicsit okosabb terrorista az tisztában van azzal hogy ezeket az eszközöket bármikor feltörhetik és meg is figyelhetik.
Vagy pl az NSA ki posztolná a facebook-ra,hogy melyik terrorista telefonját figyelik meg? -
Szerintem ez nem a terroristákról szól, max. csak néhányan így szeretnék beállítani. Nagyságrendekkel többen halnak meg autóbalesetben vagy az elhízás miatt, mint a terroristák miatt; a témát direkt lihegik túl azok, akik a kormányzati szinteken még több hatalmat akarnak maguknak. Nem félek a terroristáktól. Sokan direkt keltik a félelmet az emberekben, hogy azok maguktól lemondjanak a szabadságjogaikról. Gyakran tiszta maffia, szednék a védelmi pénzeket, csak itt az adataiddal fizetsz.
Nagyon drukkolok az Apple-nek, pedig nem vagyok Alma-fan.
-
olbaidhun
őstag
" a Twitteren írta meg –, hogy ha az Apple megírja a szoftvert, azt akkor felhasználják-e más telefonokhoz is: Hát persze – hangzott a válasz"
Hát persze Pityu
-
AusWolf
őstag
Miért lenne kétségtelen? A szoftver nélkül nem ellenőrizhető a terroristák, vagy potenciális terroristák telefonján tárolt ki tudja mennyi, és milyen jellegű adat. Én abszolút megértem az FBI-t. Ugyanakkor az Apple-t is. Szerintem ebben a helyzetben nincs egyértelmű jó, vagy rossz döntés.
(#4) Picco: Szerintem ezért nem akarja az Apple megtenni, amit az FBI kér. A többi csak marketing bullshit.
-
Most az Apple mellé kell letenni a voksunk. Ez kétségtelen.
-
nuke7
veterán
Hát sajnos itt nincs nyertes oldal... de talán-talán még valami kis privacy maradhat az embernél. talán.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- ZBook Studio 16 G10 16" FHD+ IPS i7-13800H RTX A1000 6GB 32GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Gigabyte G5 KC 15.6" FHD IPS i5-10500H RTX 3060 16GB 512GB NVMe magyar bill gar
- RAZER PRO TYPE ULTRA - EU
- MSI GF63 Thin 11UD, RTX 3050Ti, i7-11800h, 16GB RAM, 512GB SSD
- ASUS TUF Gaming FX506IU-AL014T, Ryzen 7 4800H, GTX 1660Ti
- AKCIÓ! Intel Core i9 14900K 24 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Csere-Beszámítás! Asus Számítógép PC Játékra! R5 1600X / GTX 1080 8GB / 32GB DDR4 / 256SSD + 2TB HDD
- Intel X540-T2 dual-port 10GbE RJ45 hálózati vezérlő (10Gbit, 2 port, áfás számla, garancia)
- AKCIÓ! Lenovo ThinkVision L24i-10 24 FHD 60Hz 4ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! MSI PRO Z690 i7 14700K 64GB DDR4 2TB SSD RTX 3070Ti 8GB Fractal Design Meshify C CM 750W
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest