Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nézd, a tervezett 25%-ból az ARM-nak ennyi jött össze, és azért jelzésértékű, hogy a legnagyobb partnerük, a Marvell nem látja realitását a végfelhasználói piac kiszolgálásának. Ők azért ott vannak, folyamatosan beszélnek az ügyfelekkel, és halhatják tőlük, hogy miért nem akarnak ARM-ra váltani, amikor például a ThunderX3 a piac nagy részét kitevő Xeonok közül a Xeon csúcsmodellnél nagyjából két és félszer gyorsabb, miközben a fogyasztása is kisebb, nem is kevéssel. De egyszerűen ez a fogyasztás- és teljesítményelőny nem érdekes, mert nem x86/AMD64 a proci. Ez egyértelmű üzenet, hogy az ARM így nem érdekli a piacot, a Marvell be is jelentette, hogy átnyergelnek custom fejlesztésre. De ugye ezzel az a baj, hogy custom szinten ugyan lehet pénz keresni ezzel, viszont a piac maximum 1%-ára pályáznak ilyenkor, ha sikerül meggyőzni kellő mennyiségű megrendelőt, de az is lehet, hogy nem sikerül, és akkor jó eséllyel elviszik a piac 0,1%-át.
Mindenkinek pont ugyanez lesz a baja, mint a Marvellnek. A magas szoftveres átállási költség miatt egyszerűen nem akar váltani a tömegpiac. És sokszor leírtam már, hogy ezen úgy lehetne segíteni, amit Linus mondott pár éve, hogy hozni kell olcsó fejlesztői platformokat. Biztos felmerülhet a kérdés, hogy az ARM akkor miért nem hozott. Hát azért, mert az ARM számára a rövidtávú eredmény fontos. Ha lassú átállásra rendezkednek be, akkor ugyan jó eséllyel tényleg tudnak áttörést elérni, de csak évtizedes távlatban. Ezt jelenleg az ARM-nak nincs se ideje, se kedve kivárni, mert addig viszont égetni kell a pénzt a fejlesztésekbe.
Az a baj, hogy azt hiszitek, hogy az NV áttörheti azt, ami az ARM-nak nem sikerült, csak azért, mert a nevük NVIDIA. Nem, a problémát az jelenti, hogy az átállás szoftveres költsége magas. Ezt a cégeknek ki kell termelni a szerverek leváltásával. Azt vegyétek figyelembe, hogy az AMD-nek sokkal, de sokkal jobb technológiája van az Intelnél jelenleg és úgy, hogy ugyanaz az ISA, vagyis az átállási költség eléggé minimális. Mégis rendkívül lassan mozdulnak meg a cégek az EPYC irányába. Igaz, az AMD már összehozott ~10%-ot, de ezt úgy, hogy közben az egyutas konfigurációik is megverik az Intel kétutas rendszereit, tehát konkrétan agyonverik jelenleg a szerverpiacon a Xeonokat a képességek tekintetében. Ráadásul volt nemrég egy távlati terve is az AMD-nek, hogy ~45%-ot akarnak elérni 2025-re. Tehát még úgy sem számolnak 50%-kal öt éven belül, hogy Intelről AMD-re váltani több nagyságrenddel olcsóbb és egyszerűbb, mint ARM-ra váltani. És az a helyzet, hogy akármennyire is látni lehet a tesztekben, hogy az EPYC mennyire elment a Xeon mellett, a realista szemlélet éppen az, hogy az átállás még azonos ISA mellett is nagyon lassú lehet. Eltérő ISA-val nem években, hanem évtizedekben érdemes gondolkodni.
Új hozzászólás Aktív témák
ph Az Intel és az NVIDIA egymásra vár, míg az AMD nem foglalkozik dedikált megoldással ezen a szinten, hanem inkább integrálnának.
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- Google Pixel topik
- Milyen monitort vegyek?
- Random25: Windows 11 telepítés Pendriveról
- Bluetooth hangszórók
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Milyen videókártyát?
- Kaspersky Antivirus és Internet Security Fórum
- The First Descendant (PC, PS4, PS5, XO, XSX)
- További aktív témák...
- Apple iPhone 15 Pro 128GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- Használt Intel procik - Core 2 - Dual Core
- AKCIÓ! Sony PlayStation 5 825GB SSD lemezes konzol fejhallgatóval garanciával hibátlan működés
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Dell latitude, precision, xps, magyar világítós billentyűzetek eladóak
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest