Hir​d​et​és

2017. november 23., csütörtök

(#1) syn7h37ic

syn7h37ic
(PH! kedvence)

Pong.

A híradástechnikai szövetkezet féle változat lesz, mert a Videoton az "ződ" volt.
Jöhet a söröm. :D

[ Szerkesztve ]

(#2) Acélfarkas

Acélfarkas
(tag)

Egyetértek az első hozzászólóval. Ez bizony a Pong lesz

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#3) elefant válasza syn7h37ic (#1) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

EZT NEM HISZEM EL!

dehát direkt megtrükköztem a képet is

:DD

kész, ki vagyok ütve! (jár a sör!)

[ Szerkesztve ]

(#4) syn7h37ic

syn7h37ic
(PH! kedvence)

(#5) Samott válasza elefant (#3) üzenetére

Samott
(fanatikus tag)

Tul fiatal vagy, valoszinuleg ez a problema. :) Vagy mi vagyunk oregek, akiknek a gyerekkora resze volt. (nekunk a videoton fele zold volt)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#6) elefant válasza Samott (#5) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

hát sajna annyira nem vagyok fiatal :((

Bár tény, hogy ilyet nem láttam élőben (A videotonost igen), na és mesélj már, hogy milyen volt ez! Jó-rossz,közepes?

(#7) TomMusic válasza syn7h37ic (#1) üzenetére

TomMusic
(senior tag)

Én is gondoltam erre, de elvettem, mert nem értem, minek az a sok gomb? :B

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#8) syn7h37ic válasza TomMusic (#7) üzenetére

syn7h37ic
(PH! kedvence)

Gombok:
Nullázás, Adogatás kézi, adogatás automata, Labda sebesség, ütőméret, labda méret, Faltenisz egyjátékos, Faltenisz kétjátékos, foci, tenisz

(#10) Analog303

Analog303
(tag)

Pong és még az is lehet,hogy hazai gyártmány :)

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#11) zka67

zka67
(őstag)

Ez egy HT pong, csak lemaradt a képről a hozzá tartozó pisztoly :)

A képen az én pongom létszik, miután átalakítottam videó kimenetesre az RF helyett (a kimenő kábelt kellett egy forrponttal arrébb forrasztani és a csatlakozót lecserélni)

Szerk: ne tévesszen meg senkit a képrejtvényben szereplő kép, az vízszintesen tükrözött és ki van takarva a HT logója...

[ Szerkesztve ]

(#12) TomMusic válasza syn7h37ic (#8) üzenetére

TomMusic
(senior tag)

Köszi! :D
zka67: így már más a leányzó készülék fekvése.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#13) schawo

schawo
(Jómunkásember)

Köszi a pongot :C

Win7 Pro (6,5k) Win10 Pro (17,5k) Office 2013 Business (22k) Office 2016 Business (30k) Server2012R2 Std Datacenter SBS2011 SBS2008 Project2010 Bitcoin elfogadás http://goo.gl/LRwqgW

(#14) Spirit válasza elefant (#3) üzenetére

Spirit
(őstag)

Én még sosem láttam ilyet, de a fórumra kattintás előtt rájöttem én is. A gondolatmenet:
"Valamiféle gép, amiből RF csatlakozós kábel jön, tehát valószínűleg TV-re kellett kötni. Két egyforma vezérlő is található, amin viszont mindössze 1-1 potméter látható. Valamiféle régi "játékkonzol" lesz ez, de mi az, ami egy potival irányíth....a PONG..de minek az a sok gomb?Nézzük a feliratokat a gombok fölött. Valamiféle teniszütő forma...áhh, ez a pong lesz b*szod, na nézzük a fórumot."

(#15) morgyi

morgyi
(PH! kedvence)

A kis kép alapján azt hittem defibrillátor :DDD Amúgy láttam már ilyet valami PC-játék múzeumban, próbáltam is 1x (26 vagyok :D )

A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait

(#16) SunMount3r

SunMount3r
(PH! addikt)

Az első Focursite DAC Mustard 2i4 néven 1972-ből, 2db ráadás gitáreffekt lábkapcsolóval... :D

Amúgy ha komolyan tippelni kellene, akkor a Pong (az első "konzol" és otthoni videojáték ever) vagy inkább az egyik klónja lenne az... A "controller"-ek puritánsága elég árulkodó...

[ Szerkesztve ]

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#17) elefant válasza zka67 (#11) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

de direkt trükköztem vele egy kicsit, hogy ne lehessen a gugliból kikeresni egy pillanat alatt.

köszi a képet!

a pisztoly hogy működött?

(#18) dabadab válasza elefant (#3) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Mondjuk egy általános pongot felismerni nem túl nehéz, ugyan volt ezermilliófajta, de alapvetően mind ugyanúgy nézett ki: valami analóg pozicionáló kontroller (gomb nélkül) meg egy főegység, amin van játékválasztó ésvagy lehet állítani pár bináris paramétert (ráadásul legtöbbnek a belseje is szinte ugyanaz volt, mert a General Instruments AY-3-8500 chipjére (vagy annak valamelyik variánsára) épültek, ami tartalmazott kb. mindent, ami kellett egy pongba). Az egyetlen nehézség az, hogy ez az ezermillió közül pont melyik :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19) dabadab válasza elefant (#17) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"a pisztoly hogy működött?"

Ezekben a primitív cuccokban (ahol a képernyőn fekete alapon fehér négyzeteket kellett eltalálni) egy sima fényérzékelő volt benne, egy villanykörte segítségével simán lehetett 100%-os találati arányt produkálni :D

DRM is theft

(#20) elefant válasza dabadab (#18) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

hát igen, de ez azért nem egy tizenkettő egytucat Pong! Pont ez a trükk benne :D

(#21) Maelephant

Maelephant
(lelkes újonc)

Ezzel ugyan nem, de a zöld Videotonnal kis-közepes gyerekként játszottam a Kertészeti Egyetem balatoni üdülőjében és a technika csúcsának, a modernitás és a játékélmény netovábbjának éreztem. Viszont a zöld miatt ezt is felismertem legalább funkcióra, még ha típusra nem is. Csodálatos, nosztalgikus kép.

(#22) HyP3b0y

HyP3b0y
(senior tag)

Néztem egy ideig, hogy milyen egy retardált függvény-generátor ez :DDD
De az ütőikonok elárulták szerencsére gyorsan :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#23) Astroboy válasza syn7h37ic (#1) üzenetére

Astroboy
(fanatikus tag)

Pontosabban a Videoton színe UAZ-ződ, a feladványban szereplő pedig SZOT-üdülős "Erzsébet heverő" sárga. :DD

"Nincs is jobb kutyaeledel Pedigree Pálnál" - idézet: özv.Pedigree Pálné

(#24) Olajka02

Olajka02
(fanatikus tag)

Sokan írták, hogy pong, de ez nem igaz, mert ez a PING...
A pong javított kiadása 2MB fedélzeti memóriával és processzoros gyorsítással, tovább fejlesztett 1 gombos irányítóval.

[ Szerkesztve ]

(#25) maross

maross
(PH! kedvence)

Vezerlo alapjan azonnal fallabdat mondtam, de hogy az a rengeteg gomb mire valo? :D (kozben mar elolvastam forumon, valaki felsorolta)

senki se mondta, hogy könnyű lesz!

(#26) drakeless

drakeless
(újonc)

Még volt hasonlóm csak feketében :)

(#27) energy4ever válasza elefant (#3) üzenetére

energy4ever
(őstag)

Eddig sajnos ez volt a legkonnyebb, raneztem, es tudtam a megoldast. :)

Valami nehezebbet is eloturhatnal mar vegre. :D

(#28) Dr. Akula

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

1. ránézésre levágható volt hogy ez egy tévé játék. Hogy pont pong vagy nem, azt nemtom, nekünk olyan volt amiben asszem 4 játék közül lehetett választani. Az egyik "természetesen" a pong volt.

(#29) bteebi

bteebi
(PH! addikt)

Hát nekem spec. fogalmam se volt, hogy mi ez. Pong gépet még sohase láttam, csak magát a játékot.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#30) elefant válasza bteebi (#29) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

én elsőre azt hittem, hogy egy autórádió :DD

a Videoton TV játék azért rohadtul nem így néz ki,mindegy felfogtam, hogy egy debil vagyok :D

(#31) Peter13

Peter13
(senior tag)

Osztálytársnál játszottunk egy fekete verzióval, annak emlékeim szerint nagyobbak voltak a tekergetői (ez még a C16-al történő, számomra meghatározó találkozás előtt volt). Egy másik korszakot idéz ez a kép, köszönet érte :)
(ja, a "feketéhez" is volt pisztoly, de arra hamar ráuntunk, és inkább mentünk vissza tekergetni :D )

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#32) Peter13 válasza zka67 (#11) üzenetére

Peter13
(senior tag)

Wow, az a gyufáskatulyákból épített tároló a kodniknak nagyon király..... :C :R

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#33) Qkackca

Qkackca
(fanatikus tag)

Valamilyen audio vagy video birizgáló cucc szerintem. Talán magyar megoldás, azért különleges.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | Ballistix@aszekrénytetején

(#34) dabadab válasza elefant (#20) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"ez azért nem egy tizenkettő egytucat Pong"

Nemtom, szerintem az. Vagy mi benne a különlegesség?

DRM is theft

(#35) SunMount3r válasza dabadab (#34) üzenetére

SunMount3r
(PH! addikt)

Pssszt... Spoiler! Spoiler! -Hát az , hogy XXXXX... Spoiler Off...

Szerk.: nem, visszavonom, a Topic-os kép épp elég segítség ennek kapcsán...

(Legalább az ilyen játékoknál igazán aktívvá lehetne tenni a Spoiler Tag-ot...)

[ Szerkesztve ]

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#36) mikej95 válasza SunMount3r (#35) üzenetére

mikej95
(fanatikus tag)

Az szerintem a fiatalabb generációnak is rögtön lejön, hogy ez egy pong konzol (inkább nevezném 2-10 játék az egyben, mint a legtöbb ilyen masina), de azt nem gondoltam volna, hogy magyar gyártmány, persze így érthető miért ismerték föl páran típusra pontosan. Kivéve, ha csaltak, de miért csalnának.

[ Szerkesztve ]

(#37) Viktor77

Viktor77
(PH! félisten)

Jézusom, volt ilyenünk! :Y Volt hozzá pisztoly, lehetett lőni a tévét.

[ Szerkesztve ]

(#38) energy4ever válasza Viktor77 (#37) üzenetére

energy4ever
(őstag)

Nem :D ...
Kevered valamelyik famiclone konzollal. :)

Es tenyleg. :D Akkor nem szoltam. :B (1989-tol felfele vannak a famiclone-ok amugy)

[ Szerkesztve ]

(#39) Viktor77 válasza energy4ever (#38) üzenetére

Viktor77
(PH! félisten)

Nem keverem. Ott van feljebb a kép, volt hozzá pisztoly. Az én gyerekkoromban nem voltak famiakármik.

[ Szerkesztve ]

(#40) Meridian

Meridian
(fanatikus tag)

A rejtvény azért volt túl könnyű, mert a két tekerőjéről simán fellehetett ismerni... azok a potméter szerű valamik másra nem lehettek jók. Amúgy nem láttam még így ezt az eszközt, de azt a két irányító eszközt láttam már ismeretterjesztő filmekben, miközben mások játszottak vele... faltenisz is lehetett volna, de ahhoz egy irányító is elég lett volna.

http://www.taxierden.hu

(#41) Viktor77 válasza Meridian (#40) üzenetére

Viktor77
(PH! félisten)

Röhögni fogsz, nekünk pont nem olyan volt. Ilyen régi tűtartó doboz volt (nem találok róla képet, talán valaki emlékszik, zöld teteje, fekete alja, négyzet volt)(aztán lehet nem is az volt, csak mi használtuk arra), abban volt a mechanika, és arra volt ráapplikálva valahogy a tekerő, ami egy nagy fehér korong volt (nem tudom az miből volt).

[ Szerkesztve ]

(#42) zka67 válasza elefant (#17) üzenetére

zka67
(őstag)

Szia, a pisztoly a kis monitoron nem igazán akart működni, de nagyobbon teljesen jól ment :)

(#43) zka67 válasza Peter13 (#32) üzenetére

zka67
(őstag)

Szia, igen, gyufásdobozokban tartom az smd kondikat és ellenállásokat, meg még sok más smd alkatrészt is, és van még néhány "tároló" a szekrényben is, az asztalon csak a sűrűn használt alkatrészek vannak :)

(#44) Lacok válasza elefant (#3) üzenetére

Lacok
(őstag)

"dehát direkt megtrükköztem a képet is"

Ezek szerint nem eléggé. :P

(#45) DriderG

DriderG
(tag)

Ez az új Xbox One X Pong Anniversary Edition?

(#46)

(senior tag)

Ilyet lehetett venni 86-87 -ben a helyi "Iparcikk" boltban , "tévéjáték" néven.

(#47) forandor

forandor
(lelkes újonc)

A legjobb ilyenkor a fórumot olvasgatni. :D

(#48) MK VII

MK VII
(PH! nagyúr)

Pong!
Nyertem? :D
Ja nem.. Lekéstem a sörről. :O :))

(#49) Luissimo

Luissimo
(PH! addikt)

Té Vé Já Ték.

volt ilyenem zöldben, Videotongyártmányú :C :C

(#50) tecsu válasza mikej95 (#36) üzenetére

tecsu
(őstag)

Ráadásul, akkor még magyarul feliratozták a (hazai) elektronikai eszközöket! Régi szép idők. :))

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.