Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricco_hun

    senior tag

    Ez a széria még drágább lesz, mint az előző, ami szintén túl van árazva. Hát ez nagyszerű. Halandó ember low-end kategóriánál jobb vga-hoz már nem is juthat. Mégis hova fog vezetni ez a trend? Ha az új szériát mindig beárazzák az aktuális széria teljesítményéhez képest, akkor itt 3-4 év múlva röpködni fognak a 400-500 ezer Ft-os vga-k. Nooooormálisak ezek!? Tényleg ennyi vérpistike van a világ boldogabbik felén, hogy ezt el lehet játszani az emberekkel? Bele sem gondolnak, hogy egy kis fémért meg műanyagért mekkora összegeket adnak ki? Vagy hogy a gyártónak 10-ed annyiba kerül az előállítás? Most már az világos, hogy nekem soha büdös életben nem lesz új vga-m. Innentől csak hátradőlök és figyelem, hogy meddig lehet ezt eljátszani az emberekkel. Hol lesz az a határ, ahol már a gazdag is azt fogja mondani, hogy ennyiért nem. Mikor lesz az, amikor majd a kereslet el kezd csökkenni és a gyártóknak rá kell ébredniük, hogy "kicsit" túlfeszítették a húrt?

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz F e Z o #133 üzenetére

    Pont annyira fogja letörni a HD6 a HD5 árakat, mint a HD5 a HD4 árakat: semennyire. A HD5 megkapja az EOL-t oszt pá. Ez a sírásom oka. Aki meg 45-50k-s HD5850-et vízionál (persze adja az ég, hogy így legyen), azon csak mosolyogni tudok. A HD5 startja előtt is mindenki 25k-s HD4890-eket vízionált. Erre maradt ugyanúgy 50k. Mocskos üzletpolitikába kezdett az AMD a HD5-tel, hogy még a régi széria darabjait se lehessen olcsón megkapni. Sőt, ritkaságuk miatt még feljebb is mentek a régi széria árai. Szóval már elmúltak azok az idők, amikor "buli" egy új széria megjelenése.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz BiP #135 üzenetére

    "Várhatóan az árazás az eddigiekhez képest magasabb lesz, mivel a TSMC törölte a 32 nm-es gyártástechnológiát, így az AMD kénytelen a 40 nm-es gyártósorokra alapozni."

    Szegény AMD kénytelen a 40nm-es gyártósorokra alapozni. Innentől ez lesz az indok a még magasabb árazásra. A HD5 árára is a TSMC volt a bűnbak, merthogy szarok voltak a gyártósorok. Azért karácsonyig suttyomban mégicsak legyártottak 2 milla evergreen-t.
    Hát igen, a konkurencia. Mondjuk azt, hogy most már van. De az Nv csak örülni fog a HD6 eddiginél is magasabb árazásának, hiszen nekik sokkal többe van egy Fermi, mint az AMD-nek egy Evergreen vagy most majd egy Southern Islands.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Gyuri27 #142 üzenetére

    "A 6xxx becsúszik az 5xx árába (persze inditáskor lesz felára)"

    Na ez az indításkori felár a mai napig nem tűnt el a HD5 szériáról (a HD5850 árát meg direkte emelte amd bácsi). (a forinttal nem kéne jönni megint, mert az már 2 éve szar, sőt már megjárta a 310-es euró árfolyamot is)
    Én is csak remélni tudom, hogy "becsúszik".

    "Az nv meg nem tud árat csökkenteni, hiszen akkor nem lesz haszon a cuccon."

    Ugyanerre céloztam én is. Az Nv nem fog árversenybe kezdeni, mert neki sokkal kevesebb a haszna egy-egy kártyán. Örülni meg azért fog, mert a HD6 mégmagasabb árazása miatt meg tudják tartani a mostani hasznukat a kártyáikon.

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

Új hozzászólás Aktív témák