Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zgospel

    őstag

    válasz Enigma1945 #48 üzenetére

    Én úgy értettem a cikkek alapján, hogy akár a böngésződön át (Firefox már frissítve lett ellene elvileg) egy weblap is tud olyan scriptet futtatni, ami kinyeri a jelszavadat a memóriából. Tehát hiába tárolod te a külső hdd-n a jelszavaid, mert nem az a lényeg, hanem hogy miközben netezgetsz ki tudják használni ezt a hibalehetőséget és például ellophatják a jelszavad.
    Gyakorlatiasan nézve én azt gondolnám, hogy nem az a cél hogy kifejezetten a te ilyen olyan weboldalhoz tartozó jelszavaid megszerezzék, de mondjuk ezt a hibalehetőséget kihasználva ha például a Sony-tól kilopják a felhasználói jelszavakat, akkor az egy elég nagy horderejű dolog.
    Vagy mondjuk Paypal fiókok jelszavait ha összeszedegetik és utalgatnak maguknak egy kis pénzt, vesznek belőle bitcoint, vagy ilyenek.
    2 lépcsős autentikációval kivédhető egyébként az ilyen, ha tud ilyet az adott oldal/rendszer.

    Konyhanyelven megpróbáltam nagyjából megfogalmazni ahogy én értem a hibák leírását a PH-s cikkek alapján, remélem nem írtam hülyeséget :B Ha mégis akkor bocsi, és remélem utánam kijavít valaki aki jobban érti.

    https://www.flickr.com/photos/zpapa/

Új hozzászólás Aktív témák