Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz MLaca #4 üzenetére

    "ha egy teszthez választani kell egy nikon d7100 kaliberű fényképezőkép és egy 22 000 ft-os kompakt között, akkor, sajnos, utóbbi fog veszíteni"

    Ha az a teszt szempontja, hogy a hétvégi családi túrázásokhoz kell egy nagyon költséghatékony fényképezőgép, amit könnyen zsebre lehet vágni, és nem gáz, ha megcsúszok az erdőben a domboldalon, és legurulok pár métert, a gyerekeknek is oda lehet adni, hogy kattintgassanak, hadd szokják, viszont a telefon nem csinál szép képet, ezért csak kéne valami dedikált hardver, akkor mindjárt nem egyértelmű a tesztgyőztes. Márpedig ez nem egy légbőlkapott, és a valóságtól elrugaszkodott példa. Épp most vettem egy 50 EUR-s kis Panasonic kompaktot épp ilyen célra a meglévő (igaz nagyon alap) DSLR mellé. Fogalmam sincs, hogy jó vásárt csináltam-e, mert ezekről a kis vakarcsokról tényleg nehéz valamit is találni.

    Arról nem is beszélve, hogy a magyar rögvaló az, hogy a család, ha már megszületett a gyerek, csak szeretne valami normális(abb) gépet, mégse telefonos képeket kelljen a nagyinak mutogatni, pénz viszont nincs, úgyhogy szakmai szemmel akármennyire megvetendő a belépőszegmens és a konzumer kompakt kategória, tényleg nem ártana mutatni belőle valamit.

    Értem én, hogy ez egy szakmai portál, meg hogy kevés a rendelkezésre álló erőforrás, és hogy a megcélzott réteg a (fél)profi fotós, de egy heti piacelemzésnél legalább valami alap iránymutató nem ártana, hogy mire érdemes figyelni, van-e valami szokatlanul kedvező akció, ilyesmik. Ne vegyük el a fotózástól azok kedvét, aki nem hajlandó elkötelezett hobbifotósként foglalkozni vele, csak használni szeretné, és ehhez mértékű anyagi ráfordítást tud / hajlandó csak eszközölni, akármilyen nehlz szívvel mondanát (mondanátok) is a műanyag szutykokra, hogy akár jó vétel is lehet.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák