Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • skoda12

    aktív tag

    válasz Thusor #90 üzenetére

    Hát munkaerőhiány ide vagy oda, tudományos fokozat nélkül kutatóintézetben vezető pozi az szép. Túl van hypeolva a munakerőhiány is. Van kb egy maréknyi terület, ahol ez tényleg probléma, de kutató vonalon pont azon megy a para általában, hogy kutatóintézetben csak az elitnek van hely és jajj a többi, aki nem top 5%, de amúgy értelmes, az mit kezdjen magával suli után. Abból a 40 belépő hallgatóból is csak lesz valaki, kutatóintézet meg nem nyílik minden évben új és az sem érv, hogy külföldre szöknek, mert ezekre a munkákra külföldön is van jelentkező bőven. Vagy csak ennyire más a helyzet matek és a molekuláris genetika területeken.

    A 12 fős témavezetést továbbra is sokallom, nálunk matek szakon szerintem van olyan tanszék, amelyre összesen nem jut ennyi ember egy szemeszterben. Meg itt nem úgy megy, hogy beesik a diák és akkor ő diplomamunkát ír. Simán nem vállalják, ha olyanok a jegyei, de "idén nem érek rá erre" indokkal is zavartak már el embert. Egy tanár van, akiről tudni lehet, hogy mindenkit elvállal, nála landolnak a rossz tanulók. Ha nyugdíjba megy, akkor cumi lesz.

  • skoda12

    aktív tag

    válasz Thusor #72 üzenetére

    Bocs, de ez elég hihetetlennek hangzik. Már eleve az érdekes, hogy kutatóintézetben laborvezetőként dolgozol 10 beosztottal PhD nélkül, mert akkor milyen végzettsége van a beosztottaknak? Egyszerre 12 ember témavezetőjének lenni irreálisan soknak hangzik és itt is felmerül, hogy ezt hogyan engedik PhD nélkül természettudományos képzésen. Témavezetést adminisztrálni szokták hivatalosan, sok helyen tárgyként is meg kell hirdetni és nem szokták szeretni, ha hivatalosan túlórázik valaki.

    Ha pedig mégis igaz, akkor a diplomamunkás és tdk hallgatókat tudnád leépíteni legkönnyebben. Gondolom nem kényszerítettek rá, hogy vállald mindnek a témáját és részben ezért 6-tól 23-ig gályázni hát nem biztos, hogy megéri.

Új hozzászólás Aktív témák