Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raysen623

    addikt

    válasz atee #15 üzenetére

    Egyszer majd elmesélitek nekem mi köze az AMD-nek az NV gátlástalan angolszász üzletpolitikájához és marketingjéhez?! :F Arról is ők tehetnek, hogy mezei júzerek képesek 2-3x annyiért vásárolni hardvert, holott annyival több teljesítmény nem áll mögötte? Ezt nálam fanclub-nak és vakhitnek hívják.
    Nálam jelenleg AMD cuccokat érdemes vásárolni, mert sokkal pénztárcakímélőbb és bőven elegendő mindenre. Ja és nem vagyok fps huszár...Egyébként meg kereslet-kínálat viszonya alakítja az árakat jó esetben.

    (#17) Reggie0: ne tegyünk már úgy, mintha a 165Hz általános igény lenne játékosok körében.

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz Cifu #20 üzenetére

    Az, hogy CPU-k terén az Intel, a dVGA-k terén az nVidia egyetlen valamire való konkurense az AMD lenne.

    Nem csak lenne, hanem az is. 5-10 fps VGA oldalon általában a különbség ími elhanyagolható 160fps magasságokban. Processzor terén nagyobb a hátrény, de még a 28nm-es CPU-k is bőven elegendőek az átlagfelhasználó számára. Folyamatosan körtét hasonlítunk az almához.

    Adott pénzmagért nagyobb teljesítményt nyújt, vagy adott teljesítményt olcsóbban kínál, mint a konkurens?

    Attól függ mit értesz "adott teljesítményen". Az egyszálas leadott teljesítménykülönbség engem nem hat meg, mert ami ezt használja azt átlag ember ritkán veszi igénybe. Professzionális vagy munkakörnyezetbeli felhasználásnál viszont figyelembe kell venni. APU-knál megint eltérő a helyzet. Játék alatt ha 80fps helyett 60-al játszol, de mindezt min. 25%-al olcsóbban, akkor már megéri.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz Cifu #26 üzenetére

    Nagyon remélem, hogy az AMD végre tényleg csinál valamit az Zen-el, mert ha nem, akkor végképpen leírja magát. Az Intel jövőre már 10nm-en fog járni, míg az AMD még csak most tér át a 16nm-re...

    Részemről is várós a Zen, de félek a vége az lesz, hogy csak VGA-t fognak gyártani. Ember nem érti miért vártak CPU fronton ennyit a csíkszélváltással.

    Lehet hogy nem hat meg, de ettől még a játékok jó része nem profitál a sok szálból. Nézzük a WoT-ot vagy a Doom-ot...

    Nos, a drága jó WoT is nagyon szépen muzsikál a gépemen 60 fps-el FHD-n, Doom-ot még nem néztem, de szerintem az is szépen futna VGA miatt kompromisszumokkal persze.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Új hozzászólás Aktív témák