Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    A 24-70mm f2.8 L mellett én sem látom sok értelmét. Amikor kiadták a 24-70 f2.8 L II objektívet, akkor lelkesen fürkésztem a teszteket, meg akartam érteni, hogy a kettes verzió miért kerül közel kétszer annyiba (320.000 Ft vs. 600.000 Ft). A mai napig nem értem, mert oké tényleg jobb. De nem annyival, hogy ilyen brutális felára legyen.

    Aztán megértettem. A Canon bevonta a piacról az első verziót és esze ágában sincs a másodikat a helyére tolni. Maradt a 600 ezres ár. Köszönjük Canon! :) Már értjük az új FF objektívek árszabásának módját.

    Ilyen áron nekem sem kell zoom objektív, pedig amikor forgatunk, akkor rendszerint 24-70mm f2.8 L objektívet mindig bérelünk. Jó kis darab az, aki teheti használtan vadássza le, sokkal jobban megéri, mint a kettes vagy ez az F4 szörny. Stabilizátor ide vagy oda. Egy 5DmkIII esetében bármikor az egekbe csavarható az érzékenység, nem ritka, hogy még sötétben is sikerül bemozdulás mentes fotókat készíteni ISO3200 vagy akár ISO6400 mellett is amiken alig jelenik meg zaj.

    Akit a hó érdekel a tesztfotókon: Az EXIF szerint februárban készültek.

Új hozzászólás Aktív témák