- Tajvani mintára alakíthatná át a chipgyártást Dél-Korea
- MoDT alaplapok 16-magos CPU-val, a Minisforum gondozásában
- Bemutatkozik az ASUS új, belépőszintű gaming notebookja, a V16
- Költséghatékonyságra törekszik a Patriot legújabb, PCI Express 4.0-s SSD-je
- Játékok futtatásán segít a legújabb GeForce driver gyorsjavítása
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Kompakt vízhűtés
- Gamer headsetek a felsőkategóriából
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen széket vegyek?
- Mikrokontrollerek Arduino környezetben (programozás, építés, tippek)
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Tuning kezdőknek
- Milyen videókártyát?
Új hozzászólás Aktív témák
-
leviske
veterán
válasz marcell991 #58 üzenetére
Hát épp ez az!
-
LordX
veterán
-
pakriksz
őstag
"A Linux kodjanak 80-90%-at a Red Hat, Google, Novell, Intel, stb. irjak mar." forrás?
Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"
-
stratova
veterán
válasz marcell991 #53 üzenetére
A HSA mindenhová beépül a kávédarálóba is.
-
marcell991
tag
Egyébként hogy került ez a cikk a HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók topikba?
[ Szerkesztve ]
Developers, developers, developers, developers! http://youtu.be/KMU0tzLwhbE
-
Sir Ny
senior tag
Ez tényleg probléma. Persze nem a pingvinnél, hanem a kommersznél, ahol egy-egy idióta/beépített ember vezető/számító kapitalista egyik napról a másikra megszűnteti a projektet.
A pingvinnél ez igazából úgy működik, hogy a most népszerű disztrók 15-20+ éve folyamatosan élnek és léteznek. (sőt, az egész FOSS közösség így működik, a négy BSD is van már 20-20 éves. Ők gyakorlatilag függetlenül fejlesztgetik a saját kerneleiket, és írogatják át a mások által készített userland programokat, és nem is rosszul)
Ezzel szemben a google hány projektet kukázott már? A wave pölö él és virul az apache szárnyai alatt (na jó, érdeklődés hiányában senki nem nyúl hozzá), a google readernek befellegeztek. Az oracle úgy kidobta az openoffice-t mint macskát szarni. Aki buta és céges terméket használ, az támogatás nélkül marad, míg az abiword él és virul. Elop a nokiánál megölt minden projektet, ami nem ms, például a MeeGo-t. Ez is Mer néven tovább él. Mi lett azokkal, akik MeeGo-ra terveztek, arra kezdtek fejleszteni? Ígyjártak. Ezek egyszerűen nem megbízhatók. Ellentétben a pingvines projektekkel, amit akár te is vihetsz tovább, ha akarod.
-
-
ddekany
veterán
Nyilván a fejlesztéshez és karbantartáshoz tengernyi idő kell, és hacsak nem nyert vki a lottón... a lelkesedésből nem lehet fizetni a számlákat, szóval valakinek pénzt is kell adni. Viszont a Hurd-nál gyanítom az volt a gond, hogy a Linux kernel hamarabb került használható állapotba, így olyan ütemben kezdtek belefolyni a további fejlesztések, hogy elég nagy képtelenség lett volna beérni... és ez a rés nyilván csak nőtt idővel, szóval abból már nem is lesz semmi.
[ Szerkesztve ]
-
berVi
senior tag
Azt azert be kene latni, hogy a szepremenyu elvekbol penz nem lesz. Aki szerint igen, az vessen par pillantast Stallman Hurd-jere, ami 20+ eve ugyanott van (a beka segge alatt). A Linux kodjanak 80-90%-at a Red Hat, Google, Novell, Intel, stb. irjak mar. A hippi hozzaallas ide mar nem eleg.
-
ddekany
veterán
Az ipari téren filléres procikkal megoldható képfelismerés gondolom egyszerűbb feladatokat is lát el... behatároltabb körülmények stb. (v.ö. mondjuk egy gesztus felismeréssel, és persze változó háttérrel és megvilágítással és személyekkel). Aztán ha meg is oldható most is a feladat, főleg ha erősen akarnak ezekre építeni, lehet hogy sokat számít ha kevesebb energiával (és kisebb késleltetéssel) oldaható meg. Célhardvert betenni meg rugalmatlan, összevetve egy szoftveres megoldással.
-
Béééla
őstag
beágyazott programozóként, hogy mi értelme van
Beágyasként neked semmi. Majd szépen folytatod velem a C-ben és hasonlókban az alacsony szintű programozást.Egy Snapdragon az egy erőmű és megfizethetetlen árú valami ipari szinten
Mert a PLC-k ám filléres megoldások. Az iparban valahogy pont méregdrága ÉS kis teljesítményű dolgokkal találkozni, oda egy snapdragonos valami megváltás lenne.Szóval tényleg nem látom a játékokon kívül bármi felhasználását.
Ha újraírnak mondjuk mindent HSA-san, akkor nem kell Átlag Pistának új gépet venni, hogy a fent említett Facebook ne egye meg se a tabletjét, se az asztali gépét, és eljöjjön végre a bitangul heterogén rendszerre optimalizált jövő, ahol nem kell majd egy 32 magos 2 GHz-es proci böngészéshez, hanem ott van mindenben egy nyamvadt GPU, fogják már be a számítási teljesítményét olyan esetben, amikor 30 szálon kell egy-egy összeadást csinálni, majd amikor az eredmény kibüfögődött, akkor a CPU meg megcsinálja rajta a bonyolult műveletet, és spóroltunk több mint 25 CPU-ciklust. Egy nagyságrendileg 35 ciklust igénylő műveletnél.
A programozók lusták, a menedzsment tegnapra akarja, a felhasználó meg jól a programot megkapni. Ha nem kell minden héten még két CPU magot belegyömöszölni, hogy bírja a melót, hanem elég a GPU-t finomhangolni, akkor igenis van értelme.
A Microsoft meséje szerint még az ördögök segítségét is kérték, hogy OpenLC-ben (?) agyonoptimalizált, kész GUI sablonokat csinálhassanak a WP8-ra. Ennek eredménye, hogy ugyanolyan használattal egy hasonló WP8-at futtató hardver kétszer annyi ideig bírja, mint a Droid és szmúúútabb. Ha a felhasználó ugyanazért a pénzért "gyorsabb" szoftvert kap ugyanarra a vasra ráadásul jobb üzemidővel, akkor vegyük el tőle?
És ez hardver szempontból sem rossz: emlékezzünk meg a túlmelegedő okostelefonokról, amiknek a CPU-it feleslegesen járatja az optimalizálatlan kód.
Vagy a nemrégiben emlegetett Libre/Openoffice, amiben szintén HSA-val akarják a számítást és úgy általánosságban a sebességet gyorsítani.Ezt a mindenre jó dumát végighallgattam már az FPGA-knál, a CUDA-nál
És FPGA-t nem egyszerű rendszerbe tenni (meg amúgy is tesztelésre és nagyon elborultan célfeladatokra lehet igazán jól használni), CUDA az az nVidia saját fizetős játékszere, nehéz összehasonlítani ezzel, ha épp nem lehetetlen. OCL-ről meg nem nagyon hallottam.Bélabá
-
marcell991
tag
GUI-hoz eddig sem kellett érdemben,
A HSA pont, hogy ezt is gyorsítani fogja, mert nem csak GPGPU-hoz jó, hanem a grafikai megoldásoknál is előny, hogy nem kell a RAM, meg a VRAM között másolgatni az adatokat.
PC szinten is úgy terjed a hibrid programozás, hogy csak na. Ja, nem.
Az eddigi rendszereknek pont az a problémája, hogy több időbe telik a VRAM-ba másolni az adatokat és onnan dolgozni, mint a CPU-val kiszámoltatni ugyan azt. A HSA erre nyújt megoldást. Mársészt viszont nincs is elég programozó, aki magas szinten értene a GPU-programozáshoz. A HSA szoftveres oldalról is próbál erre megoldást nyújtani, az idő múlásával ahogy egyre többen fogják támogatni, úgy lesznek egyre hatékonyabb eszközök hozzá.
A Facebookhoz meg csak annyit, hogy az Androidos telómon ki kellet kapcsolnom, az alkamazást, mert kevesebb, mint egy nap alatt lemeríti a telómat.
(#29) Bici pl. a Jolla visszavásárlása.
Főleg úgy, hogy sosem volt az övék (nem csak ex-Nokiások dolgoznak ott)Developers, developers, developers, developers! http://youtu.be/KMU0tzLwhbE
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A HSA egy berendezkedés azokra az időkre, amikor már nem lehet hagyományos úton növelni a teljesítményt. Most is alig pár százalékos előrelépés van generációnként, és az a jövőben csak rosszabb lesz. Túl sok magra nincs lehetőség, mert egy idő után nem skálázódik a rendszer, így az egyetlen módja a teljesítménynövelésnek, ha a különböző feladatokat speciális végrehajtókon oldjuk majd meg. A GPU ennek az egésznek csak az egyik eleme, mert jelenleg pont arra van szükség, hogy a feladatokat az energiaigény töredékén is meg lehessen csinálni, de a HSA-t úgy tervezték, hogy később speciális processzorok is bekapcsolódhassanak, így lesznek a lapkában DSP-k, biztonsági procik, akár FPGA részleg is. A HSA célja, hogy te ezeket egyszerűen programozhasd.
[ Szerkesztve ]
Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.
-
MaUser
addikt
Na most mégegyszer kérdezném beágyazott programozóként, hogy mi értelme van? Amiket felsoroltál arra van filléres megoldás ma is, nem a számítási kapacitás sokszor a fő gond egy képfelismerésnél. Nézd meg ipari szinten milyen filléres procikat használnak ezekre. Egy Snapdragon az egy erőmű és megfizethetetlen árú valami ipari szinten.
Beszédfelismeréshez pl. nem kell erőmű, vannak elég egyszerű statisztikai módszerek, amiket ma használnak pl. USA autókban ezerrel. Ennek másik oldala amit a Google/Apple csinál, de ott ugye nem HSA van mögötte.
Szóval tényleg nem látom a játékokon kívül bármi felhasználását. Vö. ugyanezt a CUDA-val, maradt a profi programok és néhány videoszerkesztő privilégiuma. Hiába tudom megoldani a dinamikus programozási feladataimat/Monte Carlo feladatot jóval gyorsabban CUDA/OpenCL/HSA alatt, ha erre baromira nincs szüksége az átlagos usernek.
@Béééla: Ezt a mindenre jó dumát végighallgattam már az FPGA-knál, a CUDA-nál, az OCL-nél, majd most a HSA-nál. Gyakorlatban egyiket sem használja az átlagember, max ha a házimozi erősítődben költséghatékonysági okok miatt egy FPGA van a kis széria okán.
[ Szerkesztve ]
''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''
-
Béééla
őstag
A kérdésem továbbra is az, hogy mire kell ez?
Amire több, mint 640k memória. Fejlődés, lehetőség. Neked nem számít a jelek szerint, a programozónak egy újabb választáa.GUI-hoz eddig sem kellett érdemben,
Most majd lehet cross-platform optimális GUI-t csinálni, és akkor a fejlesztőnek megéri majd egy jól fizetett HSA fejlesztőt megvenni n+1 egyéb fejlesztő helyett, és ugyanúgy menni fog mindenen, ami támogatja. Aztán majd nem fognak fejleszteni arra, amin nincs HSA támogatás, majd kiderül.játékokhoz meg még egy köztes réteg.
vagy nem köztes, hanem mellettePC szinten is úgy terjed a hibrid programozás, hogy csak na. Ja, nem. Azért mert van amire rohadt jó (video/kép és hangfeldolgozás, párhuzamosítható és jól skálázódó algoritmusok, stb.), de ezeket a normáli életben szinte soha nem használod, mert egy facebook-hoz nem kell...
Szerintem meglepődnél, mi mindenre jó a HSA, még én is. A Facebookot is lehet vele majd gyorsítani, mert GUI-b mondjuk besegít, esetleg megjelenítésnél háttérben dolgozik, estébé.
És ha valami Facebookra nem jó (nem 1000% konzumer) akkor már ne is fejlesszük?Az lenne a nagyon baba, ha "kiválthatna" egy-két nyelvet, és egyben meg lehetne csinálni mindent
Bélabá
-
ddekany
veterán
"játékokhoz meg még egy köztes réteg"
Natívra fordul (A GPU (vagy mi ez most már...) saját "gépikódjára"). Nem, nem programoztam rá, és így nem tudhatom mennyire lesz össze nem illés a HSA (és így a HSAIL) és tényleges vasak közt, de mivel a HSA előbb volt mint azt azt támogató vasak, talán elég jól fog ez futni. Mondjuk ez az, amit majd meglátunk, de elég biztató a cucc szerintem.
Mire jó? Ez GPGPU, csak keresztplatformosan, és ráadásul CPU-val közös címteres is, ami eddig nem hogy keresztplatformosan, de sehogy sem volt. Lehet hogy lesz ennek csomó alkalmazása, amire eddig nem is gondoltunk, mert nem volt értelmes sebességgel remény rá. Hogy most konkrétan mi... a játék ugye egyértelmű (fizika, AI, effektek). Más területen, arcfelismerés, mozdulat felismerés, és a többi képelemzős csoda, fénykép/videó utófeldolgozás (rázkódás eltávolítás ami a tipikus példa). Gondolom beszédfelismerésre is jó (azt nem tudom ennyire párhuzamosítható, de úgy rémlik jól).
"PC szinten is úgy terjed a hibrid programozás, hogy csak na. Ja, nem."
Azért ebben vastagon benne van az is, hogy PC-n nincs egy közös platform rá, és a jelek szerint (Intel blokkol) egyhamar nem is lesz. Így elég drága mulatság támogatni GPU-s gyorsítást, persze hogy nem törik magukat össze... meg talán ma még kínosabb egy adott vasra írva is, mint kéne.
[ Szerkesztve ]
-
ddekany
veterán
"javítottam neked."
Tehát szerinted nem a Windows PC és Linux PC a töménytelen kavarás, hanem a Windows PC és az Android telefon. A Linux PC-t az kivetted, mert ha valami, hát az aztán rohadt problémamentes. (Ja, és jó OS-t csinálni szerinted triviális, meg mind u.a...) A Linux közösség egyszer kilökhetné már a trollokat, de ehelyett látszólag mágnesként vonzza őket.
-
MaUser
addikt
@Béééla is: A kérdésem továbbra is az, hogy mire kell ez? GUI-hoz eddig sem kellett érdemben, játékokhoz meg még egy köztes réteg. PC szinten is úgy terjed a hibrid programozás, hogy csak na. Ja, nem. Azért mert van amire rohadt jó (video/kép és hangfeldolgozás, párhuzamosítható és jól skálázódó algoritmusok, stb.), de ezeket a normáli életben szinte soha nem használod, mert egy facebook-hoz nem kell...
''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''
-
Béééla
őstag
pl. a Jolla visszavásárlása
Nem vetted még észre a Nokia stragégiáját?
Ha jól megy/elindul valami, eladni olcsón, ha bedöglött és már a kutya se dolgozik rajta, megvenni!
Csak kár hogy fordítva kéne...Van egy maroknyi stúdió, akik adnak a minőségre és képviseltetik magukat normális alkalmazásokkal minden platformon, azokat kell meggyőzni afelől, hogy Ubuntura is érdemes fejleszteni. Ha ebbe a Valve mobil fronton még bele is tudna segíteni, az csak hab lenne a tortán.
Az államat Kínában keresném a földben ütött lyuk másik végén, ha Gabi Newellék Ubuntu mobilra kiadnák a Steam "mobil" változatát, ahol mobilos játékokat lehetne venni. Egyrészt akkor meg volna oldva a játék-support, másrészt a kisebb kiadók is szénné dolgoznák magukat a lehetőségért, a Gőz azért elég nagy név lett.Nem tudom hogy miért baj az hogy lassan haladnak a verziószámok
Nem a verziószámok növekedésével-nem növekedésével van baj (csak parasztvakítás, amikor minden hónapban új fő verzió jelenik meg) hanem számtalan jónak induló projekt megakad a 0.0001a/b-es verzióban.
Emlékszem, a VLC is mennyi ideig nem érte el az 1.0-t, de attól még szépen ment.És itt nem játékokra meg a nagyon elterjedt programokra gondolok.
Jó példa: AVRdude és annak GUI-ja ami már elég régióta van, mégis megragadt a 0.2 verziónál (bár a GUIja pont csak windózos ráadásul...). Remekül ellátja a funkcióját, csak épp n+1 órát kell görcsölnöd, mire összelősz egy konfigot parancssorban, amivel szépen megy, a grafikus felület meg szintén nagyjából semmire se jó, mert továbbra is manuálisan kell mindent kiszámolni. Windows alatt AVR Studio pedig kényelmesen megcsinálja neked, ráadásul nem manuálisan kell számolgani mindenféle biteket, hanem azt lövöd be, hogy "ezt meg ezt" akarom. Nem sok munka lenne hozzáadni a számoló-funkciókat, de mégse tették meg eddig.Bélabá
-
félisten
Engem az érdekelne, hogy a linux mely komponensébe épül bele.
Vagy ezt a HSA-t úgy kell értelmezni, mint egy Java VM-et?Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html
-
pakriksz
őstag
te nem kevered össze a linuxos programokat a windowsos/ windowshoz adott programokkal?
Nem tudom hogy miért baj az hogy lassan haladnak a verziószámok, legalább nem jelentik ki azt hogy stabil és 1.0 valamiről, ami félkész és egy hulladék, mint bizonyos nagy cégek
Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"
-
leviske
veterán
(#17) Cifu: A Mozillának ezzel a modellel esélye nem is volt a felsőkategóriába való belépésre. A rendszer arra ideális, hogy $100 környéki telefonokkal is rávegyék az embereket $50 feletti előfizetésekre. (A Chrome OS is nagyot bukott, mikor premium kategóriába akart azzal a szintű szolgáltatáscsomaggal "bepofátlankodni", ahol semmi keresnivalója nem volt.) Ezzel szemben a Canonical most inkább a Windows Phone árkategóriájában igyekszik elhelyezkedni.
Két eltérő üzleti modell, nem hiszem, hogy ne férnének meg egymás mellett. Már persze, ha a Firefox OS-re lesz egyáltalán igény.
(#24) Béééla: Igazából a leírt helyzet bármelyik platformra igaz. Mindenhol bele lehet futni elcseszett alkalmazásokba. Az Android is hemzseg tőlük, meg az iOS és a Windows Phone. Van egy maroknyi stúdió, akik adnak a minőségre és képviseltetik magukat normális alkalmazásokkal minden platformon, azokat kell meggyőzni afelől, hogy Ubuntura is érdemes fejleszteni. Ha ebbe a Valve mobil fronton még bele is tudna segíteni, az csak hab lenne a tortán.
(#28) tlac: Amíg Elop a CEO, ott nemigen fog olyan lépés történni ami a Microsoft-tól való távolodást igyekszik sarkallni. Sajnos komolyabb esélyét látom annak, hogy licencekkel együtt megveszi a MS a telefonos részleget. (Bár őszintén szólva még jobban járnánk egy Huawei felvásárlással, mert azokban még van annyi indíttatást, hogy akár visszahozzák a semmiből a Maemo-t, vagy újraegyezkedjenek az Intellel a MeeGo/Tizen felől.)
[ Szerkesztve ]
-
DraXoN
addikt
Szerintem ezzel a lépéssel jól döntenek, remélem mind mobil mind az asztali rendszereknél meglépik a HSA beépítését.
A Canonical próbálja a felületeket a felhasználó irányából elkészíteni, erre sok pénze el is megy..
A Canonical által készített Ubuntu is azért lett "népszerű" mert nem követte a meglevő linuxok "Geek" vonalát.
Azaz nem feljesztők csinálják pusztán maguknak, vagy más fejlesztőknek, hanem az "átlag Jósákának" aki nem érti a gépeket se.Anno anyámat odaültettem a gép elé, először látott Ubuntu felületet (már Unitys korszakban, kíváncsi voltam kiigazodik-e). Ami azt illeti olyan hamar kigazozott, hogy egy 5 perc után megtudott csinálni mindent amit addig windowson. Ezzel dőlt el nálam, hogy az Unity mint ötlet nem rossz.. csak szerintem még mindig félkész kicsit... bár ígéretes és fejlődik.
A lényeg amire utalni akartam: Ha a mobilos változat is ebben a formában készülhet el (és ígéretesnek tűnik). Akkor lehetséges sikeres lesz ha a szolgáltatók is beállnak mögé (a nélkül minden rendszer esélytelen).
The human head cannot turn 360 degrees... || Lenovo X390 || Redmi 13 Note Pro 5G
-
"a legtöbb Linuxos program amivel találkoztam, az félkész, 1.0-t sem elérő, gyerekes/átlagfelhasználónak nem egyértelmű kinézetű, és a fejlesztői lelkesedés "hamar kifullad". Attól tartok itt is sok command line eszköz lesz, meg "primitív" GUI, mert a fejlesztőnek elég."
...jó régen nem láttál linuxot.Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy ¤¤¤ Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vizion/index.html
-
Béééla
őstag
Linux alatt nem 10x egyszerűbb egy adott device driver arra, amit most még négy rétegen keresztül cseszeget az ember?
Nagyon jó dolog minden eszközre külön-külön megírni és optimalizálni valamit, a programozók is áhítoznak arra, hogy az összes készülék minden nyűgjét-baját áttanulmányozzák és egyenként megoldják
Persze, veszteség egy HSA réteg beépítése, de veszteség a C/C++ alkalmazása az Assembly helyett is. Csak kérdés, hogy ha lesz HSA, akkor hány óra munka megcsinálni egy univerzális valamit 90% optimalizáltsággal, és hány óra meggebedni.Mobilra azért lesz jó, mert így már mindenhol nyomva lesz a párhuzamos feldolgozás, és a profik írhatnak fasza optimálisan feldolgozott kódot
Neked ez azt fogja jelenteni, hogyha nem 3-4 éves telefonod van, akkor még gyorsabb lesz, kevesebbet eszik ugyanannak a kiszámítása, estébé.Az Ubuntu telónál egyvalamitől félek: lehet a kövezéshez készíteni a sziklákat, de a legtöbb Linuxos program amivel találkoztam, az félkész, 1.0-t sem elérő, gyerekes/átlagfelhasználónak nem egyértelmű kinézetű, és a fejlesztői lelkesedés "hamar kifullad". Attól tartok itt is sok command line eszköz lesz, meg "primitív" GUI, mert a fejlesztőnek elég.
Ha sikerülne a "fejlesztői kedvet" megtartani és valamivel jutalmazni, akkor nem rossz dolgokat lehetne kihozni belőle.Bélabá
-
nagyúr
Big like. I just can't wait to see.
Declare var, not war. - Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.
-
Sir Ny
senior tag
Szerintem meg egy mobil telefonra senki nem kívánja a háta közepére sem azt a töménytelen kavarás, ami egy Windowsos PC-n vagy Androidos telefonon van.
javítottam neked. Egy android nem testreszabható, nem áll kézre, és úgy általában mindenben csak korlátoz, ahol tud. Ezzel szemben egy linux tényleg a legapróbb részletekig olyan, amilyennek akarod. Már ha az ubuntu telefonokhoz majd jár root jog is.
,,Azaz ha most leülnénk, és terveznénk egy OS-t, tanulva a régi hibákból, meg úgy hogy visszafelé kompatibilitás nem téma, tök más jönne ki. "
Körülbelül hetente születik új OS. Nincs új a nap alatt. Kernel van, ütemező, rendszerhívások, driverek. Mindenhol. Esetleg valami filozófia az operációs rendszerre írt programokra, mint a UNIX vagy a HURD vagy a plan 9 filozófia, de ennél több már tényleg nem igazán lehet.
[ Szerkesztve ]
-
-
MaUser
addikt
Végigolvas a prezit egy érdemi példát nem látok, hogy ez mire lesz jó a gyakorlatban és főleg minek mobilra? Most már akkor .net szerű felépítésen keresztül lehet animálni a WP szintű csempéket a mobilion? Linux alatt nem 10x egyszerűbb egy adott device driver arra, amit most még négy rétegen keresztül cseszeget az ember? Vagy már megint ennyi a túl sok erőforrás?
''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''
-
Mateosz
aktív tag
Jó döntés!
*** Be prepared! ***
-
ddekany
veterán
Szerintem meg egy mobil telefonra senki nem kívánja a háta közepére sem azt a töménytelen kavarás, ami egy Windows-os vagy Linux-os PC-n van. Ezek az OS-ek iszonyat komplikáltak, egyrészt mert sok történelmi hordalékot visznek magukkal. Azaz ha most leülnénk, és terveznénk egy OS-t, tanulva a régi hibákból, meg úgy hogy visszafelé kompatibilitás nem téma, tök más jönne ki. Egy Android kb. ez a kategória, csak még nagyon fiatal és kiforratlan. Bár talán leginkább az alkalmazások kiforratlanok rá, meg szétbarmolja minden telefongyártó cég, szóval káosz...
Ami egyedi előny, hogy Ubuntu mobilt dokkolod, és ott egy rendes asztali OS, amiben pont u.a.-zok vannak feltelepítve, stb. Csak persze nem tudom, hányan fognak ezzel élni a valóságban. Főleg mert azért tán még ott nem tartunk, hogy egy mobil méretű eszköz ne legyen érezhetően lassabb egy rendes asztali gépnél.
-
ddekany
veterán
Nem látom, hogy az Android lenne a legnagyobb sikere. Nagyon rég teli van minden Linux kernellel beágyazott alkalmazásokban. Aztán a legtöbb webszerveren (és talán általában a legtöbb szerveren) Linux van, méghozzá nem csak a kernel (ellenben az Androiddal), hanem az egész holdudvarával együtt.
Amúgy az Ubuntu mobil miben nem "nyílt hátterű"? (Nem tudom, kérdem.)
-
félisten
A "baj" csak az, hogy másképpen nehéz előre lépni, lássuk be. A Linux már két évtizede pörög a piacon, de a legnagyobb sikere valójában az Android, amit ugye a Google, és még kismillió másik cég a pénzért "elk*rvulva" hozott létre. Szép, nem?
Meg lehet nézni ezt a versenyt a Firefox OS-nél és a mobil Ubuntu esetében. A Firefox OS jobbára "nyílt" hátterű, szemben az Ubuntu mobillal. A Firefox a gyártókkal keresi a kapcsolatot, és ugye az LG, Huawei, ZTE és pár kisebb gyártó mocorog a témára, de jellemzően az olcsó mobilok terén. A Cannonical ezzel szemben a szolgáltatókra mozdult rá, és olyan nagyágyúkat söpört be, mint a Deutche Telecom, Verzion vagy China Unicom. Hogy melyik marad talpon hosszú távon, az egy érdekes kérdés lesz....
Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
-
Geller72
veterán
Igazából ez az egész valszeg azért van, mert a kanonikál piszkosul nyomja a mobil szegmenst. Smart telók, de talán legfőképpen a tablet OS bitorlása a cél. Mert lássuk be, az android (is) elég segg egy OS. Viszont egy komplexebb, többcélú, multibb platform sokat dobna a vasakon. Nexus 7-em (is) van, és oda már eléggé pofás linux van pakolva. Ha kiforr ez a dolog, meg merem kockáztatni, hogy a mostani vezető os-ek sehol nem lesznek. ez nem azt jelenti, hogy ennek én személy szerint örülök. Főleg nem annak, ahogy a kanonikál elment a pénz irányába, és ezzel - az én véleményem szerint - jelentősen elkurvul(t). A pénz érdekében elad(j)ta magát szinte mindenkinek és el is fogja a jövőben is, aki vagy pénzügyileg támogatja, vagy kiáll mellette a jövőbeni projecteket illetően.
-
zseko
veterán
A felét nem értettem és most nincs is türelmem utánabogarászni, ez most jelentheti azt számomra hogy feltehetem majd az S4-re az ubuntut ha végre megjelenik mobilra, vagy mindenképpen új mobil kell, mert ez az izé amiről szó van hardverszinten épül be/valósul meg?
HR24.hu
-
marcell991
tag
Remélem az Enterprise disztrók is csatlakoznak.
Kapcsolódó cikk a Phoronix-on, akit érdekel [link]
[ Szerkesztve ]
Developers, developers, developers, developers! http://youtu.be/KMU0tzLwhbE
-
OK, fejlesztőknek lehet, h jó... de Unity-t ismerve sokat nem várok szpészmárktól
Megvárjuk, jöjjenek csak, lehessen választani.
Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy ¤¤¤ Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vizion/index.html
-
Béééla
őstag
Na egy nagyon-nagyon jó hír mára
Csak aztán vegye át a többi disztró is!
Bélabá
-
félisten
Lesz egy ütőképes alternatíva az Android és iOS mellett (a WP8-at nem tudom, ide kellene-e sorolni), amelyik az adott hardware-ből nagyobb teljesítményt, avagy azonos teljesítmény mellett kisebb fogyasztást tud kicsikarni, és eközben jelentősen egyszerűsödik a fejlesztés rá. Döntsd el magad, hogy ez jó-e vagy rossz...
[ Szerkesztve ]
Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.
-
Pug
veterán
-
leviske
veterán
Érdekes dolgok kezdenek itt kibontakozni. Az Canonical leeheti a felsőkategóriát a Google telefonos részesedéséből, a Mozilla meg alulról támad, kedvező szolgáltatói támogatással.
Ha az Ubuntu képes lesz ezzel ténylegesen piaci szereplővé válni, akkor a Nokia elkezdheti fogni a fejét a kihagyott lehetőség miatt. (Maemo)
(#1) Pug: Hülye kérdés, de a HSA alkalmas a DX piacának bárminemű befolyásolására? Én eddig azt hittem, hogy ez inkább úgy néz ki, hogy várjuk a HSA követelményeinek a beépítését a DX-be, ami egyelőre nem halad sehogy.
-
Vki azt mondja el, h átlag usernek ez miért is jó?
Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy ¤¤¤ Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/vizion/index.html
-
stratova
veterán
Nekem itt akadt fenn a szemöldököm:
Frostbite 3 motor mobil verziójaWait what Nyilván nem egy asztali BF4 szint de akkor is. Nekem már a Sky Castle demo (Unity) is kimondottan tetszett.
-
Pug
veterán
Hosszú távon ez jelentheti a DX egyeduralmának megtörését is (HSA terjedése desktop vonalon)? Vagy ezek nagyon merész álmok?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Nők, nőügyek (18+)
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Letiltja az USA a politikusokat a telefonhívásokról és szöveges üzenetekről
- Napelem
- DIGI internet
- Realme 9 Pro+ - szükséges plusz?
- Kompakt vízhűtés
- Gamer headsetek a felsőkategóriából
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Keringető szivattyú vezérlése: még okosabb fűtés
- További aktív témák...
- AKCIÓ! 1TB Samsung 870 QVO SATA SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Western Digital 8TB RED PRO - SATA3, 7200 Rpm, 256MB - Gari 2026.05.19. -ig - Eladó!
- Western Digital 3.5" My Book 16TB - Új, Bontatlan - Eladó! 89.000.-
- Golden Series Silicon Power microSDXC 32GB UHS-I V30 (SP032GBSTHDV3V1HSP) + ünnep alatt is
- MP600 PRO NH 1TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7000-6500 MBs - Eladó!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest