Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tranceplanet

    addikt

    válasz antikomcsi #17 üzenetére

    "Szerintem ennek sokkal jobban örültünk volna, akkor, amikor még nem indultak meg a memória árak az egekbe.
    Nem az a lényeg, hogy kinek a hibája azon ne is rágódjunk, a lényeg az, hogy megint a vevők jártak rosszul."

    Arról sem az AMD és sem az Intel nem tehet, hogy a memória gyártók kartelleznek. Talán a fejlődés álljon meg és egyik fejlesztő se dobjon ki olyan új APU-kat és IGP-s procikat, amik DDR4 memóriát igényelnek? :F
    Kicsit furcsának találom, hogy hatalmas a kereslet a memóriákra és mégsem jelenik meg a piacon egy új gyártó, aki segítene csökkenteni a memóriaéhséget (szerintem a samsung és a hynix megérdemelné a büntit).

    ------------------------------------------------------------------
    (#39) hokuszpk

    Hatalmas +1. Úgy van ahogyan írod!

    Most építem a miniITX masinámat, de úgy tűnik maradok DDR3 alapon, tehát valóban köré épül a cucc.
    Nem tudom magam rászánni, hogy ~50 ropi körül vegyek egy értelmes DDR4 kitet. Pedig AM4 alapokra akartam építkezni, de hamar elment a kedvem tőle a RAM árak miatt. Úgy döntöttem azt a pénzmagot beletolom egy i7 prociba és s1150 kifutó lap lesz a ramhoz, a memória gyártók pedig tehetnek egy szívességet. Gondolom ez senkit nem hat meg, de úgy érzem más is gondolkodik hasonlóan mostanság.

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

Új hozzászólás Aktív témák