Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vndlczndr

    tag

    (Ugyan ezt a hozzászólást a hobbielektronika fórumára is kiírtam, mert szerintem így több tanácsot és észrevételt kapok. Ha valakit ez, vagy a hozzászólás tartalma zavar, esetleg jobb helyet tud neki a porhardver lapcsalád fórumain belül, ne habozzon jelezni!)
    Sziasztok!
    Sajnos az utóbbi időben több hobbiprojekt ötlött fel kicsiny agyamban, mint amit józan ésszel fel tudok fogni, így az (úgy ahogy) egészséges mentális állapotom megőrzése érdekében el kéne kezdenem megvalósítgatni őket. Tehát:
    Szeretnék venni egy Raspberry Pi-t, méghozzá Model 2 B-t a nagyobb számítási teljesítmény (azé' 4 mag mégis jobb, mint az egy) és RAM miatt. Ez idáig tiszta sor és nem is emiatt kérem a fórumozók segítségét, hanem azért, mert úgy vesztem el a Pi kompatibilis kiegészítők, shieldek és különböző kütyük áradatában, mint az a bizonyos szürke szamár.
    Ami biztos, hogy kell:
    -maga a Raspberry Pi Model 2 B
    -valami legalább 2 amperes hálózati töltő
    -hozzá való NOIR (infraszűrőmentes) kamera, lehetőleg olyan, amihez lencse is jár állítható fókusszal
    -valami GPIO-ra csatolható shield, amibe tehető gombelem óramodulhoz (kinek van kedve egy erdő közepén dátumot állítani SSH-val?), és lehetőség szerint egy rakat csatlakoztatási lehetőség egyszerűbb elektronikai eszközök számára
    Aztán, ha nincs a shieldben, akkor:
    -valami egyszerű LCD mátrixos kijelző, az olcsó fajta
    -A/D átalakító
    -hőmérsékletszenzor (ilyesmi, mert a kék fajta csak 0-50 C között mér)
    -optocsatoló szerűség nagyobb áramú cuccok vezérléséhez
    -pár nyomógomb
    -valami mobilnet + SMS képes GSM modul (szintén az olcsó fajtából)
    -mozgásérzékelő modul
    Opcionálisan (értsd: ha van olcsón használható minőségű)
    -GPS modul
    -napelemtábla
    Tehát a kérdéseim:
    A fenti listából az olcsóságot szem előtt tartva konkrétan miből milyen típust javasoltok ÉS honnan? (tehát azt, amit linkeltem, vagy mást / eBay, Geekbuying, malnapc.hu, stb.)
    Mit javasoltok még megvételre?
    Van egy Xiaomi 10 000 mAh-s powerbankom. Erről elvileg menni kell, tud tartósan 2 ampert 5 volton. Szerintetek? Ha valaki nagyon otthon van a Pi fogyasztásával kapcsolatban: Ha menne, akkor kb. mit tippeltek, mennyi ideig? (mondjuk kamera 10%, IDLE + megfigyelés mozgásérzékelővel 90%)
    Tudom, sok kérdés ez, de ha már valaki foglalkozott a Pi-vel, akkor neki csak fél perc bepötyögni, hogy ő mit használt, nekem viszont rengetek utánajárást (vagy akár hibás/szarul működő cuccot) spórol meg.
    Köszönöm mindenkinek a segítséget!
    G.

    [ Szerkesztve ]

    ex AtomNyúl

Új hozzászólás Aktív témák