Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz bollokcs80 #39618 üzenetére

    Nagyon jó kütyü, ez van nekem is. A ventiseket érdemes elfelejteni, vagy pedig ha feltétlen muszáj, mert melegben lesz a Pi + púpon mind a 4 CPU mag, akkor egy ilyen, megspékelve szemből egy 12-centis csendes (vagy nemcsendes) ventivel.

    Szobahőmérsékleten is szépen elviszi a P4-et, ha házba teszed (például én DIY "erősítő" házba fogom tenni, akkor érdemes alulfelül lyuggatni a házat, egy természetes lassú légáramlást így kap, ennyi elég is neki). Viszonylag sok fém van benne, jó a hőtehetetlensége, tehát lehet, hogy terhelt állapotban és melegebb/zártabb helyen 40-50 fok a kütyü, de hirtelen CPU terhelésnél sem történik semmi throttling, attól messze van még ilyenkor is az ember.

    Nálam nagyon bevált, viszont fém mivolta miatt a wifit/BT-t kicsit árnyékolhatja, nem mindegy, hogy van forgatva a nyákon lévő antenna rész, ami egy kis résen lát ki a borda alja-teteje között lényegében.

    A legtöbb átlagos felhasználásra vehető, úgy pedig mindenre is, ha meg van fújva normális külső ventivel (van ebből ventis is, de az nem ugyanaz: csoffadt kis zajos ventillátorok nem versenyeznek egy külső normálissal nyilván + a két kis venti a ventis modellen elvesz a lamellákból, ergo a hűtőfelületből).

    A GPIO lyukat én reszelni fogom az enyémen szélesebbre kicsit, mert a régi IDE kábelekre hajazó 40 tűs GPIO breakout kábel széles műanyag feje nem megy át ezen a bordán, ez szerintem epic fail (sajna). De ha nem kábellel toldod meg és viszed ki a GPIO tüskéket, egyenkénti kábelekkel/erekkel rámehetsz, abban nem akadályoz.

    [ Szerkesztve ]

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák