Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • kovasz

    senior tag

    válasz neduddki #159 üzenetére

    eloszor valoban tevedtem mivel a komponens azt azt jelenti, hogy reszekbol allo es amit komponensnek hivnak az nem az.

    de azt valojaban a nep hivja component-nek a hivatalos neve, YPbPr. regen volt olyan rgb foleg sun es egyne naggyepek monitoranal, ahol a szinkronjeleket rakevertek a zold vezetekre es igy csak 3 koax kellett. ezeket hivtak akkor komponens kabelnek.
    guglizzal: sync on green.
    erre irtam, hogy az ugyanaz mint az rgb. amirol viszont a okostojas beszel az YPbPr....

    ahhoz meg nem kell muszaki talentumnak lenni, hogy belasd, hogy ha 3 nalalog jelet atviszunk, az mindig jobb minosegu lesz, mintha ugyanezzel a jellel mindenfele trukkoket csinalunk mindeket oldalon, hogy ket vezeteken atmennyen a negy.

    a dvi meg sokszor azert nem jobb, mint az rgb, mert ha hdmi-re konvertalod akkor a hdmi altal meghatarozott felbontasra _kell_ a vga-t beallitani. ugyanakkor a megjelenito nem biztos hogy tudja azt igy az abban levo rossz minosegu scale atmeretezi es az eredmeny egy homalyos kep. ha pedig nem mertezi at akkor lesz egy fekete csik vagy nem fogadja a jelet.

    az meg, hogy benyogted a farudja mint varazsszo kulon nevetseges, mivel egyreszt az FAROUDJA (vagyis meg leirni se tudod :C ) masreszt nem kepatviteli szabvany, mint az eddigiek. egyszeruen egy kepjavito algoritmus.

    csak ugy mellekesen megjegyzem, hogy 2 eve van htpc-m es most vennem hozza egy 650k-s projektort ami tudja a FAROUDJA kepjavito algoritmust es dvi, meg ypbr helyett direkt rgb-vel van bekotve mert az adja a legjobb kepminoseget.

    a dizelre meg emlekeszem csak azt nem ertem mit akarsz vele? de ahogy latom nem csak write only vagy mint kiderul, hanem a szoveget sem erted meg.

Aktív témák