Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fordfairlane

    veterán

    válasz zzolika #10310 üzenetére

    Nézz meg egy php tutorialt, amiben leírják, hogy hogyan kell formokat kezelni PHP-ben. Én is írhatnék ilyet, de egyrészt lusta vagyok, másrészt a neten egy tonnányi leírás van ilyen témában.

    Annyi a lényege, hogy csinálsz egy formot, egy vagy több beviteli mezővel, raksz bele submit gombot, majd szerveroldalon PHP-ben kezelni kell a submit actiont, ami meghívja a megfelelő PHP-s függvényedet.

    A másik lehetőség, hogy az oldal újratöltődése nélkül aszinkron módon kliensoldali scriptből indítasz el submitet (AJAX), a szerveroldalon ennek nagyjából ugyanaz a kezelése, mint a sima form submitnek.

    Ezt vagy neked kell megírnod, vagy megfelelő frameworköt kell használod. Magában a böngészőkben és a PHP-ben nem létezik olyan fajta automatizmus (RPC, DCOM, CORBA), ami megoldja helyetted, hogy kliensoldalról simán meghívj egy szerveroldalon implementált függvényt vagy metódust.

Új hozzászólás Aktív témák