Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn77

    aktív tag

    válasz Segal #49719 üzenetére

    Akkor egy kicsit más téma.

    Június 10. hatalmas, hirtelen jött vihar. Talán áramtalanítani kellene a tv-t. Nem egyszerű mert rejtve van minden, nehezen hozzáférhető a konnektor is. Mire odaértem egy hatalmas csattanás, az FZ800 visszajelző ledje már nem világít. Bekapcsolni nem lehet, a relé csak kattog. :O Másnap biztosítónál bejelent, megadtam 400 ezer forint kárt. Pár nap elteltével a biztosító hívott is, hogy szükségük lesz egy hivatalos szakvéleményre. Akkor keressünk egy szervizt. A kecskeméti Hírös Elektro Wing Kft-re esett a választásom. Pár nap elteltével jöttek is a készülékért, de mondták, hogy ne számítsak semmi jóra, minimum egy hónap mire meglesz a szakvélemény. Július 5. visszakaptam a készüléket, elektronikai hulladéknak nyilvánították. Életre tudták kelteni, de main board cserés, illetve a kijelzőben lett egy vízszintes csík. ( 200 óra volt talán benne, még nem volt egy éves sem. ) A szervizes srác nagyon korrekt volt, felajánlotta, hogy ha nem boldogulok a biztosítóval, garanciába leboltolják a Panasonic-kal, vagy ha fizet is a biztosító akkor is megoldják. Biztosítónak szakvélemény elküld, pár nap múlva "szakértőt" küldenek. A "szakértő" mindenféle bejelentkezés nélkül egyszer megjelent. Mivel egy 65 collos készülékről van szó egyedül nem nagyon tudtam mozgatni, dobozból kivenni. Szakértő: jó ha bedugom így is a konnektorba. :DDD Bedugom, ő nem lát kijelzőhibát, nem tud fizetni csak a main board hibára. Ok, fizess, majd új szemlét kérek. Elutaltak 93 ezer forintot. Kértem új helyszíni szemlét. Erre a válaszuk az volt, hogy bevizsgáltatják illetve megjavíttatják a saját szervizükkel. :DDD A készülék 500 ezer forint volt a kár kb. 600, de ők megjavíttatják. Ok vigyétek. Pár nap elteltével hívott egy bizonyos BSIT Kft, hogy elviszik a készüléket, kb két hét az új szakvélemény, ha javítható megcsinálják, ha nem akkor a biztosító köteles az újkori, vagy ha már nem kapható akkor hasonló típusú és árfekvésű készülék árát visszafizetni. :Y 14 nap múlva hívott a szervizes, hogy a készülék gazdasági totálkáros. Nem értik miért nem fogadták el a kecskeméti szerviz szakvéleményét. Két lehetőségem van, vagy visszaszállítják a készüléket, és a biztosító utal kb. 150 ezer forintot, vagy marad a készülék, és visszakapom a teljes vételárát. Hmm, melyiket is válasszam. :F:DDD Természetesen maradtam a második verziónál. Ismét eltelt egy kis idő és a biztosító egyszercsak utalt 440 ezer párszáz forintot. :Y Időközben felkerült a falra egy jóárasított GZ1500-as szépség, és a bejövő áramkörre egy OBO 40 KA-os túlfesz levezető. Az estemből kiindulva: 1; a biztosító beszopatta saját magát, mert nem fogadta el az általam beadott kárigényt, 2; kell egy normális lakásbiztosítás, és nem árt a túlfeszlevezető sem. Summázva az 500 ezer forintos készülékemért kaptam 534 ezer forintot, az új meg 600 ezer volt. Kicsit bukó, de lett egy új Oled tv-m, ami hibátlan és reméljük így is marad. Ja és a lényeg, hogy a kecskeméti Panasonic szerviz nagyon korrekt.
    Nem egyszerű nyár volt az idei.

    Mindenkinek sok sok hibamentes üzemórát kívánok!

Új hozzászólás Aktív témák