Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tutti-amigo

    tag

    Hali!

    Van egy ősöreg Canon S300-am, de mivel fillérekért nyomtat ezért megmenteném a lelkét. Először is nem akart tovább nyomtatni mert waste ink full jelzést adott. Ezt a neten található módon kiütöttem belőle, ám azóta sem teszi a dolgát. Szét lett kapva, ki lett takarítva meg minden. Nyomtató fej kitisztítva patron bele, amiben tinta is van aztán hajrá. Mostmár stabilan zöld jelzés van a nyomtatás indul azonban a papírra semmi sem kerül. Olyan tisztán kerül ki a lap a nyomiból ahogy bekerült. semmi maszat semmi elkenődés vagy bármi, ami azt mutatná, hogy a fejjel vagy a patronnal van a hiba, de nem. Hangja, fényjelzése normális mindenre reagál, - tesztoldal, fúvóka ellenőrzés, fejpozicionálás - mégse kerül semmi a papírra.

    No akkor most mi a fene van?

    Köszi

    Tutti

  • Tutti-amigo

    tag

    válasz faresz5 #10398 üzenetére

    Hali!

    Amikor kitisztítottam melegvízzel akkor a vizet átengedte a fej és jött is belőle a tinta úgyhogy nem hiszem hogy teljesen beszáradt volna. Gondolom akkor nem kéne átengednie a vizet sem. Ettől független kimoshatom még 1x nem tesz semmit.

    Egyéb ötlet még a tisztelt fórumtársaktól?

  • Tutti-amigo

    tag

    válasz mikk2000 #10400 üzenetére

    Szia!

    Igen, a gondolatmeneted jó. No most itt azt értem kiütés alatt, hogy a nyomtató egy hibaüzenetet dob és nem nyomtat. Ezt LCD és egyéb kijelző nem lévén a rajta lévő egy darab led két féle szinű villogási kódjával jelzi. Itt a felesleges tinta gyűjtője egy darabka tartály ami csak pár ml befogadására képes. Ebből a gyűjtőből kijön egy cső ami a nyomtatóház alján lévő filcbe vezetődik, tehát ez szívja fel a felesleges tintát. Ez a filc már jó tintás volt szóval biztos nem úgy működik normál esetben a dolog, hogy megtelik a tartály és amikor túlcsordul a filchez akkor dobja ezt az üzenetet mert akkor sokkal kevesebb üzemelési ciklusonként kellett volna ezzel találkoznom. Tehát normálisan nyomtatott úgyis hogy közben mikor erre ihlete támadt a túlfolyó tintát a filc fogta fel. Ezt a tartálynak nevezhető valamit én inkább csak egy puffernek nézem de a pontos működését még nem értem mert tartálynak olyan kicsi, hogy igazából csak egy kiegyenlítő puffer lenne a filc előtt. Kiszedni nem tudtam ergo szétszedni sem de mivel a levezető csőben nem volt tinta ergo az nyugodtan mehetne tovább a filcre is mintha mise törtét volna. Ettől függetlenül viszont a hibajelzés érvényben maradt míg a nyomtatón lévő két gomb nyomkodásának megfelelő kombinációjával ezt a hibaüzenetet "ki nem ütöm".

    Remélem érthetően írtam le. Szóval egyelőre eddig jutottam. Az nem tiszta még nekem igazából, hogy milyen jelzésre dobja ezt az üzenetet a gép. Merthát nyilván nem a filc átitatódását figyeli mert semmiféle elektronika nincs ami erre utalna. Ergo talán a tartály telítődése lehetne az, de mint mondtam a tartály nagyon kicsike és a feles tintát egy cső vezeti a filchez és a csőben ugyan vannak tinta nyomok (apró darabkák) az nincs feltelítődve tintával. Ergo ha a tartály túlcsordulna továbbra is itathatja a filcet. Viszont ha ez a filc az utolsó védővonal akkor hogy a fenébe mehetett rá annyi tinta mint ami benne volt. Ergo a csövön levezetődő tinta normális üzemben került oda a mennyiségéből adódóan. Akkor meg most hogy a hibajelzés "kiütődött" miért nem nyomtat. Illetve hát mint írtam nyomtat minden normál üzemszerű csak a tinta nem kerül a papírra :F :F :F Ki a fene érti ezt?? :W

  • Tutti-amigo

    tag

    válasz Csavarnyuzo #10402 üzenetére

    Ahham, jogos és egyszerű végülis egy gyárnak van annyi tapasztalata hogy egy otthoni falhasználói mintából vonjon egy átlagot és aszongya, hogy akkor ez a határszám itt mondjuk 10000 nyomtatás után lesz oszt jónapot.

    Ezzel nincs is semmi baj, a jelzés kiütve belőle de mégsem kerül a tinta a papírra. Mi a fene okán :W

  • Tutti-amigo

    tag

    válasz Csavarnyuzo #10404 üzenetére

    A nyomtatófejet kimostam és a víz át is szivárgott rajta. Nyilván először elég tintás volt ami kijött belőle aztán szépen kitisztult. Nem jelenteném ki hogy teljesen tökéletes de akkor legalább maszatolna valamit a nyüves papírra.

  • Tutti-amigo

    tag

    válasz mikk2000 #10407 üzenetére

    Hali!

    Ez a nyomtató problémám már régóta fennállt csak nem volt időm vele foglalkozni és volt lehetőségem megoldani a nyomtatást. Most hétvégén viszont nagyon megszorultam nyomtatással és mivel a kis S300 nem adta az ívet vettem egy másikat, de mostmár a sürgős nyomtatástól megszabadulván van egy kis időm foglalkozni vele. Legjobb emélkeim szerint ez úgy volt, hogy nyomtatott és egyszer csak kidobta ezt a waste ink tank full hibát. Azóta meg mint feljebb írtam nem foglalkoztam vele. Tehát ha jól emékszem egyik nyomtatáskor kezdte ezt a hibát dobni. Tehát akkor nem volt beszáradva a fej. Azóta persze adhatott neki az idő de mondom a melegvíz átszivárog a fejen és a benne lévő tintát magával hozva át is csöppen rajta. Tehát nem mondom azt, hogy nem a fej a gond, de legalább valamit odamaszatolna a papírra, de natúr semmi. A kiütéssel kapcsolatban nem hinném hogy gond van mert egy ilyen régi géphez már service manual is van a neten és onnan néztem ki, hogy hogyan kell ezt a hibát elhárítani. Szóval tanácstalan vagyok. :(

  • Tutti-amigo

    tag

    Most kiszedtem a fejet még 1x. Ázik a melegvízben. Szerintem a tintapárna és a fúvóka rész elég jól átjárható mivel ha belemerítem akkor a fúvóka felől a párnán megjelenik a víz. Úgyhogy szerintem az patent. Most hogy ki van véve a fej megnéztem a waste ink tank tetjén lévő filcet mert azt is kitisztítottam és látszik rajta egy fekete csík. Tehát fejtisztításnál csak átmegy a tinta. De a papírra nyomtatásnál nem kerül rá. Lehet hogy nagyon frankón ki lett mosva a fej és a tintapárnában semmi festék nem maradt, ezért néhány fejtisztítás csak ráférne mire újra megtelik és átmegy a fejen?

  • Tutti-amigo

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy kis segítséget kérni a tisztelt kollégáktól. No szóval van (bár lehet csak volt) egy Canon MG5150 multifunkcionális nyomtatóm. A minap szerettem volna nyomtatni amikor is akkor még számomra B200-as hibát dobott. Igaz nem mai a masina, de azért nagyon nem volt hajtva. Legutóbb csodálkoztam is hogy még nem száradt be a fej. No gyorsan meg is néztem mi lehet ezzel csinálni, de túl sok időm nem volt rá ugyanis egy repjegyet kellett nyomtatnom vele a másnap hajnali úthoz. Így az első szembejövő megoldási javaslattal éltem, ami annyi volt, hogy nyissam fel és amikor a fej megpróbál behúzódni középre akkor zárjam le és annyi. Megcsináltam. El is tünt a hiba. Aztán próbáltam nyomtatni de mikor elkezdte köszörülni magát a végrehajtáshoz megint bedobta a hibát. Megcsináltam újra az előbb leírta műveletet ami ismét megszüntette a B200-at majd újbóli nekifutásra mostmár kinyomtatta a repjegyet. A nyomtatás rendbe is volt, de ahogy kitolta a papírt fogta magát és kikapcsolt. Kihúztam a tápkábelt és hagytam pihenni. A nyomtatás múlt hét csütörtökön este volt és a tápot tegnap eset bedugtam újra és megpróbáltam bekapcsolni a masinát, ami sehogy se sikerült. Nem mondom hogy végigpróbálta minden neten fellelhető voodoo metódust neki de azért ez már eléggé figyelmeztető

    Az életpályájáról annyit, hogy miután az eredeti patronok kifogytak, magát az eredeti patront töltögettem és a chipeket az erre vett reseter-rel tettem a gép számára ismét ehetővé.

    Nem sokkal ezen ominózus eset előtt amikor feltöltöttem a vékonyabb sárga patront valamiért az istennek sem akarta megenni. Ekkor vettem egy készlet nem eredeti chippes patront és a többi eredeti mellé a sárgát bedobtam. Nem emlékszem már tisztán, hogy hogy volt pontosan de talán először valamit problémázott vele, de végül megette. De ez nem biztos lehet simán vitte, erre már nem emlékszem jól. Ezután történt a csütörtöki ominózus nyomtatásom.

    Olvasgattam a B200-as hibáról időközben és látom hogy ezt több dolog is okozhatja de gyakran fejet kell cserélni benne, ami nyilván nem fogja megérni. Azért a fej- és érintkezők tisztogatását elvégezném hátha szerencsém van, de előbb be kéne valahogy kapcsolnom. Biztos van erre valami szervizes gombkombinációs megoldás, illetve ha a B200-as gondokkal kapcsolatban kaphatnék egy utinert, hogy mit hogyan nézzek meg, vagy ellenőrizzek a tápegységén, nyomtatófejen amiből következtetni lehet arra, hogy még lehet-e rajta gazdaságosan segíteni vagy annyi.

    Előre is nagyon köszönöm. :R

  • Tutti-amigo

    tag

    Esetleg nekem is tud valaki segíteni?

    Előzmények: [link]

    Időközben annyi történt, hogy sikerült a tápegységet lepróbálni és a tápegységnek nincs baja. Ezek után elkezdtem megbontani a gépházat. Ránézésre az alaplapon nem látok sérülést, égést, de még nem szereltem ki. A vezérlőn megnyomkodtam a bekapcsoló gombot hátha a burkolati gombnak van valami defektje de ekkor sem kelt életre a gép. Arra gondolok, hogy a vezérlő pcb-n lehet gond és ezért nem ad ki a bekapcsoló gomb vezérlést a tápegység stand-by feszültségének üzemire emelésére.

    Valakinek valami ötlete? Szeretem ezt a nyomtatót és nem dobnám a kukába ha menthető. Esetleg ha valaki tud ugyanilyen típusú rossz nyomtatót vagy hozzá alkatrészt akkor ezen ötleteket is szívesen fogadom. Ha van a topikban canon szervizes és esetleg fusiba rentábilis javíthatósági szintig ránézne arra is nyitott vagyok.

    Előre is nagyon köszönöm. :R

  • Tutti-amigo

    tag

    Hali!

    Akkor ez szerintem a rosszabb eset, mert nyomtatófej nélkül sem indul. A központi alaplapot vàgja haza? Ha igen akkor ezek az alaplapok mennyire típus egyediek? Vagy szériánként legalàbb egyezhetnek?

    Köszi a segítséget.

  • Tutti-amigo

    tag

    válasz Csavarnyuzo #15845 üzenetére

    A tàphibàt kizàrnàm mert egy màsik ,azonos tàpot hasznàló nyomtatóba àttéve a tàpomat indult, viszont az abból kivett jó tàppal nem indult a gép. Amúgy szeretem ezt a gépet és olcsón tudok vele nyomtatni. Bütykölni is szeretek ez ilyen hobby, szeretem ha a rossz dolgokat újra működtetni lehet. Nyilvàn van egy összeghatàr amit màr nekem sem ér meg, de hogy el tudjam dönteni, hogy megpróbàljam megmenteni vagy sajna kuka, le kéne tudnom hatàrolni a hibàt. Szóval véleményem szerint tuti valami nyàklapot vàgott haza.

    Szóval az alaplap típus szinten egyedi? Vagyis ha nem alaplap hibàs gépből szedném ki akkor az még az 5150 közeli rokona sem lehet pl: 5250?

    Üdv
    Tutti

  • Tutti-amigo

    tag

    Sziasztok!

    Van egy régi Konika Minolta Bizhub 162-es nyomtató amit hálózati nyomtatónak szeretnénk használni low cost megoldással. Sajna nincs benne az háló kártyája nehogy túl egyszerű legyen. Ahogy elnézem külön egy ilyen kártyát szerezni se nem egyszerű, se nem olcsó szóval azt hiszem erről a nyilvánvaló megoldásról lekell mondanom. Szóba jöhet még gondolom Print szerver-es megoldás de ezen cuccokban nincs sok tapasztalatom. Egyrészt a konfigurálása sem hiszem hogy egyszerű lenne főleg céges környezetbe, az ára ha jól nézem olyan 25-50k körül lenne egy újnak, ami szintén nem annyir LC mint szeretnénk. Használt is megfelelne de ahol eddig néztem nem volt sok lehetőség, és a kompatibiltásról sem találtam sok mindent. Esetleg szóba jöhet talán valami wifi router-es megoldás de azt inkább kerülnénk mert sokan dolgozunk notikról céges wifi-n így egy nyomtatás miatt hálózatot váltogatni nem épp komfortos. Ha routeren keresztül drótosan lehetne bepakolni a céges hálózatba az már jobb lenne.

    Esetleg tudnátok valamilyen konkrét működő megoldást javasolni ezzel a nyomtatóval? Előre is THX :R

  • Tutti-amigo

    tag

    válasz PociAti #17651 üzenetére

    Szia!

    Úgy gondoltam a wifi-s dolgot, mint egy önálló állomás a céges rendszeren kívűl. Tehát olyan routerrel amibe megy usb. A céges hálózatba melyen nem tudunk turkálni, mert külsős info-s céggel dolgozunk. Ők ezekben a Low cost házi barkács megoldásokban nem túl flexibilisek, bár ez a részükről érthető.

    Szóval ez így talán egyszerű, olcsó lenne viszont nem kényelmes. Esetleg ha a router mint wifi extender lenne, csak akkor azt nem tudom, mennyire működik, hogy ilyen módban van rárakva a nyomtató usb-n. Igen egy gép is működhetne, korábban már működött így, de valahogy nem aratott sikert a főnökségnél ez a megoldás, valamint jelenleg a korabban erre használt öreg gép, már nincs meg.

    Korábban ezt a nyomtatót használtuk printer server-en keresztűl, de aztán moderbebbre lett szükség így tartalékba tettük. Viszont nemrég irodát váltottunk, és a hálózati nyomtatónk a földszintre került, ahová mindig lemászkálni nem túl jó. Ezért gondoltuk, hogyha ez úgyis a raktárba porosodik akkor inkább használjuk az emeleten. A korábbi print szervere kilehelte a lelkét vagy a költözésben elkallódot, ezt már nem tudom.

  • Tutti-amigo

    tag

    válasz Csavarnyuzo #17653 üzenetére

    Igen, de mint írtam, ehhez most nincs megfelelő gépünk, és nem tetszett ez a megoldás korábban a főnökségnek sem. Az IT-sek bekonfigurálják amit kerünk, csak a cuccokat mi gondolnánk összeszedni Low Cost mode-ban és olyan megoldás kéne aminél ha jön az IT-s nem azzal kezdünk, hogy "hát ezt meg így hogy gondoltuk." A főnökség nagyon anti-IT talentum, mindig csak azt látjak, hogy az egész viszi a pénzt, es mindig kell valami újabb kütyü hogy valami működjön. :DDD A főnökség olcsó es működő megoldást akar, az Infósok olyat ami nekik a legegyszerűbb, mi meg azt, hogy legyen az emeleten hálózati nyomtatónk. Ezért gondoltam megkérdem ki mit ajánlana működő megoldásnak.

  • Tutti-amigo

    tag

    válasz Csavarnyuzo #17655 üzenetére

    Igen értem, de nagyon jól gondolod a titkárság/könyvelés a földszinten van :)

    Tehát USB router vagy USB print szerver. Az hogy cégesen vásároljuk az nem lényeges. Talán valami TP link-es volt de nem volt talán tökéletes néha valami nyűg volt vele de lehet csak nem volt jól beállítva fene tudja már. ÖÖÖ mia az a GDI és PCL? :D

Új hozzászólás Aktív témák