- Projektor topic
- Milyen videókártyát?
- Olcsó vs. drága egér: melyiknél érzed meg igazán a különbséget?
- TCL LCD és LED TV-k
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Raspberry Pi
- Intel találgatós topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Samsung LCD és LED TV-k
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Aktív témák
-
luzsik
csendes tag
De Neked nyilván sokkal olcsóbb lesz, hiszen sikerült olcsón megszerezned a minipci kártyát, és, ha elviszed a notebook szervizbe, az antennakiépítést szerintem max. egy 10esért megcsinálják. Nálam is olcsóbb lett volna valamivel, ha a HP biosilag hajlandó lenne együttműködni bármilyen minipci kártyával. De nem. A nem hivatalosat letiltja (broadcom).
Topikot zárom, itt lehet folytatni.
[ Módosította: Mate ]
-
luzsik
csendes tag
Nem tudom, hogy házilag megoldható e, nekem ugyanez volt a gondom technikai értelemben (pont ezért nem vettem meg a wlan kártyát előre), hogy nem volt meg a gépben az antenna kiépítés (azaz nem volt a kijelző kávájában végigvezetve a drót) és a HP supporton meg is mondták, hogy, ha beleteszek egy kártyát a minipci slotba, akkor, bár működni fog, csak néhány méterre lesz jó, az antenna hiánya miatt. Azt is hozzátették, hogy az én gépem esetében (nx9020) a dolog nem megoldható, használjak valami külső megoldást (PCMCIA, USB).
Nem adtam fel, addig nyomoztam, amíg kiderítettem, hogy a dolog igenis megoldható (www.notebook-szerviz.hu), úgy, hogy az antenná(ka)t a kijelző zsanérjaira, a műanyag zsanérburkolat alá teszik be. Ezek után, mielőtt a notebook szervizbe elvittem volna, még egyszer utóljára felhívtam a HP supportot, itt megadták a két HP hivatalos szerviz számát. Az első helyen megerősítették, hogy ezzel a zsanéros módszerrel elvileg működhet a dolog és, hogy több compaq modellben ez gyárilag is így van, ez egy tökéletesen hivatalos, létező megoldás, sok alapból wifi képes laptopban csinálják így és nem a kávában való körbevezetéssel. A másik helyen meg azt mondták, hogy erre létezik teljesen hivatalos HP megoldás, valami kit, amit meg lehet a HP-tól rendelni kártyástul, antennástul, hogy a zsanérba, vagy a kávába teszik e, azt nem említették. Mindenesetre végül ezen a helyen rendeltem meg, beszerelték, megy mint állat, de itt sem körbevezették a kijelzőben, hanem ugyanezzel a zsanérba szerelt megoldással csinálták.
Ha már betetted a kártyát, szerintem simán hívd fel a notebookszervizt és kérj bele ilyen zsanéros antennát. -
balco
aktív tag
Bővebben: link
Itt találsz minipci-os topicot! -
Twinsen2
tag
Bővebben: link
Bővebben: link
[Szerkesztve] -
Twinsen2
tag
Sziasztok !
vettem a notebookomba egy mini-PCI -os wlan karit.
A gond csak az, hogy mindossze par meterig hajlando mukodni. Szoval gondolom kene valami antenna bele
hogyan lehetne hazilag barkacsolni bele ilyet ?
mindjart rakok be kepet a csatlakozorol.
Aktív témák
- Proxmox VE
- Milyen okostelefont vegyek?
- Projektor topic
- PlayStation 5
- Milyen videókártyát?
- Olcsó vs. drága egér: melyiknél érzed meg igazán a különbséget?
- TCL LCD és LED TV-k
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Eredeti játékok OFF topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- További aktív témák...
- T14s Gen3 27% 14" FHD+ IPS érintő i7-1270P 16GB 512 magyarított vbill ujjolv IR kam gar
- Lenovo Thinkpad L15 (11.th i5, 16 GB 500 GB M.2, FHD) leárazás!!!
- XPS 9440 14.5" FHD+ IPS Ultra 7 155H RTX 4050 64GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Kiárusítás!!! Dell Inspiron 5558 (Core i3 4005, 8 GB, 240 SSD)
- ÚJ Asus V16 V3607VM - 16" WUXGA 144Hz - Core 5 210H - 16GB - 1TB - Win11 - RTX 5050 - 3 év garancia
- Apple iMac 19.2 i5-8500 Radeon Pro 560X 4GB 16GB 256GB SSD 21.5" 4K Retina
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B450M R5 2600 8GB DDR4 256GB SSD 1TB HDD GTX 960 4GB ZALMAN S4 Chieftec 450W
- Microsoft Surface Go 2 m3-8100Y 8GB 128GB 4G LTE 1 év garancia
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3139, 100% Akkumulátor
- Gamer PC-Számítógép. Csere-Beszámítás! R7 5800X / RTX 5060 / 32GB DDR4 / 1TB SSD
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest






