Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rasotamas

    veterán

    válasz Flashback #719 üzenetére

    Előzőleg 3 éve első hónapban Boardinghouseban voltunk, oda bejelentettek meghatalmazással a Covid csúcsán, majd a végleges helyünkre személyesen jelentkeztünk be a Rathausnál, de mivel már 2 hete nem voltunk az országban, meghatalmazással jelentkeztettek ki.
    Mi kell a bejelentkezéshez? Albérleti szerződés, vagy mi? Már nem emlékszem.
    Adózás tekintetében (5/3) viszont okozhat gondot ha az első 1-2 hétben nincs még oda bejelenetve a feleségem, ugye? Akkor addig csak Steuerklass 4-re vagyok jogosult?

    A dolgot bonyolítja, hogy november 1 a kezdődátum, ami akárcsak itthon, munkaszüneti nap. Ez okozhat gondot akár a munkakezdés, akár a bérleti szerződés, és a kulcs megkapása, akár a lakcímre bejelentkezés tekintetében, nagyon jó lenne 31-én már előre bejelenteni a másnaptól élő címet, elmenni legalább valami ágyat venni, este megkapni a kulcsot és miután egyet aludtam szállodában elsején ráérnék összerakni.
    Sajnos a környéken csak XXXLutz van, nincs Ikea, 90km-re van, talán az egyik leg "Ikeaszegényebb" környék Németországban, bár azért Berlin-Hamburg közt sem jó a helyzet. Előzőleg a Ludwigsburgi gyalog 1,6km volt.

    https://tinyurl.com/rasoapro

Új hozzászólás Aktív témák