Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crow

    tag

    válasz Throme #2876 üzenetére

    Hali Throme!

    Szennyeződést D7100-asnál emlékeim szerint egyetlen felhasználó említett -az összes általam ismert fórumon együttvéve- , szóval erre nyugodtan mondhatjuk, hogy elszigetelt eset, ettől még én sem parázok ;) Az első HSZ-emben egyébként csak példaként írtam, mint az újabb Nikon DSLR-eknél észlelt hibajelenséget. Ezek szerint nem nagyon megy nekem most ez a fogalmazósdi :)

    Ha elmész a vázat személyesen megvenni, akkor vigyél laptopot és próbáld ki a gépet.
    Ez teljesen igaz, de sajnos az én pénztárcám is véges, ezért a boltok között - a 3év gyári gari után- nálam az ár a legfontosabb szempont. Az ezek alapján kiszemelt üzlet pedig egy webshop, tehát a helyszíni próba kilőve :(

    Ezen felül ott a 3 nap cseregari (ha tényleg rossz valami) és utána 3 évig a szerviz.
    Neten rendelve meg 8 nap elállás.

    Így van, pontosan az lenne a cél, hogy még az elállási idő alatt le tudjam tesztelni a vázat.

    És milyen tesztet kell lőni, vagy mi a kérdés?
    A gép állványon, egy f/1.8 vagy nyitottabb rekeszű obival.
    Kontrasztos, jól megvilágított "célpont" (tesztábra/könyv/ilyesmi) a gép elé helyezve fél méterre.
    Lőni pl. 3-3 képet a középső pont, majd a szélső oszlopokban lévő pontok kiválasztásával.
    Összehasonlítani, hogy az képek mennyire élesek.
    +Ha ha nagyon precízek akarunk lenni, akkor az elején lehet egy AF finomhangolást csinálni a középső fókuszpont alapján.
    Gyurma01 is kb így csinálta.

    Valós hibáról beszélünk, vagy csak valakinek vak sötétben nem volt hajlandó fókuszt találni a gépe és elsírta magát?
    Esetleg belinkeled az oldalakat, ahol panaszkodnak?
    Persze, parancsolj:
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    Szerencsére eddig jóval kevesebben panaszkodtak ennél a típusnál a left-focus problémára, mint a D800-nál.

    És a végére egy kis kitérő (ha esetleg érdekel):
    Ez szerintem a legösszeszedettebb leírás a hibajelenségről, annak teszteléséről, okáról, és a német márkaszerviz javítási módszeréről. (A cikkek a D800-as típusról szólnak, aminél először jelentkezett ez a probléma):

    [link]
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Crow

Új hozzászólás Aktív témák