Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Benőke

    őstag

    válasz mm89 #20504 üzenetére

    10.04 -et használtam sokáig. Nekem a KDE túl csicsa. 12.04 -ben az Unity hát nem tetszik. Gyorsnak gyors működik ahogy kell, de ha kell valami program baromira nehéz benne megtalálni bármit amit nem naponta használok. Mindenki megszokta az egeret és hogy pár kattintással eléri a dolgait, most gépelni kell, hogy gyorsan megtaláld, ala Windows. Ott eddig megmaradt W7 -ben legalábbis hogy ki tudod kattintgatni. Na de Unity -ben azért odaömlesztik az arcomba kapok 150 ikont aztán válogassam ki. Gnome3 -ban ez a W8 hoz hasonló látás sérült mód. Öklömnyi ikonokkal, hát biztos van akinek tetszik, de az sem egy élmény. A W8 -as felület is csak rá lesz erőltetve az emberekre. Úgyhogy végig próbáltam az Ubuntu -s dolgokat de egyik sem tetszik. Vagy 12.04 + Mate felület ami egy Gnome 2 Fork vagy a Linux Mint Mate. Én még elhasználgatnám a Unity -t meg a Gnome3 -at is de Faternak kerestem egy Gnome2 féle ablak kezelőt, mert túl nagy váltás lenne a Gnome3/Unity. Van ugyan Gnome2 -re hajazó mód de az is csak ímmel ámmal nevezhető annak. Ránézésre az de egyébként meg vannak különbségek, és működésben sem az igazi.

    [ Szerkesztve ]

  • haris

    őstag

    válasz mm89 #20504 üzenetére

    Szia

    Nekem nincs bajom a sebességgel Unity alatt, hozzátéve, hogy ikonméretet csökkentettem, és amiket sűrűn használok, azt rögzítem a tálcán, így egy kattintásra van amikor kell.

    Én is próbáltam a Kubuntut, (illetve több KDE-s linuxot pl Chakra-t is ) de nekem úgy tűnt, hogy a KDE jobban megterheli a gépet, itt-ott találkoztam megakadásokkal, illetve a proci is pörgött néha 50% körül KDE-vel.
    Amiket próbáltam:
    -OpenSUSE 11.4
    -Linux Mint 9, 13 (cinamon-nal)
    -Fedora 16, 17
    -comice OS
    -bodhi 2.0
    -Zorin OS 5, 6
    -Ubuntu 11.04, 12.04
    -Kubuntu 11.10, 12.04
    -Peppermint
    -Puppy számos verzióját.
    Az összes amit próbáltam tetszett a maga módján, a legtöbb driver problémám a puppy- val volt, illetve a 2011-es verziókkal voltak kisebb nagyobb driver gondok (pl pöcökegérhez illetve a Bluetoothhoz kellett túrni kicsit a netet), de az új verziók mindent tökéletesen kezelnek, nincs semmi probléma egyik hardverrel sem.
    A kezdeti időkben 32bites verziókat használtam, mert 64biten nem tudtam flash-t használni, de az újakból mind 64bitest tettem fel, és flash is van alapból.

    Hogy miért maradt a Unity-s Ubuntu? Mivel előtte sohasem használtam semmilyen linuxot, nagy segítség volt a szoftverközpont, tetszik a Unity ( :B ) , szerintem kezdőknek könnyen kezelhető. Illetve direkt olyan felületet akartam, ami nagyon eltér az előzőleg használt XP-től.

    (Bocs mindenkitől a pongyola megfogalmazásokért, de még most is csak kezdő linuxosnak tartom magam. Nem vagyok toppon a témában, csak használom, mert jó. Ennyi)

Új hozzászólás Aktív témák