Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz bil #51821 üzenetére

    Intel slim HSF: E97379-001 (ez full-alu i3-hoz adott hűtő. A "réz-magos" megoldást valamiért sokkal hangosabbnak találtam :F )
    80x15mm-es 3 vezetékes ventilátor: Yate Loon D80SM-12B
    80mm-es ventilátor rács,
    4,2x22 lemezcsavar,
    Alkalmas szemes saru

    A ventilátor rács közepéből pár gyűrűt ki kell vágni, úgy hogy a borda talpa kiférjen rajta keresztül. A szemes saru vezetékhez illeszkedő végébe metszettem menetet. A felfogatáshoz (AM1-re) a rács két szemén nyitottam egy kicsit és ráakasztottam a szemes sarut, majd vissza csuktam. lga 1155-höz mondjuk a sarut a lemez csavarra kell fűzni és lehajtani oldalra a csúcsos végét. A legvégén műanyag alátét + metrikus csavarral rögzíteni az alaplap háta felől.
    A lemez csavarokkal kell a bordát a ventilátor és a rács közé szorítani, mint ahogy a képen is látszik. Ennek nagy előnye, hogy a ventilátor és a borda lemezkéi össze szorulnak, nem tudnak berezonálni.
    A háromvezetékes ventilátor előnye, hogy nem kattog, illetve alacsonyabb, a biztonságos induláshoz szükséges min. feszültsége. DC vezérlést ismerő alaplap szükséges, ha 40W-nál nagyobb terhelést is el kell vezetni és fordulatszámot kell emelni. Különben (25-30W-hoz) egy kézi 3,5-4V-ig leszabályozható manuál vezérlő is megfelel.
    Én 2db ventilátort vettem és a hang/rezgések szempontjából ígéretesebbet használtam fel a feladatra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák