- A legtöbb kézikonzolra telepíthető lesz idén a SteamOS
- Bővíti HAMR merevlemezcsaládját a Seagate
- Az Office-t is elengedi a terméktámogatás nélküli Windows 10-en a Microsoft
- Fagyos hangulatú, Intel B860-as deszkák a Colorful receptje szerint
- AMD Strix Point platformra épül az AOKZOE közelgő kézikonzolja
- OLED TV topic
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Bővíti HAMR merevlemezcsaládját a Seagate
- Az Office-t is elengedi a terméktámogatás nélküli Windows 10-en a Microsoft
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Androidos fejegységek
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen egeret válasszak?
- Masszívan lekorlátozza az AI gyorsítók elérhetőségét az USA
-
PROHARDVER!
Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!
Új hozzászólás Aktív témák
-
dunc
nagyúr
Sziasztok van egy GIGABYTE GA-780T-D3L AMD760G/SB710, DDR3 1666 (O.C.), PCIE, 8CH, GLAN alaplapom,adattárolásra van benne egy wd 1 terrás winyo,szeretnék.win7 re egy 60-64 gb sata 3 as ssd-t,amin csak a rendszer,és alapprogramok lesznek,szeretnék egy megbizható ,villámgyors meghajtót,milyen tipust javasoltok ?
-
Declare
őstag
Hello!
Notebookba SSD típusú kérdésem lenne. Most szeretnék egy lenovo T530 ast venni és a TP os és Milyen notebookot topicban mindenki nagyon mondja, hogy érdemes az ssd n elgondolkodni.
Ha jó látom most a következő opciók vannak:
1. 256Gb ssd = kedvező hő, áramfelvétel, gyorsaság vs ár/kényesség/kapacitás2. ODD helyére mondjuk egy 120 ssd = több hő+fogyasztás cserébe gyorsaság de nincs ODD
3. msata ssd. Bodor blogját olvasva, meg a többiek kommentje alapján itt nagy a bizonytalanságom. Ez tűnne a legjobb alternatívának, maradna az odd meg a hdd is és mellette fel lehetne tenni az oprendszert meg talán a CAD programom az ssd re. Ezeket találtam, amik elérhetőek ha jól látom OCZ és Kingstone. Az OCZ egyértelműen jobbnak tűnik, sebesség, fogyasztás...DE... olvastam, hogy ebből a 64GB ból maradna kb 50 Gb, amiből több mint felét lefogja a win7, talán ráférne az Autocadem (kb 10gb ot foglal). Viszont olvastam, hogy melegszik is azért, a linkeken is ott van, hogy akár 85 fok lehet max terhelés mellet és ez nem tudom, hogy érintené a gép működését, nem akarok szélgép mellett ülni, akkor inkább kerregjen a winyó de ne menjen ezerrel a ventillátor..
Valaki ebben a dillemmában tudna előrébb lendíteni? (vagy marad a régi elgondolásom, 1-2 év múlva értelmes áron egy ssd, addig meg marad az 500 as 7200rpm winyó...)
[ Szerkesztve ]
-
Balinov
titán
-
B-L-A-C-K
titán
T520-at akarok én is, noti témában mondhatni nagyon otthon vagyok, de ez nem tőlem függ..
Corsair Force 3 GT, és OCZ vertex 3-at néztem ki én is először, de egy illető ilyet mondott róluk: "Azok a legvacakabb SSD-k! Sandforce vezérlős hulladékok". Mivel mondom nem vagyok otthon SSD-s témában így megerősíteni, és cáfolni se tudtam ezt az állítást, de mint látom akkor nem kell foglalkozni ezzel a kijelentéssel, ugye?
Illetve garanciával kell foglalkozni hogy hol jobb? Vagy mindegyikre egyforma? Illetve milyen gyakori ezeknél hogy elromlik?
[ Szerkesztve ]
-
tag
Sziasztok! Ehhez a HP Probook 4535s-hez szeretnék egy SSD-t venni.
Win7 64bit lenne rajta, 64GB-os elég lenne.
Őszintén szólva nem tudom, hogy hányas SATA porton kapcsolódna..:/ (ez engem is érdekelne)Ezt a keretet ajánlották, és tényleg tetszetős.
Árakban nem vagyok otthon, mennyiért lehetne venni egy nekem megfelelő SSD-t? Illetve milyen típusokat ajánlotok?
Köszönettel: Klepti
Szerk: SSD-knek milyen támogatottsága van Linuxon? Lehetne használni Ubuntut?
[ Szerkesztve ]
-
Bodor
veterán
Alapjában véve nehéz dolog ez az SSD ajánlás, mégpedig a következők miatt.
A felhasználók megszokták, hogy a többi hardvernél ( pl. videókártya, processzor, merevlemez) a teszteket kell figyelembe venni, mert ott tényleg a legmagasabb ( vagy legalacsonyabb) értéket mutató termékek a legerősebbek és legnagyobb teljesítményűek, melyek ez által a kategória csúcsai.
Hozzá kell szokni, hogy az SSD-nél ez nem így van.
Nincsen olyan, hogy legjobb SSD !!!
Mint a fentebb linkelt tesztben is látható, az ajánlott SSD-k közel azonos felhasználói élményt adnak a használat során, ezért teljesítménybeli specifikációk helyett más tulajdonságaik lesznek a döntőek a kiválasztás során.
Van ilyen-olyan vezérlős,olcsóbb vagy drágább, újabb vagy 1-2 éves konstrukciójú, márkásabb vagy kevésbé ismert, beépítőkerettel és szoftverrel kiegészített, 2- 3 vagy 5 év garanciával rendelkező , 7 vagy 9 mm vastag, XP-hez vagy WIN 7 –hez használható SSD, de nincsen olyan, hogy legjobb SSD! A Vertex4 sem az, mitől lenne?
Én így látom.
[ Szerkesztve ]
-
Bodor
veterán
Abban igazad van, hogy az egyik legjobb, de szerintem a vásárláskor figyelembe vehető rangsorolás szempontjai közé tartozik sok minden. Ide tartozik az ár, a megbízhatóság, garancia időtartama, és a hozzá adott egyéb kellékek, szoftverek megléte. Legutoljára pedig a szintetikus tesztek eredményei, melyek főleg a szekvenciális olvasás és írás értékeit domborítják ki, ahogy a gyártók is ezt az értéket tüntetik fel leginkább.
Mivel a topik látogatói nem tesztelgetni veszik az SSD-t, hanem használni fogják, ezért ez utóbbi szempont a legkevésbé fontos.
Ha megnézel csak egy olyan tesztet is, ahol Windows 7 használat szempontjából hasonlítják össze az SSD-ket, akkor láthatod, hogy miről is beszélek, és a saját tapasztalataim mellett mik azok a tények és érvek, amik alátámasztják a mondanivalómat és ajánlásaimat.
Ez a topik és az alapjául szolgáló írásom gyakorlati felhasználók számára nyújt segítséget, gyakorlati tapasztalatok alapján. -
franc0
őstag
válasz B-L-A-C-K #790 üzenetére
Szia!
Nagyon erősen lobbizz, hogy T520-at kapj...
SSD fronton amit én ajánlok: OCZ Vertex3 és Vertex4, Corsair Force GT, Samsung 830, Crucial M4.
Ezek közül bátran megveheted a legolcsóbb 120 gigásat, mind egyformán jó lesz.ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4
-
B-L-A-C-K
titán
Sziasztok!
Szeretnék kb 1 hónapon belül venni egy Dell Latitude E5520-as, vagy egy Lenovo T520-asba (még nem tudom melyiket kapom a cégtől) SSD-t.
Nem értek az SSD-khez, illetve szereltem már be egy jó párat, de sose néztem mi a legjobb, nem teszteltem szóval mondhatjuk úgy hogy nem sok közöm van hozzá. Ezt a tesztet nézegettem ,és a Corsair Force 3 GT megtetszett, vagyis látom kimagaslóan teljesített. Illetve itt rákeresve ajánlott darabnak tartjátok. 30 ezret szánnék rá, akár használt is lehet nekem mind1, a lényeg 120 Gb-t, vagy nagyobb legyen, ne kisebb. Mivel nekem nem csak a rendszernek, kell hanem mindennek. Nem vagyok egy nagy adatgyűjtögetős így nekem ez a 120 GB-t is elég lenne. Úgy gondoltam 40-60%-ban osztanám meg két részre, egyik része (40%) értelemszerűen az operációs rendszer lenne, a maradék rész meg a személyes dolgaim (dokumentumok, képek, programok, maximum 1-2 film). Nagyjából ennyi, látok itt millió fajtát, ajánlott darabot, tudom mind1 milyet veszek, na de mégis az lenne a kérdésem a most leírtak alapján melyik lenne számomra a legmegfelelőbb?Válaszotokat előre is köszönöm!
[ Szerkesztve ]
-
Balinov
titán
Sziasztok,
sok idom nem volt tesztelgetni tegnap ejjel, 1 db gyors AA SSD Bench eredmeny az ujdonsult SanDisk Extreme 120GB-os SATAIII-as SSD-rol (ICH10R SATAII vezerlovel)
udv
Balinov10yrs, 41.5kg, 3yrs 42.7kg (Lab) :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/
-
-
#31757056
törölt tag
Sziasztok. En Samsung 830-at fogok venni, mert az olvasott tapasztalatok alapjan azok a leg megbizhatobbak.
A kerdesem azzal lenne kapcsolatos, hogy ezekbol 2 fele valtozat keszul, Desktop es Notebbok. Ezek kozott csak a kiegeszitokbe van kulonbseg? Ez azert fontos mert most laptob-ba veszem, de kesobb koltozik majd at az egesz cucc asztaliba, igy mindkettoben mennie kell rendesen. Szoval ezzel a strategiaval ti melyiket vennetek, Desktop vagy Notebbok valtozatot? Koszi a tanacsokat.
-
Bodor
veterán
64gigás SSD-ből jelen pillanatban melyik a legjobb teljesítmény/ár mutatóval rendelkező?
Az Agility 3.
Samsung sem lesz gyorsabb a tényleges használat során.
esetleg érdemes megvárni mit tud majd az OCZ Vertex 4 64gigás?
Nem érdemes, mert nem tud többet rendszernek használva!
bár egyelőre még várok 1-2 tesztre hogy biztosra menjek.
Ne a tesztek szép számai alapján dönts, és ne dőlj be a magas szekvenciális értékeknek, mert úgysem használod ki.
Egy jó tanács amit Milyen SSD-t vegyek? cikkemben is leírtam:
Mielőtt valaki teljesen belebonyolódik a dolgokba és hetekig bújná a teszteket, NE TEGYE!
Az ajánlott SSD-k bármelyike szinte azonos teljesítményt biztosít a valós felhasználás terén. Azok a felhasználók - beleértve magamat is - akik több fajta SSD-t is használtak már a gépükben, ugyanerről számolnak be. A nagy ugrás, a „WOW” érzés, csak a HDD-ről SSD-re történő váltáskor tapasztalható igazán. Érezhető különbség csak a régebbi 2-3 évvel ezelőtti és a mostani SSD-k között van! -
melan
senior tag
Sziasztok!
Kezdem magam rábeszélni egy SSD-re. Win7 alá kell rendszervinyónak, 64 vagy 128 Gb méretű. Az alaplapom AsusH77-V Intel vezérlős sata3-as. Eddig az Agility-t néztem ki magamnak, nem tudom, az ebbe az alaplapba megfelelő lenne e, illetve, mit ajánlotok?
Előre is köszönöm a válaszokat! -
Bodor
veterán
Az egy másik dolog, hogy használat közben ebből nem veszel észre semmit.
Igazából nem másik dolog, hanem az első, ha már ebben a topikban vagyunk. Tehát ha ajánlgatunk, akkor figyelembe kellene venni ezt a tényt, és nem kikiáltani egy drágább SSD-t legjobbnak, csak azért mert a tesztekben nagyobb számokat mutat!
-
TeeJay
félisten
64gigás SSD-ből jelen pillanatban melyik a legjobb teljesítmény/ár mutatóval rendelkező?
én a Samsung 830 64GB-os példányt néztem ami most 22ezer körül van és a lineáris íráson kívül mindenhol veszett gyors (írásban is csak azért lassú mert 2 csatornán 2flasht használ míg a 128-as 4 a 256-os pedig 8csatornán...)
esetleg érdemes megvárni mit tud majd az OCZ Vertex 4 64gigás?
amiket átfutottam teszteket ez a két termék volt szinte mindenhol a legjobb helyeken, vélhetően mindenképpen ebből választanék bár egyelőre még várok 1-2 tesztre hogy biztosra menjek.ja meg előtte vennem kell a notiba ODD helyére SSD tartót hogy a kis vinyó mellé mehessen az SSD rendszermeghajtónak
Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/
-
robyroby
tag
Ez le fogja kezelni OCZ patrol 64GB sata3-as SSD-m?
-
MODERÁTOR
Na! Döntöttem! Kingston V+200
"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."
-
fanti
addikt
Lehet, hogy ismeritek, de aki nem, és SSD vásárlás előtt áll, annak nem árthat!
-
Balinov
titán
mobal kartács, este epitem be a Sandisk Extreme-t, megy a friss win, vard meg, mire jutok teszteredmenyekbe
10yrs, 41.5kg, 3yrs 42.7kg (Lab) :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/
-
MODERÁTOR
Helló!
Segítsetek a vacilálásban! Melyiket?
- Samsung 830
- OCZ Agility 3
- Kingston V+200Mindegyik modellből a 120 Gb méretű a kiszemelt. Köszi!
"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."
-
Renato1993
tag
Hát, kíváncsiságból most én is megnéztem az árát, és én is majdnem hanyatt estem
Egyébként google-ba beírva pont kidobott egy prohardver!-es tesztet,itt a link ha meg nem olvastad volna: [link]
Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD
-
mutyi
őstag
Sziasztok!
Egy ismerős gépet szeretne összerakatni és több paraméter mellett egy OCZ RevoDrive 3 PCI-Express SSD-t is írt,ami 240 GB kapacitású.
AZ SSD-hez nincs sok gyakorlati tapasztalatom, de mikor megláttam az árát, dobtam egy hátast.
A kérdésem az lenne, hogy bámi előnye származik abból, hogy ha egy ilyen SSD-t építek a gépébe vagy simán elég lenne egy SATA3-as sima SSD is hasonlóan nagy kapacitással? -
petakpa1
őstag
Köszi, igen olvastam, hogy ezek ajánlottak XP alá, de Adata sajnos már nincs a piacon Kingston V+100 még talán, de elég drágán
Fizikailag sztem befér a laptopba, BIOS a mostan 320 GB WD SATA vinyót kezeli, igaz IDE módban megy jelenleg, és asszem BIOS-ban nem is lehet kapcsolgatni.
SSD-n az utolsó BIOS van, lapon egyenlőre nem, de legújabb fejlemények alapján úgy tűnik, mégsem inkompatibiltás van, hanem galyra ment az SSD, mert átvittem sógorom gépébe, és az sem látta, sőt ha rá volt dugva az alaplapra, akkor a többi sata egységet (1 HDD + 1 ODD) sem látta a lap Holnap visszaviszem a boltba és ha ott se ismeri fel akkor csere lesz
"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))
-
Bodor
veterán
válasz petakpa1 #741 üzenetére
Megpróbálkozhatsz még az XP -hez ajánlott Adata S596-al és a Kingston V+100-al is melyek XP alá is ajánlottak. Ha nem, akkor az egyes hozzászólásban lévő táblázatból mazsolázhatsz kedvedre való és vezérlőjű SSD-t, és mellé A Diskeeper with Hyperfast programmal pótolhatod a TRIM hiányát, én is azt használtam RAID-ben , illetve amíg XP-m volt, teljesen jól tette a dolgát, nem lassult be az SSD.
MSI GX 610-ben meg kell nézni hogy muzsikál az SSD, ha fizikailag belefér és a bios-szal sincs gondja, tudja az AHCI-t , akkor valószínű hogy nem lesz gond.
Én azért másik SSD vásárlás előtt lecsekkolnám, hogy az Asus F1A75-M PRO alaplapon a legújabb bios van-e fent, és természetesen az OCZ Petrol-ra is a legújabb firmware-t tenném fel....Samsung SSD-knek nincs valós idejű GC-je, TRIM nélkül XP és WIN7 alatt is belassulnak.
(#744) Cseri0058: 1. hozzászólás elolvasását javaslom.
(#747) Cingáriusz: Hát bizony lehet hogy szükséges a firmware frissítés, meg egyebek... Javaslom ennek a cikknek az elolvasását...
(#752) MasterDeeJay: Semmi gond vele,( ahogy a többi egyes hozzászólásban ajánlottal, persze attól függ milyen körülmények között.. egyes hozzászólás végét javaslom elolvasni...
(#753) hati : Nem mindegyiken kell hagyni, de szerintem ajánlatos...
Flash SSD topikban nézzetek körül, mintha valaki már egyszer kigyűjtötte volna egy hozzászólásban, hogy melyek azok az SSD-k, melyeken gyárilag van már elkülönített rész.(#757) Viktoár: Semmivel sem jársz jobban az Adata S511-el, vedd az olcsóbbat! Agility 3 is bőven megéri az árát... szerintem...
-
Viktoár
addikt
Sziasztok
Úgy döntöttem hogy veszek egy ssd-t és itt a topikban már meg is beszéltük hogy egy Samsung 830 64 GB Basic jó választás lenne.Viszont még nem kaptam meg a fizut és szemezek az A-data S511 -el. Az utóbbi jobb választás lenne? Persze nyílván számít az is hogy árban mennyi a különbség mert ugye a samu 16k-ért van most a HA-n de ha mondjuk 20k alatt beszerezhető lenne az A-data akkor megérné a plusz pénzt?
Vagy kérdezzem úgy hogy mennyi plussz lóvét ér meg az S511 a samuhoz képest?
Üdv:Viktor
-
Renato1993
tag
Ja, ezt a kérdést én is feltettem (OCZ Agility 3 AGT3-25SAT3-120G; KINGSTON
SSDNow V+200 SVP200S3/120G; CORSAIR Force 3 CSSD-F120GB3-BK SSD-kkel kapcsolatban), de meg nem kaptam választ, úgyhogy ezúttal még továbbra is várom a hozzáértők válaszát, vagy valami listát ha van amiből ez kiderülGigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD
-
fanti
addikt
Én még az elmúlt héten rendeltem az ipon-tól egy OCZ Agility 3-ast (AGT3-25SAT3-120G).
Éjjel nézegettem, és azt láttam, hogy a 120-as Agility 3 pár száz forinttal olcsóbb volt mint a 90-es kistesója....ki érti ezt?
Így bruttó 29.464 Ft-ért sikerült megrendelnem, ma kapom kézhez.
Ennyiért nem akartam kihagyni.Van egy másik SSD a gépemben, egy Kingston V100 128GB-os is, azon van Win7 meg XP, ezen az OCZ-n már csak egy partíció lesz, az is Win7-nek.
A Kingston V100 az szekvenciálisan baromi gyors, ez az OCZ meg ahogy elnéztem 4k-ban penge. -
-
lacko22
aktív tag
Sziasztok. Milyen tapasztalatok vannak az OCZ Agility 60 Gb 2.22-es firmware-rel?
-
őstag
Sziasztok!
Vásároltam egy OCZ Vertex3 120GB-os SSD-t. Telepítettem rá egy Win7 64bit-es rendszert és néha produkál olyan érdekességet a gép, hogy a bekapcsolás után nem tölt be win-be ahogy az elvárható egy ssd-nél, hanem néha megáll 1percet is gondolkodni mire hajlandó tovább menni a betöltéssel. Egyszer sikerült csak spontán kékhalált is produkálnia.
Néha az általános programok kezelésével is mint ha vacakolna (chrome, total commander)Lehetséges, hogy frimware-t kell frissítenem?
Az alaplapom az Asrock 890GX Extreme3Egyébként alapvetően piszok gyors a cucc. Játékok közben lényegében nincs betöltési időm
[ Szerkesztve ]
-
Cseri0058
őstag
Sziasztok!
Szeretnék venni egy ssd-t a rendszernek.
Árban 20k körül legyen. Sata 3 mas legyen. Meg kéne keret is.
Válaszotokat előre is köszönöm. -
-
petakpa1
őstag
Lehet új SSD-t kell vennem a kb 1 hónapja megvett OCZ Petrol-om helyett, mert nagyon úgy tűnik, hogy nem kompaibilis as Asus F1A75-M PRO alaplapommal. Bios nem látja, így nem tud róla bootolni. Kb. 30 bekapcsból, jó ha egyszer elindul. Ha már elindult, akkor persze atomstabil, nincs vele gond, csak ne kapcsoljam ki a gépet, de az meg nem megy persze. Már mindent kipróbáltam, írtam Asus-nak is, de egyre inkább attól tartok, hogy új SSD lesz belőle, szóval kérnék javaslatokat az alábbi feltételek mellett:
Ne legyen
OCZ
Indilinx vezérlős (Petrol ilyen)
Sandforce vezérlős (Asus-nak azzal is gondja van, bizonyos fórumok szerint)Legyen
60 GB körüli kapacitású
max 25 ezer körüli árban
[támogassa a background garbage collection-t, mert XP alá lenne]Mivel utóbbinak elég kevés felel meg, erről le tudok, mondani, max. alkalmanként elindítok valami progi, ami helyettesíti a TRIM-et.
Várom a javaslatokat.
[ Szerkesztve ]
"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))
-
Coolmat
őstag
válasz MasterDeeJay #739 üzenetére
Szia!
Szvsz abszolút felesleges RAID0-t használni SSD-knél, mivel csak a lineáris írás/olvasást duplázod meg vele, azt meg tipikusan csak akkor éreznéd, ha két RAID0-s kötet között másolgatnál, inkább a 4k-s értékek a mérvadóbbak. Inkább vegyél 1db 120GB-osat, ajánlott szériákat lásd 1. hsz-ben, most olcsó pl. az OCZ Agility3, Corsair Force3 , Kingston V+200 vagy esetleg Adata S510.
Melegedni nem nagyon szoktak, mivel ugye nincs bennük mozgó mechanikai alaktrész, a rendszered pedig meg fog táltosodni -
Mivel már lassúcskának érzem a jelenlegi rendszeremet (2xSamuF1 raid0-ban) ezért szeretnék tovább lépni szintén raid0 rendszer fele csak ssd-vel.
A jelenlegi rendszer:
2x320 raid0 - windows és éppen használt programok amiket nem sajnálok adatveszésnél
1x1500 - adattárolás
1x640 - adattárolásA tervezett rendszer
2x~60gb raid0 ssd - hasonlóan az előzőhöz windows és progik amikért nem kár
1x640 adattároláseladásra kerül a 1500-as és a két 320-as, így nem kell sokat hozzátennem az ssdkhez.
1. Mennyi az a minimum/maximum ár amennyit szánsz rá?
max 30e/darab2. Mekkora SSD-re van szükség?
120gb minimum (2x60gb)3. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
win7 x64 prof4. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII vagy SATA3 a csatlakozó?
Sata3 asztali5. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Foxconn A9DA-S6. Szükség van-e feltétlenül beépítő keretre és egyéb kellékekre az SSD-hez?
Barkácsolok valamit, tehát nem. Melegednek ezek egyáltalán?Extra kérdés: raidnél milyen stripe size-t kellene SSDnél használni, illetve milyen cluster size a megfelelő?
Az új rendszer mennyivel lesz gyorsabb? (jelenleg 200mb/s körül van az seq read write)
-
nbg
senior tag
Koszonom! Itt (nemeto.) mindketto kb. 105 € magassagaban mozog, szoval az ar nem tema. A sandforce vezerlo tomoritgetesetol mennyire kell tartani amugy?
[ Szerkesztve ]
I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?
-
nbg
senior tag
Sziasztok,
a ketto kozul melyik SSD-t ajanlanatok: Samsung 830 vagy OCZ Vertex 3?
Erre kene:
2. Mekkora SSD-re van szükség?
cirka 120 GB
3. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Win 7 64 Bit
4. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII vagy SATA3 a csatlakozó?
Desktop, SATA 3
5. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Shuttle H67
6. Szükség van-e feltétlenül beépítő keretre és egyéb kellékekre az SSD-hez?
NincsElore is koszi!
Udv,
nbgI'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?
-
brumi1024
veterán
válasz Renato1993 #732 üzenetére
A BF3 pályabetöltéseken érezhetően javít az ssd.
-
Renato1993
tag
Köszi a választ!
Akkor ezek szerint jó volt az a sejtésem hogy igazából tökmindegy melyiket veszem, szóval az olcsóbbal járok jól
Még azt elfelejtettem megkérdezni hogy valahol olvastam hogy vannak olyan SSD-k amik gyárilag több memóriát tartalmaznak és így kevesebb Spare Area kell, ez áll valamelyik felsoroltra?
Hát nálam a BF3-ban pont a betöltések idegőrlően hosszak, mondjuk f1-ezni is szoktam néha és abban is betöltéseknél unom szét magam.[ Szerkesztve ]
Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD
-
Coolmat
őstag
válasz Renato1993 #730 üzenetére
Szia!
A felsoroltak közül mindegyik ajánlott típus, és mivel a 120GB-osak alig drágábbak a 90GB-osaknál, ezért szerintem is a 120-asok közül érdemes válogatni. Ahogy ebből a tesztből is látszik, valós és mérhető különbség is alig van köztük, firmware vagy egyéb gond egyikkel sem szokott előfordulni, ezért lényegében csak az ár és a szimpátia lehet a döntő (én speciel V+200 120GB-ot vettem, és nem bántam meg). Tápnak szabványos SATA csatlakozót használ mindegyik, ahogy adatkábelnek is jó bármilyen jó minőségű SATA kábel (utóbbit nem szoktak hozzá adni, csak a drágább dobozos kiszerelésekhez).
BF3 speciel nem tudom mennyit gyorsulna SSD-n, de maximum a töltési sebesség nőne meg, több fps-ed nem lesz tőle. Van egy két játék ami kifejezetten meghálálja ha SSD-ről fut, tapasztalatom alapján ilyen pl. a WoW és a F1 2011, valami viszont alig vagy egyáltalán nem gyorsul még betöltési időben sem.
-
Renato1993
tag
Üdv!
Úgy érzem hogy eljött az idő hogy SSD-vel gyorsítsam a rendszerem, szóval kinéztem párat és érdekelne hogy melyiket tartjátok jobb vételnek.
Az SSD-re 64 bites WIN7 menne, arra telepítenék minden programot plusz BF3-at (jelenleg most kb 15,5 GB-ot foglal), a gépemben 4 GB RAM van, az alaplapom egy Gigabyte MA790XT-UD4P ami csak SATAII-es, de elnézve az árakat, meg azok alapján amit olvastam érdemesebb SATA3-as SSD-t venni ha nem tévedek, ugye?
A másik "problémám" hogy 90 vagy 120GB-osat vegyek-e, de elnézve a ~2-2,5k árkülönbséget inkább a nagyobb felé hajlok hacsak nem a kisebb lenne az ajánlott, de gondolom ilyen nincsSzóval ezek lennének amik a keretbe beleférnének és az "ajánlott" szériákba tartoznak ahogy olvasgattam:
CORSAIR 90GB SATA3 2,5" Force 3 CSSD-F90GB3-BK
KINGSTON 90GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 SVP200S3/90G
OCZ 90GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-90GCORSAIR 120GB SATA3 2,5" Force 3 CSSD-F120GB3-BK
KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 SVP200S3/120G
OCZ 120GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-120GRögzítőkeretre nincs szükség, van helye a házban.
Tápellátásnak meg SATA tápot igényel, ugye?Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD
-
margithid
veterán
Aha, 10-12 GB jó lenne, mert menne mellette 3 virtuális xp, azok is foglalnának szerintem 15-20 GB-ot.De végülis ha 20 GB a win7, 20 GB a 3 xp akkor is marad még közel 20 GB 64 GB-os ssdnél.
-
Bodor
veterán
válasz margithid #725 üzenetére
Attól függ mennyi és milyen programot szeretnél feltenni. 64 bites WIN 7 10-12 Gb-on bőven elfér, de lehet csökkenteni 1-2 trükkel. Ha tiltod a hibernálást, a rendszervisszaállítást, meg a lapozófájlt elegendő RAM esetében, akkor máris nyertél pár GB-ot. Egyébként egy átlagfelhasználó bőven el szokott férni egy 64 Gb-os SSD-n, ha nem telepít rá 5-10 GB-os játékokat.
-
margithid
veterán
Sziasztok!
A win7 ultimate frissen telepítve mekkora helyen fér el gyakorlatilag?
Azért kérdezem, mert 60 GB-os ssd-t szeretnék és nem tudom, hogy elég lenne-e a rendszernek és a programoknak.
Köszi -
Bodor
veterán
Jó döntés!
(#720) csucsu21: Nincs különbség teljesítményeben a két választott SSD között valós felhasználás alatt sem, egyébként bármelyik, az egyes hozzászólásban ajánlott SSD Ajánlott !!
(#721) cyber86: Ténylegesen nem sokat számít használat közben az újabb vezérlő...
(#722) jeni: Mindegyik említett SSD ugyanolyan gyors használat közben, csak a tesztekben van némi különbség. Samsung 830 bármire tehető, a többi Sandforce vezérlős nem szereti a Marvell vezérlős SATA3-as portokat. Én a legolcsóbbra szavaznék. ( Agility 3)
Egyébként egyes hozzászólásban fel vannak tüntetve a vezérlők is a táblázatban...
-
jeni
félisten
Szia
Az alábbiak közt melyik a jobb?
OCZ Agility 3 és OCZ Vertex 3 valamint a Samsung 830-s széria
A 4.-t amit kinéztem az a Corsair GT de az picit drágább.
A sebességben teljesen egyformák? Melyik a gyorsabb?
Van-e egyiknek-másiknak kritériuma arra gondolva,hogy csak a Marwell vagy csak az Intel vezérlősre tehető?
U.i:Természetesen csak 120GB SSD-k jöhetnek képbe és sata3 csatiakkal.
[ Szerkesztve ]
-
csucsu21
aktív tag
Sziasztok
SSD vásárlás előtt állok de két jelölt közül nem tudom meiket válaszam
az egyik a corsair force 3 gt 120 GB
a másik a OCZ vertex 3 120 gb nézegetem teszteket teljesítményben nem sok a különbség
de szeretném olyan ember szavát is meg halgatni akinek van tapasztalata
vagy esetleg milyen más SSD-ét javasoltok a méret az 120 GB körül legyen és sata 3-as csatlakozóval
előre is köszönömAz élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!
-
Bodor
veterán
Ez a topik és az írásom azért született, hogy ne legyen tanulópénz, ne legyen ablakon kidobott pénz, elégedetlen vásárló.
SSD beállítása nem ördöngösség, csak sokféle rendszerkörnyezet van, és ezért terjedelmes a beállításokhoz való információ. Flash SSD topikban szívesen segítenek ha elakadsz, és ha időm engedi, akkor én is.
SSD-t elég nehéz elb@szni, max a helytelen beállítások hoznak gyengébb teljesítményt, vagy egy win újratelepítés szükségességét.
Gyártó oldalán a Silicon Power 3 év garanciát ír, számomra az a mérvadó.[ Szerkesztve ]
-
Viktoár
addikt
Teljesen igazad van.Átfutottam az ssd-kkel kapcsolatos témákat és (számomra) elég pöcsölősnek tűnik a legoptimálisabb használathoz való beállítás.
Kétségtelen hogy te sokkal jobban értesz hozzá mint én ezért tartok attól hogy esetleg idő előtt elb@szom az ssd-t mert valamit nem jól csinálok. Akkor már dobjak ki kevesebbet az ablakon vagyis minmalizáljuk a tanulópénzt.
Azzal is tisztában vagyok hogy mint minden számtech cuccal,ezzel is úgy van az ember hogy jó nekem a kisebb/lassabb aztán "kinövi" és utána hiába vesz jobbat,mindig jobb kell.Meggondolom a dolgot nehogy hirtelen felindulásból kemény fába vágjam a fejszét.
A 32gb-s ssd amiről szó volt az előző hozzászólásomban arra azt mondta az eladó hogy 10év garit vállal rá a gyártó.Ez nagyon soknak tűnik nekem,nem tudom igaz lehet-e?
A hdd-kről tudom hogy 2-3 év illetve a wd black-re 5 de ssd-ből hülye vagyok.Üdv:Viktor
-
Bodor
veterán
Én azt gondolom, hogy ha már SSD-re váltasz, akkor megérdemled, hogy teljes értékű felhasználói élményben legyen részed, bosszantó fagyások, laggolások, és rejtélyes hibák nélkül. Hidd el, elég sokat "dolgoztunk" az egyes hozzászóláson, és nem véletlen, hogy azok az SSD-k vannak az ajánlásban, amik bekerültek, és nem véletlen, hogy mások kimaradtak.
Az olcsó néha drágább....
De természetesen a Te döntésed.
Innen például nagyon jó vétel lenne a Samsung 830 64 GB Basic, ami szimplán az SSD beépítőkeret nélkül, melyet pár száz forintért meg lehet venni külön.
A 10K-s 32 GB-os régi és megbízhatatlan SSD-hez képest plusz 7K-ért megkapnád napjaink egyik legjobb SSD-jét dupla akkora tárhellyel... -
Viktoár
addikt
-
Bodor
veterán
Intel annyival jobb, hogy a normális helyeken 5 év garancia van rá, viszont jóval drágább is, annyit nem ér szerintem a plusz 2 év garancia.
Corsair-t kevesebb garanciával adják, de jóval olcsóbb. Teljesítményben nincs különbség rendszerhasználat szempontjából. Innentől a döntés a tiéd. Ha e kettő közül kellene választanom, én a Corsair Force GT-t venném...(#711) Viktoár: 32 GB-os SSD-t már nem érdemes venni, régebbi technológiával gyártották még őket, pár kifutó darab van már csak belőlük, de azok sem mind megbízhatóak. 32 Gb-ot meg hamar ki lehet nőni.
Mazsolázz inkább az egyes hozzászólásban ajánlottak közül, azok a típusok megbízhatóak, és sok pozitív tapasztalat van róluk, azért is ajánlottak. Ha jól tudom, például a 64 GB-os OCZ Agility 3 20K alatt már kapható.No meg az egyes hozzászólás is....
-
cellpeti
nagyúr
üdv
milyen SSD-t ajánlotok? Főleg 120GB-os érdekel. Abból mit ajánlotok? Egy ThinkPad SL500ba lenne.
Típusokat várok főként.
Tigris, tigris, csóvafény...
-
Viktoár
addikt
Sziasztok
Szeretnék SSD-t venni a gépembe mert úgy gondolom ideje megismerkedni a "jövő" technológiájával. Első ilyen meghajtóm lenne,nincsnek extra elvárásaim,inkább csak amolyan tanuló jelleggel szeretnék váltani.
Jelen pillanatban így néz ki a konfigom:
Alaplap: ASRock 970 extreme4
Proci: AMD x4 640
Ram: 2x2gb Kingston HyperX 1600mhz
Vga: Ati HD5770
Hdd: 1db 1tb wd black és 1db 500gb seagate (A wd black-en van a rendszer)Kizárólag a rendszert tenném az ssd-re ami egy win7 64bit lenne.Persze még menne rá 1-2 apró progi mint pl: winrar,total commander,stb.
A lehető legolcsóbban szeretném megúszni a vásárlást ezért 32gb-os méretben gondolkoztam. Mondjuk egy Silicon Power E20 32gb? (12k)
Árban 15k körül de mindenképpen 20k alatt szeretnék maradni.
Üdv:Viktor
-
cyber86
őstag
Üdvözletem, egy olyan kérdésem lenne, hogy melyiket érdemes venni, vagy melyik jobb és miben? (Corsair 120Gb Force GT vagy Intel 120Gb 520 series) ?
-
xTc
aktív tag
válasz Fire/SOUL/CD #708 üzenetére
A SATA-s dologgal tisztában voltam, inkább csak költői kérdés volt :-) A választ köszönöm, ha nem lettem volna lusta, elolvastam volna az első hsz-t. Sorry :-)
-
félisten
"Az nem gond, hogy a lapomon nincs SATA"
Nem."Illetve azt szeretném még kérdezni,hogy beépítő keretet külön kell beszerezni, ha jól sejtem?"
Az első HSZ-ban van táblázat az ajánlott SSD-kről és az azokhoz járó (vagy nem járó) tartozékokról, ott megtalálod a választ.Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)
-
xTc
aktív tag
Sziasztok!
Az adatlapomon szereplő konfigba szeretnék SSD-t venni, a következőre gondoltam: [link] Az nem gond, hogy a lapomon nincs SATA3, 1-2 éven belül úgyis cserélem, addig pedig vígan elvan az SSD a mostani konfigban. Illetve azt szeretném még kérdezni,hogy beépítő keretet külön kell beszerezni, ha jól sejtem?
Előre is köszönöm a segítséget.
-
aktív tag
válasz Fire/SOUL/CD #705 üzenetére
Köszönöm szépen a gyors és iszonyatosan korrekt választ, legközelebb már tudom hol keresgéljek.
"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."
-
félisten
válasz FrozenThrone #704 üzenetére
"Kerestem leírást de nem találtam sehol hogy milyen sata 3 vezérlő van az alaplapomon."
Először mindig a gyári oldalon keresgélj, ott legtöbb esetben a specifikációknál fel szokott tüntetve lenni. Ha véletlenül nem, akkor a driver letöltő oldalon nézd meg, milyen SATA driver-eket lehet letölteni, abból is kiderül. Ezenkívül a deszka manul-jában is le van írva végső esetre.2db SATA3-as (világosszürkék) és 4db SATA2-es(feketék) port van a deszkán, az összes Intel vezérlős. Az Intel vezérlőre semmilyen SSD nem szokott allergiás lenni, így az OCZ Agility 3 sem.
[ Szerkesztve ]
Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)
-
aktív tag
Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy egy Z68 Extreme3 Gen3 alaplaphoz "passzolna" egy OCZ Aglility 3 120GB -os SSD? Kerestem leírást de nem találtam sehol hogy milyen sata 3 vezérlő van az alaplapomon.
Üdv Frozen
"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."
-
Bodor
veterán
Hasonló a véleményem, mint az előző SSD-nél, de valamiért kisebb a bizalom a Sandisk felé. Ettől függetlenül reméljük nem lesz vele probléma ha már meg rendelted. Jó olvasgatást, várjuk a beszerelés és telepítés utáni élménybeszámolót!
(#701) dantre:
Miben venném észre a gyorsulást?
Minden olyan tevékenységben amely lemezolvasással és írással jár: programindítások, programok telepítése, mappák fájlok megnyitása, másolása, windows boot, stb...
[ Szerkesztve ]
-
Balinov
titán
No, meghanytam-vetettem magamban egesz nap ezt az SSD kerdest. SanDisk Extreme 120GiB bejovos, ennek a hexusos tesztnek alapjan jo valasztas, kis unikom az OCZ-k, Samuk, Crucialok vilagaban, igy meg is rendeltem a sajatomat. Elvileg kedden varhatom a futart.
Addig meg belemerulok a FAQ/Logout-os irasok garmadajaba
10yrs, 41.5kg, 3yrs 42.7kg (Lab) :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Milyen SSD-t vegyek?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről