-
PROHARDVER!
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. július
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
válasz
Dupree #55202 üzenetére
A TP-Linkekkel nincs friss tapasztalatom, legalábbis nem routerek terén.
Az AC58u is jó lehet --de csak innen, hírből ismerem, de az adatlapja alapján kisebb a tudásbeli hátránya, mint az árelőnye.
A MIMO-ja csak 2×2:2-es, de őszintén szólva nem hiszem, hogy ez érdemi hátrány lenne. A RAM kevesebb (bár más a struktúrája), de ez sem feltétlenül fog bántani, ha nem terheled agyon pl. torrenttel.Igazából csak annyi lehet a gond, hogy még mindig csak alig fél éves modell, elég kevés vele a tapasztalat, hosszú távú meg ugye nincs.
De nem tudok róla rosszat mondani, gondolom, a használói se nagyon...
MaCS
-
válasz
kovbandi82 #55187 üzenetére
Én az 58-asra szavaznék, erősebb, jóval frissebb architektúra, remélhetően hosszú távon jó CFW-ellátással.
MaCS
-
válasz
lajosx #55174 üzenetére
TP-Link 1043...
Persze, miután nem írtál semmit arról, hogy milyen igények is vannak vele szemben, egyáltalán nem biztos, hogy jó neked.
A következőket tudja:
- árban kb. belefér,
- sebességben belefér,
- a wifije nem rossz, de ez elég relatív és sztochasztikus.Annyi időd illene, hogy legyen, hogy legalább az összefoglalót elolvasod, hogy aztán kérdezni tudj!
MaCS
-
Megint csak a nagy kérdés, hogy egy kis visszaolvasás, a bevezető átfutása nem segített volna-e...
Ha a keret 20e Ft, és több szintes családi ház, tehát nem árt a wifi-lefedettség csúcsra járatása, és vélhetően használható a 2,4 GHz-es sáv, akkor Asus RT-N18u.
Csak nagyon keveset kellett volna visszaolvasni...
MaCS
-
válasz
Leigazoka #55127 üzenetére
Mégis hogyan lenne nagyobb a netsebesség, mint amit a szolgáltató biztosít?
Persze van olyan, hogy a szolgáltatók pontatlanul állítják be a sávszélességet, de azt azért nem nehéz belátni, hogy ha a vízművek percenként 100 liter vizet nyom át a csövön, akkor hiába nyitom ki a az erre a csőre mint szűk keresztmetszetre csatlakozó összes csapomat, nem fog több víz kifolyna rajtuk.
Akárhány csap / antenna is van.
Az antennák amúgy sem a WAN oldalon, hanem a LAN-on vannak.
Egyébként megkockáztatom, hogy az Asus RT-AC58u jó lehet Neked.
MaCS
-
-
válasz
Gubek-Einste #55069 üzenetére
Le a kalappal!
Aztán amikor már megvolt az AC87-esem is, azzal is futottam egy kört, de az már nem volt ennyire "drámai".
Annak az lett a végeredménye, hogy az ismerős a a wifierősség alapján az N18-ast választotta a Synology-val szemben -- valami számomra már akkor is követhetetlen manipuláció miatt az AC87-es majdnem a duplája lett volna a Synology-nak, az meg gyakorlatilag a duplája az N18-asnak.
Egyébként az az enyémen kívül a másik N18, amire nem tudjuk ráimádkozni a Tomatot.MaCS
-
válasz
stigma #55056 üzenetére
A Synology 1900-zal van némi személyes tapasztalatom -- egyetlen kipróbálás alapján, tehát reprezentatívnak nem mondanám:
Az 5 GHz-es wifije valóban nem túl erős, jelentősen elmaradt az Asus RT-AC87-esétől, bel- és kültéren is.
A 2,4 GHz-es wifije kisebb mértékben, de szintén elmaradt az RT-AC87-esétől, és az RT-N18-asétól is.A pontos körülményekre már nem emlékszem, csak arra, hogy egy kisebb irodaházban méricskéltem telefonnal -- de szerintem tavaly nyáron ide le is írtam a tapasztalataimat.
MaCS
-
A telefonkimenet nagyon nem routeres szolgáltatás, gyakorlatilag egy beépített ATA-egységet jelent. Volt régen ilyenem Linksysből (még az Ephone árulta), de szabad piacon még nem láttam, könnyen lehet, hogy nincs is ilyen készülék -- tehát egy routerrel szemben ne támassz ilyen követelményt, ez a szolgáltatók és HGW-ik felségterülete!
A megoldás egy külső ATA egység (mondjuk PAP2T használtan olcsón) vagy egy VoIP-központ lehet. A Gigaset A540IP 20e Ft alatt megkapható, 6 SIPés egy PSTN vonalat támogat.
MaCS
-
A vályogon át nemigen fogsz stabil wifit működtetni, még emelt teljesítménnyel sem.
Ha a telefont modemként akarod használni, arra az N18 USB-n keresztül alkalmas (Androiddal és nem minden telefonnal), de de messze nem tökéletes a rendszer. Az új firmware-ben a hírek szerint javították az USB-drivert, de használati tapasztalatok az újjal még nincsenek.
Szerintem egyébként nincs reális alternatívája ennyiért -- feltéve, hogy nem kell az 5 GHz, ami vályog falak között igencsak valószínű.
MaCS
-
válasz
Gubek-Einste #54836 üzenetére
Hálás köszönet érte!
Már eleve egy minden igényt kielégítő, nagyon profi módon és lelkiismeretesen összeállított összefoglaló volt, de most már a finomhangolás finomhangolása is remek képet mutat!
Minden elismerésem érte!
MaCS
-
válasz
viperabácsi #54832 üzenetére
Alapvetően szemantikai a probléma.
A magyar nyelv ebben a fordulatban nem tud különbséget tenni a "nem ajánlott" és a "nemajánlott" között. (Ez utóbbi persze helytelen, de talán elég kifejező.Teljes mondatban már jobbak a lehetőségek:
Ezt a routert nem ajánlhatom -- mert nem ismerem.
Ezt a routert nem ajánlom -- mert ismerem.Lehet, hogy érdemes lenne egy kicsit finomhangolni az összefoglalót.
MaCS
-
válasz
Gubek-Einste #54749 üzenetére
Ez a jelek szerint egy nyelvtani probléma.
Hiszen ha valamit nem ismerünk, azt nem ajánlhatjuk, de ellene sem beszélhetünk, azaz nem "nemajánlhatjuk".Mondjuk tehát azt, hogy a "nem ajánlott" az csak annyit jelent, hogy pl. tapasztalat hiányában nem vállalható fel az ajánlása, ami nem azonos azzal, mintha "ellenjavallott" lenne.
MaCS
-
válasz
#27216896 #54736 üzenetére
Mégis ki savazott itt pontosan micsodát (pláne ok nélkül...)?
És ha valamivel valakinek nincs tapasztalata, akkor mégis hogyan ajánlhatná azt nyugodt lelkiismerettel?
Nem inkább hálásnak kellene lennünk, hogy profi szakemberek a szabadidejük terhére megosztják velünk a tapasztalataikat?
MaCS
-
Nem jó. Az Y-elosztó arra való, hogy a nyolc eres kábelt két négy eressé párhuzamosítsa (sebességcsökkenéssel - 100 Mbps), így az adott kábelszakasz két végének pontosan szimmetrikusnak kell lennie. A szolgáltatód pedig nem két netkapcsolatot szolgáltat 2x4 éren...
Ha egy y-nal kettéosztod a szolgáltatói UTP-t, lesz két használhatatlan kábelvéged.
Az UTP logikai továbbosztásához hálózati eszköz kell, ami a biteket válogatja szét, ami a switch. De egy netkapcsolathoz eleve csak egy NAT-olást rendelhetsz.
MaCS
-
válasz
Fery 04 #54296 üzenetére
Kérlek, tiszteld meg azzal a topiclakókat, hogy elolvasod el az összefoglalót, és aztán kérdezel.
Gubek-Einstének van erre egy remek tárolt válasza, amit én most zanzásítok: a kérdésedre nem lehet válaszolni, mert fogalmunk sincs sem arról, hogy mit szeretnél csinálni a routerrel, sem arról, hogy milyen környezetben használnád.
Ha elolvasnád az összefoglalót, talán már kérdezned sem kellene, de azt minimum tudnád, hogy mit kérdezz.
Itt mindenki szívesen segít, de kéretik ezt megkönnyíteni, nem felesleges körökre kényszeríteni a többieket.
MaCS
-
Tudom, hogy nem túl nagy a tolongás a Netgear-boltban, és a probléma remélhetőleg nem olyan hosszú távú, hogy egy vásárlás ezen múljon, de jó tudni, hogy van egy kis gond a Netgearnél.
MaCS
-
Ide való kérdés, gyere át vele!
Azt viszont jó lenne tisztázni, hogy az [INTERNET] kocka mit takar. Ugye nem a [WIFI router] biztosítja a hálózatod internetkapcsolatát, hanem az [INTERNET] valamilyen szolgáltatói doboz, és a router csak AP-módban dolgozik, kizárólag a wifit szolgáltatva?
MaCS
-
válasz
Pete55555 #54053 üzenetére
Pontosítsunk: nem a HTPC-t akarod kiváltani a routerrel, hanem a médiaszervert.
Azzal tisztában kell lenned, hogy egy router esetén ezek csak a bónusz funkciók, tehát jó esetben működnek, de nem ezekre van kihegyezve a készülék.
A TV jó eséllyel DLNA-playert tartalmaz, azaz tud kapcsolódni az N18 által kezelt DLNA-szerverhez.
A torrent is működik, de csak szőr mentén terhelhető -- ezzel kapcsolatos személyes tapasztalataim nincsenek, nemigen torrentezek.
A kettő együtt valóban probléma lehet, mivel a torrent egy meglehetősen erőforrás-igényes feladat.
FHD filmeket rendszeresen nézünk az N18-ról, 3 MB/s-nál még semmilyen akadást vagy egyéb problémát nem tapasztaltam, a komolyabb bitrátákról biztosan van másnak tapasztalata.
A dolog tehát működik, de nem tudom, mennyire kell hozzá visszafogni a torrentet.
Azt is jó tudni, hogy a DLNA nem egy atombiztos rendszer, előfordulnak vele furcsa jelenségek és inkompatibilitások.A nyomtatómegosztás működik.
A távoli fájlelérés érdekes kérdés.
Elvben van az AIcloud, ami az Asus saját rendszere, a router tudja (mivel AsusWRT a saját rendszere), de én valahogy nem jutok el addig, hogy használjam is.
A biztos megoldás a VPN, amiből PPTP-t és OpenVPN-is szolgáltat a router -- de éppen ezzel van egy kis gondom, amire nem kapok itt választ, tehát nem triviális a megfejtés. De elvben működik.MaCS
-
válasz
Peugeot308 #54046 üzenetére
Hát, vannak kétségeim eme remek márka olcsó termékeivel kapcsolatban.
A jelek szerint az alsóbb árkategóriában keresel nem feltétlenül mindent tudó eszközt, és talán az 5 Ghz és így az AC sem létszükséglet.
3×80 négyzetméteren nálam nagyszerűen bevált az Asus N18u, a kertet is szépen körbesugározta a gyári teljesítményen is jó 25 méteres sávban.MaCS
-
Én történetesen ezt a három routert próbálgattam egy helyen, és elég jelentős különbségeket találtam.
Ahol a háztól úgy 20 méterre az N18-cal (gyári rendszerrel) még szaggatásmentesen tudtam VoIP-on telefonálni, a 1043-asra már éppen csak fel tudtam jelentkezni, a 841-es meg már nem is látszott.
Ahol még mindhárman képben voltak, ott a két TP-Link között 2-3 dB volt a Wifi Analizer szerinti különbség, az Asus meg 5-6-tal vezetett, de volt, hogy 10 dB (!!!) különbséget is mutatott.
Jelenleg is, ha átmegyek a szomszédba (kb. 30 méter), a telefonommal az ablakban simán csatlakozom a saját N18-asomhoz, ami nálam a ház túlsó, kissé árnyékolt végéban van, míg otthon az ő 841-esét annak ellenére sem látom, hogy az a hozzám közeli oldalon egy ablakban van.
Nagyon sokszor megírtuk már itt, hogy az N18u wifiben és gyári szoftverben IS erősebb ezeknél.
MaCS
-
Ezek szerintem nem alternatívái az N18u-nak -- legalábbis az általános fogyasztói szempontok alapján nem.
A Mikrotik legjobb tudomásom szerint erősen pilótavizsgás, az EdgeRouter Xpedig nem wifis.
Az Edgerouter egyébként nagyon tetszene, de nem tudom, hogy mennyire fogyasztható egy átlagfelhasználó számára.
Az persze lehet, hogy Neked ezek pont testhezállóak, de a legtöbb vásárlónak messze nem.
MaCS
-
válasz
Véreshurka #53464 üzenetére
Társasházi környezetben én nem mondanék le az 5 GHz-ről, bármikor bezsúfolódhat a 2,4 GHz.
Az Asus RT-AC66 régebbi architektúra, jó, de már nem érdemes újonnan megvenni.
A 87-es valószínűleg felesleges lenne Nálad, feltéve, hogy a 68-as a maga három külső antennájával elég a 80 négyzetméterre. Valószínűleg az (főleg egy kis tuninggal), de erre ugye nincs garancia. Van viszont 14 napod kipróbálni...Persze lehet, hogy olcsóbb eszközök is megfelelnének, de ha az 50e Ft belefér, akkor a 68-assal viszonylag hosszú távra kapsz egy jó eséllyel komoly kompromisszumoktól mentes eszközt, a FW-ek gyáriságának három szintjével.
A TP-Linkeket nem ismerem, valószínű, hogy valamivel olcsóbban kasz hasonló tudású eszközt, de az Asus a tapasztalatok szerint megéri a felárat. CFW-vel nem tudom, hogy tényleg megéri-e...
MaCS
-
válasz
Véreshurka #53459 üzenetére
Miért ragaszkodsz ennyire a külsős firmware-hez, ha azt sem tudod, hogy milyen gyárit kapnál?
Asus RT-AC68-ast kb. 50e. 87-est kb. 64e Ft-ért kapsz.
Erősek wifiben, a 68-asra van Tomato, a 87-esre OpenWRT, mindkettőre HGG, a 87-esre Merlin. Ez utóbbiak az AsusWRT továbbfejleszétsei, kiegészítései, így az AsusWRT-hez hasonlóan van bennük OpenVPN és PPTP szerver és kliens is.MaCS
-
válasz
gaba2001 #53455 üzenetére
Az AC66 egy jó, stabil, de kifutott modell.
Ha találsz AC68-at, esetleg AC87-et, sokkal jobban jársz.
Lefelé, ha nem annyira fontos a nyers teljesítmény és az 5 GHz, akkor nagyon jó wifiben az N18 is. Nálam két évig remekül kiszolgálta a három szintes házat és a kertet. Most csak két szintes házban dolgozik, kerttel. 400 méterről (rálátással, ablakon át) vibereztem vele.
MaCS
-
válasz
-Solt- #53417 üzenetére
Hát, ha nem hiányzik az USB...
Meg aztán az AC750-est a profik nagyon nem szokták ajánlani, és a hardvere is gyengébb. (Keress vissza, pont tegnap kora reggel volt erről szó!)Nem azt akarom mondani, hogy 7000 Ft nem pénz, de ha nem kell az 5 GHz, akkor az N18u-nagyon jó vétel, hosszabb távra is.
MaCS
-
válasz
-Solt- #53415 üzenetére
Elvben a TP-Link 1043 az olcsóbb megoldás, hasonló tudással. Egyáltalán nem rossz típus, hozza, amit ígér, stabil, megbízható.
Ha viszont fontos a wifi-lefedettség és/vagy a jól kezelhető firware extrákkal (pl. torrentkliens, VPN, felsőszolgáltatások...), akkor az Asus N18 a nyerő. Abszolút nyerő ár/érték-szempontból.Mivel egy router azért pár évre szóló kapcsolatot jelent, a szó szerint pár ezer forintos különbséget szerintem bőven megéri.
MaCS
-
Jó dolog előre gondolkodni, de biztosat csak akkor tudsz, ha az új házban bedugtad az adott eszközt.
Az AC56 a beépített antennáival sem rossz wifis eszköz, de a külső antennások között nyilván vannak jobbak is. Nálunk próbaüzemben 5 GHz-en is lefedte a 3×80 négyzetméteres házat, de erre ugye nincs garancia. Amivel jó eséllyel indultok, az az Asus RT-AC87, ami nem olcsó, de tényleg stabil. Az Asusok jelentős részénél ráadásul a gyárira épülő HGG FW-rel elég rendesen meg lehet tuningolni a 2,4 GHz-es wifit -- az 5 GHz pont a 87-esnél kicsit ellenáll a teljesítménynövelésnek (zárt forrású driver...).
Én ezt tenném:
Ismervén a ház paramétereit megpróbálnám előre kitalálni a router reális ideális helyét -- amit eleve érdemes még beköltözés előttre ütemezni, hiszen kisebb beavatkozások a kábelezéshez még megoldhatóak. Ehhez gyakorlati sétálós próbák is kellenek, érdemes rászánni egy kis időt. Ezután már láthatod, ha a router valóban gyenge, és egyben azt is, hogy mennyi hiányzik a boldogsághoz, konkrétan vannak-e vakfoltok, vagy csak gyenge a vétel egyes sarkokban, stb. Ebből már láthatod, hogy jó eséllyel elég-e egy erősebb eszköz vagy valóban két AP-ra lesz szükség, az utóbbi esetben meg még mindig tudsz vésni-fúrni a kábelhez.Az 5 GHz feltétlenül tud nagyobb sebességet biztosítani, de kisebb az áthatolóképessége.
A Mikrotik nagyon jó eszközöket gyárt, de kifejezetten érteni kell hozzá, gyakran még az alapbeállítások is pilótavizsgások.
A kiegészítő AP-re Guber-Einste szokott linkelni egy installációs silabuszt, tucatnyiszor megtette már, keress vissza!
MaCS
-
válasz
Bruuce87 #53406 üzenetére
A TP-Link 842-es 100-as portokkal szerelt eszköz, és emlékeim szerint olyan 85 Mbps valós sebességet produkált nálunk.
Ha eddig is szakadozott a wifi, ÉS nem tudtok kábelt kihúzni (pedig mindenképpen az a nyerő megoldás!), akkor én szintet lépnék a TP-Link 1043-as, de még inkább az Asus N18-as felé. Ezeknek már erősebb a wifije (főleg az Asusé), és a portsebességük is biztosan kiszolgálja a meglevő, sőt, a jövőbeli előfizetésetek sebességét is.
USB-adapter ügyben nincs tapasztalatom.
Azt viszont fontos tudni, hogy a wifi felhasználói, sőt, gyakran hivatásos szinten is fekete mágia, nem feltétlenül kiszámítható a működése.
MaCS
-
válasz
citkar #53397 üzenetére
Valóban -- ez alapján vettem meg az E3372-est, amivel aztán szépen le is ragadtam a 25 Mbps-nál.
(Nem HiLink verzió volt.)Ami eleve gyanús volt az az, hogy a FW legördülő menüje nem tartalmazta az E3372-est, az Auto opciót választottam. Lehet, hogy itt szúrtam el valamit.
De több helyen is olvastam, hogy az N18 USB-n ennyit tud. Ezt viszont furcsállnám.
Meglehetősen csalódott vagyok, mert messze nem tartom eltúlzott igénynek, hogy menjen USB-n az LTE, mondjuk legalább 150 Mbps-mal.
MaCS
-
válasz
citkar #53388 üzenetére
Gyárival és annak derivátjaival: HGG, Merlin...
A Tomatot az N18-asom valamiért nem szereti.
Még a következőkben gondolkodom:
1. Egy windowsos netbook bevetése modemként. Még nem tudtam kipróbálni, de másik topikban ajánlották, hogy simán össze tudom kapcsolni a két hálózatot NAT-olás nélkül, így simán modemként mehet. A fogyasztása nem vészes, viszonylag olcsón beszerezhető.
2. Egy Raspberry PI alkalmazása. Van egy OfModemsAndMen nevű projekt, ami ténylegesen OpenWRT-t takar PI-re is. Ehhez sajnos tök hülye vagyok, de meglepne, ha egy hozzáértő két perc alatt nem tudja beállítani.
Én sajnos csak valamikor tavasszal tudok megint ezzel foglalkozni, úgyhogy most én is csak fülelek.
MaCS
-
válasz
kukoricalee #53387 üzenetére
A panelfal említése arra utal, hogy sűrű társasházi hálózatok vesznek körül -- ami jó ok az 5 GHz használatára.
Ha mégsem kell az 5 GHz, akkor N18u, ha kell, akkor inkább az N56-os. Elég vacak választási kényszer, mert mindkettő másban erősebb.
MaCS
-
válasz
citkar #53384 üzenetére
Személyes tapasztalat (szívás) alapján elég kátyús ez a pálya.
Asus RT-N18u és AC87u routerekkel próbáltam D-Link DWM222 és Huawei E3372 stickeket, de kb. 25 Mbps-nál megállt a sebesség, holott azonos helyen maguk a stickek bőven vitték a 80 Mbps-ot.
Szerintem az a gond, hogy a routereim firmware-ébe nincs belefordítva az adott stickek drivere, így azokat általános driverként kezelve ennyit hoz ki belőlük.
A megoldás tehát az lehet, hogy eleve olyan párosítást veszel, ami definitíve összeszokott, pl. a D-Linknek van olyan routere, ami eleve jól kijön a D-Link stickjeivel -- lentebb olvashatsz is róla, pár hete volt téma.A gond az, hogy a {sticket szerető} és az {ajánlott} routerek halmazának nem biztos, hogy van metszete.
MaCS
-
válasz
Thusor #53354 üzenetére
A jelek szerint az 5 GHz akkor nem fontos.
A 1043-as jó eszköz, de ha rá tudsz még áldozni egy kicsit, akkor inkább Asus N18u.
Maga a hardvere is erősebb, a gyári szoftvere meg különösen, de mivel házról, tövv szintről van szó, az Asus erősebb wifijének érezhetően előnyét élvezheted.
MaCS
-
válasz
gonczip #53217 üzenetére
A modemnek annyit kell tudnia, mint amennyi az internetelőfizetésed sávszélessége, hiszen ezt adja tovább pl. a routernek.
Az hogy a router gigabites, általában a LAN-oldalra értjük, ami a belső hálózatot jelenti (tehát azt, hogy mondjuk két otthoni gép között milyen gyors a kapcsolat), amit a router ugye elválaszt és kontrolláltan kapcsol az internettől/internethez.A válasz tehát: nem.
MaCS
-
válasz
meridaharcos #53124 üzenetére
Igen, az N18u jóval erősebb, több RAM-mal, mint az N56u, csak éppen kizárólag 2,4 GHz-es.
MaCS
-
válasz
bajtokarpi #53044 üzenetére
Nem akarok olyan baromságokat mondani, hogy az 5000 Ft különbség nem pénz -- az ablakon kidobva 10 Ft is sok.
Továbbá nem vagyok TP-Link-ellenes. Hét éven át nagyon nagy megelégedettséggel használtam TP-Link routereket, illetve most is van tőlük hálózati eszközöm. Jók a cuccaik.
Az egy nagyon szubjektív kérdés, hogy az Asus komoly minőségbeli ugrásnak számított kezelhetőségben, megjelenésben. Ezért önmagáért nem sokat adnék, ha a funkcionalitás legalább azonos.Az N18 viszont wifiben leiskolázta az amúgy egyáltalán nem rossz 1043-ast. Minden szempontból. Gyári FW-rel is, a HGG-ről nem is beszélve. Tehát különösen, hogy filmeket nézel wifin, ez fontos szempont lehet.
MaCS
-
válasz
bajtokarpi #53041 üzenetére
A kettő közti szolgáltatásbeli különbség messze nagyobb, mint az árkülönbség.
Ha tehát kell a jó wifi és hasznos lehet a jól kezelhető, bővíthető felület, akkor szerintem nagyon megéri a többletet az Asus N18.MaCS
-
válasz
patakidr #53039 üzenetére
A TP-Linket nem ismerem, az Asust igen. Nagyon hasonló körülmények között nagyon jónak bizonyult.
Nem akarok a zsebedben turkálni, de ha már kiadsz ennyi pénzt, menj biztos(abb)ra. Az Asus FW-e jobb, ráadásul buherálható, a wifi erejét is könnyen feljebb tudod tekerni. Szerintem több benne a potenciál, hosszú távon jól jársz vele.
MaCS
-
válasz
fishman985 #53027 üzenetére
Baromira.
A sugárzás az antenna tengelyéből körkörösen indul ki, a keresztmetszete kb. olyan, mint egy kifelé halványuló masni. ennek megfelelően legjobb, ha a kacsolódó eszközök magasságában van.
A sugárzást az útjába eső tárgyak elnyelik, illetve részbe visszaverik.
Mindennek következtében érdemes minél inkább középre tenni az eszközt -- minden tengely mentén.
MaCS
-
válasz
patakidr #53018 üzenetére
A pozicionálható külső antenna, pláne, ha nem dualbandes, mindenképpen előny.
Az AC56-osban tudtommal beépített, de nem dualbandes, hanem adott frekvenciára hangolt antennák vannak -- de erről a profik tudnak biztosat mondani.
Személyes tapasztalat: 1043v1 után az AC56 biztosan nem rosszabb 2,4 GHz lefedettségben. Ez azonban nálunk érvényes, máshol lehet más a helyzet, de statisztikailag nem valószínű, hogy az 56-os a nagyon jól sikerült belső antennarendszerével gyengébben teljesítene, mint akármelyik 1043-as.
A nagyobb (nyereségű) antenna egyébként nem feltétlenül előny. Jól illesztett, azonos minőségű antenna esetén akkor nyersz vele, ha a horizontális lefedettség az elsődleges. Messzebb fogg "vinni", de cserébe "laposabban".
MaCS
-
válasz
JackFeryll #53006 üzenetére
Már hogy értve lassúcska a gyári N18 gyári rendszere? Szerintem ez hülyeség, én ilyet nem tapasztaltam, de nem is hallottam ilyesmiről.
MaCS
-
válasz
bugalaszlo #53001 üzenetére
Nagyon jó készüléknek mondják a Synology-t, a gond vele annyi, hogy a wifije -- főleg 5 GHz-en -- legfeljebb átlagos.
MaCS
-
Sajnos nincs.
Menüből gyári visszaállítás
AsusWRT visszarakása két lépésben (nem árthat alapon)
Gyári visszaállítás
Hosszú reset
Resetnyomás mellett bekapcsolás - miniserver - NVRAM-törlés
A. miniserverből Tomato betallóz - folyamat elindul - HIBA
B. TFTP2 - Tomato betallóz - folyamat elindul - HIBAFeladom.
MaCS
-
Az Aprón feltűnt egy AC87-es, egészen jó áron. Semmi közöm hozzá, de hátha jól jön itt valakinek.
MaCS
-
válasz
joeypapa #52823 üzenetére
Az AsusWRT vélhetően nem 100%-osan hajtja meg a D-Link DWM222-est. Nem is szerepel a kompatibilitási listáján.
Most egy Huawei modemmel és/vagy RPI-vel mint modemmel próbálkozom. Az eredményről majd beszámolok, csak lassan haladok, mivel 1-2 hetente jutok hozzá a készülékhez.
MaCS
-
válasz
Neil Watts #52735 üzenetére
A Synology wifije a gyakorlatban gyengébbnek tűnik, mint az Asusé.
Ha már eddig elmehetsz árban, akkor érdemesebb egy RT-AC87u-ra beruházni.MaCS
-
válasz
Deylath26 #52607 üzenetére
Az 5 dBi-s nem jobb, nem erősebb, hanem más karakterisztikájú, mint a 3 dBi-s.
Maga a nagyobb nyereségű antenna nem erősít, csak más módon szór.
Ha valakinek nagyobb lefedettségű antenna kell, annak jól jön a nagyobb nyereségű, ha viszont fontos, hogy térben jobban szóródjon a jel (mondjuk emeletes ház), akkor a kisebb nyereségű jobb lehet, mert bár szűkebb lesz a vételi kör, viszont nem lesz annyira "kilapítva", elnyújtva, nagyobb lesz az antennarúddal párhuzamos kiterjedése.MaCS
-
válasz
nyimsolt #52511 üzenetére
Jó lenne ismerni a körülményeket, de ha nem kell az 5 GHz, tehát nem zsúfolt az éter és nem kell a nagyobb wifisebesség, akkor az N18 azért is jó választás, mert CFW-vel kicsit
feljebb lehet tornászni az adóteljesítményét.
TP-Link ügyben a honlapjukat nézd meg, én kifejezetten távolságáthidalásra nézegettem, nem pedig területlefedésre, de könnyű keresni.
MaCS
-
válasz
Jocco99 #52509 üzenetére
Nem tudom, mennyit szánsz rá, de olcsóban szerintem ne gondolkozz -- bár a TP-Linkek jelenlegi szériáit nem ismerem.
Az Asus AC68-as a külső antennáival és dualcore-os CPU-jával lehet elég erős alkalmi torrentezéshez, illetve jó eséllyl stabil 5 GHz-es netet generál maga körül.
Az AC76-es wifiben még erősebb és van egy plusz segédprocesszora is -- egy barátom érdemi torrentezésre + egy csomó NAS-funkcióra használja, extra igények nélkül, és elégedett vele.Nálam NAS-ként alapfunkciókat lát el, de a wifije káprázatos.
MaCS
-
válasz
Jocco99 #52506 üzenetére
A router torrentre fordítható erőforrásai elég korlátozottak, a torrent pedig erőforrás igényes feladat. Eseti töltögetést persze egy alapkészülék is elvisz, de ha rendszeresen, még nem is olyan nagyon nagy intenzitással nyomod, akkor már komolyabb, drágább router kell -- és még ez is pótmegoldás.
Az RT-AC87 már elég erős vas, nagyon drágán. Esetleg az RT-AC68, de abban már kevesebb a számítási kapacitás.
A wifijük viszont egyértelműen nagyon jó.
MaCS
-
válasz
nyimsolt #52503 üzenetére
40 mlter már elég sok, a TP-Linkek nálam ezt már soha nem tudták. Az Asus N18-asom már simán, sőt, ezzel optimális körülmények között a pár száz méter is stabilan megvan -- de az ellenoldalnak is jó wifivel kell rendelkeznie, sőt, inkább az a szűk keresztmetszet, bár a stabil bitfolyam általában a router felől kell az embernek, de a kapcsolatot a hordozott eszköznek is nyilván tartania kell.
Ha minden kötél szakad, a TP-Linknek15-20e forintért nagyon jó kültéri AP-jai vannak.
MaCS
-
válasz
tejmaffia123 #52447 üzenetére
Ha sokat torrentezel, akkor inkább használj céleszközt, jelesül egy NAS-t. A routerekben szolgáló torrentkliensek inkább csak eseti felhasználásra valók.
MaCS
-
Ez jó elgondolás lehet. Tudsz arról valamit (vagy bárki más), hogy a D-LINK DWR-116 router tud-e modem (bridge) üzemmódot? Feltételezem, az teljes funkcionalitásában kezeli a DWM-222-est (amivel én is meg vagyok áldva), és akkor így ketten kiadhatnának egy UTP-s modemet a tényleges Asus routerem számára.
MaCS
-
A SIM-et fogadó routerek
- elég drágák (én 40e Ft környékén látom őket)
- eléggé alapkivitelűek.4G-s modemet 10-15e Ft között kapsz.
Ezek alapján viszont probléma az, hogy a kettő hogyan jön ki egymással. Én jelenleg egy D-Link 4G modemmel szívok, amit az amúgy atomjó N18u routerem nem igazán kedvel és a rendelkezésre álló sávszélesség harmadával-negyedével hajtja meg.
Ha találsz megfelelő modem-router-párosítást, akkor én arra szavaznék. (Amire én is szívesen hallanék tippeket...)
SIM-es router vásárlása esetén viszont legyél felkészülve arra, hogy a routerből kb. a vételár kétharmadát a benne lakó modemre költöd. Ha az aodtt router szolgáltatásai elegendőek Számodra, akkor az egy stabil megoldás.
További kérdés, hogy a SIM-es routert lehet-e esetleg modemként (bridge-üzemmód) használni, mert akkor baromi drága megoldásként úgy is mehet.Szóval nem túl rózsás a helyzet.
MaCS
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Olvasd el az összefoglalót!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Linux kezdőknek
- A holnap határán: itt van minden új Galaxy promóképe
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Elemlámpa, zseblámpa
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- CPU léghűtés kibeszélő
- RAM topik
- Android szakmai topik
- További aktív témák...
- Valve Index VR Kit
- Uhh Lenovo ThinkPad P15 G2 Tervező Vágó Laptop -75% 15,6" i5-11500H 16/1TB RTX A2000 4GB /1 Millió/
- Esport PC - i5 13400F, GTX 1080ti és 16gb DDR5
- Ohh Lenovo ThinkPad P15 G2 Tervező Vágó Laptop -75% 15,6" i5-11500H 32/1TB RTX A2000 4GB /1 Millió/
- AZTA! HP EliteBook 840 G8 Fémházas Laptop Ultrabook 14" -60% i7-1185G7 16/512 FHD IPS Iris Xe
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest