Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HThomas

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Citroware #127899 üzenetére

    Némileg hasonló helyzetben voltam régebben, nálam a vízválasztó az, hogy ha az eltérő felbontás és a méret miatt a két monitoron más scalinget kell használni. A Windows már kb jól lekezeli, de még mindig vannak appok, amik ilyenkor homályosak lesznek ha az egyik monitorról átrakod őket a másikra. Számít, hogy mekkora az eltérés. Személyes tapasztalat: 27" 4K + 24" WUXGA szerintem borzalmas egymás mellett, de pl 27" 4K + 27" QHD elment (de mindkettő ugyanolyan szériás Dell Ultrasharp volt). De a két egyforma az igazi, mondjuk két db 27"-ossal már számolni kell azzal is, hogy elég sok helyet foglal az asztalon.
    Az eltérő színeken kalibrálással lehet segíteni; ez egyébként két ugyanolyan monitoron is probléma lehet, ilyenkor vagy kell egy kalibráló, vagy kézzel kell beügyeskedni.
    Egy második, olcsóbb 27"-os QHD szerintem jó megoldás lehet az Acer mellé. Ha meg csak alkalmanként van bekapcsolva a második monitor, akkor igazából tökmindegy. Alternatíva lehet még egy 21:9-es vagy 32:9-es UW.

Új hozzászólás Aktív témák