Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gzolo

    senior tag

    válasz td #238 üzenetére

    A makrót úgy kell elképzelni, hogy adott objektív annál inkább alkalmasabb makróra (függetlenül a legkisebb fókusztávolságtól) minél jobb nagyításra képes. Az igazán jó makró objektív nagyítási aránya 1:1, de vannak 2:1 és 3:1 arányúak is.
    Ami még használható makróra(de mondjuk a rovar "szőre" már nem lesz látható), az az 1:2 arány, pl Sigma 70-300. Ezen külön kapcsoló is van ha jól tudom, ami a nagyítást "aktiválja".
    A makró objektívek általában kistelék, Sony SAL-50M28(50mm), Sigma 105mm. [SAL-100M28(100mm)] stb. A kérdésedre visszatérve:
    Itt nem számít igazán a legkisebb fókusztáv, mint a kompaktoknál hogy bibí nekem 1cm-ről is élesz képet csinál a gépem, neked csak 5 cm-ről.
    SLR-nél 30cm-nél nagyobb távolsággal érdemes számolni.
    Melyik Nikon objektívről van szó, mutatsz linket?
    Sony DT 18-70-ről konkrét tapasztalatom van, 1:4-es nagyításra képes, tehát csak marketing fogás hogy ráírták a Macro szót. Legkisebb fókusztávja 36cm, nem 60.
    Egy tesztkép a "makrójáról", saját készítésű, A200-on:

    Van olyan funkció a fórumon, az általam utolsónak látott kommenthez tudjak ugorni amikor újra belépek a topikba? Nem tudom megjegyezni hol jártam, és most nagyon pörög a topik... (a'lá Sg.hu, Ugrás utolsó üzenetre gomb)

Új hozzászólás Aktív témák