Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin_Shield

    őstag

    válasz szabolcs1975 #20729 üzenetére

    Volt több Nikon vázam is, D90-nel zártam a Nikonos pályafutásom. Szerettem és most is jó gépnek tartom, de mind a 35f1.8 mind a 16-85VR sokat bénázott rajta. Volt többször szervízben az obi is, a váz is, javulgatott de sosem sikerült rendesen összelőni őket. És ez nem egyedi jelenség, tessék szorgalmasan olvasni a Nikon topikot, netán bedobni a Nikon 35 a D90 és a D7000 kulcsszavakat :) A Sigma 30 f1.4-et meg sem említem, mert az közismerten a világ egyik legháklisabb objektívje. De ha elkapta néha a fókuszt akkor lemosta a 35 f1.8-at. Tulajdonképpen egyedül a 70-300VR volt problémamentes. Szóval köszi, de egy életre elég tapasztalatom van a DSLR (ezen belül a Nikon) autófókusszal...
    Ha valaki FX-re akar továbblépni akkor pont cseszheti DX-cuccokat a D3300-at, a 18-105-öt és az 55-200-at is.
    A 17-55-öt ismerem, finom darab, de nagyon nem éri meg az árát, töredék áron ott a Tamron 17-50 (ez amúgy megvan Pentaxra is)
    A vakurendszerben bajnok a Nikon. A Capture programot pedig pont mostanában kukázza...

Új hozzászólás Aktív témák