Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz erika53 #16161 üzenetére

    Különbséget pusztán képminőségben ugyan azokkal az objektívekkel még jó, hogy nem láttál, mivel mindkettőben ugyan az a szenzor van. A D7100 annyiban különbözik, hogy már nincs benne az aluláteresztő (anti-aliasing) szűrő, ami elvileg élesebb képet eredményezne (azért olyan sokat nem számít, tapasztalatból mondom a D800E mellől). Amiben szignifikáns eltérés van, az a kezelőszervek és a szolgáltatások/funkciók. Nyilván mi sem véletlenül mondjuk, hogy ahány fotós annyi igény, minden esetben az a legjobb váz ami leginkább megfelel neked. Ha a D5200 tudása elegendő, akkor az volt a sokkal racionálisabb döntés, mert valóban felesleges olyan funkciókért fizetni amire neked nincs szükséged. :)

    ---

    (#16171) runner 125: Minden mai belépő szintű DSLR ennyire apró, így a D80-hoz képest minden zsugorpöcsnek számít, talán még a D90 is összement egy kicsit. Aztán a D90 (illetve D300s) után átalakult az ökoszisztéma, jött a D5xxx meg a D7xxx sorozat (illetve a D60 után a D3xxx). Más világot élünk, a DSLR-ek addig mentek össze amíg nem volt alternatíva cserélhető objektívesre, ma már vannak MILC-ek, de a belépő DSLR gépeknél még mindig nyomják a marketing rizsát, hogy milyen jó neked attól, hogy kicsi (szerintem nem kicsinek, hanem könnyebbnek és jobban kezelhetőnek (pl. dupla vezérlőtárcsa) kellene lennie, de ez egyéni vélemény).

    Az eredeti kérdésre visszatérve: Én megfogdosnám a Pentax K-500-at is. Dupla tárcsás, így manuális módban sokkal könnyebben kezelhető, képminőségben hozza azt amit egy D5100-tól várnál (kis módosításokkal, de ugyan az a Sony szenzor van benne). Hátha az jobban bejön majd neki ha a Nikonok ergonómiája nem jött be. Anyagminőségre nem tudom milyen, még nem volt alkalmam megtapogatni és a K-50 már masszívabb, időjárásálló, de van is neki bő 50k felára.

    Amúgy meg ha a Canon EOS 600D jobban tetszik neki, akkor azt kell venni. Nem minden a szenzor (ebben sajnos lemarad az említett Nikon és Pentax gépektől), ott vannak még az objektívek, vakuk, egyéb kiegészítők is. Tudom az már drágább, de a 650D kezelhetősége szerintem nagyon sokat javult. Én még nem rajongtam így egytárcsás Canon vázért. Érintőképernyős (keverve a fizikai gombokkal), de nagyon jól kitalálva, szerintem remekül ellensúlyozza a második tárcsa hiányát. Ilyet faszát még nem tudott kitalálni a Nikon a D3xxx és D5xxx sorozatnál. Nekem tényleg tetszett, ha én belépő Canon-t vennék, már nem adnám ez alá, de ugye ez is csak egyéni igény kérdése. Próbálja ki. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák