Hirdetés
- OLED TV topic
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- AMD FX
- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Haladó fotósok digitális fényképei
- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
- Samsung LCD és LED TV-k
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pajac
csendes újonc
Egyrészt gyűlölöm a valószínüség számítást, másrészt még egyszer leírom: nem így működik, nincs "feltételezzük" és hasonlók, nincs szavazat számlálás 538 elektori szavazatra. Egyébként 270 (50%+1) "szavazat" kell a győzelemhez, nem 269.
Nem véletlenszerűen szavaznak az elektorok, hanem államonként, szóval arra húzhatsz egy feladványt, csak sokkal bonyolultabb lesz, mert majdnem minden "golyó" amit "kihúzol a kalapból" más értéket fog képviselni.
Tévedtem, amikor úgy véltem, hogy fölfigyeltél a feladatra.
A véletlen folyamatok azokra is vonatkoznak, akik gyűlölik a valószínűségszámítást.
A gravitáció is vonatkozik azokra, akik gyűlölik a tömegvonzást.
Abban egyetértünk, hogy legalább 270 szavazat kell a győzelemhez, egyébként ezt is írtam.
Elhiszem, hogy szerinted "nincs szavazat számlálás 538 elektori szavazatra", de magyarázd el nekem, hogy számlálás nélkül hogyan derül ki, melyik jelölt kapott többet!
Továbbra is úgy vélem, hogy egy "golyó" az egy elektori szavazat, ami természetesen különböző számú választópolgár szavazatából áll össze. -
pengwin
addikt
Végre fölfigyelt valaki a feladatra is.
A példa szerintem jó.
Tökmindegy, hogyan képződnek az elektori szavazatok.
A teniszben is nyerhetsz 6:5, 0:6, 6:5, 0:6, 6:5-tel.
Föltételezzük, hogy a véletlen sorrendű elektori szavazatokat egymás után egyesével számolják meg.
Mekkora a valószínűsége annak, hogy számláláskor a későbbi győztes végig vezet?
Vegyünk kisebb számokat!
Wimbledon negyeddöntő (2024)
Musetti - Fritz 3:6, 7:6, 6:2, 3:6, 6:1
A játszmanyerések sorrendje, F, M, M, F, M
Ha ilyen sorrendben számolják meg, akkor Musetti nem vezet végig, hanem csak a harmadik és az ötödik játszma után.
Tegyük föl, hogy bedobnak egy kalapba három M golyót és két F golyót és ezután véletlenszerűen húzzák ki a golyókat!
A MMFMF vagy a MMMFF sorrend már olyan lenne, hogy a számlálásnál Musetti végig vezet.Egyrészt gyűlölöm a valószínüség számítást, másrészt még egyszer leírom: nem így működik, nincs "feltételezzük" és hasonlók, nincs szavazat számlálás 538 elektori szavazatra. Egyébként 270 (50%+1) "szavazat" kell a győzelemhez, nem 269.
Nem véletlenszerűen szavaznak az elektorok, hanem államonként, szóval arra húzhatsz egy feladványt, csak sokkal bonyolultabb lesz, mert majdnem minden "golyó" amit "kihúzol a kalapból" más értéket fog képviselni.
-
Pajac
csendes újonc
A témaindító íráshoz csak annyit, hogy nagyon rossz matematikai példa, hála az amerikai választási rendszernek...

Az államok elektorainak száma megegyezik az állam kongresszusi képviselőinek és szenátorainak összegével. Előbbi népesség arányosan oszlik el, utóbbiból minden államnak 2 van - ezért pl. a legkisebb népességű államok és DC 3 elektorral rendelkeznek. Vagyis a rendszer sokkal nagyobb politikai súlyt biztosít a kisebb népességű (tipikusan rurálisabb) államoknak, mint ami a nyers szavazatszám alapján járna nekik.
Az elektorok már nem üléseznek és szavaznak a klasszikus értelemben. Az eredeti ötlet az volt, hogy November eleje és Január eleje között majd üléseznek ezek a megválasztott bölcsek, és szavaznak a következő elnök személyéről. Ez a valóságban úgy működik, hogy az elektorok előre deklarálják kire fognak szavazni. Ehhez van olyan állam, ahol tartaniuk kell magukat, különben elveszítik az elektori mandátumukat - de olyan állam is létezik ami nem bünteti a "hitehagyó" elektorokat. Viszont egy hitehagyott elektor politikai karrierjének szinte boritékolhatóan vége - a helyi állami pártszervezetek nem igen fognak még egyszer megbízni egy ilyen emberben. Szóval az elektori kollégium még nem ült össze, de már tudjuk, hogy Trump nyert, mert előre bejelentette mindenki, hogy kire fog voksolni a majdani formális szavazáson.
Egyébként a legtöbb államban az elektori szavazatokat "győztes mindent visz" elven osztják ki. Ezért is fordulhatott elő az elmúlt 20 évben többször, hogy több millióval kevesebb szavazatot kapva is tudott republikánus jelölt nyerni az elnöki versenyben.
Pl. most is az történt, hogy Harris több mint 4,3 millió szavazattal nyerte Pennsylvaniát, míg Trumpnak elég volt kb. 3,5 millió szavazat, hogy vigyen annyi kicsi államot, amiknek több elektora van együtt, mint PA-nak. De most legalább a győztes az lett, aki tényleg több szavazatot kapott. Bármennyire is értetlenül nézem az eredményeket...
Végre fölfigyelt valaki a feladatra is.
A példa szerintem jó.
Tökmindegy, hogyan képződnek az elektori szavazatok.
A teniszben is nyerhetsz 6:5, 0:6, 6:5, 0:6, 6:5-tel.
Föltételezzük, hogy a véletlen sorrendű elektori szavazatokat egymás után egyesével számolják meg.
Mekkora a valószínűsége annak, hogy számláláskor a későbbi győztes végig vezet?
Vegyünk kisebb számokat!
Wimbledon negyeddöntő (2024)
Musetti - Fritz 3:6, 7:6, 6:2, 3:6, 6:1
A játszmanyerések sorrendje, F, M, M, F, M
Ha ilyen sorrendben számolják meg, akkor Musetti nem vezet végig, hanem csak a harmadik és az ötödik játszma után.
Tegyük föl, hogy bedobnak egy kalapba három M golyót és két F golyót és ezután véletlenszerűen húzzák ki a golyókat!
A MMFMF vagy a MMMFF sorrend már olyan lenne, hogy a számlálásnál Musetti végig vezet. -
pengwin
addikt
most is az történt, hogy Harris több mint 4,3 millió szavazattal nyerte Pennsylvaniát, míg Trumpnak elég volt kb. 3,5 millió szavazat, hogy vigyen annyi kicsi államot, amiknek több elektora van együtt, mint PA-nak.
Te melyik meccset nézed?
Egyébként Trump az elnökválasztáson összesítve is 3 millióval több szavazatot kapott mint Harris.
Ezt, csak félrekattintottam térképen és a NY-i eredményeket írtam PA-hoz.
-
joysefke
veterán
A témaindító íráshoz csak annyit, hogy nagyon rossz matematikai példa, hála az amerikai választási rendszernek...

Az államok elektorainak száma megegyezik az állam kongresszusi képviselőinek és szenátorainak összegével. Előbbi népesség arányosan oszlik el, utóbbiból minden államnak 2 van - ezért pl. a legkisebb népességű államok és DC 3 elektorral rendelkeznek. Vagyis a rendszer sokkal nagyobb politikai súlyt biztosít a kisebb népességű (tipikusan rurálisabb) államoknak, mint ami a nyers szavazatszám alapján járna nekik.
Az elektorok már nem üléseznek és szavaznak a klasszikus értelemben. Az eredeti ötlet az volt, hogy November eleje és Január eleje között majd üléseznek ezek a megválasztott bölcsek, és szavaznak a következő elnök személyéről. Ez a valóságban úgy működik, hogy az elektorok előre deklarálják kire fognak szavazni. Ehhez van olyan állam, ahol tartaniuk kell magukat, különben elveszítik az elektori mandátumukat - de olyan állam is létezik ami nem bünteti a "hitehagyó" elektorokat. Viszont egy hitehagyott elektor politikai karrierjének szinte boritékolhatóan vége - a helyi állami pártszervezetek nem igen fognak még egyszer megbízni egy ilyen emberben. Szóval az elektori kollégium még nem ült össze, de már tudjuk, hogy Trump nyert, mert előre bejelentette mindenki, hogy kire fog voksolni a majdani formális szavazáson.
Egyébként a legtöbb államban az elektori szavazatokat "győztes mindent visz" elven osztják ki. Ezért is fordulhatott elő az elmúlt 20 évben többször, hogy több millióval kevesebb szavazatot kapva is tudott republikánus jelölt nyerni az elnöki versenyben.
Pl. most is az történt, hogy Harris több mint 4,3 millió szavazattal nyerte Pennsylvaniát, míg Trumpnak elég volt kb. 3,5 millió szavazat, hogy vigyen annyi kicsi államot, amiknek több elektora van együtt, mint PA-nak. De most legalább a győztes az lett, aki tényleg több szavazatot kapott. Bármennyire is értetlenül nézem az eredményeket...
most is az történt, hogy Harris több mint 4,3 millió szavazattal nyerte Pennsylvaniát, míg Trumpnak elég volt kb. 3,5 millió szavazat, hogy vigyen annyi kicsi államot, amiknek több elektora van együtt, mint PA-nak.
Te melyik meccset nézed?
Egyébként Trump az elnökválasztáson összesítve is 3 millióval több szavazatot kapott mint Harris.
-
pengwin
addikt
A témaindító íráshoz csak annyit, hogy nagyon rossz matematikai példa, hála az amerikai választási rendszernek...

Az államok elektorainak száma megegyezik az állam kongresszusi képviselőinek és szenátorainak összegével. Előbbi népesség arányosan oszlik el, utóbbiból minden államnak 2 van - ezért pl. a legkisebb népességű államok és DC 3 elektorral rendelkeznek. Vagyis a rendszer sokkal nagyobb politikai súlyt biztosít a kisebb népességű (tipikusan rurálisabb) államoknak, mint ami a nyers szavazatszám alapján járna nekik.
Az elektorok már nem üléseznek és szavaznak a klasszikus értelemben. Az eredeti ötlet az volt, hogy November eleje és Január eleje között majd üléseznek ezek a megválasztott bölcsek, és szavaznak a következő elnök személyéről. Ez a valóságban úgy működik, hogy az elektorok előre deklarálják kire fognak szavazni. Ehhez van olyan állam, ahol tartaniuk kell magukat, különben elveszítik az elektori mandátumukat - de olyan állam is létezik ami nem bünteti a "hitehagyó" elektorokat. Viszont egy hitehagyott elektor politikai karrierjének szinte boritékolhatóan vége - a helyi állami pártszervezetek nem igen fognak még egyszer megbízni egy ilyen emberben. Szóval az elektori kollégium még nem ült össze, de már tudjuk, hogy Trump nyert, mert előre bejelentette mindenki, hogy kire fog voksolni a majdani formális szavazáson.
Egyébként a legtöbb államban az elektori szavazatokat "győztes mindent visz" elven osztják ki. Ezért is fordulhatott elő az elmúlt 20 évben többször, hogy több millióval kevesebb szavazatot kapva is tudott republikánus jelölt nyerni az elnöki versenyben.
Pl. most is az történt, hogy Harris több mint 4,3 millió szavazattal nyerte Pennsylvaniát, míg Trumpnak elég volt kb. 3,5 millió szavazat, hogy vigyen annyi kicsi államot, amiknek több elektora van együtt, mint PA-nak. De most legalább a győztes az lett, aki tényleg több szavazatot kapott. Bármennyire is értetlenül nézem az eredményeket...
-
DEJVID
őstag
-
#35301632
törölt tag
Az USA oldalakon az ottani embereket olvasva már régesrég lehetett tudni, hogy nyerni fog, nem lepett meg. És örülnek neki, meg nem is. Azért szavazták meg, mert a többitől nagyobb volt a hányingerük, nem pedig azért, mert tőle várják a jóságot. Voltak tagok akik hosszabbakat írtak róla elég részletesen melyik választható opció milyen problémákat vetne fel, bőőven volt mindenkihez írva. Közel sem olyan egyszerű, mint ahogy a PH-n mindig megszakértik CSAKNETRUMPLEGYEN!!4, én egy amerikai választáson az amerikai népnek fogok hinni, okkal szavazták meg.
Nálunk ugyanez van és lesz másfél év múlva, egyáltalán nem kell ráfeszülni. És ahogy a baloldal egyre jobban járatja le magát, sorra pártolnak át az emberek más országokban is, mert a következő években, évtizedben a jobboldaliak lesznek a kevésbé büdösek. Pont olyan divat meg hóbort a politika, mint bármi más. Egy szakasz ilyen, egy szakasz olyan és repeat. 10 éve valami ami szar volt, utána az lesz az isten, aztán megint a szar. Mint egy étrend vagy életstílus, feltalálva újra és újra spanyolviasznak, senki nem a megoldásra törekszik csak a cserélgetésre. Néhány országban kimarad pár tick, mint az Intelnél, ilyenek vagyunk mi is.
Én nem bánom, hogy nyert, neki drukkoltam. -
callmeakos
veterán
Volt nyomógombos telefonotok akkor?
Mondjuk nekünk semmilyen, úgyhogy...
Kéred a pöttyös labdát
-
danih
veterán
Hmmm akkor lehet többféle iteráció létezhetett. Emlékszem, amikor mi játszottuk. A család minden generációjához volt egy kérdés. Ha tudtad a választ be kellett ordítani hogy Mario vagy Luigi (függően attól melyik karit adták a családnak).
-
E.Kaufmann
veterán
Nem lehet hogy kevered egy másik játékkal? Ide nem kellett a nyomógombos telefon.
Az én emlékeim szerint az elektor kalandor az volt amikor két csapatnak (családnak) kellett kérdésekre válaszolniuk (Mario és Luigi csapat) és helyes válasz esetén valami gamer kölyök a stúdióban elnintendózgatott a karakterükkel
Úgy rémlett, játszottak is.
-
GreatL
őstag
Nem lehet hogy kevered egy másik játékkal? Ide nem kellett a nyomógombos telefon.
Az én emlékeim szerint az elektor kalandor az volt amikor két csapatnak (családnak) kellett kérdésekre válaszolniuk (Mario és Luigi csapat) és helyes válasz esetén valami gamer kölyök a stúdióban elnintendózgatott a karakterükkel
Valami faxkészülékkel szállt ki a Magyar Televízió a játékos családjához, és a telefonvonalon keresztül kellett a TV-stúdióban lévő konzollal játszani 3 percet telefongombokkal.
-
danih
veterán
Volt nyomógombos telefonotok akkor?
Mondjuk nekünk semmilyen, úgyhogy...
Nem lehet hogy kevered egy másik játékkal? Ide nem kellett a nyomógombos telefon.
Az én emlékeim szerint az elektor kalandor az volt amikor két csapatnak (családnak) kellett kérdésekre válaszolniuk (Mario és Luigi csapat) és helyes válasz esetén valami gamer kölyök a stúdióban elnintendózgatott a karakterükkel
-
E.Kaufmann
veterán
-
danih
veterán
-
E.Kaufmann
veterán
-
GreatL
őstag
Elektor kalandorok...
-
E.Kaufmann
veterán
Ahány ezreléket "zuhant" annyival még nyugodtan hazavezetek.
Jó, hát normalizálódott, ahogy már a tagadás állapotából az elfogadásba jutottak a befektetők és mindenki elkezdte a nyelvét nyújtogatni gyakorlásképp
Csak ugye bármi történik a világban, mi szívja meg? Hát persze, hogy a Forint
-
Kisgépkezelő
senior tag
Jó, hát lóversenynél a célegyenes előtt 10 méterrel már nem illik fogadni. A forint meg közben zuhan.
Ahány ezreléket "zuhant" annyival még nyugodtan hazavezetek.
-
Just486
senior tag
-
Narxis
nagyúr
-
Just486
senior tag
-
E.Kaufmann
veterán
Dehogy nem, megindulnának a kapitólium felé, mint a múltkor
-
Narxis
nagyúr
-
Just486
senior tag
-
Tamás88
őstag
Emlékszem 4 éve hogy ment az ujjongás, hogy végre el lett takarítva a Trump a fehér házból. Ahhoz képest a nagyapa nem sok mindent tett hozzá a dolgokhoz, sőt. De mindent elmond, hogy egy ilyen kétes arc, mint a Trump, ezek után is releváns lehet. Ez mindent elmond, mennyire is vehető komolyan az amerikai politia.
Na azért tegyük hozzá, hogy Trump sok mindent tett, arról nem is beszélve, hogy ki is volt az, aki elsőnek ment Észak-Koreába. Na erről ennyit, no meg ha az elődjeit meg az utódját megnézzük, akkor mikor is voltak háborúk, amikbe amcsi keze is benne volt.
-
callmeakos
veterán
-
Narxis
nagyúr
Érdekes 4 év lesz az is biztos. Trump mondjuk abban a pillanatban megnyerte ezt a választást, mikor fülön lőtték. Csak nem tudom, hogy az embereknek milyen morális mentálállapotban lehetnek, amikor egy olyan embert szavaznak meg, akit épp 34 vádpontban ítéltek bűnösnek. Mondjuk én ezért nem akarok soha belemenni politikába, mert a büdös életbe nem tudom megérteni, éppen hogyan működik.
Ez egy 94 óta kint élő magyar családfő videója Trump győzelméről: [link]
A végén majdnem elsírja magát.
Ha nem látom nem hiszem el, hogy létezik. A konzervatív oldalon a személyi kultusz iszonyú tömegeket meg tud mozgatni. -
callmeakos
veterán
Abszolút nem érdekel. Én belefáradtam, hogy bárkivel is vitázzak és úgy érezzem mintha az Alkonyzónában lennék. Felőlem nyugodtan akár holnap megnyomhatják a mágikus piros gombot. Úgy látszik ez kell a népnek. Legfeljebb felcsillan a szemem ha megalakul a Western Forces, Texas és California szövetsége.
Érdekes 4 év lesz az is biztos. Trump mondjuk abban a pillanatban megnyerte ezt a választást, mikor fülön lőtték. Csak nem tudom, hogy az embereknek milyen morális mentálállapotban lehetnek, amikor egy olyan embert szavaznak meg, akit épp 34 vádpontban ítéltek bűnösnek. Mondjuk én ezért nem akarok soha belemenni politikába, mert a büdös életbe nem tudom megérteni, éppen hogyan működik.
-
Narxis
nagyúr
Na de vajon meg lesz nyomva a mágikus piros gomb ennek hatására?
Abszolút nem érdekel. Én belefáradtam, hogy bárkivel is vitázzak és úgy érezzem mintha az Alkonyzónában lennék. Felőlem nyugodtan akár holnap megnyomhatják a mágikus piros gombot. Úgy látszik ez kell a népnek. Legfeljebb felcsillan a szemem ha megalakul a Western Forces, Texas és California szövetsége.
-
callmeakos
veterán
-
E.Kaufmann
veterán
-
D1Rect
félisten
Mik lesznek a múlt heti lottószámok
?21 48 51 52 77
-
E.Kaufmann
veterán
-
D1Rect
félisten
Jó, hát lóversenynél a célegyenes előtt 10 méterrel már nem illik fogadni. A forint meg közben zuhan.
Csak irigy vagy a látnoki képességeimre.
-
Narxis
nagyúr
Remélem Trump beváltja az összes igéretét és akkor meglátjuk, hogy milyen csudajó élet lesz az óceán túloldalán és itt is. Popcorn már bekészítve.
-
UnA
Korrektor
Jó, hát lóversenynél a célegyenes előtt 10 méterrel már nem illik fogadni. A forint meg közben zuhan.
-
E.Kaufmann
veterán
-
D1Rect
félisten
Szerintem Trump fog nyerni.
-
Viktor77
titán
-
Lalikiraly
addikt
Kérdezzük meg Vitya bá't mit gondol erről
-
callmeakos
veterán
-
NvidiaRTX
őstag
Emlékszem 4 éve hogy ment az ujjongás, hogy végre el lett takarítva a Trump a fehér házból. Ahhoz képest a nagyapa nem sok mindent tett hozzá a dolgokhoz, sőt. De mindent elmond, hogy egy ilyen kétes arc, mint a Trump, ezek után is releváns lehet. Ez mindent elmond, mennyire is vehető komolyan az amerikai politia.
Mintha a miénk az olyan komoly lenne.
-
callmeakos
veterán
Emlékszem 4 éve hogy ment az ujjongás, hogy végre el lett takarítva a Trump a fehér házból. Ahhoz képest a nagyapa nem sok mindent tett hozzá a dolgokhoz, sőt. De mindent elmond, hogy egy ilyen kétes arc, mint a Trump, ezek után is releváns lehet. Ez mindent elmond, mennyire is vehető komolyan az amerikai politia.
-
NvidiaRTX
őstag
Csak azon a pár mm-en múlott hogy nem Herrisz nyert.
Ejj ejj sznájper nem vetted figyelembe a szelet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- 291 - Lenovo Legion 9 (18IAX10) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- HP 150W töltők (19.5V x 7.7A) kis kék, kerek, 4.5 x 3.0 mm
- 5G LTE új NAGYakku!!! 6-10óra üzemidő - Dell Latitude 5330 i3-1215U - 16GB 512GB 13.3" FHD 1 év gar
- Apple iPhone 14 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- LG UltraGear 27GR93U-B IPS Monitor! 3840x2160 / 144Hz / 1ms / G-Sync / FreeSync!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest


Ha nem látom nem hiszem el, hogy létezik. A konzervatív oldalon a személyi kultusz iszonyú tömegeket meg tud mozgatni.

?


