- Gaming notebook topik
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Androidos tablet topic
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- HDD probléma (nem adatmentés)
- Vezetékes FEJhallgatók
- Melyik hordozható audiolejátszót (DAP, MP3, stb.) vegyem?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Autós kamerák
-
50 - 1
25132 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2024-02-08 12:00 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ixion77
Topikgazda
-
nort_on
senior tag
Te vagy az András?

MoldovánKriptó? Hát az kaszinó! Bezzeg amikor írtam, hogy mit vegyél a dollárból (két héttel a 60% bear market rally előtt) akkor kiröhögtél és nem kellett...

![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Vagy shortolni akarod?
Azt kell eldönteni, hogy igazi kriptót akarsz, dollárból CEX-en, pl Binance, Coinbase, Kraken (bár ezeknél most az USD SWIFT necces) esetleg DEX-en és utána kiküldeni hard wallet-re pl Ledger vagy Trezor vagy nem "igazi" kriptót, hanem ETF (ETN) verziót, ezeket brókernél (pl ERSTE vagy KBC) euróban kereskedve akár TBSZ-re is lehet (adómentes) venni.
-
Vesa
veterán
-
Vision
veterán
-
Ringman
félisten
Az érdekes dolgok úgyis periodikusan előkerülnek (ingatlanpiac, ország helyzete, esetleg oktatás, ilyesmik). Ezek rendben vannak, csak a politikai fröcsögést kell irtani, de az amúgy nem nagyon szokott lenni.
Na de hogy bele is csapjak a lecsóba: vasárnap megyünk telket nézni, és siralmas a felhozatal 60 millióig. 5-elemű volt a shortlistünk, ebből 3 már ki is esett technikai okok miatt (osztatlan kt, nincs csatorna - tehát nem is lehet oda lakóházat építeni). Kíváncsi leszek, hogy mennyi alku van az árakban.
mármint a telek 60m? ez hány m^2?
-
Vision
veterán
Kb. ugyanezt gondoltam. Jelentkeztem topicgazdának, aztán ha az leszek, akkor majd igyekszem értelmesen visszaterelni a mederbe a folyót ha nagyon kiáradna. Nem hiszem hogy nagy gond lenne belőle. Az érdektelen offok többnyire úgyis maguktól elhalnak hamar.
Úgy gondolom, hogy ez a topic szabadabb lehet mint a másik. A "van X forintom hogy fektessem be" látogatókat átirányítjuk a régi fórumba. Akik viszont jobban gyakorlottabbak gazdasági ügyekben, azok meg tudjanak hol fecsegni, ne kelljen állandóan kényelmetlenül érezni magukat offolás miatt.
Az érdekes dolgok úgyis periodikusan előkerülnek (ingatlanpiac, ország helyzete, esetleg oktatás, ilyesmik). Ezek rendben vannak, csak a politikai fröcsögést kell irtani, de az amúgy nem nagyon szokott lenni.
Na de hogy bele is csapjak a lecsóba: vasárnap megyünk telket nézni, és siralmas a felhozatal 60 millióig. 5-elemű volt a shortlistünk, ebből 3 már ki is esett technikai okok miatt (osztatlan kt, nincs csatorna - tehát nem is lehet oda lakóházat építeni). Kíváncsi leszek, hogy mennyi alku van az árakban.
-
Ixion77
Topikgazda
A nyitóposzt egyik paragrafusa: "befektetési gondolatok"
Tehát ha arra gondolok, hogy kellene venni egy ingatlant Magyarországon befektetési/spekulációs céllal, vagy eladni, akkor országot is kellene elvileg értékelni abban a tekintetben, hogy mennyire élhető, mik a hosszútávú kilátások, politikai rendszer, stb.
Ezeket elég nehéz lenne kizárni. A lényegre kellene szorítkozni, és nem elkalandozni nagyon. Utóbbival lesz a probléma, erre kellene egy jó topikgazda.Kb. ugyanezt gondoltam. Jelentkeztem topicgazdának, aztán ha az leszek, akkor majd igyekszem értelmesen visszaterelni a mederbe a folyót ha nagyon kiáradna. Nem hiszem hogy nagy gond lenne belőle. Az érdektelen offok többnyire úgyis maguktól elhalnak hamar.
Úgy gondolom, hogy ez a topic szabadabb lehet mint a másik. A "van X forintom hogy fektessem be" látogatókat átirányítjuk a régi fórumba. Akik viszont jobban gyakorlottabbak gazdasági ügyekben, azok meg tudjanak hol fecsegni, ne kelljen állandóan kényelmetlenül érezni magukat offolás miatt.
-
BlackV
őstag
Topichoz: ez most akkor a befektetes offtopicja akarna lenni? Tehat a kulfoldon garzonbol milyen az orvosi ellatas tipusu dolgok is ide jojjenek?
Hát, ha szigorúan a topic nevére és a nyitóposztban felsorolt témákra hagyatkozunk, akkor ez itt még offabb mint a megtakarítós topicban.
BTW ha már szétszálazás, ennek a külföld témának ha jól nézem lenne dedikált topicja.
Engem például egyáltalán nem zavar ha felmerül, azért megtakarítás témakörben igenis releváns lehet (bár normál esetben elsősorban nem anyagi kérdés). Szvsz inkább azzal van a baj, amikor politikai szardobálásba fordul, vagy éppen túlszalad a téma és már inkább "irány külföld" topicba való részletkérdéseken megy a végtelen kommentfolyam.
A nyitóposzt egyik paragrafusa: "befektetési gondolatok"
Tehát ha arra gondolok, hogy kellene venni egy ingatlant Magyarországon befektetési/spekulációs céllal, vagy eladni, akkor országot is kellene elvileg értékelni abban a tekintetben, hogy mennyire élhető, mik a hosszútávú kilátások, politikai rendszer, stb.
Ezeket elég nehéz lenne kizárni. A lényegre kellene szorítkozni, és nem elkalandozni nagyon. Utóbbival lesz a probléma, erre kellene egy jó topikgazda. -
julius666
addikt
Amugy azt nem nagyon lattam a masik topicban vesezgetve, h valojaban nem a realberek nonek, hanem a marginok es az okozza az inflat (azaz pontosabban a qe jelentos resze ott csapodik le). Es az ilyen csodas kis oligopol rendszerekben, mint pl amd vs nvidia vagy intel vs amd,stb nem is igazan akarnak versenyezni, hanem kinalatcsokkentessel tartjak magasan az arakat.
Szoval ertem en, h labour marketet nezzuk es emelunk, de nekem ez kisse olyan mintha apa szemet kezelnem mikozben a gyerek laba van eltorve. (Nem tudom mi a megoldas mielott valaki azt gondolna, h a gpu arsapkat akarom itt felvezetni)Topichoz: ez most akkor a befektetes offtopicja akarna lenni? Tehat a kulfoldon garzonbol milyen az orvosi ellatas tipusu dolgok is ide jojjenek?
Topichoz: ez most akkor a befektetes offtopicja akarna lenni? Tehat a kulfoldon garzonbol milyen az orvosi ellatas tipusu dolgok is ide jojjenek?
Hát, ha szigorúan a topic nevére és a nyitóposztban felsorolt témákra hagyatkozunk, akkor ez itt még offabb mint a megtakarítós topicban.
BTW ha már szétszálazás, ennek a külföld témának ha jól nézem lenne dedikált topicja.
Engem például egyáltalán nem zavar ha felmerül, azért megtakarítás témakörben igenis releváns lehet (bár normál esetben elsősorban nem anyagi kérdés). Szvsz inkább azzal van a baj, amikor politikai szardobálásba fordul, vagy éppen túlszalad a téma és már inkább "irány külföld" topicba való részletkérdéseken megy a végtelen kommentfolyam.
-
Uyuarasy
tag
Nem tudom mi lenne a jo megoldas erre, en sokszor az offban levo temakhoz szolnek hozza, de nem szeretnek spamelni.
Egy Discord szerver vagy egy “igazi” off topic segitene ezen, ott pl. a politikat erinto, de nem kifejezetten poltikai temak is befernenek, anelkul hogy gumiszoba lenne belole.
-
bandus
veterán
"ez most akkor a befektetes offtopicja akarna lenni? Tehat a kulfoldon garzonbol milyen az orvosi ellatas tipusu dolgok is ide jojjenek?"
Nekem úgy tűnt, hogy a másik topicban szinte csak az állampapírkereskedés és a buy-and-hold ontopic. Jelen új topic témája pedig az aktívabb befektetések. Főleg spekuláció és gazdasági hírek, de az ingatlanspekuláció vagy egyéb spekuláció is jobban belefér, mint a régibe. Esetleg ami nem tőzsde és gazdaság az menjen itt is offban.
Ha rájövök, hogy hogyan lehet topicgazdává válni, akkor lenne ötletem egy topic összefoglalóhoz is.én szívesen neked adom a kopogtatócídulámat, ha kell ilyen ajánlás

-
szabi__memo
nagyúr
-
bulikavagyok
nagyúr
"ez most akkor a befektetes offtopicja akarna lenni? Tehat a kulfoldon garzonbol milyen az orvosi ellatas tipusu dolgok is ide jojjenek?"
Nekem úgy tűnt, hogy a másik topicban szinte csak az állampapírkereskedés és a buy-and-hold ontopic. Jelen új topic témája pedig az aktívabb befektetések. Főleg spekuláció és gazdasági hírek, de az ingatlanspekuláció vagy egyéb spekuláció is jobban belefér, mint a régibe. Esetleg ami nem tőzsde és gazdaság az menjen itt is offban.
Ha rájövök, hogy hogyan lehet topicgazdává válni, akkor lenne ötletem egy topic összefoglalóhoz is.A topikgazda kinevezése
Felkérés útján történik, de jelentkezni is lehet a Moderátort keresek a fórumhoz topikban. -
avl
senior tag
-
Ixion77
Topikgazda
Amugy azt nem nagyon lattam a masik topicban vesezgetve, h valojaban nem a realberek nonek, hanem a marginok es az okozza az inflat (azaz pontosabban a qe jelentos resze ott csapodik le). Es az ilyen csodas kis oligopol rendszerekben, mint pl amd vs nvidia vagy intel vs amd,stb nem is igazan akarnak versenyezni, hanem kinalatcsokkentessel tartjak magasan az arakat.
Szoval ertem en, h labour marketet nezzuk es emelunk, de nekem ez kisse olyan mintha apa szemet kezelnem mikozben a gyerek laba van eltorve. (Nem tudom mi a megoldas mielott valaki azt gondolna, h a gpu arsapkat akarom itt felvezetni)Topichoz: ez most akkor a befektetes offtopicja akarna lenni? Tehat a kulfoldon garzonbol milyen az orvosi ellatas tipusu dolgok is ide jojjenek?
"ez most akkor a befektetes offtopicja akarna lenni? Tehat a kulfoldon garzonbol milyen az orvosi ellatas tipusu dolgok is ide jojjenek?"
Nekem úgy tűnt, hogy a másik topicban szinte csak az állampapírkereskedés és a buy-and-hold ontopic. Jelen új topic témája pedig az aktívabb befektetések. Főleg spekuláció és gazdasági hírek, de az ingatlanspekuláció vagy egyéb spekuláció is jobban belefér, mint a régibe. Esetleg ami nem tőzsde és gazdaság az menjen itt is offban.
Ha rájövök, hogy hogyan lehet topicgazdává válni, akkor lenne ötletem egy topic összefoglalóhoz is. -
nort_on
senior tag
Amugy azt nem nagyon lattam a masik topicban vesezgetve, h valojaban nem a realberek nonek, hanem a marginok es az okozza az inflat (azaz pontosabban a qe jelentos resze ott csapodik le). Es az ilyen csodas kis oligopol rendszerekben, mint pl amd vs nvidia vagy intel vs amd,stb nem is igazan akarnak versenyezni, hanem kinalatcsokkentessel tartjak magasan az arakat.
Szoval ertem en, h labour marketet nezzuk es emelunk, de nekem ez kisse olyan mintha apa szemet kezelnem mikozben a gyerek laba van eltorve. (Nem tudom mi a megoldas mielott valaki azt gondolna, h a gpu arsapkat akarom itt felvezetni)Topichoz: ez most akkor a befektetes offtopicja akarna lenni? Tehat a kulfoldon garzonbol milyen az orvosi ellatas tipusu dolgok is ide jojjenek?
Szerintem azok inkább ne.

Ezért lenne jobb a discord, mert ott lehetne ezeknek is külön szoba. -
tomazin
veterán
Amugy azt nem nagyon lattam a masik topicban vesezgetve, h valojaban nem a realberek nonek, hanem a marginok es az okozza az inflat (azaz pontosabban a qe jelentos resze ott csapodik le). Es az ilyen csodas kis oligopol rendszerekben, mint pl amd vs nvidia vagy intel vs amd,stb nem is igazan akarnak versenyezni, hanem kinalatcsokkentessel tartjak magasan az arakat.
Szoval ertem en, h labour marketet nezzuk es emelunk, de nekem ez kisse olyan mintha apa szemet kezelnem mikozben a gyerek laba van eltorve. (Nem tudom mi a megoldas mielott valaki azt gondolna, h a gpu arsapkat akarom itt felvezetni)Topichoz: ez most akkor a befektetes offtopicja akarna lenni? Tehat a kulfoldon garzonbol milyen az orvosi ellatas tipusu dolgok is ide jojjenek?
-
attiati
veterán
Én sem tudom miért gondolják azt sokan, egyértelmű a korreláció a tőzsdével (SPX, NDX, csak olyan, mintha szteroidon lenne jó kis tőkeáttéttel). Igen, akkor nagyon csúnya világ lesz itt...
bandus én FTX csőd után vásároltam be és sávosan adogattam is el, szóval nem annyira szar a helyzet.

Azért gondolják, mert a következő válság valamelyike a jegybank hitelességi válsága lesz.
-
nort_on
senior tag
Szerintem, ha átmegy a mostani recesszió/gazdasági lassulás egy újabb pénzügyi válságba, akkor úgy fogják lemészárolni a cryptokat is, mint minden mást. Hiába gondolják azt a cryptosok, hogy ők védve vannak, mert nincs közük elvileg a bankrendszerhez (DeFi). Az elmúlt egy hét nem ezt mutatja.
TLDR; Nem hiszem, hogy a crypto safe haven lesz pénzügyi válság esetén.
Én sem tudom miért gondolják azt sokan, egyértelmű a korreláció a tőzsdével (SPX, NDX, csak olyan, mintha szteroidon lenne jó kis tőkeáttéttel). Igen, akkor nagyon csúnya világ lesz itt...
bandus én FTX csőd után vásároltam be és sávosan adogattam is el, szóval nem annyira szar a helyzet.

-
bandus
veterán
-
j0k3r!
őstag
Szerintem, ha átmegy a mostani recesszió/gazdasági lassulás egy újabb pénzügyi válságba, akkor úgy fogják lemészárolni a cryptokat is, mint minden mást. Hiába gondolják azt a cryptosok, hogy ők védve vannak, mert nincs közük elvileg a bankrendszerhez (DeFi). Az elmúlt egy hét nem ezt mutatja.
TLDR; Nem hiszem, hogy a crypto safe haven lesz pénzügyi válság esetén.
-
nort_on
senior tag
-
bandus
veterán
barmi is tortenik, az most vagy 6 honapos csucsra lokte az eth-t
felkeszul: xpev
-
nort_on
senior tag
-
Ixion77
Topikgazda
Core CPI MOM 0.5% vs 0.4% várt helyett, a többi a vártnak megfelelő
Két perc után a reakció enyhe plusz, az én tippem hogy ez nem lesz tartós. A FED sarokba szorult, emelni fog 0.25%-ot, és további emeléseket fog beígérni. Bármennyire nem tetszik a piacnak, kénytelen lesz visszatérni magasabb kamatszint árazására.
-
nort_on
senior tag
Piros veszek, zöld nem veszek. FTX bukás után és pénteken is elég jó vételi lehetőségek voltak BTC-ben. 50k+ hozam. Persze ez full kaszinó.

-
Sub-S
senior tag
“buy the dip” …nem mintha en nem probaltam volna / probalnam (pl. tegnap, szoval nem oriasi esesre varva es persze nem is a tőke jelentős reszevel - talan ebben különbözünk erősen):
https://ofdollarsanddata.com/why-buying-the-dip-is-a-terrible-investment-strategy/am
Ha bankos papírokon(FRC, WAL, PACW...) próbáltál tegnap buy the dip-et játszani azzal sokat nem bukhattál.

-
avl
senior tag
Jó ötlet az új szoba, örülök, hogy végül legalább ez összejött, ha discord nem is.

Én most kb 50%-kal vagyok bent a piacon, nem bonyolítom túl, ahogy a másik topikban is írtam VWCE+BTC/ETH, a maradék 50%-nak keresek még helyet ugyanígy VWCE+kriptó.
Nyilván senkinek nincs jósgömbje, és erős a pszichológiai hatás, aki full invested persze, hogy bikát vár, mi meg macisak vagyunk.
Szerintem ez az idei év csapongás lesz, mindkét oldal meg fogja magát égetni. Azért hátha sikerül valamit a zavarosból összeszedni. 
Alapvetően HODL startégián vagyok (folyamatos vétel, buy the dip), de azért pár rally-t sikerült megfogni. TA mellett (tankos rajz
a fear and greed is nagyon jó indikátor, korábbi ciklusok, stb). Január meg az utóbbi pár nap elég erős volt, BTC ügyesen dolgozott. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Sok sikert/szerencsét mindenkinek!

“buy the dip” …nem mintha en nem probaltam volna / probalnam (pl. tegnap, szoval nem oriasi esesre varva es persze nem is a tőke jelentős reszevel - talan ebben különbözünk erősen):
https://ofdollarsanddata.com/why-buying-the-dip-is-a-terrible-investment-strategy/am
-
j0k3r!
őstag
https://fred.stlouisfed.org/series/CIVPART
Ez a legfontosabb szám a munkaerőpiaccal kapcsolatban szerintem. A különböző unemployment rate-ek torzítanak, máshogy mérnek, kiesnek belőle emberek, ha X időn túl sem találnak munkát, stb.
Látható, hogy itt demográfiai okok vannak, de azért a COVID is odacsapott.
-
Ringman
félisten
-
Vision
veterán
Ezen én is meglepődtem, és szkeptikus vagyok. Persze a statisztika mindig a winner, de valahogy nem érzem, hogy a covid lenne manapság ennek az oka.
-
#39560925
törölt tag
több százezer és pár millió (!) fő körüli becslések vannak, pl:
Long Covid has an ‘underappreciated’ role in labor shortage, study finds
Long Covid — also known as long-haul Covid, post-Covid or post-acute Covid syndrome — is a chronic illness that results from a Covid-19 infection. Its potential symptoms number in the hundreds and, for some, can be debilitating and persist for years.
Up to 30% of Americans develop long Covid after a Covid infection, affecting as many as 23 million Americans, the U.S. Department of Health and Human Services said in November.
About 18% of people with long Covid hadn’t returned to work for more than a year after contracting Covid, according to a recent study by the New York State Insurance Fund, the state’s largest workers’ compensation insurer. Of this share, more than 3 in 4 were under 60 years old.
Another 40% returned to work within 60 days of infection but were still receiving medical treatment — presenting challenges such as reduced hours, lower productivity and other workplace accommodations, NYSIF said.Other studies suggest long Covid has kept hundreds of thousands, and as many as 4 million Americans, out of work.
a munkaerőpiac nagysága kb mindegy is, az arányok a fejlett országokban (hasonló korfa) nem igazán térhetnek el szerintem ettől.Azért abban egyetérthetünk hogy nem a covid miatt feszes a munkaerőpiac
(Ez egy kamu hsz amúgy, az itt szóltam hozzá menühöz vagyok szokva)
-
nort_on
senior tag
Jó ötlet az új szoba, örülök, hogy végül legalább ez összejött, ha discord nem is.

Én most kb 50%-kal vagyok bent a piacon, nem bonyolítom túl, ahogy a másik topikban is írtam VWCE+BTC/ETH, a maradék 50%-nak keresek még helyet ugyanígy VWCE+kriptó.
Nyilván senkinek nincs jósgömbje, és erős a pszichológiai hatás, aki full invested persze, hogy bikát vár, mi meg macisak vagyunk.
Szerintem ez az idei év csapongás lesz, mindkét oldal meg fogja magát égetni. Azért hátha sikerül valamit a zavarosból összeszedni. 
Alapvetően HODL startégián vagyok (folyamatos vétel, buy the dip), de azért pár rally-t sikerült megfogni. TA mellett (tankos rajz
a fear and greed is nagyon jó indikátor, korábbi ciklusok, stb). Január meg az utóbbi pár nap elég erős volt, BTC ügyesen dolgozott. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Sok sikert/szerencsét mindenkinek!

-
j0k3r!
őstag
Ha a FED megadja ennek akár csak a töredékét is, azzal feladja az infláció elleni harcot
És a monetáris politika hitelességét, ami borzasztó következményekkel jár bárhol a világon. És ne felejtsük, hogy a munkaerőpiac még mindig nagyon ki van feszítve. Őszintén, mit kockáztat most a FED? Hogy néhányan sokat buknak a befektetéseiken?
Amúgy a pusztulat legjobb jele továbbra is az, hogy a fuvarpiac teljesen halott. A haveromék most adják el a kamionjukat, és zárják be a boltot, mert konkrétan veszteséget termelnek minden kilométeren. És ez globális helyzet, Keleten-Nyugaton ugyanez a szitu.
Szerintem azt a hitelességet már egy éve elvesztette transitory Powell, most inkább a visszaszerzésén dolgoznak
Egyelőre nincs rendszerszintű bankválság, szóval a mérleg az infláció fele billen szerintem is. Senki sem fog pár bank igazgatóért, hedge fund manager-ért könnyeket hullatni.
---------------------------------------------------------------------------
Mindenkihez
Amikor Biden azt mondja, hogy "No losses will be borne by American taxpayers", akkor az nekem nem teljesen tiszta. Abból kiindulva, hogy az állam bevétele legtöbbször adóból van. Mégis miből pótolják ki az FDIC limit ($250k) feletti összeget a betéteseknek? Ha jól értem, akkor az új FED facility (BTFP) azt csinálja, hogy kölcsönt ad a banknak amiért cserébe fedezetként elfogadja face/par value-n (nem piaci áron!) az államkötvényeket. Ebből fogják fizetni a bankok a betéteseket, vagy honnan lesz kipótolva az FDIC limit feletti összeg? Biden azt mondja, hogy az FDIC fizeti, szóval nekem nem tiszta a történet.
-
Ringman
félisten
több százezer és pár millió (!) fő körüli becslések vannak, pl:
Long Covid has an ‘underappreciated’ role in labor shortage, study finds
Long Covid — also known as long-haul Covid, post-Covid or post-acute Covid syndrome — is a chronic illness that results from a Covid-19 infection. Its potential symptoms number in the hundreds and, for some, can be debilitating and persist for years.
Up to 30% of Americans develop long Covid after a Covid infection, affecting as many as 23 million Americans, the U.S. Department of Health and Human Services said in November.
About 18% of people with long Covid hadn’t returned to work for more than a year after contracting Covid, according to a recent study by the New York State Insurance Fund, the state’s largest workers’ compensation insurer. Of this share, more than 3 in 4 were under 60 years old.
Another 40% returned to work within 60 days of infection but were still receiving medical treatment — presenting challenges such as reduced hours, lower productivity and other workplace accommodations, NYSIF said.Other studies suggest long Covid has kept hundreds of thousands, and as many as 4 million Americans, out of work.
a munkaerőpiac nagysága kb mindegy is, az arányok a fejlett országokban (hasonló korfa) nem igazán térhetnek el szerintem ettől. -
Vision
veterán
-
Ringman
félisten
Ha a FED megadja ennek akár csak a töredékét is, azzal feladja az infláció elleni harcot
És a monetáris politika hitelességét, ami borzasztó következményekkel jár bárhol a világon. És ne felejtsük, hogy a munkaerőpiac még mindig nagyon ki van feszítve. Őszintén, mit kockáztat most a FED? Hogy néhányan sokat buknak a befektetéseiken?
Amúgy a pusztulat legjobb jele továbbra is az, hogy a fuvarpiac teljesen halott. A haveromék most adják el a kamionjukat, és zárják be a boltot, mert konkrétan veszteséget termelnek minden kilométeren. És ez globális helyzet, Keleten-Nyugaton ugyanez a szitu.
Persze hogy ki van feszitve a munkaeropiac, mert meghalt/keresokeptelen lett egy csomo ember a covid miatt, uk-ben tobb stat van errol, de az usaban is detto ez a helyzet.
-
j0k3r!
őstag
Remélem elfér egy-két kép
memeis majd a jövőben a topikban (?) -
Vision
veterán
Nézegettem ma reggel hosszasan ezt a chartot:
Gondolkodtam, hogy mit is jelent ez a változás 3 nap alatt, és arra jutottam, hogy háborút a piac és a FED között.
A piac ezzel az árazással azonnali, óriási segítséget követel a FED-től. De megkapja-e? És ha nem, mit tesz?Ha a FED megadja ennek akár csak a töredékét is, azzal feladja az infláció elleni harcot, és az árfolyamok kilőhetnek felfelé. Ha nem adja meg, akkor a piac hisztibe kezdhet (zuhanás).
Ma délután fél kettőkor jön az új inflációs adat. Döntő jelentőségű lehet.
Friss hír, hogy a FED likviditási programot indít a bank run alatt álló intézmények részére. Ez számomra azt mutatja, hogy egyelőre alternatív módszerrel próbálják kezelni a bankproblémát.
Ha a FED megadja ennek akár csak a töredékét is, azzal feladja az infláció elleni harcot
És a monetáris politika hitelességét, ami borzasztó következményekkel jár bárhol a világon. És ne felejtsük, hogy a munkaerőpiac még mindig nagyon ki van feszítve. Őszintén, mit kockáztat most a FED? Hogy néhányan sokat buknak a befektetéseiken?
Amúgy a pusztulat legjobb jele továbbra is az, hogy a fuvarpiac teljesen halott. A haveromék most adják el a kamionjukat, és zárják be a boltot, mert konkrétan veszteséget termelnek minden kilométeren. És ez globális helyzet, Keleten-Nyugaton ugyanez a szitu.
-
Ixion77
Topikgazda
Nehéz elképzelni, de vannak akik már szeretnék: [link]
Véleményem szerintem jövő héten még a már beárazott 25 bázispontot rádobja a FED, és utána:
A, ha a mai CPI enyhébb lesz a vártnál, akkor belengeti, hogy itt lehet a vége
B, muszáj neki további kamatemelést kommunikálnia, különben a parázs újra lángra lobban (vele együtt a tőzsde és a "kaszinózás" is)Nem lennék most a helyükben, de talán az infláció még mindig nagyobb ellenség úgy en bloc 330 millió amerikainak, mint hogy talán bedől pár regionális bank (de közben betéteseket kártalanítják).
Nézegettem ma reggel hosszasan ezt a chartot:
Gondolkodtam, hogy mit is jelent ez a változás 3 nap alatt, és arra jutottam, hogy háborút a piac és a FED között.
A piac ezzel az árazással azonnali, óriási segítséget követel a FED-től. De megkapja-e? És ha nem, mit tesz?Ha a FED megadja ennek akár csak a töredékét is, azzal feladja az infláció elleni harcot, és az árfolyamok kilőhetnek felfelé. Ha nem adja meg, akkor a piac hisztibe kezdhet (zuhanás).
Ma délután fél kettőkor jön az új inflációs adat. Döntő jelentőségű lehet.
Friss hír, hogy a FED likviditási programot indít a bank run alatt álló intézmények részére. Ez számomra azt mutatja, hogy egyelőre alternatív módszerrel próbálják kezelni a bankproblémát.
-
julius666
addikt
-
j0k3r!
őstag
Nehéz elképzelni, de vannak akik már szeretnék: [link]
Véleményem szerintem jövő héten még a már beárazott 25 bázispontot rádobja a FED, és utána:
A, ha a mai CPI enyhébb lesz a vártnál, akkor belengeti, hogy itt lehet a vége
B, muszáj neki további kamatemelést kommunikálnia, különben a parázs újra lángra lobban (vele együtt a tőzsde és a "kaszinózás" is)Nem lennék most a helyükben, de talán az infláció még mindig nagyobb ellenség úgy en bloc 330 millió amerikainak, mint hogy talán bedől pár regionális bank (de közben betéteseket kártalanítják).
-
bulikavagyok
nagyúr
Szuper, köszi!
-
aujjobba
addikt
Látszik már az 5ezres S&P500!
-
BlackV
őstag
Na ki meri az első oldalra bevésni, hogy látszik már az 5ezres SnP?
-
Ringman
félisten
jó ötlet
-
j0k3r!
őstag
Csak, hogy biztosan visszataláljak
-
Ixion77
Topikgazda
Minden, ami a tőzsdével, kötvényekkel, gazdasági élettel, makroökonómiával kapcsolatos: hírek, várakozások, analízis, befektetési gondolatok, brókerek, adózás, devizaárfolyamok, chartok, stb.
Kérek mindenkit, hogy toleránsan, és kulturált hangnemben szóljon hozzá!
Új hozzászólás Aktív témák
-
50 - 1
25132 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Gaming notebook topik
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Androidos tablet topic
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Vicces képek
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Filmvilág
- HDD probléma (nem adatmentés)
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B760 i7 13700K 32GB DDR5 512GB SSD RTX 4070 12GB Aerocool P500B Digi ARGB 750W
- Apple iPhone 12 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple Watch Space Black rozsdamentes acél szíj
- Bomba ár! Stonebook Pro P103B i i3-10GEN I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I Cam I HDMI I W11 I Garancia!
- BESZÁMÍTÁS! Sapphire Nitro+ RX 6800 XT 16GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


felkeszul: xpev


