Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t181

    senior tag

    Üdv!
    Nektek (és "Youtube-os" Jared Polin-nak) hála tegnap délután vettem akciósan 110 ezresért egy D3200-at.
    Szóval elsősorban szeretném megköszönni, mert az ég és föld kifejezés sem találó arra, hogy mennyi különbség van ez, és a Fuji S5600 között, mert tudtam, hogy koppanni fog az állam, de akkor is...
    Csak RAW-ban, teljesen manuálisan fotózom, és szinte hihetetlen, hogy mennyi adat/részlet megmarad.

    A képeimet Lightroom-ban (nagy ritkán CameraRAW-ban, de szinte mindegy) szoktam feldolgozni.
    A fényképezőn láttam, hogy az összes képre tol +3 sharpeninget, és Lightroom-ban megnyitva is látom, hogy +25-ön van. Ez a kettő ugyanaz? Mert a Fuji-val készült raw-okra is rátolta ezt a +25-öt, de a fényképezőn ugye ezt nem bírtam megnézni.
    A másik kérdésem pedig az lenne, hogy RAW-nál a váz zajcsökkentés nélkül menti el a képet?

    A vázzal kapcsolatban bármilyen "kezdő DSLR-es" tanácsot elfogadok, mert a mai nap végére jöttem rá igazán, hogy még eszméletlen sokat kell tanulnom, gyakorolnom. :)
    Ez pedig a vázzal készült első kép, amire büszke vagyok. :)

    Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

Új hozzászólás Aktív témák