Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Speed® #33807 üzenetére

    Egy dolog. De egy 95W-os procin (ami az adatlapomon van) semmivel sem teljesített jobban, mint a korábban rajta levő Ajigo MF091-096, ami egy Phenom stock cooler, és kemény 1500HUF-ért vettem. Se hűvösebb nem lett a proci, se csendesebb a gép. A Shuriken 100mm-esének ugyan úgy van egy enyhe morgó hangja, mint az Ajigo-n levő Delta ventilátornak alacsony fordulaton. Szóval >5x áron kaptam egy ugyan olyan coolert, ami ráadásul ki is takarta a két első DIMM-et. Az Ajigo ráadásul még 4mm-rel alacsonyabb is. És mivel érezhetően mozgatja a levegőt (mert nagyobb statikus nyomású) jobban hűti a környezetét is. Szóval az IGP és a VRM még alacsonyabb hőmérsékletű is volt vele. A Shuriken volt az az alkatrészvásárlásom, amit a leginkább megbántam eddigi PC-s pályafutásom alatt.

    Mondjuk nálam van hely coolernek, szóval használtan 8k-ért egy Zipang ezerszer jobb vétel volt. Ezzel kellett volna kezdeni.

    De ha alacsony gépet építenék, akkor nyilván próbálnék egy akármilyen stock coolert használni. 65W-os procira (Athlon X2 5200+, kissé alulfeszelve 1,2V-ra) teljesen megfelelő volt még az MF064-074 is, annak sem volt érdemi hangja. A proci meg nem ment 45°C felé. Ezt a coolert még anno az A64 3500+ mellé kaptam a dobozban. A fent említett másik Ajigo ugyan ezen a procin még csak 2000RPM felé sem pörgött soha. És ott az a ventilátor lényegében néma, minimálisan morog. CM HK8-8I22A-A2, szintén stock, szintén 1500HUF-ért vettem, ez még csak nem is morog, és kb ugyan annyira (kicsivel jobban) hűt, mint a hőcsöves Ajigo. A Shuriken ezek mellett szerintem nem versenyképes, csak ugye sokan nem is foglalkoznak a gyári coolerekkel, merthogy "azok mindig szarok". Hát nem.

    A Shurikennél meg az alsó bordát kellett volna alacsonyabbra venni, lentebb vinni az egész felső bordát 15mm-rel, és mindjárt elfért volna azonos magasság mellett egy normális 92mm-es ventilátor, ami levegőt is szállít, és nyomása is van. Ekkor született volna egy jó cooler.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák