- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Sok memóriát spórol a neurális textúratömörítés
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Milyen SSD-t vegyek?
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- HP notebook topic
- Nagyon érzékeny lett a játékok archiválására a Nintendo
-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
quailstorm #36906 üzenetére
Nekem is van egy ilyen gépem, de kuka érett. Oké, lehet vele netezni, csak nem egy nagy élmény és cserébe sokat is fogyaszt meg hangos. Múltkor néztem, Phenom procikat hoznak házhoz Kínából meg egyéb helyekről az Ebayen 2K körül, lehet egyszer merész leszek és bevásárlok egy rendes gépet a filléres dolgokból.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
quailstorm #36903 üzenetére
Nem sok. Nem lenne több értelme cserélni azt a kártyát? Úgy sem lehet vele játszani semmin normálisat, talán még a jobb DE-k effektjeit sem bírja.
Amúgy a nyílt driver nem jó hozzá?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
herdsman12 #36896 üzenetére
Szerintem egyszerűbb, ha a Mozilla Debiános repóját használod, ott ki tudod választani a release csatornáka, köztük az ESR-t is. http://mozilla.debian.net/ Elég egyszerű beállítani.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Hmm, most ezzel kérdezz rá a Debian topicban szerintem. Eddig nem volt Cinnamon felület a Debiánban, lehet valami nem sikerült túl jól vele kapcsolatban.
- plusz ha eddig nem volt, akkor csinálj egy frissítést a sudo apt-get update, majd a sudo apt-get upgrade kiadásával.
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
olivera88 #36851 üzenetére
Hát ott van alapból, ahol a kereső megtalálta.
N0zer0: A lenti kép illusztrálja, hogy kb. nulla plusz erőforrást használ. Szerintem egyáltalán nincs úgy, hogy ne tudnám mit hol csinálok.
A KDE aktív sarkait én is szoktam használni, de ha pl. egy Lazarusban fejlesztesz progit aminek több ablaka van, akkor azt jóval egyszerűbb kompletten áttenni egy másik asztalra, mint keresgélni közöttük. Az aktiv sarkok egyébként ezt is tudják, faszán lehet pakolni a megnyitott alkalmazásokat az asztalok között, bár szerintem ezt te is ismered. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Lathronos #36803 üzenetére
Rossz disztrót használsz. Sosem volt eddig 4GB ramnál több a gépemben, egyik oprendszer alatt sem. Mégsem fagynak a dolgok, csúnya is lenne.
Vannak Arch-ra épülő (vagy leszármazott) felhasználóbarát disztrók is amik pont ugyanolyan gyorsak, de az általad mondottaknál már egy Debián is jobb választás lenne, még KDE-vel 2GB ramon is.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Nem a swapiness értéke a megoldás neked, hanem egy kisebb étvágyú asztali környezet használata. Az elmondottak alapján a Unity ram fogyasztása túlmegy a KDE igényein is, mert a melóhelyen 2GB ramos gépen KDE-s Debiánnal nem fordult ilyen még elő, mint amit írsz. Pedig az nem csak netezésre, hanem programok fordítására meg időnként ARM-re fordításra is használva van.
Ha nagyon Unity párti vagy, akkor max azt tudod tenni, hogy megpróbálsz kikapcsolni neked nem kellő szolgáltatásokat, biztos van rá valami grafikus felület a Unityben is.
spammer: ha ABP nélkül látod a PH!-s reklámokat, akkor valszeg nem működik, mert elvileg azokat is elrejti a tracking tiltása.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
herdsman12 #36761 üzenetére
Debian alatt add ki a sudo update-grub parancsot, az visszaállítja a Debiános grubot, beletéve az Lxle-t is. Lehet, hogy az Lxle alatt le kellene szedni a grub csomagot a gépről, mert attól függően mikor melyiken lesz grub frissítés, átírhatják egymás bootloaderét mint ahogy történt most is.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
olivera88 #36751 üzenetére
Kérdés, hogy nincs-e valami 3D gyorsítás probléma. Majd nézd meg, hogy mi a kimenete a
glxinfo parancsnak, van-e direct rendering. Meg persze, hogy nem pörög-e valami processz a háttérben. A 1.5GB ram nem sok, de ahhoz bőven elég, hogy ne ram gond legyen.Lathronos: ezt cáfolnám. Az elmúlt másfél évben sosem volt 20% felett a szabad helyem a root partíción a fő Linux telepítésemen, mégsem lassult be semmi.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#98452736 #36745 üzenetére
Dualbootot javaslom. Rakd újra a Win7-et, majd rakj fel egy Linuxot mellé. Ne foglalkozz a 32 bites dolgokkal, nyugodtan mehet fel egy 64 bites.
Sceure boot / fast boot legyen kikapcsolva, az UEFI meg legacyra rakva. Ezek mellé még fusd át a téma összefoglalót, valamint a logouton is van több disztró bemutató, nézd meg azokat is.
*Linuxokon nem MSO, hanem Libreoffice van az irodai dolgokra. Én lediplomáztam a használatával, szóval bőven meg vagyok vele elégedve.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Melack #36728 üzenetére
Nem tudom mit jelen a pajzs ikon a Minten, de mintha régen az lett volna a frissítés kezelő. Esetleg add ki a parancsot először a frissítésre, akkor majd nyilván elmegy onnan.
Amúgy tényleg, én sem találtam még semmi olyat, amit az openjdk nem vitt volna el. Max a böngészőbe beépülő részét kellett külön letölteni, az icedtea-web csomagot.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
mrobes #36669 üzenetére
Intelhez csak egyféle van, most is azzal megy. A géphez meg gondolom analóg monitor van csatlakoztatva, valószínűleg sima analóg kábellel.
Ilyenkor az szokott lenni, hogy nem tudja lekérni az EDID adatokat a monitortól, és emiatt nem enged nagyobb felbontást. Kicsit macerás, de ha tudod mit tud a montior, akkor pár parancs kiadásával le lehet generálni új "modeline"-t, majd hozzá lehet adni a rendszerhez.Itt részletezik, mit kell csinálnod: https://wiki.archlinux.org/index.php/Xrandr#Adding_undetected_resolutions
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
King Unique #36565 üzenetére
Ez nem így működik. Nem azért nem fut le a Wines kártevő mert nincs rá joga (bár az is igaz nagyjából), hanem mert nem Linux kompatibilis a bináris. Windowsra írt program futtatásához eleve a Wine segédprogram kell.
Ergó ha le is töltöd a legdurvább wines kártevőt, az nem lesz több, mint egy sima fájl a vinyón.Az inkább előfordulhat, hogy a böngésződet térítik el, mert egy közös pont az oprendszerek között. Viszont ott sem arra készülnek a kártevők, hogy a böngésző mögött egy Linux van.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
King Unique #36562 üzenetére
Keresztben nem terjednek vírusok. Akkor dobj fel víruskeresőt, ha pl. wines partíciókat szeretnéd nem Windows alól takarítani.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
King Unique #36550 üzenetére
Minden mai disztró Grub2-t használ.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #36477 üzenetére
Pont ugyanúgy kell a ppa-t hozzáadni, mint Ubuntun. Csak nem igazán jellemző Debianon az a PPA-s káosz ami Ubuntu alatt van, vagy legalább is korábban volt, így a PPA használat se valami gyakori.
A kezdő kérdéseket meg egyáltalán nem utálják, nem tudom ezt honnan vetted.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
lionhearted #36462 üzenetére
Használtam és jó is volt, de úgy egy év után mindenféle hiba jelentkezett rajta, bezáródó alkalmazások, stb. Azóta Debian van azon a gépen Lxde-vel, annak semmi baja.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Lathronos #36426 üzenetére
Avi-ba nem tudsz konvertálni, az csak egy konténer. Pont úgy lehet benne bármi, mint az mkv esetén csak régebbi, kevesebbet tudó konténer formátum.
Amire gondoltál, az szerintem az x264 -> divx konvertálás, bár annak meg sok haszna nincs, főleg mivel a DVD-re konvertálás meg mpeg2-t csinál, vagyis duplán konvertálsz, aminek csak minőségromlás lehet a vége. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ami van a Gnome alá, abból legalább 3 féle van KDE alá.
Rákeresve a kde appson, itt van egy rögtön: [link]
Viszont te nem teljesítmény (órajel) állítót keresel, hanem cpu govenor állítót. Mondjuk asztali számítógépnél nem hiszem, hogy sok különbséget okozna ennek a variálása. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Igen, pont szombaton gondolkodtam, hogy Mate vagy Cinnamon legyen az új Debianon egy P4 celeron 2.4GHz 512MB ramos gépen, de aztán szerencsére nem ezek mellett döntöttem. XFCE és LXDE felületet néztem meg rajta, mindkettővel olyan a gép, mintha szaladna. A teljes Debianos memória használat Lxde-vel 110MB volt mindössze.
Jah és ne csukoljál!
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
spammer #36032 üzenetére
Hát, én sem kínoznám magam azzal. Kényelmetlen, nehézkes és ha bármit akarsz, rögtön a wikiben kell túrni. Tudom milyen mert használtam gyenge gépen OpenBoxot. Mondjuk közte és egy Lxde között minimális erőforrás különbség van, a mai világban ez már nem jelenthet problémát a gépeinknek, még a régieknek sem.
teleahocipöm: gondolom azért expired, mert már nem támogatott az a kiadás.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Nem tudok olyan disztrót mondani fejből, ami ne férne el 10GB-on simán. Azért 10DVD van kiírva, mert ha full offline telepíted, akkor ennyi lemezen megkapod a csomag adatbázist is. Maga a telepítő netinstallos, az csak pár száz mega, meg vannak un. hybrid, bootolható live telepítők is a Debianból, azok 1 giga körül vannak.
Innen szedd le a neked tetsző felülettel megáldott hybrid iso torrentjét: [http://cdimage.debian.org/debian-cd/current-live/amd64/iso-hybrid/], ezzel a legegyszerűbb a telepítés, ki is tudod próbálni előtte.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Klusi86 #35943 üzenetére
Felhasználó mindig van, az szerintem a quest lesz, ha nincs más megadva. Először próbáld ki csak simán csatolni:
smbmount //winbox/share /mnt/share -o username=quest
Ezt a winbox dolgot per pillanat nem tudom hová tenni, szerintem ez kell helyette, amit írtál: smb://gepnev/megosztas/Ha netán működik. akkor meg így kellene beírni:
smb://gepnev/megosztas/ /mnt/share smbfs username=quest,uid=500,gid=500 0 0Ha nem jön össze, akkor kérdezz rá a másik Linuxos topicban is, mert én már nagyon régen csináltam ilyet, de akkor egész máshogy volt.
olivera88: szerintem bent van a telepítő cd/usb a sources.listben mint csomag forrás, ezért kérte. Nyugodtan kiveheted.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
újraregelt #35914 üzenetére
Végül is mi a baj vele? Amúgy a sysvinit továbbra is elérhető marad benne.
Egyébként biztos ráfér a systemd jelentette gyorsabb boot idő a Debianra, mert a 7-es elég lassan bootolt más disztrókhoz viszonyítva. Holnap én is frissítem majd a melóhelyi Debiant. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
újraregelt #35911 üzenetére
Igen le kell. Még korán van na...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
nagyfejü #35892 üzenetére
samba-client, vagy hasonló nevű csomag telepítése lehet, hogy szükséges. Ha az megvan, akkor itt van, hogy mit kell beírni az fstabba: http://wiki.linuxquestions.org/wiki/Samba#How_do_you_access_a_Windows_share_from_Linux.3F
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #35844 üzenetére
Valóban tanultam programozni, 4 különböző nyelven is, a szokásos heti 1 órában. Tudod mire volt az jó?
Programozni azóta tudok, hogy felvettek hw fejlesztő / C programozói állásra, és ott megtanultam.
Mikor a Debiannal ismerkedtem (squeeze), még nem volt vizuális része az fglrx-nek, hiányzott belőle a CCC. Ettől függetlenül felment egyszerűen, a kisebb dolgokra meg ott volt a wiki hozzá.
Csak akkoriban nem tudtam mit kezdeni a hiányzó scaling beállítással, itt meg nem nagyon volt olyan aki tudta volna, hogy miről beszélek, vagy tudott volna rá megoldást. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
#82679040 #35842 üzenetére
No igen, a sed meg az awk sorminták nem barátságosak, de itt csak annyit csinálnak, hogy a kellő header csomagot rakják fel, ami stimmel a kernel verzióhoz.
Inkább arra gondolok, hogy ennek a drivernek a backports miatt lehet valami gondja. A Debian8-as driverhez nem is kell majd a backports. Ha nem oldódik meg a driver gond, pár nap és frissíthet az új Debiánra, ott csak egyszerűbb lesz a dolog.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
CanibelZ #35822 üzenetére
Hehe!
Pontosan mi történik, mikor megnyomod a leállítás gombot? Egyébként a sok szöveg normális, a disztrók többnyire nem szokták elrejteni a betöltési folyamatokat. A többinél is ez történik, csak nem látszik.
Amúgy lehet gyorsítani egy kicsit a betöltést, pl. a preload csomag telepítésével és az /etc/fstab fájlban a root partíció csatolási opcióihoz hozzáírhatod a "noatime"-ot, így nem fog fájlhozzáférési időket menteni.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
CanibelZ #35813 üzenetére
Érdekes. Mindegy, ez biztosan megcsinálja ahogy kell: http://sourceforge.net/projects/win32diskimager/
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
CanibelZ #35779 üzenetére
KDE, szeressük!
Innen töltsd le az úgynevezett hybrid iso-t: [link], ez egyben live lemezkép is, ki lehet próbálni telepítés előtt.
Telepítés közben egyébként lehet, hogy kérni fog firmware csomagot valamilyen eszközödhöz mint pl. wifi, ezt jegyezd fel valahová, majd telepítés után beadjuk neki, nélküle is feltelepül.A másik részen amit találtál cd-t meg dvd-t, ott a cd az netinstallos telepítő, a teljes KDE plusz a Debian nem fér el egy cd-n, menet közben szedi le a csomagokat, meg a kiválasztott asztali környezetet, csak nem túl gyors a folyamat. A dvd-s kiadás meg offline telepítéshez való, ha jól tudom maga a Debian vagy 6 dvd-t is kitesz, ha a csomagokat is lemezről szeretnéd felrakni olyan helyen, ahol nincs internet.
Visszatérve h. mit kell beállítani, pl. emlékeim szerint nem települ magától a nyelvi csomag a KDE-hez. Ha szeretnél magyar nyelvet, akkor az apperben fel kell rakni a nyelvi csomagot, majd csak ez után lehet kiválasztani a beállításokban az új nyelvet.
Továbbá ha pendriveról telepíted, akkor ki kell törölni a pendriveos sort a /etc/fstab-ból, mert ő becsatolna magának minden pendriveot, mint csomag adatbázist, vagy valami ilyesmi.Amit érdemes felrakni telepítés után, azok ezek:
sudo apt-get install firmware-linux firmware-linux-free firmware-linux-nonfree mc
Aztán ha Firefoxot használsz, akkor beállítani a http://mozilla.debian.net/ mozilla repót, valamint ha pl. friss LibreOffice-t szeretnél, akkor a debian backports tárolót. http://backports.debian.org/Instructions/
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
CanibelZ #35758 üzenetére
Nektek melyik debian alapu disztro jott be?
A Debian.
Elég kezdőként azt használtuk, mikor C programozást tanítottak a suliban. Egy kicsit több dolgot kell benne elsőre megcsinálni mint mondjuk a Mintben, de szerintem megéri főleg ha tanulni szeretnél, van hozzá jó wiki oldal. Ráadásul mindössze egy hét múlva jön ki a 8-as kiadás belőle.
Egyébként mindegyik nagyobb asztali környezet elérhető rá.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
CanibelZ #35752 üzenetére
Ha játék, akkor Steam. Igaz a Steames játékok mennem más disztrók alatt is, de esetenként össze kell vadászni a kellő librarykat, így érdemes olyan disztrót használni, amit alapból is támogat a Linuxos Steam, ott nincs ezzel gond. Ez a Debian és a rá épülők.
A Steam esetében meg tudod adni, hogy hol legyen az a mappa ahová letölti a játékokat. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
Természetesen volt újraindítás, de azonos értékeket produkált. Ha mind a 9 lap be van töltve, akkor 100MB-on belül mozog az eltérés a két mód között. Drasztikusan akkor nő meg a ram használat, ha menet közben engedélyezem az ABP-t és minden oldalt újratöltök. Viszont ha bezárom és újra elindítom a böngészőt, akkor meg beáll a normális 440-520 közé. Érdekes.
Viszont az biztos, hogy ABP nélkül lassabban töltődnek be az oldalak.Na mindegy, ez már off.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
A dupláját biztos nem. Kipróbáltam az itthoni gépemen most, 9 tab van nyitva. Indulás után 283MB ramot fogyasztott a böngésző. Aztán letiltottam az adblockot minden lapon, ettől 20MB-al lett csak kevesebb a ram használat indulás után.
Ráadásul pont hogy csökkenti a proci terhelés csökkentését a reklámok meg egyebek nem kirajzolásával.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
mefistofeles #35609 üzenetére
Win32 diskimager friss verziója. Ha a 0.9.5 nem tudja kiírni nálad, akkor maximum Win8 kompatibilitási gond lehet. Próbálkozz a kompatibilitási lehetőségekkel, meg a rendszergazdai jogokkal.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #35503 üzenetére
Lehet utána is futtatni, de a mai memtest már egész máshogy tesztel, mint a régebbiek.
Amúgy én meg úgy jártam vinyóval pl, hogy kinéztem az akkor legfaszább, szupergyors Samsung Spinpoint F1 vinyót, erre a vásárlás után 3 nappal már smart hibát írt a bios, másnap meg már adtak csere vinyót gariban. Szóval vagy kifogsz egy rosszat, vagy nem.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #35496 üzenetére
Kb. 20 perc, az alatt végigmegy a memtest86+ teszt kör. Ha az alatt nem jöttek piros sorok, akkor okés a ram.
A vinyók meg a hibás szektorokat maguktól igyekeznek kizárni és a tartalék területre átmenteni az adatokat, de ettől még nincs nagyon mit javítani rajtuk, abból a vinyóból jó már valószínűleg nem lesz, csak rosszabb.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ha jól tudom, a cron.daily futtatja ezt naponta és egyenértékű azzal, amit kérdeztél.
Amúgy a mozilla repó nem kell neked, nem fogsz böngészni azon a gépen. A contrib és a nonfree spec programokhoz kell, amik nem férnek bele a Debian csak free tárolójába a licenszelésük miatt. Gyak pl. skype, flashplugin, ilyesmik vannak ott, meg pl. nem ingyenes firmware-ek. Ha megy minden a banánon, akkor nem kellenek, de ettől független nyugodtan berakhatod őket.
Penty: zsír! Esetleg a levélküldéses dolgot oszd meg a kollégával, azt nem tudom hogy megy.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #35488 üzenetére
Mikor látszólag minden tönkremegy, akkor gyanús, hogy a géppel van gond sajnos. A memtest86+ -t még megnézném azért.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
teleahocipöm #35477 üzenetére
memtest86+ és hdd ellenőrzés volt a gépen?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Az unattanted nem csinál magától autoclean-t. Az nem baj, mert jártam úgy Debiannal, hogy valamiért mindig el akart távolítani vagy 200 csomagot az autoclean, beleértve a xorgtól a DE-n át mindent. Nem jöttünk rá, hogy mi volt a baja.
Valamint nem tudom, hogy az apt-get upgrade -y továbbmegy-e, mikor apt listchange üzenet jön, amiből ki kellene lépni egy Q-val.
Szerk: Tudom. Egyébként válaszoltam a másikra is.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Szóval akkor, háttérben történő automata frissítés Debian Wheezy alatt.
Legyen telepítve az unattended-upgrades csomag.
Nálam így néz ki az /etc/apt/sources.list fájl:
deb http://ftp.hu.debian.org/debian stable main contrib non-free
deb http://ftp.debian.org/debian/ wheezy-updates main contrib non-free
deb http://security.debian.org/ wheezy/updates main contrib non-free
#Third Parties Repos
#Debian Mozilla team
deb http://mozilla.debian.net/ wheezy-backports iceweasel-release
deb http://ftp.hu.debian.org/debian wheezy-backports mainSzóval a contrib és a nonfree tárolók is engedélyezve vannak, valamint használom a mozilla repóját és a wheezy backports tárolót is.
Állítsuk be, hogy mit szeretnénk frissíteni magától, ebben a fájlban:
/etc/apt/apt.conf.d/50unattended-upgradesA fájl eleje az érdekes, nagyjából így kell kinéznie:
Unattended-Upgrade::Origins-Pattern {
// Archive or Suite based matching:
// Note that this will silently match a different release after
// migration to the specified archive (e.g. testing becomes the
// new stable).
// "o=Debian,a=stable";
"o=Debian,a=stable-updates";
// "o=Debian,a=proposed-updates";
"origin=Debian Mozilla Team,archive=wheezy-backports,label=Debian Mozilla Team,c=iceweasel-release";
"origin=Debian,archive=stable,label=Debian-Security";
"origin=Debian,archive=oldstable,label=Debian-Security";
};Így a Firefox is fog tudni frissülni, nem csak a sima rendszer csomagok.
Aztán már csak be kell kapcsolni az automata rendszert ezzel a paranccsal:
sudo dpkg-reconfigure -plow unattended-upgradesEgyébként kicsit kevertem, mert ehhez nem kell a crontab, az a flashpluginhoz kell. Ha szeretnéd tudni mi frissült, akkor elvileg ezt a sort kell kikommentezni a fenti fájlban: Unattended-Upgrade::Mail "root";, de ennek a mikéntjét még nem próbáltam.
Maga a crontab szerintem nem jó a frissítések futtatására, mert ott időnként válaszolni kell kérdésekre.A flashplugint viszont nem lehet a fenti módon frissíteni, azt kell a crontabba tenni:
sudo crontab -e, majd pedig:# m h dom mon dow command
28 * * * */usr/sbin/update-flashplugin-nonfree --install > /home/user/flashlog.txt
Ha már volt telepítve flashplugin. Nos ennek a módszernek a hátránya, hogy a frissítő minden óra 28. percében lefut, de azt nem lehet észrevenni a gép működésében.Így röviden ennyi az unattanted Debian témakör.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Igen lehet, ha a parancs végére odateszel egy ilyet: > /home/user/log.txt (user helyére a felhasználónevedet írva)
Ez minden lefutáskor újragenerálja a logfájlt, beletöltve a parancs kimenetét. Ha > helyett >> van, akkor meg nem írja újra, hanem hozzáírja az újabb lefutások kimenetét.
Amúgy egyébként tudod automatizálni a frissítéseket magukat a crontabon keresztül, így azoknak a kimenete is mehet fájlba, nem kell többet kézzel futtatni az apt-getet. Ha ez kell neked, akkor délután leírom miként lehet megcsinálni, nem nehéz.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Légies iPhone halvány színei
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Bittorrent topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Sok memóriát spórol a neurális textúratömörítés
- Autós topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
- Xbox tulajok OFF topicja
- További aktív témák...
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Dell latitude, precision, xps, magyar világítós billentyűzetek eladóak
- Csomagfeladás Foxpost automataba XS/S/M/L/XL - 2390 Ft egységesen
- Geforce GTX 1050, 1050 Ti, 1060, 1650, 1660 - GT 1030 - Low profile is (LP)
- Keresünk dokkolókat
- LG 65" C1 OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest