Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lszlfrng

    csendes tag

    válasz qvik27 #115211 üzenetére

    A PID megnézi, hogy a rendszerben történő változást, a rendelkezésre álló fűtőegységgel (vagy hűtő) hogyan tudja a a leggyorsabban a beállított értékre hozni úgy, hogy ne lőjön nagyon felé és alá (kisimítja).

    Nem mélyedtem bele a részletekbe, de nagyjából amit megértettem (saját bőrömön):

    Amikor auto tuning üzemmódban fut, akkor láthatod, hogy engedi lecsökkenni a cél alá hőmérsékletet majd felfűt a cél felé jó pár fokkal és azt is hagyja lehűlni a célig. A lehűlés és melegedés sebességéből meghatározza a függvény (van vagy három) konstansait amivel aztán a céltól való eltérés esetén kiszámolja, hogy mennyi ideig kell fűtenie. Ezek az egyszerű pidek a fűtési időt határozzák meg és nem tudják a teljesítményt is állítani. Ezért villog 1-2 másodpercenként a fűtés lámpa.

    Ha változtatsz a környezeten érdemes auto tuningot ráengedni. Én fent felejtettem a GC tetején egy törlőkendőt amitől egy kicsit másképpen viselkedett a rendszer. Ha kiveszel egy sor rézcsövet, akkor azt meg kell tanulnia a pidnek.

Új hozzászólás Aktív témák