Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    válasz PHM #71190 üzenetére

    Igen, láttam, hogy tesznek hasonló kapcsolásokba zener diódát védelemnek, illetve feszültségkorlátnak, illetve előfordul, hogy túlfeszültség védő elemet is kötnek a hálózati csatlakozásra.
    Itt az 1,8K-os ellenállás lenne egy fix terhelés, a piros LED csak járulákos terhelés.
    De tudom, hogy minden meghibásodhat.
    A puffert lehet nagyobbra választani, akkor legalább az impulzus szerű áramkimaradásra és talán hasonló impulzus szerű tulfeszültségekre sem reagál, csak valódi kimaradás esetén kapcsol be.
    Tartós AA elemekkel hajtanám, még rendszeres pár perces kimaradás esetén is sokáig világítana róla LED, így töltéssel nem is kalkuláltam, esemény nélkül pedig 10 évig jó, ennyi az elemek szavatossági ideje.
    A jelenlegi kapcsolás 2db 4V-os kicsi ólomakkuval ment, amit már cseréltem benne, 1 év sem telt bele és már megint kirakódás keletkezett az akku kaapcsain, az egyik drót már le is rohadt róla és nincsen hozzá semmilyen más, márkásabb akku, csak ez a noname kínai.
    Csak azt nem értem, hogy a jelző LED mint járulékos terhelés az 1,8K-ós ellenállás mellett miért okozza azt, hogy a fehér LEDek nem alszanak teljesen ki??

    Üdv.

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák