Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz Veriakilis #72 üzenetére

    Miért lenne nehéz egy 17-es csövet felrakni a procira? Az Aerocool Deep Impactban is 19-es cső van.

    Amúgy én is tervezek egy sok-heatpipe-os hűtőt, méghozzá a köv. elrendezésben:
    8-as csövekre gondolok, remélem tudok szerezni...
    A belsejébe valamiféle támasztással (rézspirál) üvegszövet-lapot (GF/F, ha valaki ismeri) teszek, ez lesz a porózus felület.
    1 hp középen, 6 körbe, így van szoros illeszkedés.
    A középső egyenesen áll, a 6 pedig ''kellő ívben'' hajlítva, hogy derékszögben álljon.
    Az állóra 6-12 réz lamellát forrasztok, praktikusan 4 cm hosszú.
    A ferdékre alumíniumlemezből bordákat tennék, merőlegesen a csőre, 3-4 sorban, esetleg változó hosszúságban, a külsők rövidebbek.
    Az egészre kívőlről valamiféle palástot húznék pl. vékony alumíniumlemezből, akkorát, mint egy 8 cm-es venti külseje a felfogatófülek levágása után.
    Egy csendes 8cm-es ventit tennék az egész tetejére, és valami kultúrált ragasztószalaggal ráragasztanám úgy, hogy szívó állásban legyen.

    Kérdések:
    Van valami olyan ragasztó, ami jó hővezető, és össze lehet vele a hp-kat ragasztani? Kész csöveket nem feltétlen egészséges forrasztani...
    A talp mindenképp polírozott réz lenne, itt nem úszom meg a forrasztást (kisebb felület, talán menni fog). Mekkora felületet és milyen vastagságot érdemes választani hozzá?
    Hol, és mennyiért lehetne ezekhez az alapanyagokhoz olcsón hozzájutni (8-as, vagy egy kicsivel véknyabb cső, réz lemez)? Alulemez az van, forrasztani tudok, ón van.

    A csövek lezárására irreverzibilis utat választanék, a kellőképp leszűkített csőbe vizet nyomok, felforralom, mikor már rendesen jön belőle a gőz, egy pici rézsapkába egy csepp olvadt ón, és ezt rányomom a szűkítésre épp akkor, mikor a víz fűtését abbahagyom.

Új hozzászólás Aktív témák