Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • becuszabi

    aktív tag

    válasz inf3rno #631 üzenetére

    Magát a csövet nem tömheted tele porózus anyaggal, mert akkor a gőz nem tud szabadon áramolni.

    A VRK-s (TLC-s) lemez jó ötlet, de mechanikailag nagyon keveset bír. Próbálj meg levágni belőle egy vékony csíkot, vagy kör alakúra hajtani. Le fog pattogni a szilikagél. Ha a cső belső felületét vonnád be ezzel (és úgy, hogy nem hullik le a nedvesség hatására), valószínűleg a hőtágulások közti eltérés rombolná le a szerkezetet.
    Talán nem véletlen, hogy a gyári hp-oknál vagy a cső belső felületébe marják be a kapillárisként működő árkokat, vagy mikroszkopikus méretű fémgömbökből, szinterezéssel alakítják ki a folyadékot szállító réteget.

    "Érdekel, hogy vajon azért, mert nem megoldható, vagy azért, mert nem értenek hozzá."
    Biztos, hogy nem a szakértelem hiánya miatt nem találkozunk a gyakorlati alkalmazások tömegével. Szerintem ennek gazdaságossági okai vannak. Egy ilyen rendszer (ha megvalósítható), akkor biztosan drágább a jelenleginél. Lásd, minden ház tetején lehetne napkollektor, napelem, mindenkinél működhetne hőszivattyú, vagy az elfolyó használati melegvíz hulladékhőjének egy részét lehetne hasznosítani pl. peltier-elemekkel stb., de mégsem ez van, mert a technológia egyelőre többe kerül, mint az az energia, ami kinyerhető, vagy megtakarítható (soká térül meg).

Új hozzászólás Aktív témák