Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz koxx #79504 üzenetére

    Köszi! :R

    Bár szerintem nem tudok régi hűtőt produkálni nekik a jóváírásért cserébe....

    Illetve nekem nem az a prioritás akkor mint neked. :) A gyártói garancia nálam is az első helyek egyikén van ugyan. Megnyugtató életérzés a sok gari.... Viszont a zajosság... hát most érted, azt nem hiszem, hogy a 22 éves mostani hűtőnknél hangosabb lenne az új, ez az egyik. Másik, hogy úgyis a konyhában lesz. Nem akarok én ott aludni mellette, hogy zavarjon, ha van hangja...

    A fagyasztó rész, az nekem annyiban fontos, hogy legyen .... de alapvetően jobban örülnék, ha a fagyasztó méretének a rovására nagyobb lenne a hűtő rész. Kelleni kell a fagyasztó is, de csak arra használnánk, hogy ideiglenesen tárolgassunk benne néhány dolgot, amit "mostanában" akarunk elfogyasztani (mondjuk 0-3 héten belül). Tehát olyat úgyse teszünk bele, amit huzamosabb ideig akarunk tárolgatni. Leginkább "bontott" dolgokat tárolnánk benne. Tehát ha kibontom a kilós borsót vagy a 2 kilós babot aztán a fele-harmada fogy el csak, akkor ott hagyom a többit vagy ha nem fogy el a bolonyai szósz, akkor lefagyasztom és előveszem 2 hét múlva.... stb... ilyesmik...

    De a hosszútávú fagyasztáshoz van egy külön nagy méretű fagyasztó ládánk. De az meg a garázsban van illetve ott is lesz, mert ott kényelmesen elfér és ott úgy csörög nekem ahogy akar... Oda meg nem akarunk majd kimászkálni minden apróság miatt folyamatosan ...

    Tehát kell a fagyasztó rész is, de most hogy az milyen ... hát letojom ... csak legyen. :D A 22 éves mostani (fingom nincs milyen Zanussi) hűtőnk is szépen működik. Meg vagyok elégedve vele, főleg a kora miatt. :D De az sajnos beépített. Mi meg elköltözünk. Nem tudjuk magunkkal vinni, mert szét kéne hozzá bombázni az egész szekrénysort faltól falig. Nincs értelme.... Az új helyre új hűtő fog kelleni.

    Ezen a mostani régin a kijelzőtől kezdve a semmi egyéb extráig... tényleg SEMMI nincs rajta. Egyszer fogtam egy hőmérőt és betettem a fagyasztó részbe 1 napra. Úgy le tudtam mérni, hogy -9 fokot tud produkálni a fagyasztó része a hűtőnek. Elég kevéske (véleményem szerint), mert a nagy fagyasztó még ECO módban is -20 fokot tart, de elvagyunk vele, pont azért mert úgyse tárolunk ott sokáig semmit.... Szóval nekem nem kell hőmérséklet állítás, meg nagy fagyasztó rész se meg az se érdekel ha kicsit hangosabb. A gari se létkérdés, csak időtálló legyen és nagy legyen a hűtő rész. :) Szívből utálom már ezt az egész mai "eldobható társadalmat"..... az embernek az egész élete azzal telik, hogy újra meg kell vásárolni azt, amit már egyszer megvett, mert elromlik... és mire már lecseréled a teljes háztartást, addigra kezdheted elölről és nincs vége.... bezzeg a 40 éves hajdu bojler még mindig hibátlan... meg a 22 éves zanussi hűtő is. Nyilván az energia takarékosság nem erénye egyiknek sem.... de legalább nem gyártották vele folyamatosan a rengeteg eldobható szemetet.... szerintem ez többet ér, mert energiát lehet termelni megújulóból is... a szemét viszont csak szaporodik világ szerte... én a munkámban is mindig igyekszek az időtálló, igényes megoldásokra törekedni....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák