Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kicsipampam

    tag

    válasz Atlantis #9813 üzenetére

    Egy kis tapasztalatot leírok én is a témában, aztán meglátjuk ki mit kezd vele. Egyszer 2005 körül csináltunk egy nagyon sok elemszámú tornyot, acél gerendák, szelvények stb.-ből állt, csavarok nélkül. Szintenként készítettük el, mert csak akkor tudtunk vele boldogulni. A végén azonban az egész összeszerelt állapotáról is kellett egy rajzot készíteni. Rajzlap nyitás után modell kijelölés és 6-7 óra hossza várakozás után le tudtuk tenni a rajzlapra. Természetesen mindent kikapcsoltunk ami lassította volna. (háttér élek, tang. élek stb.)
    A számítógép játékra erősen alkalmas volt, az akkori csúcsgép. Utána a cégünk beruházott valódi munkaállomásra, ami még nem is volt drága, a játék gép áránál 25% volt drágább. Kíváncsiságból megtettem ugyanezeket a lépéseket vele, csak a legrosszabb beállításokat alkalmaztam. 2 perc múlva ott volt a modell a rajzlapon és lehetett a méreteket rápakolni. A mai napig ezeket a munkaállomásokat használjuk, pedig lassan eljár felette az idő. (Annak idején videokártya nélkül vettük a gépeket. Videokártyát az ebay-en vásároltunk hozzá töredék árért.) Én otthon is egy ilyet futtatok. 2008 óta lehetett egy két újraindulásom, de Cad közben eddig egyszer sem.

Új hozzászólás Aktív témák