Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • slfln

    senior tag

    Ma contaxgnél jártam és boldog tulajdonosa lettem egy Streamer+ -nak :) .
    Jöjjön egy kis mid-fi. :)

    link1
    link2
    link3

    Bocs a szar képekért nem tudok fényképezni. :U

    Notebook ---> Audioquest Cinnamon ---> High Resolution Technologies Music Streamer II+ ---> Kácsa KCS-207 ---> Creek OBH 21 - Special Edition ---> Beyerdynamic DT770 32ohm (2010) / Alessandro MS1i

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz guppy #3718 üzenetére

    Hajnal kettőig ment tegnap a Streamer II+, és ezzel a felállással sikerült pirkadatkor a Boards Of Canada - Hi Scores albumával 24bit/96kHz-es minőségben átélni egy kisebb audioorgazmust :D.
    Határozottan nagy előrelépés a DIY PCM2704-re épülő kis dacomhoz képest :DDD.
    A Beyernek néha nem tett jót a Streamer igencsak meleg tónusa, már-már túl langyos lett vele és idegennek hatott helyenként. Valami szárazabb, analitikusabb fejest kellene párosítani hozzá. :U Francba folytathatom az egészet tovább :D.
    A DAC amúgy nagyon hangos, rengeteg kakaót nyom ki magából, a 27mm átmérőjű potit 3-4mm-t kell csavarni a Creeken és már elviselhetetlenül hangos a 32ohmos fejesekkel, a másikkal jóval tovább kellett csavarni ugyanezért a hangerőért.
    Az viszont hervasztó, hogy a két nagyobb iem-em szintjét (Fischer DBA-02, Vsonic GR07) még ez a setup se vérezteti el csúnyán... sőt. : / Már csak egy erősítőt kellene szerezni, ami nem ad le ilyen brutális gain-t mint a Creek és tudnám hallgatni a Streamerrel őket.
    Biosciencegeek ezekben a pillanatokban építi nekem az erőlködőt Kaliforniában hozzájuk, ami annyi naftát ad majd, amennyi kell hozzájuk... Remélem jól sikerül neki. :U

    Az Alessandrot az asszonytól kaptam karácsonyra, mert kíváncsi voltam a 'Grado signature'-re... és ha már lehet akkor abból is egy kicsit másra. Sajnos nem fekszik az ízlésemnek, (ezért a kiváló állapot :D) és nem tudok nyugodtan figyelni a hangjára csak a hajnali órákban, amikor teljes a csend. Annyira nyitott, amennyire csak lehet és minden zajt beenged.
    Egyébként meg nem nagy szám, kuriózumként van csak jelen nálam.
    0 színpad, mindent belenyom az arcodba, agresszív, túl sok és 'szemcsés' közép furcsán színezve, enyhe közép-mély kiemelés, és mindig leheletnyivel a 'sziszegősség' határa alatt egyensúlyzik. Vokálra (nőire főleg), akusztikusra, (zongoradarabokra) nagyon jó élmény volt. Mással eddig mindig leszerepelt nálam.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz contaxg #3722 üzenetére

    A-a, direktbe a két említett iem elég 'érdekes' technikai paraméterei mellé csinál egy hordozható erőlködőt (43ohm - 108db ; 50ohm - 105db --- fura impedancia, magas érzékenység.)
    Abban reménykedek, hogy valamicskét nyújtani tud a Teclast T51 igen rövid akksi élettartamán.

    /Meg azért is mert szeretem a DIY projekteket (tapasztaltekét), akármennyire is nem hisz bennük senki :D. Engem nem zavarnak a nem 'piacra kész' termékek./
    A 'barkács' dacom is egész szépen zenél a pénzéért./

    A Fischerhez nem kell erőlködő, hogy szépen énekeljen, de a jó forrást nagyon kívánja. A Vsonic már szerez némi előnyt az erősítésből, de igazából ennek se kell. Az MSII+ után kötve is jó lesz szerintem.
    Alapvetően kíváncsi voltam, hogy mi történik akkor ha ezeket egy alájuk hangolt erősítőről hajtják meg egy normális forrással mint a Streamer, meddig lehet elmenni velük. Majd kiderül. :)
    Pluszba még izgat a cserélhető opamp lehetőség is. Szabad kezet kapok a továbbhangolásra és ez tetszik.
    Amúgy nem várok sokat az egésztől, de közben azért már csiklandozza a fantáziámat a dolog rendesen. :)

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz b@lgo #3721 üzenetére

    Hát... biztos, hogy egy állítólag nem túl jó hangú (zenére) játékos headset köré akarsz fejes rendszert építeni? :F Nem tudom megérné e egy ilyenre alapozni az egészet....

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz bigmasterg #3726 üzenetére

    Túl sok újat nem fogok tudni mondani róla, headfion is több teszt szerepel a S:flo2/T51-ről, és az mp4nation fórumján maderin1 írt egy masszív összefoglalót róla, ahol részletesen elemzi előnyei és hátrányait.
    A hangról tudnék szubjektíven írni maximum, de az egyetlen DAP perpillanat itthon az a Cowon 7-em, mást nem tudok felhozni ellene. Esetleg a lineoutját meg lehetne versenyeztetni a Streamer II+ ellen, de ez nem lenne fairplay. :U

    Szilaj dugdosásba kezdtem, megpróbáltam összemérni azonos körülmények között a két rendelkezésemre álló DAC-ot a szokásos 7-8 tesztszámommal egymás után hallgatva őket.

    A PCM2704 sokkal szárazabb, mint a HRT. A Streamer folyékonyabb, lendületesebb, dinamikusabb, jobban textúrázott, melegebb. Az apró részletek már kisebb hangerőn is előbújnak vele.
    A Flashbulb - We are all alone in a city című száma alatt a szám elején a háttérben lévő rétegen játszódó eső részletein egészen meglepődtem. Érezhetően szem elé, külön layerre került és az eddig monotonnak ismert esőcseppek ritmusa, koppanása most eltérést mutat.
    Az énekesek artikulációja, lélegzetvételei, nüansznyi részletek több információval jelennek meg.
    A zene jobb rétegzettséget mutat, a cselló, a vibrafon, bőgő, basszgitár teste kiterjedtebb és pezsgőbb.
    Nagyzenekarnál feltűnt, hogy nagyobb térben helyezkednek el a színpadon a zenészek.
    Az Aerosmith - Dream on nagyzenekari változatában a vonósok szinte számolhatóak, a színpad képének megfestése sokkal precízebb, egész 3D-s hatású.
    Hátrányként már említettem és most is erre jutottam, hogy a melegség nem mindennek áll jól.
    A 2704 magas tartományát továbbá kiterjedtebbnek érzem. A Beyer sarkas, harsány magasai most sokkal selymesebbek, relaxáltabbak és kevésbé élesek, mint amihez az eddigi forrásaimból hozzászoktam. Ez egyelőre furcsán érint.
    A mélyek gyorsasága javult valamicskét, így ütősebbnek, keményebbnek érződnek.
    A nagy felbontású 24/96-os felvételek lélegzetelállítóak, remasterelt Beatlest, Elvist, Nirvanát hallgatni pazar élmény, olyan mint egy másik dimenzió.

    Ezek csak kezdeti vélemények úgy 12 óra hallgatás után, de ígéretesnek tűnik az új jövevény. ;)

  • slfln

    senior tag

    válasz contaxg #3728 üzenetére

    Írtam pár hsz-el korábban, mi a setup.
    Ezt a kábelt használom. Összehasonlítani csak egy 800Ft-os Hama kábellel tudnám max. (rá se merném dugni :DDD) másikat meg nem tervezek venni most, mielőtt szóba kerülne a dolog, mert ebben a hónapban eléggé szénné égettem a bankkártyámat, és mardos a lelkiismeret furdalás. :D

  • slfln

    senior tag

    válasz dabadab #3730 üzenetére

    Már a PCM2704-el annyi változást hallottam -azzal A-B-ztettem korábban-, hogy azt a prosztó nyomtatókábelt becsűrtem a lomosba és azóta se láttam. Holnap ha lesz affinitásom előtúrom, bár nem ígérek semmit, ha nem találom meg 5 perc alatt akkor hanyagolom a dolgot. :D
    Nem hittem a dologban én sem, elvégre ott némi kraft meg 0-1-ek száguldoznak és mégis van köztük érezhető különbség. Ez az AQ második legkisebb USB kábele, lehet elkérek a Kácsától egy sokkal nagyobbat, vagy egy Furutechet tesztelésre. Bár akkor már az analóg összekötőt is meg kéne nézni milyen változást hoz, ha cserélném, mert az se egy 'ultrameperszuperhighend' darab.
    Kár, hogy lecsúsztam a Gotham kábel akcióról. :U

  • slfln

    senior tag

    válasz contaxg #3732 üzenetére

    USB kábelben lövésem sincs mit jelent az ezüst jelenléte, de én úgy tudtam, hogy régebben az ezüstös kábeleket a magas hiányos hangfalak kábeleibe teszegették előszeretettel. Az AQ-nál a kábelek drágulásával az ezüst mennyisége is nő - Carbon 5%, Coffee 10%, Diamond 100%...
    Lehet majd megnézem a nyomtató fas*ább képet csinál e egy ilyennel XD.
    Én SPOFC kábellel eddig csak a Vsonic GR07-nél találkoztam, azt se nagyon értem minek kell bele, miért nem jó az OFC, de biztos jobb így elhiszem.

    Ha lesz keretem rá, hogy szomorítsam magamat tovább, akkor élek a lehetőséggel, köszönöm.
    Egyelőre szokom a változásokat, és megpróbálok élni/élvezni a zenémet- azzal amim van jelenleg. Unalmas már az állandó elégedetlenség :D.

    Te tudsz különbséget tenni a kábelek között amúgy (USB) érezhető a jobbak között is szignifikáns, karakterbeli különbség?

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz bigmasterg #3734 üzenetére

    Bennem is az merült fel, amit te írtál be az avxen, hogy azt miként hozzák össze. Gondolom megy a dobozból egy USB A a dobozba, ami akkor külön tápról recseg, megtörténik a varázslat és megy tovább egy B végű a DAC-ba. Másra nem tudok gondolni.
    Ez ráadásul azt jelenti, hogy véknyabb leszek további jó pár tízezressel és az AQ kábel meg mehet a többi közé a hardvertemetőbe. :D
    Ha lesz akkor persze kíváncsi vagyok van e belőle 'magic' és megéri e az árát. Bár akkor már inkább 'szívok' tovább azzal az alappal amim van és beszerzek valami izmosabb fejest inkább, mint egy újabb dobozt a kábelrengeteg közepére, mert a DT770 lába itt már úgy érzem nagyon remeg a rendszerben.
    Az sokkal nagyobb változás lenne :).

  • slfln

    senior tag

    válasz dabadab #3736 üzenetére

    Az a baj, hogy a fizika részhez eléggé butaarcú vagyok, és nem teljesen értem mi történik a BO2WS közbeiktatása esetén. Nekem a Streamerben a céleszköz mivolta a legszimpatikusabb tulajdonsága. Nincs számomra fölösleges erősítő része, amit ki kell pluszban fizetnem és nincsenek rajta olyan kimenetek/bemenetek (meg tápja), amit nem használnék amúgy sem. A gyártó szerint csak egy kábelre van szükségem a DAC-gép --- DAC-erősítő között és máris élvezhetek.
    Erre kiderül, hogy ez mégse elég, hanem lehet még jobb, ha külön tápról hajtom az egészet.
    Újabb doboz, újabb aljzat amibe dughatom. Utána jön az, hogy szar az elosztóm is, sőt az egész lakás áramellátása is, de legfőképp szar az USB port a laptomon úgy ahogy van, szóval vegyek abból is újat. A lakásba meg csináljak minden áramfelvevőnek dedikált áramkört, hogy ne zavarják egy kicsit se egymást. A végén meg vonjak be minden kábelt 4 éves, érlelt kobe marha szarv granulátummal és akkor végre közelítek a középszar kategóriához. :D... De legalább ülhetek egy fotel közepén felhúzott lábbal 4km kábel és tökömtudja milyen dobozok között, amiknek már külön rezgéselnyelő/rádió/mikrohullám ellen szigetelt szobát építettem. Neeee. Inkább megyek zenét hallgatni, mostanra végre csend van és tudom élvezni a jelenlegi dobozaimat. :D

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz bigmasterg #3738 üzenetére

    Valószínűleg bővülni fog a park újabb tagokkal. Bár már nem tudom mit húzzak haza magammal, mert ami érdekelt az vagy már volt itthon, vagy hallottam másnál.
    Igen, a sok fejhallgató egy lakásban bennem mindig egyfajta bűntudatot ébreszt, mert senkinek nem tudom elmagyarázni minek van ennyi. Csúcsidőben a rekord az összesen 15db fejes és füles volt egyszerre (ebbe nem számítva bele az 5eFt alatti kacatokat/stock earbudokat.) Most is kényelmetlenül érzem magam a 4 fejes 4 fülessel, így behurcoltam belőlük a melóhelyre meg a másik lakhelyemre is, hogy ne legyenek annyira szem előtt. :D
    Megint kellesz tartani egy készletkiürítést.

    A custom iem projekt nem halt meg, sőt nagyon is érdekel és túrom a net zugjait információk után, de sajnos nagyon kevés a tapasztalat velük. Én nem csak utcán használom őket hanem melóban is és sokszor itthon is, ha pl. ágyban olvasok/ vagy mászkálnom kell a lakásban/ takarítok/ nem tudok az asztal mellett görnyedni a sok doboz felett stb.
    A füles topikban már írtam a leszűkült/valószínűsíthető customokról, de az a baj, hogy mindegyiknek van valami rákfenéje, ami eltántorít.
    Kalandvágyamat leginkább az korlátozza, hogy nagyon kevés tapasztalat van egyes customok karakterével, szignatúrájával kapcsolatban. Average joe threadje a headfion jó, de az csupán egy ember véleménye, és ő is olyan dolgokhoz hasonlít, amik nekem nincsenek és nem is lesznek, így nem biztos, hogy teljesen értem a preferenciáit és ezért könnyen mellé tudok lőni. Ha meg megvan a custom onnantól kb. cseszhetem ha nem tetszik, mert még a menekülés szűk ösvénye sincs meg mint az univerzálisoknál, hogy kintebb-bentebb teszem, más bogyót húzok rá stb.
    Az előbb említett krapektól is várom a további befutó customok tesztjét és megpróbálom a végén majd szummázni, melyik számomra a bestbuy.
    Amúgy mindenhol semmmmitmondó, ócska, használhatatlan észrevételek vannak a legtöbb customról.

    Hangszóróm az nem lesz, mert,
    1. a szomszédok agyonvernek szívlapáttal
    2. zavarom a közvetlen környezetem
    3. ha éppen nem akkor meg nem jó a zene amit hallgatok
    4. nincs hely hozzá
    5. a macska a hangládán élesítené a körmeit, engem meg az agyvérzés vinne el ennek láttán.

    Közben Sanjay Vasu (biosciencegeek) elkészült a füleserősítővel, már fel is dobta postára. :C

    baluka26: A Creeket még akkor vettem, amikor ez a topik még csak a szárnyait bontogatta. Nem volt VISA kártyám se, és féltem minden netes rendeléstől. Előtte volt egy új fajta OBH-11-em is, de már az is nagyságrendekkel jobban szólt mint bármelyik hifi fejeskimenete amire sikerült rádugnom. A 21-SE-re a magyar forgalmazónak hála (,aki amúgy egy fantasztikus úriember) upgradelhettem és nem is bántam meg és még most is, -hogy már sokkal jobban tudom mi a dörgés ezen a téren- kitartok mellette, mert számomra tökéletes. Más asztali fejeserősítőhöz nem tudom hasonlítani perpillanat, de amit hallok belőle, az egy friss, kristálytiszta, nagyon gyors, transzparens, lendületes hang, ami végletekig megmutatja a forrás kvalitását. Nem hiszem, hogy bármelyik hasonló árú tranyós erősítő mellett is akár rosszul szerepelne, vagy meg lenne szégyenítve.
    Egy Gilmore Lite mellett szívesen kipróbálnám mondjuk, kb. az lehet az ellenfele.

    Amit a headfion műveltek a Creekel az több mint vérlázító és elképesztően undorító. Többek között ezért is van az, hogy az iemes threadeken kívül túl sok mindent nem is olvasok ott, mert ennyi húggyúlt agyú fővadbarmot, akik megnyilatkoztak a témában még nem láttam. Az OBH21-SE-ről 1db épkézláb vélemény nincs. Ha szóbakerül a Creek, azonnal heveny no-no pozíciót vesz fel mindenki. Ez azért van, mert (és gondolom te is ezeket láttad eddig) volt a régi kiadású OBH11, ami az első normális asztali fejeserősítők közé tartozott, amit mindenki praiselt sokáig. Aztán valaki felnyitotta és meglátta, hogy az egészet kb. 5eFt-ból meg lehetne építeni és onnantól csodák csodájára az összes Creek erősítő elkezdett borzalmasan szarul szólni és eladták. Nem mintha a kapható kész erősítők -és más is- közül bármelyik is nem a töredékébe kerülne alkatrészileg mint az eladási ára, de itt a tömegszellem kommunális rejszolásából sajnos mostohagyermek született és a Creek elásódott végleg.
    Ha felmerül a név ez a következő post: Háát... régen olvastam valamit a Creekekről, de nagyon szarok és ne vegyél olyat, mert nem éri meg egyik se. A 11-ről meg hallottam/volt nekem és nagyon rossz. Vegyél inkább -tetszőleges FOTM behelyettesíthető- mert az jobb.
    Az a slusszpoén, hogy esetek nagy részében kiderül, hogy az illetők még csak nem is hallottak egy Creek fejeserősítőt se, vagy ha megkérdezik tőlük, mire alapozzák a véleményüket, csak k*urva nagy csend van utána.
    Némileg a márka reputációját növelve/saját tapasztalatszerzés céljából is szívesen látok bárkit a hóna alatt egy erősítővel, hogy összevethessük őket.
    Végül: bocs baluka, hogy túlmagyaráztam a dolgot, de ez most így kifolyt belőlem, még akkor is ha nem is erre akartad indítani az erősítővel kapcsolatos dolgokat, vagy nem erre voltál kíváncsi.
    :)

  • slfln

    senior tag

    A 21-SE-ről még annyit akartam, hogy rendkívül pontos a potija, a dinamikát alacsony hangerőkön sem rontja, nincs channel imbalance, és egyszerre két fejest is tud vinni egymás mellett. A két fejeskimenet különböző gaint ad le és kisebb impedanciájúakat is kényelmesen meghajtja. Hatalmas erő lapul benne és a 300ohm-tól se csokizza össze magát egyáltalán. 10 óra állásnál már azokat is -számomra- süketítő hangerőn bírja hajtani.

  • slfln

    senior tag

    válasz baluka26 #3741 üzenetére

    Asztali fejeserősítővel csak az OBH11-el tudtam. Hordozhatóval meg fölösleges lenne, mert nagyon nem egy szint.
    Pesten vagyok, Kőbánya környékén.

    Szép a Schiit és nem is drága. :)

    Itt van róla egy magyar teszt is.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz p_adam #3744 üzenetére

    Igen ezt láttam már... gpalmer volt a legnagyobb troll ebben a témában, aki közvetlen utána kommentel.

    5 Posts. Joined 5/2005... ahamm...

    Dobjuk a kettőt egymás mellé, és akkor talán meg lehet győződni róla saját kézből, izé.. fülből. ;)

  • slfln

    senior tag

    válasz p_adam #3744 üzenetére

    Ha már felmerült ez a topik, akkor inkább olvasd a másikat, itt főleg Pink Folyd meg Antonik hozzászólásait. Utóbbi tervezte az erősítőt, és már eléggé függeltenül tudott nyilatkozni a dologról, mert akkor már a saját cégénél az A.N.T. audionál tevékenykedett. Itt is előbújik a kedvenc trollom gpalmer a thread elején természetesen és fikagyurira veszi a figurát szokás szerint mindenfajta alap nélkül.
    Meg előbújuk az snr ratio is, ami a tecnikai adatok között kirívóan alacsonynak tűnik, de kiderül, hogy mi a trükk vele.
    Érdekes még számomra, hogy mysicaldodo a HD595-el túl melegnek érezte. Számomra a Creek az 595-el iszonyatosan harsánnyá, szárazzá és élvezhetetlenül szemcséssé vált...
    A témában Antonik egyéb hozzászólásaira is érdemes figyelni, amennyiben érdekel a dolog.
    Amúgy félreértés ne essék, nem védem a 'szemetemet', nincs erősítők közötti akkora összehasonlítási tapasztalatom, mint neked, csak tisztázni szeretném a helyzetét. :)

    Shufny: Ez egy jó bulinak ígérkezne :D.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz baluka26 #3748 üzenetére

    A nem hallottam még sok másik erősítő meglepődést folytatva: Sajnos nem sok ember engedheti meg magának -én se-, hogy ezeket fej-fej mellett hallgathassa. Ezért nincs nekem sem tapasztalatom ezen a téren. Elkérni forgalmazóktól több erősítőt, hogy egymás mellett tesztelgesd őket itt Magyarországon nem egy egyszerű dolog. Persze ezzel semmilyen újat nem mondtam. Ha már csak azt vesszük, hogy a cuccok letéti árát ki kellene pengetni elhozatalkor 3 ilyen erősítőnél már beleszaladsz 3-400eFtos összegbe, amit azért 'kockáztatni' nem kis dolog. Elmenni külön külön meghallgatni őket más más rendszerekkel szintén nem túl szerencsés. Hosszú távon akár pár óra távlatból, meg a memóriád játszik trükköket ezzel kapcsolatban, amire szintén nem lehet építeni.

    Mivel senki nem hallotta szerintem őket egymás mellett, nem érdemes ilyenről beszélni, hogy melyik jobb. Biztos más a karakterük, máshogy hajtják meg a különböző impedanciás fejeseket. Itt már ugye belebeszélne a kábel, a DAC a fejesek és főleg a saját preferenciák is, ki mivel, mit hall jobbnak. Technikailag jobbnak tűnik a Lite természetesen, de ez még nem biztos, hogy egy "egyszerűbb" fejesnél akár túlságosan kijönne.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz baluka26 #3750 üzenetére

    Igen, az ilyen lehetőségek hiányoznak az én életemből is leginkább :D.
    Ezekből lehet a legtöbbet tanulni és megérteni. Nem csak a cuccok közötti különbség bújik elő, hanem a saját ízlésedet is sokkal jobban meg tudod ítélni, megismerni.
    Az analóg és az USB kábelek között sikerült érezhető eltérést kihallani? Gondolom pároztattad őket keresztbe kasba...
    Kíváncsi vagyok még contaxg reakciójára is a korábbi kérdésemmel kapcsolatban, hogy az 5 USB kábele között érez e számottevő difit a Streamerekkel...

  • slfln

    senior tag

    válasz baluka26 #3752 üzenetére

    Hmmm, lehet az analóg kábel vonalon érdemes lenne akkor tovább tapogatóznom, amint lesz időm tervbe veszek egy Kácsa látogatást.

    Jó lehet, ha már tudod mit keresel. Nekem folyamatosan változik időről időre az ízlésem. A Sennek hangja korábban engem is lenyűgözött, viszont most már egy Senn füles/fejes sincs birtokomban és nem is szeretnék többet. Már zavar a terjengős mély és a hátul ülős prezentáció. Ez alól a HD595 volt az egyedüli kivétel, de annak is mennie kellett. Az AKG-kat korábban mindenről vékonynak éreztem. Mivel régen hallottam a nagyobb K-kat van egy olyan sejtésem, hogy most viszont már tetszenének, mert újonnan meg szimpatizálok a hideg, klinikai, száraz, akkurátus hanggal.
    Az AT modelleket se ismerem túlságosan. Eddig max. a 700-akig volt szerencsém hozzájuk, de egyáltalán nem történt meg a vonzódás egyik iránt sem. A W1000-5000-et szívesen meghallgatnám, bár nem sok jót írnak róluk, elég kesernyések az észrevételek.
    Grado kilőve, nem az én világom. Ha a 325ig ugyanaz a driver szó szerint mindegyikben csak a chambert variálják, akkor túl sok szeretetet nem kapnának tőlem a nagyobbak sem. A Joseph félék nem tudom, hogy szólhatnak.
    A Beyerben megtaláltam valamennyire magamat, de sok idő után kezdenek itt is előjönni a nyavalygásaim vele kapcsolatban. 880-ból szívesen bepróbálnék egy 600ohmosat, bár attól már lehet megpusztulna az erősítőm is.

  • slfln

    senior tag

    válasz Bodz #3929 üzenetére

    A vinyl ripekkel óvatosan. Ha a felvétel készítőjének nem volt iszonyat tápos felszerelése, akkor általában ezek rosszabbak mint a cd-ripes társaik, és a lemezlejátszó pattogásán kívül több 'részletet' nem fogsz hallani :D.
    Remasterelt cuccok érdekesebbek számomra, de ezek meg sokszor túlságosan sterilnek és agyoncicomázottnak hatnak... a legtöbb olyan valamiért, mintha a stereo crosstalk 0 lenne és minden hangszer/vokál/ének csak egy-egy oldalon jelenne meg, ami nem túl jó.
    (Ez csak saját észrevétel, nem vagyok olvasott a témában.)

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    Bodz megkért rá, hogy egy általam is tesztelésre használt számot, nevezetesen az unalomig ismert Eagles - Hotel Californiaját hasonlítsam össze 24/96 vinyl és 16/44.1kHz mintavételezésben. Ez pm-ben történt, de remélem nem sértődik meg, ha itt válaszolok.
    A Hotel Californiát -bár a számot magát nem szeretem- jó tesztfelvételnek vélem, mert van benne minden: basszgitár, 12 húros akusztikus, vokál, ének, csörgő, viszonylag összetettebb dob - seprőzés, pár sparkle effekt.
    A két felvétel között nüansznyi különbségeket találtam csak. Nem volt semmiből több, vagy kevesebb és. Azonos hangerő mellett a vakteszten elbuknék valószínűleg. Így nem mert a vinyl sokkal halkabban szólt.
    Ami kapkodós, váltogatós 15 perc A-B-zgatás után kisült, az az, hogy a viny felvétel hangja valamivel nyugodtabb és folyékonyabbnak tűnik (de alig). A cd ripnél a hangszerek kontúrja kissé jobban tapintható, a vinylt viszont 'levegősebbnek' éreztem kissé. Az akusztikus gitár pendülései hangyányit a bakelittel több zöngét kaptak, de erre már tényleg nagyon kellett figyelni. A fej felett áthúzó csörgős effekt a 16/44.1 esetén valamivel tisztább, élénkebb karakterrel csendült, az áthúzása a két oldal között más volt a két felvétel között, de megint csak sok figyelmet igényelt ennek felismerése. A vinylnél valamivel távolabb indult és messzebb jutott.
    A vokálok a bakelit esetén -megintcsak- picit opálosabbnak tűntek, a cdrip jobban artikuláltabb enyhén közelebb hozott vokálokkal operált. Az énekes hangja kb., pozíciója ugyanaz volt mindkét felvételen.
    Ezek még egyszer mondom leheletnyi különbségek és ha először hallanám ezt a számot 1-1 hallgatás után, ugyanazon a hangerőn azt mondanám, hogy ugyanaz szerintem.

    (F2K ASIO - AQ Cinnamon - HRT MSII+ - KCS207 - Creek OBH-21SE - Beyer DT770 32ohm (2010))

    bigmasterg: Beraktam a bs2b-t a F2K alá. Nem olvastam semmit róla, nincs is időm utána böngészni, csak hallgattam negyed órát váltogatva. Eredmény: az emlegetett 'szétrobbantott hatású' remasterelt anyagokon valamennyit segített, így közelebb került minden, jobb az áthallás de a térérzetem jóval beszűkültebb lett. Úgy érzem, mintha egy pontba, (ez én vagyok) hozzám közvetítene mindent az egész zenekar. Jobban megfogalmazva a hangszerek hangja egy irányba terjed, szinte 'vektorosan' felém és nincs kiterjedtségük, miközben a pozíciójuk azért pontos marad. Ez most nem tetszik így :D.
    Minden egyébbel a Beyer 'ha picit is kisebb lenne már átlag alattinak mondanám' tere meglépi ezt a határt, mondhatni összeomlik a színpad vele és minden a fejem közepére koncentrálódik. A mélységérzet szinte megszűnik. A Gradoval ez teljes katasztrófa :D.
    A Jan Meier/Chu Moy/default opciók között továbbá én semmilyen különbséget nem tudtam eddig felfedezni, de ez még további elmélyült koncentrálást igényel lehet.

    Más:
    Egy hét után az MSII+-ról. Ha már írtam valamit kezdetinek, akkor most lezárom ezzel. A Streamer egyértelműen a legmelegebb és legrészletezőbb, legrétegzettebb, legtágasabb hangú forrásom jelenleg. Hasonló körülmények között alaplapi hangkártyákkal, a másik dacommal és a Cowon 7 lejátszómmal való A-B-zás után legalábbis erre jutottam.
    Igen, én részletesebbnek hallom. Igen, azok a részletek ott voltak eddig is, de nem közvetítettek ennyi információt. A részletezése a Streamernek egyáltalán nem agresszív. Úgy csinálja ezt a meleg muzikális hangot, hogy közben nem taknyosítja/homályosítja el a mikrorészleteket és a zene rétegjeit is remekül szétválasztja. Ezt se mutogatja, tolja bele az arcodba, hanem teljes nyugodtsággal leközvetíti.
    Némi treble roll off nekem gyanús, hogy van neki, de már teljesen áthangolódott az agyam erre és most már így tetszik jobban. A Beyer karcos magasait megnyugtatja, most már nem hiányzik az érdes csilingelés.
    A tér érzete 3D-sebb és tágabb, némi levegőt azért még szeretnék a hangszerek közé, de érzésem szerint ez a lánc végének a problémája már. :)

    (-bocs a szófosásért-)

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Shufny #3950 üzenetére

    Nem tudom, hogy kellene beállítani, hogy a két felvételt azonos hangerőn tudjam hallgatni egymás mellett/után. ABX plugin tud ilyet? Még nem szedtem le és nincs segítségemre senki, hogy hangerő egyeztetés után átadja nekem a fejest. Így meg ahogy írtam is azonnal felismerném, mert a vinyl sokkal halkabb. Továbbá a szám 6:30 hosszú. Én egy apró részlet kiragadása/hangszer figyelése után kb. 20-30 másodperc múlva már nem emlékszek rá pontosan hogy is volt. Ezért 20-30 másodperc után 3-4x áthallgattam a másik felvétel ugyanazon részébe keresztbe gyors hangerő egyeztetés után. Ha valamit észrevettem, hogy másabb, akkor többször. Ezután jegyeztem wordben és hallgattam tovább.
    Jobb ötlet esetleg? Ezzel van így valami baj? :)

    (Jézus, azt a mondatot, amit idéztél demegfogalmaztam' xD.)

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    Fiio E7 után nézelődőknek ajánlom ezt az akciót.
    Megbízható és rendkívül gyors bolt, trackelhető csomag, 'rugalmas' ármegjelölés a szállítmányon :D.
    (Pénteken jött meg a Teclast T51-em tőlük. Ha nem lett volna vám 5 nap alatt ideért volna.)

  • slfln

    senior tag

    válasz didros #4171 üzenetére

    Jött mostanában Szingapúrból, Hongkongból, Oroszországból, Kaliforniából, Angliából is cuccom és egyszer sem a postával volt a gond, az max. 5-10 munkanap alatt ideért. A vámon viszont mindig minden marha sokáig keccsol. Aki mostanában rendelt az számítson másfél hét (7-9 munkanap) vámra. A csomagok a posta.hu-n is követhetőek, amint az országba érkeztek kb. egy napos csúszással... ezt sokan nem tudják. Eddig a Magyar Posta Zrt. szolgáltatásaival maximálisan meg vagyok elégedve és köszönet nekik, hogy minden csomagom, levelem a legnagyobb épségben viszonylag gyorsan, követhetően megérkezett hozzám/címzettjeimhez.
    Magyarország nem bermuda háromszög. A posta rengeteget fejlődött. Időnként hallani arról, hogy eltűnik egy levél, nem biztosított csomag, de sajnos csak ez marad meg az emberekben, a több millió hibátlanul kézbesített küldemény / a jó soha.

  • slfln

    senior tag

    válasz didros #4174 üzenetére

    Nem hihetetlen. A Magyar Posta trackere a világ egyik legjobb nyomkövetője, több nemzetközi díjat is kapott.
    Igen, valószínűleg ma kapod az értesítőt, -ha nagy a cucc- hogy mehetsz érte.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz bajnokpityu #4181 üzenetére

    Nem szeretnék 'postavitába' bonyolódni senkivel, pláne egy ilyen topikban, de eddig se Magyarországon belül, se külföldről jött cuccaimban sem keletkezett semmilyen kár.
    A posta mindenkinek érzékeny pontja, akivel találkozok. Persze a 10 évvel ezelőtti Nepálból címzett levelének elvesztéséről -amiről lehet, hogy nem is a magyar postaszolgálat tehet- mindenki mindenhol megemlékezik, de a megkapott 6000 leveléről azóta nem. Én is hibázok a munkám során. Sokat. És ennek nem olyan súlya van, mint egy elhagyott szerelmeslevélnek, vagy 1db sikeresen levélborítékba csomagolt minimál bélyegárral feladott erősítőcső, ami ne adj isten eltörött valahogy... -.-''
    Én eddig mindent, mindig megkaptam és nem egy alkalomra alapozom ezt hidd el.
    Ja és semmi közöm a postához. Én csak egy boldog csomagolástépdeső vagyok ott, amikor jön valamim (ami nem csekk).
    Egyszerűen unom már, hogy mindneki 'urban legendekre', meg a szomszéd ismerősének testvérének húgának unokabáttyának postai rémhíreire épít. Meg azért nem rendel külföldről, mert a reptéri kicserélőben BIZTOS, hogy ellopják...
    Ostobaság, általánosítás, tévhiedelmek, körültekintetlenség, háttér/tapasztalat nélküli hozzászólás, fikázás.
    Na ez M.o. nem pedig 'bermuda háromszög'.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz bajnokpityu #4184 üzenetére

    Kicsit támadóra, lekezelőre sikerült a hozzászólásom.
    Nem téríteni akarok, ez saját észrevétel, aki akarja meghallja, aki meg nem, az nem.
    Szerintem ugyanolyan fontos ez is, mint a fikaközpontú hozzászólások.
    Ja és nem kell mindent elhinni a reklámokban hirdetőknek... (Látom már guppy is írta.)
    Részemről a témának vége, nem akarok tovább szemetelni ide, ez a topik nem erről szól.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    Ja, ha már erősítős, dacos topik, akkor eszembe jutott, hogy ide kellett volna nyomatni új, jópofa szerzeményem képeit és nem a fülhallgatósba :DDD.
    Sorry. :D

    link 1
    link 2
    link 3
    link 4
    link 5
    link 6
    link 7
    link 8

    1-5 képig - BSG CMOY füleserősítő külön a Fischerhez és a Vsonic fülesemhez belőve.
    6-8 képig - bónusz :)

    Ja, meg ha már DAC, akkor dual Wolfson WM8740 dacú Teclast PMP-ről (ugyanaz, mint az E7-ben van) írtam ide pár sort.

    (Máshova már nem írom ki igérem :D.)

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz akva #4423 üzenetére

    MSII+, de a többi hasonló. Ha laptopról vagy régi asztaliról használod, akkor előfordulhat, hogy az USB port egyszerűen gyengusz. Laptopnál probléma lehet, hogy nem megfelelőek az energiagazdálkodási beállítások és nem kap elég kraftot a port. Nálam 'maximális telep' beállításon pl. szaggat a hang, 'otthoni/irodain' (max. teljesítmény) minden rendben megy. Továbbá nem minden USB port ugyanolyan 'erős'. Az oldalsó portról/gép elején lévő kivezetésről nálam pl. szintén akadozik a lejátszás, hátsókat használva viszont nem.

    Amúgy a Streamer mindent beállít magának nem kell semmihez sem nyúlni általában.
    Ha nem ilyen jellegű a problémád, akkor nézd meg a Vezérlőpultban a 'hang'-nál, hogy felismerte e és nincs e valamilyen állítható csúszka nullán.
    A Kernel Streaming is lehet a ludas, próbáld meg Direct Sounddal megy e.
    Ha meg ez, akkor rakd fel az ASIO drivert, nálam azzal tökéletesen működik.
    (Én személy szerint egyiknek sem látom mondjuk értelmét mert -de biztos süket és hülye vagyok- semmilyen hallható különbséget nem sikerült észrevenni ezek között.)
    Továbbá lehet probléma a nem támogatott mintavételezés, fájltípus stb. bár ezekre szokott hibát írni.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz akva #4425 üzenetére

    Ja, hogy amúgy megy... Akkor túlmagyaráztam.
    A KS-ben bevallom férfiasan nem vagyok valami tapasztalt, de lehet a latency állítgatása, amit baluka is írt eredményre vezet.
    Foobarnál leszedtem az ASIO4ALL-t meg ezt és működik minden a legnagyobb rendben. Csinálsz az outputnál az add new gombbal új profilt a streamernek, beállítod az oldalakat a kimenetnél és működik is. A latency szélsőséges állítgatása gyakran akadozó lejátszást vagy fagyást eredményezett nálam így azt nem nagyon szoktam macerálni.

  • slfln

    senior tag

    válasz akva #4431 üzenetére

    Kíváncsiságból kipróbáltam a KS-t az MSII+-al, de ugyanaz mint nálad, nem indul el foobar alatt a hang. Ezen a Buffer length állítgatása sem segített...
    (WASAPI supporthoz meg min. Vista kell.)
    De majd jön mindjárt valami nagyobb tudású :)...
    Én eddig mindenhol azt olvastam, hogy ezek mind kikerülik a Windows Mixerét...
    Itt egy magyar nyelvű leírás is, azt hiszem már volt linkelgetve.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz schawo #4440 üzenetére

    Akkor úgy néz ki, hogy KS és WASAPI WinXP alól nem megy - legalábbis a Streamerekkel.
    Az ASIO4ALL probléma nélkül megy.
    Ezért mondjuk tuti nem fogom felrakni a 7-et. Valahogy nehezemre esik elhinni, hogy máshogy fog szólni tőle minden. A Foobar verzió lépéseknél is imádom olvasni a használóktól, hogy jobban szól mint az eggyel korábbi verzió, mert részletesebb. Amennyi verzióugrás volt, az első foobarnak tiszta csendet kellett volna produkálnia, ahhoz képest amennyi 'sokkal részletesebbet' olvastam azóta.
    Mindenesetre szívesen meghallgatnék két ugyanolyan gépről különböző oprendszerekkel szólni láncokat van e különbség. Én a DirectSound, az ASIO, a Foobar, a Winamp között sem érzek -nem ASIO driveres USB DAC-al- olyan különbségeket, amitől akár meg tudnám mondani melyik jobb vagy melyik-melyik.
    Két analóg kábel között úgy sejtem sokkal több difi van, mint bármely szoftveres cseszegtetésnek, de cáfoljatok.

    Ma előkerült a hardvertemető mélyéről egy megboldogult gagyi nyomtatókábel és összevetettem az Audioquest kábelemmel. 4 számot A-B-ztem a Streamerrel gyors dugdosással, de semmi említésre méltó különbség nem jött ki, ami miatt érdemes lenne az AQ kábelre pénzt költeni. A barkács DACommal viszont érezhető változás volt. Valamivel testesebb -nem sokkal- lett a hangja és picivel több életet lehelt bele.
    Érdekes...

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz baluka26 #4444 üzenetére

    Igen, ez magas labda volt srácok, vélhetően ez a probléma, hogy a barkács DAC igen távol áll az aszinkrontól és sokkal szarabb a tápellátása -ami szintén USB-ről jön- a Streamerhez képest.
    ...Legalább hoztam a papírformát :D.

    schawo: Én is tojok és pont ezekért szeretem, amiért te is, -meg azért mert kevesebb memóriát is zabál- de a lelkiismeretem kedvéért azért mindig felrakom a legújabbat, mert ugye az 'sokkal részletesebben' szól :DDD.

  • slfln

    senior tag

    válasz csƵ #4685 üzenetére

    link (meg tud hajtani két kisebb hangfalat is... de ott vannak a kritériumok mi kell a Class-T-hez, szóval inkább nem gépelek fölöslegesen :D.)

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    Shufny ezt láttad már? Sunrise erősítő... : O

    Most nézem 3,5-ös line in.... -.-''

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz bigmasterg #4895 üzenetére

    Csak nálam nem jön be semmi?
    Ez miez? Egy dac a Halidetől? Kimenet, bemenetek?
    szerk.: Ja a storeban viszont már látom. Ez a kábel így tényleg szopás : /.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz baluka26 #4900 üzenetére

    Ezt megmutatnám az asszonynak és elmondanám, hogy 100eFt (+áfa +vám) volt valószínűleg felkötne vele a fűtéscsőre.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    Skacok kéne egy kis technikai segítség, van egy kis baj.
    Ugyan a dolog nem fog kapcsolódni a topikhoz szorosan, de azért érinti azt.
    Tudom, hogy van már ilyen kérdés hasonló témában, de már rég nem írt oda senki és a problémámra nem találtam megoldást az ottani hszek között. Amennyiben valaki válaszolna, kérem vegye figyelembe, hogy az elektromos dolgokkal kapcsolatban annyi a háttértudásom, hogy be tudom a villásdugót nyomni a konnektorba. Szóval a kapcsolási rajzokat multiplikátorospufferkondenzátorról nem érdemes linkelni.

    Na akkor a baj:
    Nemrég elköltöztem egy másik lakásba és úgy néz ki van egy két probléma a ház, pontosabban a lakás elektromos hálózatával. Ezt először akkor sikerült észrevenni, amikor a nappaliban lévő számítógép dobozát és a radiátort egyszerre érintettem meg. Eléggé megrázó volt.
    Ekkor még azt hittem, hogy szimplán elromlott/el fog romlani a táp v. ilyesmi. Aztán volt még pár intő jel amivel nem húzom az időt, de tegnap nyilvánvalóvá vált, hogy foglalkoznom kellene a dologgal.
    A hálószoba v. a nappali konnektorait használva a noti füleskimenete (töltőről üzemelve - magától csak 10 percet bír az akksi) iszonyatos mély hangon búgott. Gondoltam biztos ez is szaródik el és fogtam a régi dacomat, hogy egy hordozható erősítőn át megkerüljem a HO-t. Ez is ugyanúgy búgott USB-n át.
    Ha megérintettem az RCA-t, vagy az erősítő fém részeit akkor abbahagyta.
    Ezután el kezdtem túrni a neten, mi lehet ez.
    A földhurkot azt hiszem ki lehet zárni, mert a lakásban mindent kihúztam, de a nappali és a háló összes konnektorából búg. Próbáltam hosszabbítóval, nélküle, forgattam a dugót, de semmi.
    Viszont se a fürdőszoba, se a konyhai konnektorok nem csinálják.

    Jelenlegi sejtésem az, hogy a '70-es években, amikor a lakás épült, kispórolták a földet ezekből a szobákból, mert csak a nagy fogyasztókhoz (hűtő, mosógép) vitték el.
    Ha tényleg ez lehet a baj, akkor a vezeték kibontása és a föld behúzása nem megoldható, mert nem akarom a lakást szétverni.
    A fürdőből hosszabbítózni meg nem túl jó megoldás, mert hasra esünk benne és akadályozza a közlekedést.

    Szóval a kérdés: Mi lehet még a baj, van e még valami ötlet? Hogyan lehet bontás nélkül megoldani, milyen lehetőségeim vannak?

    Kicsit on is legyek: Az asztali fejes erősítőm nem reagált búgással erre érdekes módon. A nappali konnektorából a DAC-cal búgás nélkül is kiválóan működött (de csak 96db érzékenységgel - 124db érzékenységű iemmel ugyanúgy búg, de ezt csak tegnap vettem észre ugye).
    ..Ami a poén, hogy a fürdő konnektorából, földelt konnektorból most egy picit máshogy szól minden megint. :D

  • slfln

    senior tag

    válasz Bodz #4991 üzenetére

    Jaaa, hogy mellőzem a 287 réteg tapéta alatt, mélyen a falban lévő vezetékeket és ilyen kábelvezetőben húzzak a nappaliig egy új vezetéket...
    Sajnos perpillanat ez sem megoldható, mert vannak iszonyat nehéz bútorok stb., egyéb macerák.
    Valami speckó zavarszűrős, vagy mittudoménmilyen' elosztóval esetleg nem lehet ezt orvosolni? Bármilyen más megoldás?
    A válaszokkal kérném óvatosan, mint írtam teljes a sötétség. Mérnök vagyok ugyan, de az elektronokhoz sajnos semmi közöm. : /

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz -cobra- #4998 üzenetére

    Az E7 nem csak ebayen van. Számtalan helyről beszerezhető.
    A legérdemesebb innen rendelni. A szállítás ingyenes!

    Itt pedig hozzá lehet jutni már 69$-ért. (Megbízható igen gyors bolt.) Csak innen van egy kis postaköltség.

    Tehát akár egy héten belül nálad lehetett volna kb. 15eFt-ból egyéb költség nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Bodz #5000 üzenetére

    Köszönöm szépen a választ és a képet is, ez így tényleg egész gusztusosan fest.
    Pont ugyanilyen tapéta van itt is és úgy látom, akkor volt hasonló probléma. Lehet egy házban vagyunk? :DDD
    Megkérdezhetem, hogy anyagárral, munkadíjjal mennyibe fájt a nyolc konnektor megcsinálása? Valószínű ez lesz a következő komolyabb audio beruházásom.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Bodz #5003 üzenetére

    Jól sejtettem, hogy nem fogom olcsón megúszni. : /
    Mennék én, de egy picivel arrébb, Pestről pötyögök. : (

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz need #5072 üzenetére

    link

    Közbe be is szerzek ettől az eladótól egy 240ohmos impedancia adaptert, kíváncsi vagyok mit művel a 32ohmos fejesből, meg iemekből.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz Bodz #5115 üzenetére

    ? Nem láttál még ilyet ?

    Így lehet gyorsan megoldani baluka problémáját érzékeny fejhallgatókra.
    Már régóta akartam venni egyet, de mostanra érett tettlegességgé.
    Feltolom a Beyert 272ohmra.

    Tegnap vettem egy ilyen hálózati zavarszűrőt is...

    !

    És képzeljétek....

    !

    ....

    semmilyen változás nem történt tőle :D.

    KMT: Miért? Ha az Etymotic ER4P és S közötti különbséget ezzel át lehet hidalni, akkor miért ne csinálhatnék egy ilyennel másik impedanciás verzióját a Beyeremnek?

    Bodz, contaxg: neednek linkeltem, mert ilyen kábelt keres hordozható erősítőhöz. Ez ráadásul free shipping jónak tűnik és olcsó.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz schawo #5123 üzenetére

    Na akkor amíg kiókumláljátok mi a csízió, addig nem nyomom meg a 'buyt'...
    Egyéb ellenvetések?
    Miért elszarhat valamit?
    Mondom Ety füleseknél működik. Az ER4P 16ohmos az ER4S pedig 100. Egy ilyen adapterrel (75ohm) a P-t egy az egybe S-é lehet alakítani.
    Tessék itt a gyártó árulta verzió marha drágán.

    Nem csinálhatok a 32ohmos DT770-ből 80, 250 vagy akár 600ohmosat egy ellenállásal? Itt is csak a tekercselés száma más. Minden más ugyanaz.

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz KMT #5126 üzenetére

    Armatúrás füles, asszem' ennyi a difi köztük, amit írtál. A meghajtó elvileg ugyanaz mögöttük, a képen is látszik, hogy az ilyenekbe nehéz lenne belenyúlni. (Vagy majd jön valaki és kijavít.) HF-en is van direkt átalakítás és ott is plusz ellenállásokat tesznek be a füles háza elé közvetlenül (az a tag nem akart szerencsétlenkedni a plusz adapterrel.)

    5. és 11. oldal javallott - Gyártó írja, hogy átalakítható vele 1 az 1-be. (Ezek okos japán fiúkák.)

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz schawo #5128 üzenetére

    "Rombolni"? Mármint tekerni a volumét fel?

    ALPS Blue Velvet 27mm van, élmény csavargatni :U.

  • slfln

    senior tag

    válasz schawo #5130 üzenetére

    Mindegy... durván késő van már nekem...
    Nem, ilyen poti van az erősítőn :D.
    Mindegy, ha nincs fejhallgatós tapasztalat, csak jóslatok, akkor leszek próbanyúl, holnap rendelek egy ilyet és meglátjuk mi történik.
    (Ha kb. délig ír valaki, hogy 'neeeee te hülyeee felrobbantod, tönkre fog menni!!' és megindokolja, (fejhallgatós tapasztalattal) akkor elállok tőle :U.)

    A kérdés továbbra is: Impedancia adapterrel át lehet e hidalni a Beyer egy modellen belüli, különféle ellenállású verziók közötti különbséget (természetesen 32ohmosról indulok.)

    [ Szerkesztve ]

  • slfln

    senior tag

    válasz schawo #5132 üzenetére

    Találtam egy ilyet, rövid keresgetés után a Meier honlapján. (Impedance optimisation rész.)

Új hozzászólás Aktív témák