Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moha21

    veterán

    válasz Coolpix #205 üzenetére

    "ÉV relé nélkül egy áramkörbe jutott ember nem mindig tud kiszabadulni, tehát az áramütés ideje lehet elméletileg végtelen is."

    Nem lehet végtelen a kismegszakító miatt. Előbb utóbb a bimetál kiold.

  • Szenya

    csendes tag

    válasz Coolpix #205 üzenetére

    A túlfeszültség levezetők mindenképp a FÁZIS és a NULLA vezető közt működnek, céljuk hogy az üzemi feszültségszintnél vagyobb feszültségcsúcsokat elvezessék. Igen hosszas szakmai pályafutásom alatt még nem találkoztam fogyasztói hálózaton a FÁZIS és FÖLD vezető közé kötött eszközzel. Ennek oka hogy a túlfeszültség csak a FÁZIS és NULLA vezető közt kialakulú kritikus értékét kell megszüntetni vagy EGY SZINTBE hozni. A túlfeszültség -a bekapcsolt készülékek szempontjából- ezen vezetékek közt a lényeges.

    Ezt a villámmal és a gyártókkal is közöld. Valami furcsa okból mindegyik gyárt a nullavezető és a föld közé valamint a fázisvezető és a föld közé(is) túlfeszültségvédőt sőt, szinte csak ilyet gyárt. Ezeknek nem csak a hálózaton, mondjuk egy fogyasztó be vagy kikapcsolásakor keletkező tranzienst kell levezetni! Valamint nem csak a berendezést hanem a használóját, is illik védeni.

    Olvasgass! Tanulj!

    [link]

    [link]

    A fázisvezető megfogása pillanatától a készülék leoldásáig -20mS- VÉGTELEN nagy áram folyik tesztünkön keresztül hiszen ennyi idő alatt nem tud semmi védelmi eszköz leoldani.

    Attól, hogy kiabálod a butaságot attól még az marad. Ohm bácsival kellene vitatkoznod, mert ehhez a teljes áramút ellenállásának nullának kellene lennie, az emberi test meg nem szupravezető! Maradjunk abban, hogy ez annyi környezeti tényezőtől függ, hogy így a székedben ülve nem lehet megmondani mekkora áram alakul ki egy adott hiba esetén.

    Az ÉV relé önmagában is alkalmas ZÁRLAT elleni védelemre. A típusában azért is szerepel pl a 25A/30mA 25A zárlati áramnál és 30mA hibaáramnál old.

    Ezt meg a gyártókkal kellene egyeztetni, akik megadják, hogy mekkora az a legnagyobb áram, mely az eszközön végtelen hosszú ideig gond nélkül áthaladhat pl 25A,40A...stb. és mekkora az a hibaáram ahol biztosan leold. Ez persze nem jelenti, hogy akármekkora zárlatra kioldana, nem teszi!. Amiről Te beszélsz azok a kismegszakítóval egybeépített típusok.

    A legfontosabbak egyikét, hogy A vagy AC típusokat hol alkalmazhatunk nem szóltál, pedig kapcsolóüzemű berendezéseknél (TV, Számítógép...stb) nem mindegy.


    Végül ha kérhetem általánosságokban, mint '' Mondták'', ''Írták'', ''Valaki okosan leírta'' anélkül, hogy megjelölnéd ki követte el nem illendő idézni. Idézd ami nem tetszik, jelöld meg ki írta, hogy ha visszanéz ide tudjon rá reagálni.


    Egyszóval kicsit felháborító, hogy ''ekkora'' tárgyi tudással nekiálltál megmondani a tutit :(

Új hozzászólás Aktív témák