- Még két évnyi memóriaparát jósol az AMD globális alelnöke
- Apple asztali gépek
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Melyik tápegységet vegyem?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Kirúgással fenyegeti mérnökeit az Intel vezére
- Fujifilm X
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Melyik hordozható audiolejátszót (DAP, MP3, stb.) vegyem?
- Milyen széket vegyek?
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
ha3flt
tag
Nem nagy ügy, de közel egy éve használom a manus.im-et. Az elején még várni kellett egy-két hetet, hogy egyáltalán jóváhagyják az accountomat. : -) Érdekes volt összehasonlítani a ChatGPT-vel, miben más, időnként eléggé meglepett az alaposságával.
-
ddekany
nagyúr
-
Franklin
addikt
Nem úgy volt, hogy AI környezetben az "agent"-et ágensnek kell fordítani?
-
KAMELOT
titán
Én gyerekkoromban már néztem Panorámát. Valami sz@rság mindig volt, ilyen szempontból mindenki bújjon ágy alá és ne fektessen be semmibe. A másik véglet, mikor valaki azzal jött, a globalizáció miatt nem lesz új világháború, erre jött más olyan doksikkal, hogy globális együttműködések voltak már első és második VH előtt is, lásd a Fanta sztori a magára hagyott Coca leánnyal meg az Opel, de szovjet és csomó más példa is van...
Ja nem volt Cola lett Fanta
ddekany: Ezek a részvények, mind csak spekuláción és manipuláción alapulnak. Közben meg lehúznak mindenkit.
-
ddekany
nagyúr
Szoval, piciket cinikus, szam(penz)vezerelt nezopontbol:
- 2 milliardert vettek egy olyan ceget, aminek evente 100 millios bevetele (nem profitja!) van. Nyereseges, de azt nem tudjuk, valojaban mennyire. Mindezt ugy, hogy a piacot, ahonnan a nyereseg jon, a felvasarlas pillanataban ott kell hagyniuk politikai okok miatt.
- 60 milliardot koltenek data centerekre, amiknek ki kene szolgalnia azt, amibol ha egy ceg akarmennyire is, de nyereseges, az azonnal milliardokat er.Konkluzio: Nem lufi. Ilyen szep szamok mellett megis, hogy lehetne lufi?

Nem tudom mire fogadjak... Normálisabb világban (pl. pár éve) a gigászi pofára esésre tippelnék, lényegében mert a kezdeti FOMO után nem száll be elég új befektető. Viszont, a mostani USA-ban tán megvan a hatalmuk arra, hogy ha kell, mindent feléljenek... állami tartalékokat, lakosság egyéb vagyonát. Úgy meg már nem szokványos piaci körülmények vannak, és sokkal több idő van az egészre.
-
ddekany
nagyúr
Egy cég piaci értékének semmi köze a termeléshez, az eladásokhoz, a nyereségességhez.
Lásd a Tesla autógyár, ami elad egy évben max 2 millió autót, de a pici értéke 1000 milliárd dollár.
Ezzel szemben a Toyota+VW+BYD eladott együttesen 20 millió autót, de az összesített piaci értékük a Tesla értékének a felét sem teszi ki
Erre is mindenki azt mondta, hogy lufi, ehhez képest már sok éve ez a helyzet
A Tesla részvény pont lufi-szerű, mert értéke jelenleg nem a valós teljesítményen alapul (termékek), hanem spekuláció, ami tehát mindenféle politikai/szociális meg mentális egészségügyi okokból ki tud pukkani, még mielőtt összejöhetne a mindenható Tesla bot ill. önvezetés, amiben ráadásul közel elsőnek is kéne lenniük (különben bepánikolhatnak az addig kitartó spekulánsok, és elindul a lavina). Musk fő tehetsége, hogy ezt a hype-ot milyen rég képes fenntartani. Tehát spekulálsz erre a tehetségére, meg hogy talán odaér a Tesla bot Kánaánhoz mielőtt mindenki elkezd kiszállni. Be is jöhet, de nem kicsit rizikós.
-
E.Kaufmann
veterán
Nyugi nyugi, bocs szükség a bárányfelhőre gyúrt Tibikre meg a muszájkabátra.

Én teljes mértékben elhiszem, hogy ugyan a számok szerint legjobb esetben is minimum 100 év, mire nullszaldós lesz a befektetés, feltéve, hogy nincs munkabér illetve infláció addig, és minden jól megy, de az informatika világában az semmi.

Nameg a politika meg a gazdaság is fasza, betonstabil, se háború, se konfliktus sehol... mi baj lehetne?!
Én gyerekkoromban már néztem Panorámát. Valami sz@rság mindig volt, ilyen szempontból mindenki bújjon ágy alá és ne fektessen be semmibe. A másik véglet, mikor valaki azzal jött, a globalizáció miatt nem lesz új világháború, erre jött más olyan doksikkal, hogy globális együttműködések voltak már első és második VH előtt is, lásd a Fanta sztori a magára hagyott Coca leánnyal meg az Opel, de szovjet és csomó más példa is van...
-
opr
nagyúr
Nyugodjál meg szépen.
(ha nem akkor jönnek a nagydarab ápolókkollégák, és segítenek felvenni a dzsekit, amit muszáj.

Tutti van olyan könyvelő, menedzser, cégvezér, igazgató (ha más nincs akkor tenyérjós) aki elmagyarázza mindenkinek, hogy ez a tutti.

Amúgy ez a manusz lehet, hogy mamuszban jár be dolgozni?

Nyugi nyugi, bocs szükség a bárányfelhőre gyúrt Tibikre meg a muszájkabátra.

Én teljes mértékben elhiszem, hogy ugyan a számok szerint legjobb esetben is minimum 100 év, mire nullszaldós lesz a befektetés, feltéve, hogy nincs munkabér illetve infláció addig, és minden jól megy, de az informatika világában az semmi.

Nameg a politika meg a gazdaság is fasza, betonstabil, se háború, se konfliktus sehol... mi baj lehetne?!
-
Donki Hóte
veterán
Szoval, piciket cinikus, szam(penz)vezerelt nezopontbol:
- 2 milliardert vettek egy olyan ceget, aminek evente 100 millios bevetele (nem profitja!) van. Nyereseges, de azt nem tudjuk, valojaban mennyire. Mindezt ugy, hogy a piacot, ahonnan a nyereseg jon, a felvasarlas pillanataban ott kell hagyniuk politikai okok miatt.
- 60 milliardot koltenek data centerekre, amiknek ki kene szolgalnia azt, amibol ha egy ceg akarmennyire is, de nyereseges, az azonnal milliardokat er.Konkluzio: Nem lufi. Ilyen szep szamok mellett megis, hogy lehetne lufi?

Egy cég piaci értékének semmi köze a termeléshez, az eladásokhoz, a nyereségességhez.
Lásd a Tesla autógyár, ami elad egy évben max 2 millió autót, de a pici értéke 1000 milliárd dollár.
Ezzel szemben a Toyota+VW+BYD eladott együttesen 20 millió autót, de az összesített piaci értékük a Tesla értékének a felét sem teszi ki
Erre is mindenki azt mondta, hogy lufi, ehhez képest már sok éve ez a helyzet
-
KAMELOT
titán
Nyugodjál meg szépen.
(ha nem akkor jönnek a nagydarab ápolókkollégák, és segítenek felvenni a dzsekit, amit muszáj.

Tutti van olyan könyvelő, menedzser, cégvezér, igazgató (ha más nincs akkor tenyérjós) aki elmagyarázza mindenkinek, hogy ez a tutti.

Amúgy ez a manusz lehet, hogy mamuszban jár be dolgozni?

Lehet Cukrosberg új manusza
-
csibe1
veterán
Szoval, piciket cinikus, szam(penz)vezerelt nezopontbol:
- 2 milliardert vettek egy olyan ceget, aminek evente 100 millios bevetele (nem profitja!) van. Nyereseges, de azt nem tudjuk, valojaban mennyire. Mindezt ugy, hogy a piacot, ahonnan a nyereseg jon, a felvasarlas pillanataban ott kell hagyniuk politikai okok miatt.
- 60 milliardot koltenek data centerekre, amiknek ki kene szolgalnia azt, amibol ha egy ceg akarmennyire is, de nyereseges, az azonnal milliardokat er.Konkluzio: Nem lufi. Ilyen szep szamok mellett megis, hogy lehetne lufi?

Nyugodjál meg szépen.
(ha nem akkor jönnek a nagydarab ápolókkollégák, és segítenek felvenni a dzsekit, amit muszáj.

Tutti van olyan könyvelő, menedzser, cégvezér, igazgató (ha más nincs akkor tenyérjós) aki elmagyarázza mindenkinek, hogy ez a tutti.

Amúgy ez a manusz lehet, hogy mamuszban jár be dolgozni?

-
KAMELOT
titán
Ez a Manusz majd jól fog ott dolgozni!
-
btprg
senior tag
Szoval, piciket cinikus, szam(penz)vezerelt nezopontbol:
- 2 milliardert vettek egy olyan ceget, aminek evente 100 millios bevetele (nem profitja!) van. Nyereseges, de azt nem tudjuk, valojaban mennyire. Mindezt ugy, hogy a piacot, ahonnan a nyereseg jon, a felvasarlas pillanataban ott kell hagyniuk politikai okok miatt.
- 60 milliardot koltenek data centerekre, amiknek ki kene szolgalnia azt, amibol ha egy ceg akarmennyire is, de nyereseges, az azonnal milliardokat er.Konkluzio: Nem lufi. Ilyen szep szamok mellett megis, hogy lehetne lufi?

Egy vicc ez az egész... Aztán csodálkozok ha már nincs olyan termék ahol ne akarnák az arcomba nyomni ezt a szemetet, szerencse hogy a Windows-ból legalább még hekkeléssel ki lehet irtani.
-
opr
nagyúr
-
fukasza
junior tag
Szoval, piciket cinikus, szam(penz)vezerelt nezopontbol:
- 2 milliardert vettek egy olyan ceget, aminek evente 100 millios bevetele (nem profitja!) van. Nyereseges, de azt nem tudjuk, valojaban mennyire. Mindezt ugy, hogy a piacot, ahonnan a nyereseg jon, a felvasarlas pillanataban ott kell hagyniuk politikai okok miatt.
- 60 milliardot koltenek data centerekre, amiknek ki kene szolgalnia azt, amibol ha egy ceg akarmennyire is, de nyereseges, az azonnal milliardokat er.Konkluzio: Nem lufi. Ilyen szep szamok mellett megis, hogy lehetne lufi?

Technológiát vettek, nem profitot. Majd a Meta gépezetébe beépítve azt is fog termelni, valószínűleg jóval nagyobb nagyságrendben.
-
opr
nagyúr
-
Héraklész
senior tag
Szoval, piciket cinikus, szam(penz)vezerelt nezopontbol:
- 2 milliardert vettek egy olyan ceget, aminek evente 100 millios bevetele (nem profitja!) van. Nyereseges, de azt nem tudjuk, valojaban mennyire. Mindezt ugy, hogy a piacot, ahonnan a nyereseg jon, a felvasarlas pillanataban ott kell hagyniuk politikai okok miatt.
- 60 milliardot koltenek data centerekre, amiknek ki kene szolgalnia azt, amibol ha egy ceg akarmennyire is, de nyereseges, az azonnal milliardokat er.Konkluzio: Nem lufi. Ilyen szep szamok mellett megis, hogy lehetne lufi?

Az egész AI-piac pontosan ilyen.
-
Fecogame
veterán
Szoval, piciket cinikus, szam(penz)vezerelt nezopontbol:
- 2 milliardert vettek egy olyan ceget, aminek evente 100 millios bevetele (nem profitja!) van. Nyereseges, de azt nem tudjuk, valojaban mennyire. Mindezt ugy, hogy a piacot, ahonnan a nyereseg jon, a felvasarlas pillanataban ott kell hagyniuk politikai okok miatt.
- 60 milliardot koltenek data centerekre, amiknek ki kene szolgalnia azt, amibol ha egy ceg akarmennyire is, de nyereseges, az azonnal milliardokat er.Konkluzio: Nem lufi. Ilyen szep szamok mellett megis, hogy lehetne lufi?

Már hogy lenne az?!
-
opr
nagyúr
Szoval, piciket cinikus, szam(penz)vezerelt nezopontbol:
- 2 milliardert vettek egy olyan ceget, aminek evente 100 millios bevetele (nem profitja!) van. Nyereseges, de azt nem tudjuk, valojaban mennyire. Mindezt ugy, hogy a piacot, ahonnan a nyereseg jon, a felvasarlas pillanataban ott kell hagyniuk politikai okok miatt.
- 60 milliardot koltenek data centerekre, amiknek ki kene szolgalnia azt, amibol ha egy ceg akarmennyire is, de nyereseges, az azonnal milliardokat er.Konkluzio: Nem lufi. Ilyen szep szamok mellett megis, hogy lehetne lufi?

Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Lenovo akkumulátor jó állapotban
- TP-Link Archer AX11000 Eladó
- Dell Pro Max Micro/Ultra 5 245(14 Cores/14 Threads,5.1GHz, 24MB Cache/16GB/256GB/A1000-8GB/
- Zenbook S UX5304VA 13.3" 3K OLED i7-1355U 16GB 1TB NVMe magyar vbill IR kam gar
- Gamer Pc-Számítógép! Csere-Beszámítás! R7 3700X / RX 5700XT / 16GB DDR4 / 256SSD + 2TB HDD
- Eladó ÚJ EDIFIER ES prémium hangszórók ES300 / ES60
- GAMER PC! i5-13500 / RTX 3070 Ti / 16GB DDR / 512GB NVMe / 650w!
- Dell Latitude 5290, 2 az 1 ben,12.5",FHD,i5-8350U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- Alienware Aurora R13 Gaming! i7-12700KF / RTX 3080 Ti / 32GB DDR5 / 1TB NVMe / 1TB HDD! BeszámítOK
- Apple iPad Air 2026 11" M4 128GB & 256 & 512GB Wi-fi / Wi-fi+5G Bontatlan Összes szín / 27% áfás ár
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest




