- Ízléses lett a Drop kompakt, vezeték nélküli klaviatúrja
- Jól felszerelt, csúcskategóriás külső videokártya jött a Gigabyte zászlaja alatt
- Gamescom 2025: Limitált szériás Godlike X lap és más finomságok az MSI-nél
- Leégett az első Radeon a hírhedt 12V-2x6 tápkonnektorral
- India betiltja a pénzalapú online játékokat
- Milyen TV-t vegyek?
- Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
- Ízléses lett a Drop kompakt, vezeték nélküli klaviatúrja
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- TCL LCD és LED TV-k
- Philips LCD és LED TV-k
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Milyen notebookot vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- HP notebook topic
-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
mrhitoshi #5045 üzenetére
Én meg pont most ismerkedem a scratch for arduino-val, onnan ismerős ez a Firmata szó, ezt kell az uno-ra feltölteni és pc-ről lehet scratch-ben, grafikus környezetben programozni. Ez a gyerekemnek lenne érdekes. Hátránya, hogy usb-re kell kötni a cuccot. Viszont állítólag lehet Bluetooth modult használni, virtuális com portnak.
És itt merült fel bennem, hogy Bluetooth com porton keresztül a felprogramozása is megoldható lenne egy arduinonak? Mert akkor ha van a gépben Bluetooth, nem kéne az usb kábelt dugdosni folyton. Szerintetek működhet a dolog?
-
Janos250
őstag
válasz
mrhitoshi #5045 üzenetére
Arduino (ESP) oldaláról semmi gond, akár servernek, akár clientnek állítod be a panelt, egyszerűen "WEB lappal" megy a dolog. Ha server az ESP, akkor ha valahonnan lekérdezed, akkor a válasz hetedik sora a számodra lényeges infó, a többi a körítés. Ha client az ESP, akkor az url után írhatod a továbbítandó adatot.
A PC-s részét nem tudom, mi a laborban a készülékek egymás közötti kommunikációját, illetve a távolról lekérdezést (böngészőből) oldjuk meg így. PC-re úgy visszük fel, hogy az egyik ESP soros vonala soros/USB átalakítóra, az USB vége meg a PC-be. Virtuális com port. Mindenesetre a linkeden lévőt majd átbogarászom, mert érdekesnek tűnik.
Új hozzászólás Aktív témák
- Vizsgálat indult, a Meta chatbot gyerekekkel folytatott romantikus beszélgetést
- Milyen TV-t vegyek?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Ízléses lett a Drop kompakt, vezeték nélküli klaviatúrja
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- TCL LCD és LED TV-k
- Autós topik
- További aktív témák...
- ASUS ROG STRIX 850W 80 PLUS Gold - Garancia 2033.05.04
- Új Lenovo 14 Ideapad 5 FHD IPS i5-1235U 4.4Ghz 10mag 16GB 512GB SSD Intel Iris XE Win11 Garancia
- AMD Ryzen 7 5800X3D 8-Core 3.4GHz - AQUA garancia 2026.04.20
- Új HP 16 Elitebook 865 G10 WUXGA IPS Ryzen5 Pro 7540U 4.9Ghz 16GB 1TB Radeon 740M Win11 Pro Garancia
- Asus ROG Flow Z13 WUXGA 120Hz 2in1 Touch i9-12900H 14mag 16GB 512GB Nvidia RTX 3050Ti W11 Garancia
- Microsoft Surface Pro 6 i5-8350U 8GB 256GB 1 év garancia
- Ultimate előfizetés új fiókra akár 2105 Ft/hó áron! Azonnali, automatizált aktiválással, csak Nálam!
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 9000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- 10 GB-os RTX 3080 OEM
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest