Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ejelhar

    senior tag

    Aszem megvan a tutti táv konfig CE alatt.
    Most volt időm (és kedvem), kitököltem.

    Kevés gombos távval nincs gond, mert az alapfunkciókat egyszerű belőni, de ha sok a gomb és ragaszkodik is az emberfia az extrákhoz, akkor macerásabb.
    Szerintem a következő:
    /storage/.config/rc_keymaps/egyedi_nevű_keymap -> /storage/.kodi/userdata/Lircmap.xml -> /storage/.kodi/userdata/keymaps/remote.xml

    menete:
    a.) a CoreELEC leírása* alapján elkészítjük az egyedi lirc keymap file-t, összerendeljük az IR kódokat linux bemeneti eseménykódokkal.
    itt csak arra kell vigyázni, hogy érvényes linux input event kódokat adjunk meg**

    * URL: https://discourse.coreelec.org/t/how-to-configure-ir-remote-control/31

    ** szabványos linux bemeneti eseménykódok listája:
    https://github.com/torvalds/linux/blob/master/include/uapi/linux/input-event-codes.h

    b.) Van az újabb verzióval egy kis gond: itt már élesen szétválasztja a billentyűzet és a táv kódjait. Arra gondolok itt, hogy a régi módszerrel, mikor az "amremote" eszköz még támogatva volt, akkor simán meg lehetett lépni, hogy például a táv egyik gombjára az "O" betűt raktuk, ami a Kodiban hotkey, a PlayerProccessInfo rutint hívta meg.
    De lirc-et használva ez már nem lehetséges mint alant a naplózás is mutatja:

    -távval O betűt küldve nem reagál a Kodi
    DEBUG: LIRC: - NEW 18 0 KEY_O devinput (KEY_O)
    DEBUG: HandleKey: 0 (0x00, obc255) pressed, action is

    -ugyanakkor billentyűzetről továbbra is
    DEBUG: HandleKey: o (0xf04f) pressed, action is PlayerProcessInfo

    A fenti miatt a Lircmap.xml file-ban a lirc eseményeket leképezzük Kodi műveletekre, a választék:
    https://github.com/xbmc/xbmc/blob/master/system/Lircmap.xml

    c.) legvégül a /storage/.kodi/userdata/keymaps/remote.xml file-ban megszabjuk/ vagy átértelmezzük a táv gombok funkcióit, igény szerint. Ezt valszeg a Keyboard Editor pluginnal is meg lehet tenni, bár én nem próbáltam.

    Példa:
    nálam létezik két nagyítós gomb a távon, egyikben plusz, másikban mínusz jel, ezt nagyításra/kicsinyítésre használom. A kék gombot meg képfile tallózásra gyorsgombként, illetve lejátszás közben a felirat ki-be kapcsolására.

    - a /storage/.config/rc_keymaps/venz10 file tartalmából:
    0x847922 KEY_ZOOMIN #zoom in
    0x847923 KEY_ZOOMOUT #zoom out
    0x847932 KEY_BLUE #Blue

    - a /storage/.kodi/userdata/Lircmap.xml file tartalmából
    <lircmap>
    <remote device="devinput">
    <eject>KEY_ZOOMIN</eject>
    <record>KEY_ZOOMOUT</record>
    </remote>
    </lircmap>

    (ez utóbbiban a kék gombbal nem kellett törődni, mivel a a Kodi szerint is van olyan nyomógomb a
    a távon hogy "BLUE" és szerinte is "BLUE", ugyanezt jelenti. De billentyűzetnél ez már ugrik, azon ilyen gomb nem lehet a Kodi szerint:-))

    - a /storage/.kodi/keymaps/userdata/remote.xml file tartalmából:
    <keymap>

    <global>
    <remote>
    <blue>ActivateWindow(Pictures)</blue>
    </remote>
    </global>

    <FullscreenVideo>
    <remote>
    <eject>ZoomIn</eject>
    <record>ZoomOut</record>
    <blue>ShowSubtitles</blue>
    </remote>
    </FullscreenVideo>
    </keymap>

    Hát nem tom mennyire sikerült érthetően leírnom, de azért igyekeztem:-)

Új hozzászólás Aktív témák